Kuidas me sünnitusmajaga tutvumas käisime

Kolmapäeval käisin ma siis oma elu esimeses rasedate loengus, tegelikult suisa kahes ehk naise õigused ja seadusandlus, vahepeal kiikasin RelaxMomi poodi ja siis läksin uuele loengule – Pelgulinna sünnitusmaja tutvustus.

Aga kõigest lähemalt – kui te olete lugenud mu postitust „Kõik rahadest – dekreedirahadest lapsetoetuseni“, siis pole teil sinna esimesse loengusse vaja minna. Seal räägitakse slaidide näol täpselt seda sama. Lisan ainult selle, et isad saavad võtta seda 10päevast puhkust ka sel ajal kui naine on dekreedis (näiteks, et remonti teha või voodi kokku panna vms), ei ole vaja oodata sünnini, kuigi siis ilmselt on mõtekam kodus olla. Ja riigipühal (ala 24.12 või 1.01) saab ka dekreeti minna, kuidas kellel rahaliselt kasulikum on.

Ja üks naljakas fakt ka, mis ma teada sain. Oletame, et sa oled abielus A-ga, aga sa ei ole temaga koos juba kolm aastat, samas abielu lahutanud te pole. Nüüd oled rase ja lapse isaks on B, siis kui sa lähed lapsele nime panema, siis registreeritakse A automaatselt lapse isaks – kui ta just ei tule sinuga kaasa ja ei ütle, et ta ei ole antud lapse isa ja B ei tule ja ei kirjuta avaldust, et tema on sinu lapse isa.

Kuna kahe loengu vahel oli tund, siis ma kobisin sünnitusmaja alla RelaxMomi poodi ja uurisin vist kõik asjad läbi ja sain omanikuga ka tuttavaks. Esiteks, kui teil on kiirelt kinki vaja, siis minge sinna poodi, seal on müügil mõnusaid kinke, mida saab soovi korral äsjasünnitanutele osta.

Seal on vastsündinute riideid, ka väga suur valik enneaegsetele beebidele, ja lisaks tooteid emale – kõik mida sul võiks haiglas esimestel päevadel vaja, aga on maha ununenud või oled sa ootamatult haiglasse sattunud ja sünnitanud.

Lisaks on seal suur valik laste- ja rasedateriideid ning metsik pesuvalik – imetamisrinnahoidjaid B korvist K ja J korvini välja. Viimastel numbritel on alati soodushinnad! Minge tšekkige, kellel suuremad tissid :)

Ahjaa, igasugu trimmivat pesu, sukkpükse, korsette, bandaaže – mida vaid vaja.

korrigeerivat pesu ka tugitoolilihasele :D

PS. jääge lainele ja lugege edasi – sest kohe saate te teada, kuidas me sünnitusmajaga tutvusime ja mida ma teile välja loosin.

Läksime siis Meelisega tagasi uut loengut ootama – juba varem oli mind hirmutatud, et Pelgulinnas näeb ainult tutvustavat videot ja keegi tube ei näita ja… Loengus endas ma jälle palju targemaks ei saanud. Ma arvan, et iga rase on kõik sünnitusmajade lehed läbi guugeldanud ja juba end kurssi viinud, kus mida teha saab.

Slideshow viis meid kurssi siis sünnituseelsetoaga, sünnitustoaga ja erinevate palatitega. Sünnitustoas on alati olemas nii vann kui järi, pall kui voodi – valikuid kuidas ja mis poosis sünnitada on mitmeid ning nagu soovitatakse, ei tasu voodisse selili visata. Mina pean ikka plaani vanni sünnitada. Üks vannipilt mis sealt läbi lipsas, tekitas veidi õudu – see oli klaasist küljega. Meelisele meeldis, saab ju pilti teha. Jee, rait, ta teeb seal seitse pilti, ise on näost kaame raudselt.

Kusjuures ämmakas rääkis ühe loo ka, kuidas tal oli vannisünnituse videot näidates üks mees kokku kukkunud ja sünnitusel pole tema tublimat ja asjalikumat meest näinud :) Muigaski endamisi, et ei tea, kas harjutas end erinevate videotega sünnituseks või käis lihtsalt see klikk, et kamoon, see on minu laps, mis siin õudset.

Igaljuhul ainus nipp, mis ma teada sain, oli see, et kui peretoad peaksid kinni olema ülerahvastatuse tõttu, siis on järgmine valik kas ema-lapse tuba (kus olete kahekesti, isa ööseks jääda ei saa) või ühispalat, siis… Ema-lapse tuba valides sind perepalatisse edasi ei kolita, kui see vabaneb, ühispalatist aga küll. Kahjuks tube ette ei broneerita ja need lähevad põhimõttel – kes esimesena pressib, see paremasse tuppa ennast pressib :)

Ja kuigi ei ole ettenähtud mingit ekskursiooni tubadesse, siis me saime ikkagi selle võimaluse neid tube korraks uste vahelt kiigata. Peretoad olid ilusad, ema-lapsetoad olid nii kurvad ja sel hetkel kui me neljapäeval seal käisime, oli sündinud neli pisikest beebit, kaks poissi, kaks plikat. Ja ühte paaritunnist õnnestus ka näha. Nii nunnu, isegi Meelis oli vaimustunud. Kuigi ta ehmatas loenguruumis mingi beebinuku peale ära.

IMG_2887

Igaljuhul, olen ma hetkel siis vannisünnituse ja peretoa poolt – aga nagu ma tean ja armastan korrata, siis keegi ei tea, mis sellel hetkel ja päeval täpselt juhtuma hakkab.

Aga nüüd loosimisest ka, olite juba unustanud? Aga mina mitte! Loosin teile, armsad lugejad, välja mõnusa paki RelaxMomist – sealt leiab imetamispadja, beebipadja ja silmaklapid, et näiteks beebiga koos päeval väike uinak teha :)

1901140_884208284964030_9081680685269112218_n

Selleks, et võita, jäta kommentaaridesse… Ronin nüüd teie magamistuppa – millega ja mis poosis armastate magada?

Et asi oleks aus, siis mina armastan magada alasti (aga ma üldjuhul magan alasti ainult reisidel) ja kõhuli (praegu raskendatud). Hetkel magan peamiselt paremal küljel rasedapadjaga, maika ja aluspesupükstega.

Ja ärge unustage Facebookis marimelli ja RelaxMomi lehti laikida, sest just seal selgub 15.11.2014 õnnelik võitja.

32 thoughts on “Kuidas me sünnitusmajaga tutvumas käisime

  1. Dopler mind nii väga ei huvita kuna kasutan vanakooli viisi ehk stetoskoopi, aga platsenta asjadest ära ei ütleks kuna olen neid eelnevalt kasutanud ja kiidan taevani. Muidugi olen kasutanud ainult ampulle kuna terve komplekt läheks minu jaoks natuke liiga kalliks.
    Aga mina harrastan magada nii kuidas jumal juhatab. Kord riietes, kord alasti. Seni kui ma magan omas kodus on suht savi kas riietega või ilma, kas kõhuli või nagu meritäht üle voodi :D

  2. Ma küll Tartus arvel, aga siis seal ikka põhjalik maja tutvustus. Vähemalt siis oli kui meie käisime, nägid kõike oma silmaga, mis ülimalt hea ja kasulik. Meil ka plaanis peretuba võtta ja loodame, et detsembris vähe sünnitajaid ehk saamegi. Kuigi need ühispalatid ei tundunud ka väga hullud, sest ollakse ikkagi 2kesi mitte enam 6kesi ühes toas. Aga kuna meil esimene laps siis tahaks ikka nö omaette olla ja üksteist tundma õppida. :)

    Sinu küsimusele vastus ka. Me mehega magame samamoodi mõlemad alasti, et keha saaks puhata. Külas on okei magamisriietega magada(kuigi mul isegi pole selliseid asju aga seljuhul ajab asja ära suurem t-särk). Ennem rasedust armastasin kõhuli magada aga nüüd nihelen öösel küljelt-küljele. Hetkel meil voodis nö lusikapoosis magamine kõige mugavam ja see poos, milles koguaeg magama jääme :)

  3. Mina armastasin enne nii väga kõhuli magada, et kui ma teada sain, et ootan last, oli esimene mõte: kuidas ma NÜÜD magan! Aga õnneks harjusin kiiresti ning nüüd magan rõõmsalt ja rahulikult selili (kuni mees norskama ei suvatse hakata – kui hakkab, siis keeran külili ja löön teda).
    Loomulikult magan ma alasti, riided panen selga ainult siis, kui peab viisakas olema. Kaaslasteks voodi kõrval on veeklaas ja teine padi.

    1. no oota, varsti sa enam selili ei maga!
      mitmes nädal?
      ma mingi 24-25nda nädalani vabalt magasin veel selili, siis hakkas hullar pihta. Nüüd saan ainult paremal küljel magada :D

    2. 21. nädal peaks olema vist, ega ma liiga täpselt ei tea :) Paremal küljel magades hakkab põlv valutama, vasakul küljel magades sureb jalg ära, nii et ilmselt pean varsti õhus rippudes magama :)

  4. Magan ma alasti, nii on mõnusam. Raseduse jooksul olen rohkem hakanud magama vasakul küljel, tekk või padi jalgevahel. Öö jooksul vahetan ma magamispoose, kuna vahest ebamugav magada mingis asendis – kord parem külg, siis vasak külg, selili.

  5. No praegu magan veel poolkõhuli, kuigi tunnen, et pean otsima rasedate padja omale. Noh, jalgevahele tahaks juba toe panna ja tundub, et kõht hakkab ka toestust vajama :D Eelmine rasedus magasin mingi 5-6 diivanipadjaga ja iga kord kui end keerasin, siis pidin kõik padjad ümber tõstma. Väga tüütu oli! Ja mul on ööriietuseks selline väike pidžaama, lühikesed püksid ja maikasärk. Väga mugav!

  6. Mina ka jaanuaritita ootaja. Muidu lemmikasend on see nn mägironija ehk siis ikka ka pigem kõhul, aga just – hetkel on see raskendatud :D Üldiselt meeldib, et midagi ikka seljas ka on, kuigi aegajalt on hea ka alasti tududa. Ja praegu magan siis enamjaolt külili ja padi toetamas kõhtu.
    Tuleb ka varsti sammud Pelgu poole seada ja samuti nende majaga tutvuda :)

    1. synnitusmaja.ee lehel on täpselt see sama klipp üleval, mis seal loengus näidatakse. parema tutvustuse majast saab emmedeklubi videot vaadates :)

  7. Magada on parim ikka alasti. Aga vastavalt vajadusele ja olukorrale.
    Ja vaidlematult lemmikpoos magamiseks on “mägironija” :D ehk pool kõhuli/külili, käsi padja alla ja üks jalg krõnksu. Ka rasedana on see parim. Ehk vaid veidi rohkem külili tuleb olla ja mõni kord tekki jala alla kohendada.

  8. Minulegi meeldib magada alasti, ka elukaaslaselgi pole selle vastu midagi, kuid vahest tormatakse meie tuppa poole magamise pealt koputamata sisse, ja oleks ebamugav, kui tekki peal parasjagu korrektselt pole. Seega siis meeldib magada nö tudukatega, maika ja lühikesed püksid või elukaaslase t-särk ja aluspesupükstega. Ning kõige mõnusam on magada just paremal küljel, osa tekki või väiksem padi kaisus. :D

  9. Magan vasakul küljel, et siis saan kiiresti reageerida beebi liigutustele (ja vajadusel pai teha). Beebi võrekas on meie voodi kõrval. Enne lapse sündi magasin mehe kaisus, aga rasedusega (kuna kõht segas ja oli koguaeg ebamugav) läks see üle. Loodan millalgi varsti tagasi mehe kaissu kolida:)
    Maika, imetamisrinnahoidja ja alukad on seljas.

  10. mulle meeldib tudida pm loote asendis siiani :) ja mingi pluuse v öösärk peab ikka seljas olema ja veel soe tekk peal :)
    Sooja armastaja nagu ma olen :)

  11. Minu magamispoosid olenevad suuresti lapsest, kuidas ta mul parasjagu kaisus magab.

  12. Ma eelistan magada öösärgis..tavaliselt paremal küljel ja padja panen jalgevahele. See harjumus tuli esimese lapsega. Muide seda soovitatakse ka siis kui lähed sünnitama ja tuhud käivad. mina harjusin sellega ära ja enam teisiti ei oskagi.

  13. Minule meeldib magada ööpesus. Praegu raseduse ajal lemmik asend on vasaku külje peal, padi jalgevahel. Olen mõelnud ka selle vahva nuudelpadja ostu peale , mida saaks hiljem ka imetamispadjana kasutada, kuid see hetkel vaid unistus.

    Muidu magan ööpesus või alasti ning lemmik magamisasend kas kõhuli või külje peal.

  14. Armastan kõhuli magada ja peaaegu kõhuli õnnestus ka terve rasedus magada. Pärast sünnitust magan x-asendites ja kasvõi püsti, peaasi, et laps ei ärkaks ja ise korrakski puhata saaks. Paljalt magamisest võib ainult unistada, sest kui parasjagu rinnad ei leki, haagib üks väike pump end igal võimalusel külge :D

  15. Magan põhiliselt külje peal olgu see siis parem või vasak kuna lõpurasedus ei lase just kõhuli magada :D kuid meeldib väga magada alasti kuid enamasti siiski pesus :)

  16. Uuuh, ma igatsen alasti magamist :D (hetkel ei saa, sest muidu ma ujuksin rinnapiimas)
    Muidu meeldib magada paremal küljel, siis tuleb kõige magusam uni.

  17. Ma hetkel tunnen niiväga imetamispadjast puudust, see võit läheks täpselt õigesse kohta :) Aga hetkel mina armastan magada oma pisike printsess kaisus :)

  18. Mina pole kunagi suutnud alasti magada, enamasti on seljas maika ja lühikesed püksid või elukaaslase särk ja aluspüksid. Jalas on mul jahedamal perioodil sokid, sest külmade jalgadega ei saa kohe üldse magada. Mõnikord tirin need läbi une ära, kui palav hakkab.
    Magamisriietel on täitsa praktiline pool ka nüüd, kui mu sfinksipoiss öösiti külma eest teki alla kaissu tikub. Mulle kohe üldse ei meeldi kui ta ennast palja naha vastu surub või vastu tisse läheb.
    Olen kogu oma teadliku elu selles nn mägironija asendis või lusikas maganud, nüüd rasedana rohkem külili ja tekk/padi jalgade vahel.

  19. Magame samuti alasti mehega ja rasedusega natukene pidanud muutma oma magamispoose. Tavaliselt lösutasin magades ta peal kõhuli siis nüüd 29+3 rasedana see suht võimatu. Magama jäämegi nö lusikas mul padi veel jalgevahel. Öösel vist laiutame kumbki oma voodipooltel aga hommikuks kuidagi tagasi samas poosis :)

  20. Magada on kõige parem ikka alasti. Niigi terve päeva ju peab riideid kandma.Magamispoosidest oli minu suur lemmik kõhuli ja käed padja all.Nüüd võin sellest vaid unistada.Hetkel rasedana mul mugav vaid vasaku külje peal magada, elukaaslase käed ümber minu.Hommikuks on külg kange aga millegi pärast kõhubeebile muud asendid ei sobi.

  21. Seda fakti teadsin ma küll, et kui oled abielus siis, saab abikaasa, isegi kui pole lahutatud automaatselt lapse isaks. Seljuhul ei pea isegi näiteks isa kaasa tulema last registreerima…Hiljem muidugi saab seda registreerimist muuta ainult dna testiga…
    Veel näiteks, mis minu jaoks on üsna veider on see, et lapsele saab määrata (see vist isegi abielu puhul nii), et laps saab ema perekonnanime ja ema saab ka ainuhooldajaks ennast määrata…midagi sellist. Mul ei tule see täpne lause hetkel meelde. Aga jah saad mehega lapse aga hooldusõiguse määrad ainult endale. Vanemlikud õigused on siiski võrdsed…Ema kasvatab, aga mõlemad peavad ülalpidamiseks raha välja käima.

    Relaxmom on super!

    1. Isa ei pea kaasa tulema, aga sul peab olema kaasas isa avaldus, et ta on selle ja selle nimega nõus.

      Ja kui alguses läheb abikaasa isaks, siis õige isa saab end lihtsalt avaldusega isaks kinnitada, DNA testi ei tee keegi. Seda rõhutati seal loengus eraldi :)

  22. Mina armastan magada kas mehe särgiga või alasti..suvel oli asendamatu tunne magada õrna linaga verandal, õrn tuul jahutamas. :)

    Ning kõige parem uni tuleb selili, käed üle pea.

  23. Mina magan alasti ja vasakul küljel ning ei saa kunagi magama jäädud kui mees mind kasvõi korraks pole seljatagant kaissu võtnud :D
    Ööjooksul vähkren palju… muidugi armastasin magada ka selili, aga nüüd kui olen rase (17+3), siis ei saa selili olla, nii ebamugav tundub (tean jaa, et mida aeg edasi seda ebamugavamaks see läheb :D ) . Ja padi peab mul ka kaisus olema :)

  24. Mina magan küljepeal , sest ma olen hetkel rase :D , muudmoodi pole lihtsalt võimalik , :)
    muidu kui rase pole , magan kõhuli :)

  25. Kuna olen Tartus arvel,siis siin täituvad praktiliselt kohe sünnitusmaja tutvustuse ajad kui loengute ajakava välja pannakse. Kuid seekord sain jaole ja ülehomme tutvuma. Uus ja huvitav.

    Kuid magamisest. Magan siiani külje peal,tänu rasedusele lemmikuks on saanud vasak külg,paremal küljel on ebameeldiv magada. Ei tea miks. Selja peal on ka ebameeldiv,hommikuks on alaselg valus. Praegu kasutan meest ära, hea toetada tema vastu,kui küljel magan. Alguses kui enam magada normaalselt ei saanud,siis oli turtsumist küllaga aga nüüd ta harjub juba ehk. Enne rasedust magasin enamasti seljal ja paremal küljel.

Comments are closed.