EBA eri: üheksa küsimust ja vastust

Nagu ehk mäletate, testisin hiljuti Silk’n Glide Xpress fotoepilaatorit (siit saab lugeda!). Kuna kogemus oli üllatavalt positiivne ja ma olen saanud palju küsimusi selle kohta, on mul hea meel teatada, et Hairfree – kaubamärk, mis levitab nii seda fotoepilaatorit kui ka teisi innovaatilisi ilutooteid – on ka saabuvate Eesti blogiauhindade ürituse üks koostööpartneritest. Hairfree on maailma ühe juhtiva iluseadmete tootja Silk’n ametlik esindaja Eestis, Lätis ning Leedus.

IMG_0164
Seda kasutasin mina – fäänsi!

Ma jätan hetkel saladuseks, mis on Hairfree poolne auhind blogiauhindadel, aga küsisin Hairfree klienditeeninduse esindajalt üle need küsimused, mida minult on uuritud ja natuke muud juttu ka…

Kõige levinum küsimus – kas fotoepilaatoriga tohib eemaldada karvu ka näo piirkonnast?

Jah, lisaks muudele kehapiirkondadele on peaaegu kõigi Silk’n fotoepilaatoritega (kõik Silk’n Glide, Silk’n Flash&Go Luxx ja Silk’n Infinity mudelid) lubatud karvu eemaldada ka näolt. Fotoepilaator ei tekita valu ega ärritust, selle kasutamine annab pikaajalise tulemuse ning vähendab karvakasvu märgatavalt. Tähtis on teada, et näokarvade eemaldamisel tuleb vältida silmade ümbrust ja valgusimpulsi silma sattumist. Kui näol või kehal on väga rohke karvakasv, võib tegu olla mõne meditsiinilise probleemiga ning seda võiks arutada arstiga.

Kui kauaks jätkub fotoepilaatori lampi? Kui kaua tulemus püsib ning kui tihti peab karvadest vabanedes keha jälle üle käima?

Näiteks Silk’n Glide Xpressil, mida mina testisin, on 300 000 impulssi, millest piisab paljudeks aastateks. Silk’n fotoepilaatoritega kulub soovitud tulemuse saavutamiseks tavaliselt 7-12 protseduuri. Esimesed neli protseduuri tuleks teha kahenädalase vahega, 5–7 protseduur planeerida neljanädalase vahega. Ning hiljem kasutada nii sageli kui vaja, kuni soovitud tulemus on saavutatud.

Näiteks, kui olete keskmist kasvu inimene, kulub kolme ruutsentimeetri aplikaatori kasutamisel säärtele umbes 109 valgusimpulssi. Eeldades, et teil kulub soovitud tulemuse saavutamiseks umbes kaheksa protseduuri, võime arvutada, et säärtele kulub 8×109=872 impulssi, et tulemusi võiks näha olla. Teiste kehaosade puhul keskmiselt kuluv impulsside arv on toodud KKK rubriigis, mis on meie e-poes iga fotoepilaatori kirjelduse kõrval.

See, kui kauaks lampi jätkub, sõltub sellest, milliseid kehapiirkondi töödeldakse ning kui tugev on karvakasv (kui kiiresti tulemused näha on). Seepärast ei ole ühte konkreetset vastust sellele küsimusele. Kui soovitud tulemus on saavutatud, tuleks keha üle käia 1-2 korda aastas. Ei ole leitud, et valgus nahale kuidagi halvasti mõjuks.

Kas pikaaegne fotoepilatsioon ohustab nahka? Kas seda aparaati tohib kasutada lümfisõlmedel?

Valgus- ja laserienergia kasutamist esteetilises meditsiinis on teadusajakirjades ning tuntud institutsioonides nagu Mayo Clinic põhjalikult dokumenteeritud juba üle 15 aasta. Siiani ei ole täheldatud kõrvalnähtusi või vigastusi valgus- ja laserseadme pikaajalisel kasutamisel.

Mis puudutab lümfisõlmi, siis fotoepilatsioon ei mõjuta neid. Näiteks on ju lümfisõlmed kaenla all, kuid kaenlaalused on ühed sagedamini fotoepilaatoriga töödeldavad alad, nii et sellega ei ole probleeme. Ainult suguelunditel ei ole fotoepilaatori kasutamist testitud, seepärast soovitame vältida nende peal fotoepilatsiooni tegemist.

Kas fotoepilaatorid võivad põhjustada pigmendilaike?

Fotoepilaatorit ei tohiks kasutada tätoveeringutel, püsimeigi peal, tumepruunidel või mustadel laikudel (tedretähnid, sünnimärgid, tüükad), sest karvaeemaldusaladel, kus on liiga palju pigmenti, võib põhjustada kõrvalnähte nagu põletus, villid, nahavärvi muutus (hüper- või hüpopigmentatsioon). Paljudel teistel laser- ja valgusseadmetel, nii professionaalsetel kui koduseks kasutamiseks mõeldutel, on samasugused piirangud. Kui aga katate need kohad kinni ja kasutate aparaati juhiste järgi, ei ilmu kindlasti pigmendilaike.

Tähele tuleks panna ka seda, et mõned fotoepilaatorid ei ole mõeldud kasutamiseks tumedal või päevitunud nahal, kuna selline nahk sisaldab rohkem pigmenti ning võivad tekkida sarnased kõrvalnähud nagu ülal kirjeldasin. Et igasuguseid sääraseid õnnetusi vältida, on kõigil Silk’n fotoepilaatoritel sisseehitatud nahavärvi sensor. See unikaalne ohutuselement ei lase fotoepilaatorit kasutada, kui nahk on liiga tume või liiga päevitunud, nii et protseduuride käigus ei pea tegelema ennustusmänguga.

Mis on koduseks kasutamiseks mõeldud fotoepilaatorite puhul kõige uuemad suunad ja leiutised?

Tuleb öelda, et Silk’n Glide Xpress, mida mina hiljuti testisin, on endiselt üks innovaatilisemaid turulolevaid tooteid. Seda peamiselt tänu oma kiirusele, suurele valgusimpulsside hulgale ja mitmetele lisavõimalustele nagu mobiilirakendus protseduuride planeerimiseks. Hiljuti tutvustasime Eesti turul ka Silk’n Infinityt, mis muudab fotoepilatsiooni kasutamise võimalikuks palju laiemale inimeste ringile kui kunagi varem.

Varsti on tulekul nn sinised karbid Silk’n Glide ja Silk’n Infinity fotoepilaatoritele (link!), mis kasutavad võimalike bakterite hävitamiseks sinist valgust. Nende abil saab aparaate puhta ning hügieenilisena hoida palju kiiremini ja mugavamalt kui varem.

Tulles tagasi Silk’n Infinity juurde – mis selles nii erilist on?

See on mõnes mõttes revolutsiooniline toode, sest erinevalt kõigist teistest kodukasutamiseks mõeldud fotoepilaatoritest eemaldab see lisaks tumedatele karvadele ka heledaid ja isegi valgeid karvu. Silk’n Infinityl on tohutult palju valgusimpulsse – 400 000, nii et nagu nimigi viitab, peaks neist põhimõtteliselt piisama igavesti. Infinity on sama kiire kui Silk’n Glide Xpress ning lisaks viimase plussidele on Silk’n Infinityl ka Bluetooth ühenduvus, mille abil saab kontrollida allesjäänud impulsside hulka ning lukustada seadme laste eest.

Näen, et pakute ka mitmeid muid koduseks kasutamiseks mõeldud aparaate. Missugused neist Eesti klientide hulgas veel populaarsed on, kui fotoepilaatorid kõrvale jätta?

Jah, pakume tõesti ka teisi tooteid. Meil on üsna hea valik koduseks näo- ja kehahoolduseks loodud aparaate. Eestlaste lemmikuteks on näo sügavpuhastuseks mõeldud seadmed nagu Silk’n Revit, igapäevaseks näopuhastuseks mõeldud tooted nagu Silk’n Sonic Clean Plus, aga ka nahka noorendav seade Silk’n Tite, mis aitab naha vananemisega võidelda. Hiljuti tutvustasime ka spetsiaalselt meestele mõeldud toodete gruppi, mis samuti tasapisi populaarsust kogub. Kui kellelgi tekib raskusi toote valimisel või nad ei suuda otsustada, kas mõni toode võiks nende mure lahendada, võib alati e-posti või telefoni teel meie klienditeenindusega ühendust võtta.

Kas sooviksite tulevikus veel selliseid küsimus-vastus vormis tootetutvustusi mu blogist lugeda? Saan ju alati küsida kommentaare ka nende asjade kohta, mis ma ise olen avastanud ja katsetanud, mitte ainult nende kohta, kes mulle midagi saatnud on testimiseks. Kohe-kohe hakkan kokku kirjutama blogiauhindade koostööpartnerite postitust, ehk leiate endalegi midagi mõnusat :)