Ise ka ei usu, läksingi trenni

Esiteks olgu kohe öeldud, et hetke seisuga teen ma kuni aasta lõpuni koostööd Reval Spordiga – haha, kui Adi trenniriided saadaks, oleksin nagu Padjaklubi-Laura.

Laias laastus tähendab see siis seda, et ma võin kõiki trenne proovida, olla jõukas kasvõi hommikul kuuest õhtul kaheksani, ujuda pool päeva, teha viis rühmatreeningut jutti või käia mõistlikkuse piirides.

Eile oli minu esimene päev, kui ma jala üle Reval Spordi ukse tõstsin (ühtki pilti ma ei teinud, olin nii ärevil!), kaasas sõbranna Marlen, kes esiteks tõi mulle trennisärgi! ja kes mulle kiire tuuri tegi – kus mida asub, mulle toitumisalast nõu jagas, kerget trenni minuga koos tegi – et ma täna ei sureks valudesse ja tegime veel nalja, et ta on nagu mu personaaltreener, kellele Reval maksma peaks – noh, aastane pakett oleks ok.

Tegelikult on mul millalgi kohtumine ka Revali treeneriga, kes mind mõõdab ja kaalub ja ma ei tea, mis imenippe teeb. Aga kuna ta nädalavahetuseti tööl ei ole ja eile sobis trenni minna, siis haarasin härjal sarvist ja läksin. Ega mu füüsiline vastupidavus suurt sellest korrast-kahest muutu ma arvan.

Üsna naljakas oli tõdeda, et mu kätes on NULL jõudu, ma ei jõudnud ühte masinat (mida peab nagu kätega üles ette tõstma) liigutadagi. Ja olgu mainitud, et Marlen võttis kõik raskused maha. Hädaga suutsin kahe käega selle üles vinnata, aga noh, see pole see.

Eile tegime siis natukene jõukat, käisime ja sõitsime ratast jne, vaikselt ja targu, arvan ma, on kõige õigem. Kuigi täna lähme me zumbasse – ma vist ei taha ühtki videot vaadata, mis see endast kujutab, sest siis ma ilmselt loobun, ma olen nimelt üsna kindel, et ma ei saa seal trennis mitte millegagi hakkama.

Aga kui mul on valikus üle 35 erineva treeningu (link!), siis mul ausaltöeldes on juhe veits koos, et mis on lihtsam, millest ma alustada võiksin? Revali enda leht on pannud “lihtne ja tõhus” alla 11 rühmakat. Kes millises käinud on ja mis järjekorras ma need ette võtma peaksin? In general tahaks kõik asjad ära proovida, et enda lemmik leida, aga ma kardan, et osad on mu jaoks veel liiga rasked?!

[poll id=”11″]

Ja kuigi ma tänaõhtuks valisin midagi tantsulist, siis järgmiseks “tantsuliste trennide” valikust saab ilmselt BODYJAM, mitte postitants. Arvestades, et jõud mu kätes on null, võin ma seda posti ilmselt ainult vaadata, mitte seal otsas end käte jõuga keerutada :D

Ühesõnaga, ma ei tea ise ka, millesse ma end mässisin ja ma loodan, et ma ei sure seal trenni tehes maha!

28 thoughts on “Ise ka ei usu, läksingi trenni

  1. BODYPUMP® – see on küll raske! Seda ma ei soovitaks kohe alguseks :)
    SelgKõhtTuhar- see on pigem lihtne. Lihtne, ehk siis sa oled matil, teed kõhulihasid ja muidu füüsiliselt raskeid lihasharjutusi, kuid sa ei pea kangiga ringi hüppama ja kops ei ole lõpuks koos.

    1. Mina alustasin BodyPumpist ja väikeste raskustega. Jäi lõpuni mu lemmiktrenniks ja üks-kaks osa sealt võttis võhmale ka :) Soovitan!

      BodyAttacki see-eest ei soovita. See on julm!!! :D

  2. Minu jaoks oleks nii Zumba kui Jam alustuseks liiga rasked. Sammukombinatsioonid rasked ja need suht tempokad. Ma alguses töllasin niisama, ei saanud pihta ja trenn läks raisku. Pigem mine kuskile, kus sammudele rōhku ei pea panema. Nt Kõhtselgtuhar või keha trimmi.

  3. Käin ise MyFitnessis, aga mu lemmikud on BodyAttack, mis on cardio ja BodyPump ja KõhtSelgTuhar, mis on jõutreeningud. Soovitan neid! :) BodyCombat oli minu jaoks nii tobe Alguses tahtsin ka kõigis käia, aga sain aru, et ei tasu ära, raiskan lihtsalt aega. Tantsulised trennid ei meeldi ka üldse, sest ei suuda neid kombinatsioone nii kiirelt teha, kui teised ja ei tunne, et pingutaksin piisavalt. Eks kõigile oma, aga olen enda lemmikud leidnud :)

  4. Hahahahahha aitäh päeva naeru eest :D Sina ja nagu padjaklubi Laura? Vapsee hästi arvad endast :D Pilvede peal elad? Sul ikka peegel on kodus? :)

    1. Mida Sina, kommenteerija, muidu endast ise arvad? Paistab, et oled endast veel paremal arvamusel, kui Padjaklubi-Laura vast ise.
      Kõigepealt vaata ise peeglisse ja samal ajal mõtle, kas on vaja selliseid kommentaare vaja teha, eksju :)

  5. Ära zumbat küll karda – seal on suuuurepärane treener, kelle juures ise juba üle 3 aasta käin.. Kavad on tal küll üle keskmise keerulised ja pulss on laes, aga mitte keegi ei arvusta ega näita näpuga. Võta komplektivabalt ja tiksu kas või niisama kaasa :)

  6. Mina esialgu Bodypumpi ei soovita. Power body on selline mõõdukam – saab natuke jõuharjutusi ja ka tantsulist osa, Revaljump on tihe hüppamine, samas lõbus, Bosu on ka selline lõbusam, samuti nii tantsuline osa kui jõuharjutused. Kõhtselgtuhar on jõuharjutused, aga mitte nii hull kui Bodypump. Sinna trenni läksin kõige alguses, kui alustasin spordiklubis käimist, 45-minutilises sain enam-vähem hakkama küll, kuigi igas trennis tuleb lõpuks pingutada. Teistes trennides ei ole Revalis käinud. Edu sportimisel!

  7. Ma niiiii igatsen Revalis trenniskäimist, pärast ujumist ja eriti infrapunasauna!
    Soovitan sul RevalJumpi minnna – see oli väga lahe, kuigi køige rohkem käisin Shapingus. BodyAttack on ilmselt køige jøhkramalt läbivøttev, vähemalt minu kogemus näitab seda :)

  8. Need bodyattackid, combatid jms on vist kõik tegelikult suht samasse auku, vähemalt ma ise arvan.
    Ma kunagi käisin bodyattackis mingi kuu vist, minu jaoks oli mõttetu, mul oli pulss laes küll nagu selle asja eesmärk oli, higistasin ka, aga mitte kunagi ma ei tundud, et ma reaalselt oleksin trenni teinud, nii igav. Otsustasin jõusaali kasuks ja ma ütlen, et best decision ever, esiti ma saan ise valida, kui kiiresti ma teen, teiseks mis raskused ja kolmandaks olen ma peale trenni ikkagi väsinud ning tunnen “oh, trenn on mõnus”, mitte ei ole lihtsalt higine.
    Kui ma sina oleksin, siis ma valiksin ka jõusaali, mitte seepärast, et ma praegu ise seda armastan, vaid seepärast, et seal sa otsustad ise kõike, või treener aitab, aga rühmatrennides oled seal kamba sees ja vehid nagu hull kaasa, teadmata kas sa päris õigesti ikka teed. :D

    1. Ega käies ainult trennis, kus pulss suurem osa ajast on anaeroobses tsoonis, ei olegi väga mingeid tulemusi loota..
      On väga palju inimesi, sh mina, kes ei suudagi iseend piisavalt motiveerida ja vajavad treeneri ranget pilku. Ja nende jõusaali aparaatide otsas valesti ukerdajaid on sama palju kui on rühmatrennis valesti kaasa vehkijaid :) Nii et selline kompamine ja trennide läbiproovimine on Marimellil väga õige lähenemine.

  9. Mu lemmikud revalis on bodybalance, mida sul seal nimekirjas pole, striding ja revaljump. Vesiaeroobikad on head ka, saab mõõduka koormuse, aga vees on võimatu end vigastada, algajale hea. Attack on liiga hull, ma surin seal, 1x proovisin, samamoodi bodypump. Pigem minegi siis jõukasse kus saad omas tempos teha. Stepfatburnis käisin ka korra, sammud megakiired ja ei saanud asjale pihta ning töllerdasin seal mõttetult. See pink tundus ka ebastabiilne, libises alt ära, ei tundnud end hästi selles trennis. Tantsulistest mulle meeldis rohkem bodyjam kui zumba, aga eks ta ole maitseasi.

  10. Zumba pole alustamiseksbkõige parem, sest sammud ajavad juhtme kokku ja nii läheb trenniisu ära. Kaalu alandamiseks on mõistlik teha pigem jõutrenni. Eriti hea on striding + selgkõhttuhar, sellega saab kardio ka kätte kohe. Revalis pead aga arvestama, et esmaspäevane Fjodori striding+lihastreening on ülimalt raske, kuid Breti ja Siimu omad teistel päevadel on tehtavad. Kardio trennidest on väga hea ka Bosu. Seal ei ole sammukombinatsioonid nii võimatud kui zumbas ja bosu peal tasakaalu hoidmine annab lisapinget lihastele ( sama ajaga parem tulemus kui näiteks step fatburnis). Jõutrennidest soovitan ka TRX-i, sest seal sead mugavalt treeningu käigus raskusastet muuta (trenn on oma keharaskusega) erinevalt bodypumpist.
    Aga muidu tubli, et asja ette võtsid. Mina sain 3 kuuga Revalis üle 10 kg maha.

  11. Soovitan sul hoopis basseinis alustada, nt esimene nädal käi 3x nädalas mingis vesiaeroobikas. Saad tunde sisse ja siis äkki mõnusam saali minna.
    Ma ise alustasin nii, tundsin ennast siis mugavamalt. Mis ühele sobib, see teisele ei pruugi, aga mõelda võid ikka :)

  12. Ma olen käinud bodycombatis ja jamis. Mõlemad võtavad võhmale aga minujaoks algajama sobis

  13. Kui trenni pole enne või miljon aastat teinud, siis combatisse, jami, attacki küll ei soovita minna. Neis läheb pulss ikka kohati päris kõrgeks. Muidu hiljem on jam väga lahe, üks mu lemmiktrennidest üldse.

    Bodypump on kindlasti lihtsam, see pole väga võhmakas ja alustada saad väikestest raskustest või teha täitsa tühja kangiga. Ma arvan, et SelgKõhtTuhar on ka päris hea alustamiseks. Lisaks võiks olla mingi aeroobsem trenn, kus pulssi kohe üles ei kisutaks.

  14. Kindlasti ei ole bodypump mingi kangiga ringi hüppamine nagu keegi kommenteeris ja raskused saad valida ka täpselt endale sobivad, mitte ei pea teiste järgi esimeses tunnis kohe mitukümmend kilo kummassegi kangi otsa laduma. Kui sa lähed esimest korda, siis ongi mõistlik treenerile seda öelda ja tema aitab sul siis kangile raskused valida (esimese trenni võib teha vabalt kõige kergema kangiga). Lihtne tund ka selles mõttes, et ei ole keerulisi sammukombinatsioone, mis tantsutundides võivad tõesti segadusse algul ajada.
    Nagu siin ka eelnevalt mainitud, siis minu arvates ka bodycombat ja bodyattack on pigem edasijõudnute tunnid, mitte päris esimest korda üle pika aja trennisaali astunule.
    Aga tubli ettevõtmine igal juhul! :)

  15. Väga tubli! Kui varem pole eriti trenni teinud, siis alusta ikka kergematest asjadest, nt:
    1) Kardiosaal (seal erinevad masinad, millega saab naha soojaks)
    2) Kui oskad seal midagi teha, siis jõusaal. Mulle isiklikult jõumasinad ei meeldi ja sinna saali ma väga tihti teed ei leia.
    3) Spinning – puhas kardio, higi lahmab ja saad alguses koormust ja ise valida. Oluline on õige tehnika kätte saada ja vajadusel paluda õige kehahoiu saavutamiseks treeneri abi.
    4) Bodypump – minu arvates sobib ka algajale, kuna raskused saab alguses võtta minimaalsed. Samas arvedab hästi lihast ja keha läheb toonusesse. Väga kiiresti märkad, kuidas raskused hakkavad kasvama ja mis enne oli raske, on korraga kerge.
    5) Striding – võib algajale ka liiga raske olla, aga võiksid ju korra proovida, sisuliselt on tegemist “mäest üles kõndimisega”.
    6) Pilates, mõni kergem jooga, BodyBalance – mõni rahlik venitustreen tuleb alati kasuks
    7) Vesiaeroobika – ise ei fänna, kuna ei saa sealt koormust kätte, samas alustamiseks ilmselt turvaline valik.

    Attackid, combatid, stapid jätaksin kaugemasse tulevikku. Need trennid on nauditavad treenitud inimestele, kes oma keha paremini tunnetavad ja kontrollivad.

    Revali SKT on väga varieeruv ja sõltub treenerist, mõni on väga lihtne, mõni väga raske. Samas minu arvates üsna igav trenn :)

    Tantsutrenne (zumba, jam jne) soovitan ainult siis, kui sulel tantsida meeldib. Mina, vana rahvatantisja, tunnen ennast seal nagu puuhobune.

    Edu!

  16. Kui käed on nõrgad, siis tõesti pole BodyPump parim valik, seal tehakse palju käsi, aga alati saab kangile panna ka mõlemale poole mingi 1-2 kilo ja siis saadki vaikselt käed ka tugevaks treenida. Kui ma algul BodyPumpi läksin, ehmatasin ma väga ära, aga nüüd vaieldamatu lemmiktrenn. Tulemused tulevad ka väga kiirelt.

  17. StepFatburn – väga mõnus pooltantsuline trenn, (stepi pingiga kombinatisoonid) ja treeneritel väga suurt vahet pole
    BODYVIVE® – madala pulsisagedusega ja “rahulik” trenn, aga väga efektiivne ja tore treener
    BOSU – funfunfun aga ka füüsiliselt koormav, bosu pallil tehakse harjutusi, tore iga nädal käia
    ZUMBA- olneb väga palju treenerist, et kas ja mis meeldib (Rauna omad olid väga kihtid ladina-ameerika maiguga ja üks naisterahas tegi rohkem sellist hip-hop stiili)

  18. Mina soovitaks hoopis alustada Shapingust. Seal kombineeritud harjutused erinevatele lihasgruppidele. Soovitan minna Marika shapingusse seal.
    Bodyattac on julm, peale seda ikka käe ja jalalihased valutasid.
    Pilates on ka ülihea trenn – aeglaselt matil tehtavad harjutuses, mis lõppkokkuvõttes võtavad korralikult lihased läbi. Päris raske on ühes asendis lihaste toel püsida. Peale seda trenni tundsin ma selliste lihaste valu, mille olemasolust polnud teadlikki :D

  19. Mina soovitaksin BodyVive’i ja Bosut. Mõlemad pigem kergemad trennid ja saad ise valida, kui aktiivselt kaasa teed. See-eest BodyAttack unusta kohe ära, see on reaalne attack isegi neile, kes juba pikemat aega trennis käinud. BodyPump mulle ka meeldis, aga kui sa ütled, et sul kätes pole jõudu, siis vist pigem ei soovita, sest terve trenn tõstad erinevaid kange ja treenid erinevaid lihasgruppe. Kätesse ikkagi jõudu vaja :)

  20. Bodypump sobib väga hästi ka algajatele! Lihtsa ülesehitusega, 3 kuud sama kava. Saab alati alustada kergematest raskustest ja aegamööda neid kasvatada. Annab väga hea toonuse, vormib lihased, mis omakorda hakkavad kiiresti ka rasvu põletama :)
    Ma just zumbat algajatele ei soovitaks, kuna seal kohati keerulised tantsusammud.. Olen seal käinud, aga vahepeal läksid liigutused nii segaseks, et jäin lihtsalt lolli näoga seisma ja vahtima :D
    Samas, kui tantsusammud selged, võib see päris lõbus olla :)
    Omast kogemusest aga võin väita, et raskuste tõstmine tagab hea vormi kõige kiiremini ;)
    Edu treeningutel!

  21. Absoluutne lemmik on jõusaal. Teisel kohal pump. Miks nii? Aeroobne treening ei ole minu jaoks. Lihtsalt ei ole. Ei meeldi see kargamine. Jah, higiseks võtab, kuid mulle meeldib harjutusi sooritada õiget hingamistehnikat kasutades (ja jõutrenn seda võimaldab), mitte nii, et hing on paelaga kaelas mingist keksimisest.
    Siiski asetaksin jõusaali pumpist ettepoole. Seda lihtsalt sel põhjusel, et meeldib teha seda, mida soovin, nii kaua, kui soovin ja raskuste/tempoga, mis sobib. Pump on rühmatreening, kus tegelikult sinu individuaalsele arengule tähelepanu ei pöörata. Minul, nagu ka sinul, oli ülekaalu. Pumpis paraku keerasin oma põlved tuksi, kui kangiga kükke tegin. Jah, treener küll ütleb aluses, et kellel on põlvedega probleeme, peaksid vabamalt võtma (ilma koormuseta). Samas, probleemid tekkisid alles hiljem. Ja kui ka proovisid aeglasema tempoga, siis treener ikka, et noh raskust juurde, kükk sügavamaks, jne. Põlved raksuvad praegu mõlemad. Ma saan aru, et trenni mõte ongi ennast ületada. Kuid kahjuks rühmatrennis sa ei saa eelnevalt õpetust KUIDAS harjutusi õigesti sooritada ilma, et sul hiljem nt mõnda kahjustust ei tekiks.
    Soovitaks võtta jõusaali koos instruktoriga.

Comments are closed.