Suht normal on esimeses trennis sõimu saada!

Ma ei tea, kas kõik treenerid eeldavad, et kui inimene läheb trenni, siis ta kohe teab, mida teha? Kui keegi küsib minult, kus Phuketil ööbida, siis ma ei eelda, et ta on terve mu blogi läbi lugenud, kaheksa Phuketi bukletti läbi lapanud ja teab, kus on ööturg ja parim rand, vaid ta küsibki minult, et kus ma soovitan ööbida ja ma ütlengi talle, et kui tahad pidu, vali hotell Patongis, kui ilusat randa, mine Katale. Ehk käisin täna trennis ja sain kohe sõimu.

Panin suure hurraaga pildi ka üles, et sada päeva trenni… Ja siis mõtlesin, et ma peaks Revalisse kolima, sest Taini on 148 päeva, aga nädalavahetustel ma tahaks puhata… Eks näis, ma igaks juhuks ei luba, et sada päeva jõuan teha järgneva 148 päeva jooksul.

Ma ei ole terve elu olnud mingi trennipiff, ühelt poolt mulle ei meeldi sport, teiseltpoolt, ma pole seda üldse oluliseks pidanud. Olen sada korda alustanud ja pooleli jätnud. Kui me Türgis käisime, siis mõtlesin, et tagasi tulles, padavai trenni. Hedon lasteaeda, iga hommik trenni. Ja nii saangi uueks Tai reisiks saledaks. Tegelt mul pole oluline, palju ma kaalun, tahaks mingi fit välja näha, et kõhupekk ei turritaks üle värvliääre, ja käed ei oleks lodevad. See on mu eesmärk.

Lisasin instasse ka väikse reaalsuskontrolli. See üleliigne nahk on ikka omaettenähtus. Mul on seda õnneks vähe – sisereitel ja alakõhul, kätel õnneks pole nii hull :)

No aega läks aga asja sai. Eile siis jõudsin lõpuks trenni. Ostsin 30päeva kaardi. Läksin jõukasse. Seda ilmselt ei eelda ükski treener (a võibolla eeldab ka), et ma igat masinat tunnen ja tean, mida seal teha. Õnneks oskan ma pilte vaadata (masinate pealt) ja saan aru, mis masin millegi jaoks on. Meelis aitas ka. See selleks.

Mõtlesingi alguses, et iga päev kell 9 trenni. Prooviks rühmakaid paar korda nädalas ja siis ülejäänud päevad jõukas – isegi kõndimine lindil on mu jaoks ettevõtmine. Mul pole võhma. 10 minti kiirkõndi ajab mind juba higistama. See selleks. Selgus, et kell 9 on terves Revalis tunniplaanis vaid SEENIORID. Okei, plaan tuli ringi mõelda. Kuna Meelisel on teisipäeval ja neljapäeval 11.30 postitants, mõtlesin, et tavai, lähen samal ajal mujal – zumbasse näiteks. Meelis ütles, et ah, tule homme postitantsu, proovi ka. Mõeldud-tehtud. Otsustasime, et iga päev vaatame, mis trenni järgmine päev minna ajaliselt sobib ja lähme. Täna siis postitants.

Läksime siis juba tund varem kohale, sest ma teadsin, ma ei jõua nagunii seal postil keerelda – ma ei oskagi veel, et teeme enne veits kardiot. Mõeldud-tehtud. 10 minti kiirkõndi ja samu masinaid (käed, jalad, kõht) mis eile. Ja oligi aeg postitantsu käes, vahetasin riided – pikkade pükstega pole seal midagi teha. Ma olin ainuke uus. Okei, soojendusharjutused.

Saate aru, ma ei ole trennis käinud, mitte ainsamaski rühmakas enne oma elus. Mu viimane samalaadne kogemus oli ilmselt kolmanda klassi rütmikatunnis, kus kõik pidid ühes koos puusakeerutusi tegema või käsi keerutama. Mu rütmika on üldse natuke mööda ka. Ma ei oska näiteks rütmis plaksu lüüa. No pole antud, mis teha. Võimalik, et ma ka seepärast olen vältinud igasuguseid rühmas tegemise asju. Mõtlesin, et Meelisega koos julgem. Kavatsen ta igale poole rühmakatesse endaga vedada. Üksi ei taha. Nagu pole kunagi varemgi tahtnud.

Enivei, need soojendusharjutused olid nö lihtsad. Ala keeruta käsi siia poole ja siis sinna poole ja tee puusaringe siiapoole ja sinnapoole ja.. Aga kui inimesel pole mingit rütmikataju, siis mul läks juba umbes viienda keerutuse ajal segamini, et tra kummale poole ma tegema pidin. Okei, tegin ära. Kõik mis ettenäidatud, väikese hilinemise ja .. sohitegemisena, sest mul võttis hoogu, kuhu pidi ja mida.

Treener siis küsib, et mis sa teed siin? Ma ei tea, kas see tulenes sellest, et ta oligi kuri, et nagu wtf sa tulid siia või ta on venelane ja ei osanud nö tooni valida, aga see tundus kohe mulle rünnakuna. Ütlesin ausalt, et niisama tulin. „Eino seda oli näha juba soojendust tehes, et sa niisama tulid… Kui sa tahad midagi teha, siis sul peab kohe olema see nägu, et tahad.. Kas sa tahad ma õpetan sulle siis mingeid võtteid…“ Ei, tead, tulin niisama Meelist vaatama.

Okei, õpetas siis nö basicut, et kuidas postil istuda, seista, tõsta. SITAKS RASKE! Ma pean veelkord rõhutama, et ma pole trenniinimene, ja kui keegi ütleb, et istu posti peal, siis ma nagu vaadates seda poosi, tahaks kätega end kinni hoida ja võtta selle istumise poosi. Tegelikkuses pead sa istuma nii, et hoiad end jalgadega kinni. Ma ei suuda isegi oma aju nii treenida, et ma suudaks jõu koondada jalgadesse, et nende haardega end hoida. Okei, ma nagu loogiliselt saan aru, kuidas.. Aga ma peangi mõtlema koguaeg, mis lihast või kehaosa ma pingutama pean. Mul ei tule see lampi, et võtan postist kinni ja istungi.

Ja siis ma juba tundsingi end ebamugavalt, kuna ta vaatas mind kogu aeg sellise näoga, et jajah, tulid siia niisama, hui sa tahad üldse aru saada. Aga nagu mu jaoks ongi see kõik uus ja ma ei mõtle nagu treener ja sportlane. Ma olen mingi suvaline eit tänavalt, kes tahtis postitantsu proovida.

Ta nagu oleks eeldanud, et ma lähen sinna esimesse trenni kohe mõttega, järgmisel aastal võistlustele. Ei, ma tahaks niisama trenni teha, proovida erinevaid asju… Ühesõnaga, mul oli kogu aeg mott maas, ja ma siis vihaga proovisin neid poose teha, et talle tõestada, et ma tahan tegelt ka siin trennis olla praegu… Ja mul oli sitaks valus. Nahk lihtsalt venis mööda seda posti (vaadake seda üleliigse naha pilti ja te saate aru!), sest mul pole kuskil jõudu, et end kinni hoida või ma ei osanud seda jõudu õigetesse kohtadesse suunata.

Ja siis mingi 12:10 ma hakkasin kella vaatama, et saaks see juba läbi. Sosistasin Meelisele, et see on sama nõme tund kui kooli ajal bioloogia, saaks juba läbi.

Trenni lõpus ta siis küsis, et noh, kuidas oli.. Oligi rändom. Ma ei julgend üldse midagi vastata. Saan jälle sõimu. Tulime ära ja ma ütlesin Meelisele ka, et ma tundsin end ebamugavalt, et kas nagu igas trennis kõik eeldavad, et ma tean mida teha.

Kui ma oleks ilma Meeliseta sinna läinud, nagu täitsa ekspromt proovima, siis ma oleks ilmselt nahhui tõmmanud sealt trenni alguses. Ma ei oleks ju isegi seda teadnud, et ma selle posti endale ise kuskilt võtma ja tooma pean, selle kinni kruvima pean, nii ja naa tegema. Ja et ma ei oska isegi soojendust teha, et nahhui (sorry ropendamise pärast, eks) kas ta päriselt eeldabki, et kui inimene läheb kuskile trenni, siis ta kohe teab, mida teha. Ma ei oska isegi käsi keerutada.. Et kas kõik treenerid igas trennis eeldavad, et mul on mingi põhi all?

Jumala eest, ma tahtsin homme bodypumpi minna – ma ei oska seal ka midagi teha! Saan ka kohe sõimu? Kas ma pean nüüd ette guugeldama, kelleltki küsima, kust ma mida saan, mis ma enne paika pean endale panema (ma tean, et mingi kangiga tegemine, aga kust ma tean, kas kilone või viiekilone…) Ühesõnaga, saate aru küll, mis ma mõtlen.

Kahesõnaga, sportlased on ***, täpselt nagu ma alati arvanud olen, neile jagas Jumal siis mõistust kui nad trennis olid. Nad ei suuda mõelda nagu tavaline inimene. Ma ei tea, ma olen blogija, siis ma ei eelda, et iga inimene oskab kirjutada. Või et ma saan igale inimesele öelda, kirjuta mulle kaks lehekülge sääskedest ja ta kohe kirjutab, sest iga inimene oskab ju kirjutada. Ma ei oska ühtki head näidet tuua, ma lihtsalt ei saa aru, kas kõik treenerid eeldavad, et kui ma sinna trenni lähen, siis ma olen kõik asjad elus juba läbi proovinud ja tean mida teha.

PS! See intsident ei pannud mind mõtlema, et ei, ma never ei lähe enam postitantsu, aga ma tahaks mingi 10 eratrenni võtta, selle basicu selgeks saada ja siis minna sinna trenni, kus eeldatakse, et sa juba midagi oskad. Oleks ilmselt lihtsam. Kes minuga trenni tuleb? Kusjuures.. Me peaks hoopis nii tegema, et kes veel tuleb, Meelis teeb trenni, rendime saali, Meow stuudios saab 15euriga :D

PPS! Pildil seljas FIT360 trenniriided (keegi kuskil küsis, mis püksid on), va lühkarid, need sain SportsDirectist.

75 thoughts on “Suht normal on esimeses trennis sõimu saada!

  1. Kui ta postiga trenni ei tee, siis mina isegi prooviks :) Mu oma treener lõpetas trennid sügisest ära ja ma ei ole uut leidnud. Zumbasse on mõte minna aga hetkel on nii kiire, et ei jõua lihtsalt, energia on 0 aga plaan on! Tahaks tantsida ja sheikida ja karelda aga kuhu ja mis ja mõned kohad on nii krdi kallid ka ja.. ühesõnaga hetkel on palju vingumist!
    Ja küsimusele vastus – ei ole kõik treenerid sellised. Mu eelmise aasta treener oli selline, et ma võtsin alguses 1 trenni temaga, siis teise ja lõpuks oli neid 3, sest ta oli nii soe ja tore inimene :) hirmus kurb ainult, et ta seal klubis kus käisin enam ei tee… :(

  2. Pfff ma su asemel annaks küll treeneri kohta käivat tagasisidet spordiklubile, sest see ei ole OK et niimoodi suhtutakse klienti

    1. Ta vist jah, eeldas, et kuna ma Meelisega koos, siis me kodus muust ei räägi kui postitantsust ja muud ei tee kui vabal ajal Hedoniga mänguväljakul käime ja seal olevaid poste enda arendamiseks kasutame :D

  3. Mine muidugi bodypumpi, see ei ole üldse nii raske kui alguses tundub. Mina tegin esimesed kaks trenni nii, et võtsin kangile kõige väiksema raskuse. Tegin terve trenni ühe ja sama raskusega, samal ajal kui kõik teised iga loo alguses raskust lisasid või vähemaks võtsid. Nii saad terve kava läbi teha ja aimu kus sa suudaksid rohkem teha ja kus vähem. Saali sisenedes saad vaadata mis vahendid teistel on ja endale samad võtta.

  4. Käin ise juba mitu aastat Revalis ja pole veel sõimata saanud. Kõik treenerid on alati väga sõbralikud ja toetavad. Kui on küsimusi tasub alati enne või pärast tundi treenerilt abi küsida. Kunagi oli üks pilatese treener, kes tundus tiba kuri aga tema juures ma lihtsalt ei käinud. Aga postitantsus mine lihtsalt Eliise tundi. Ta on väga sõbralik ja juhendab ilusasti. Ise ka alles hiljuti alusasin postitantsuga ja algajate tunnis on kõik sõbralikult selgeks tehtud mulle (samas Anastassia tunnis pole ma ka käinud).

  5. Bodypumpi just mine. Alguses lähedki ja võtad ise kõik asjad mida vaja – matt, hantlid, kang ja selle jaoks raskused ning pukk. ürita esimeste seas sisse saada ja roni taha viimasesse ritta näiteks, kui ei taha väga palju tähelepanu saada. Ja kui aus olla, siis seal trennis pole kellelgi aega ega viitsimist vahtida teisi. Treener on ka üldse ees ja inimeste vahel vaatama ei roni, et kes mida teeb. Teedki oma tempos nii kuidas jaksad, raskuste kohta ta alati ütleb, mida võtta ja palju võtta. Loomulikult võid teha selle raskusega, mis ise soovid ja kangi asemel võid a la võtta ka ketta rinnal vms.. võimalusi palju. Minule väga bodypump meeldis ja minul on ka null jõudu – tegi alati kõige väiksemate raskustega. Just pressin ka ennast uuesti revalisse.. aga pole siiani hakkama saanud. :D Sina oled tubli!

  6. mul pole ka üldse rütmitunnetust antud igasugused aeroobikad jms pole minu jaoks. a looduses sörkida, rattaga sõita vms võin. noorena sai sulgpalli mängitud.

  7. Bodypumpis pead ka ise endale mati, pingi ja kangid tooma. Soovitan algajana võtta kindlalt kõige väiksema raskusega kangid, kuna harjutusi tehakse muusika rütmis ja üsna intensiivselt, siis sul endal algul parem nii. Mina alustasin ka oma treenimisega revali bodypumpist ja absoluutselt ei kahetse. Vahepeal oligi tunne, et kurat, kõik mu kõrval saavad niiii hästi hakkama ja ma olen nagu mingi sitahäda, kes piilub teisi, kuna treenerist väga aru ei saanud. Aeg läks edasi ja sain aina paremaks, revali bodypumpi treenerid on ka väga mõnusad. Ja esimestes ridades olles võib juhtuda, et ta ronib oma lavalt maha ja kukub sind õpetama, mida kõik kõlarist muusika taustaks kuulevad. Kui see sind ei häiri, siis on ju super hästi! Alati võimalik muidugi kuskile taha peitu pugeda ja muidugi peeglist saad ka jälgida, kas teed ikka nii, nagu peab. Edu! :)

    1. Nii, ja kust ma need mati, pingi ja kangid saan? Kui ütlen kohe eos, jou, ma essat korda, siis ta juhendab, ma eeldan :) Ja plinn, see muusikasse tegemine on raske mu jaoks, aga ilmselt kõigega harjub. Suurem osa rühmakaid ju mingi kindlas tempos.

    2. Bodypump´i trenn on seal suures saalis (peale jõukat), lähed trepist alla, seal on selline nö ava, kust sa näed pinke. Võta pink (pane kohe kõige kõrgemale asendisse), matt, kang, kaks 1kg ketast, võta igaksjuhuks ka 1,5-2kg ka.
      Varu omale hunnik paberrätte, sest bodypump paneb täiega higistama :D .
      Kui sa lähed hommikul, siis teeb trenne Fjodor (pisikest kasvu mees). Jälgi hoolega, mismoodi ta oma keha asetab.
      Ka mina olen bodypump´iga alustanud just revalis, 2x käimist ja täielik sõltuvus.
      Üldjuhul Fjodor kohe hõiskab, et umbes ei tõsta kõrgemale, selg sirgu vms. Nii palju, kui mina käinu ta trennis (siis kui ma tööl ei käinud), pole ta mitte kordagi mu juurde tulnud või otse pöördunud, et umbes mida sa teed :D.
      Kui sa enda jaoks avastad Bodypump´I ja tahad ka õhtuti käia, oleksin käpp :P

    3. Jepp, aga mine kümme mintsa varem kohale ja kui treenerit veel pole, siis ütle mõnele sõbralikuma näoga kaastrennijale, et “kas sa saad mulle öelda, mis ma võtma peaks”. Sest kui sa ootad selle hetkeni, kui treener muusika peale paneb, siis sa raiskad treeneri ja teiste treenijate aega ja siis neil ongi õigus su peale pahane olla.

    4. Kindlasti ütle treenerile, et oled essat korda, küsid umbes mis kus. Mina läksin nii ja tuldi kenasti vastu :)

      Ja esimene kord pane kangile kõige väiksem raskus, mõni ei pane üldse. Päris raske on.

    5. Ma läksin pumpi trenni proovima, kui olin oma 1,5a järjest teinud trenni ja no selline mingi vormilaadne põhi oli all. Long story short, raskused olid kõige väiksemad, aga järgmised 2 päeva ma reaalselt vedasin käte jõul ennast töö trepist üles ja alla. Voodis külge keerata oli ka valus, voodist välja tulekust ja istumisest ma ei räägigi. Väga valus kogemus oli :D

    6. Bodypumpi minnes mine kindlasti ütle kohe alguses treenerile, et oled esimest korda. Kui on hea treener (tahaks loota, et on!), siis ta kindlasti aitab, juhendab, annab enne iga lugu raskuste soovitused ja jälgib su tehnikat! Tehnika on BPs väääga oluline! Kuna sa päris-päris esimest korda lähed, siis võid pmst ka tühja kangiga teha ja kõige kergemate hantlitega. PS! Kui sulle pump meeldib homme, aga küsimusi tekib vm, siis ma hea meelega võin vastata. :)

    7. Loomulikult ütled, et oled üldse elus esimest korda rühmatrennis ja ei tea mitte midagi. Ega treener ka ei ole selgeltnägija, et kohe oleks selge, mida sa oskad või tead.
      Ma ütlesin endast trennis alati natuke rumalamat muljet jätta, et rohkem personaalset tuge saada.
      Ütled, et oled esimene kord ja tahad aru saada, kas see trenn võiks meeldida. Tavaliselt teeb entusiastist treener kõik, et sulle meeldiks

  8. Ilmselt sattusid lihtsalt halva treeneri otsa, treener ei tohiks kindlasti eeldada, et mingi põhi all on. Treenerid on kõik väga erinevad ja väga erineva suhtumisega. Kui BodyPumpi (või kuhugi teise rühmatrenni lähed), siis ütle enne trenni kindlasti treenerile, et oled esimest korda ja ta kindlasti aitab sul õiged vahendid võtta ja arvestab, et peab sulle rohkem tähelepanu pöörama :)
    Eks esimene kord ongi alati kõige keerulisem.

  9. Soovitan siiski üksinda rühmatrenne avastama minna. Ise tegin nii, kuna suured plaanid sõbrannadega koos kuskile trenni minna luhtusid. Pealegi kui Meelis ei saa tulla, jääb Sul ka minemata vms. Ja ära lase motil langeda ühe tahumatu treeneri pärast

    1. Ma ei lähe iial üksinda trenni. Üks kord käisin, elu igavaim :D See tähendab, et kui Meelis postis, siis ma võin üksi minna mujale, aga testida tahaks koos temaga.

    2. Aga miks siis su argument mitte üksi trenni minna on, et igav on…. Pläkutada tahad siis või?

    3. Aga muidugi see on päris raske trenn ka kust alustada, proovi läbi paljusid ja midagi ehk sobib :)

  10. Ma olen samal seisukohal. Minu esimene rühmatrenn oli selle aasta alguses, käisin mingis joogalaadses asjas. Ei teadnud ma, et peab mati võtma, ei teadnud, kust saab. Jalatsid tuli ka ära võtta, keegi ei öelnud vaid kõik lihtsalt võtsid. Ja lõpus oli lõõgastumine teki all ja mul ei olud tekki. Jooksin siis lõõgastumise asemel teise saali otsa tekki tooma.
    Trenni alguses võiks treener öelda, mida sul vaja on ja, kuidas trenn kulgeb. Ja uutega rohkem aega võtta. Mina ei taha enam rühmatrenni väga minna. Olengi oma jõusaali ja jooksmise peal väljas. Ei taha end nõmedalt tunda. Pärast terve päev tuju rikutud.

    1. Tee suu lahti ja KÜSI. Ütle, et sa oled esimest korda ja sind aidatakse.

      Ei ole väga normaalne eeldada, et kuigi saal on täis inimesi, kes käivad seal kolm korda nädalas, siis igakord nämmutatakse igaks-juhuks üle, et “tossud võtame jalast ära” ja “võtke viimaseks kümneks minutiks tekk”.

  11. Ma tean, mida sa tunned!
    Ma vihkan rühmatreeninguid, karjas kargamist ja seda, et keegi ees kisab ja kritiseerib.
    Ma ei saa ka pihta, et mis ja kuhupoole.
    Läksin hoopis ujuma Arcticusse. Liitumine klubiga näeb ette kaks (eritasuta) personaalset treeningut eratreeneriga (jõusaalis), kes näitab, mida ja kuidas ja kui palju masinatega teha.
    Tühistasin selle aja, aga ehk kunagi.
    Seni naudin aga basseini.
    Vahel käib samal ajal vesiaeroobika ja oi naised ikka saavad, et ei liiguta piisavalt või õigesti. Siis jälle kiidetakse ülevoolavalt. Ma mõtlen, et mulle peaks midagi pähe kukkuma, et tahaks selles rühmatreenungus osaleda. :D

  12. Kui esimest korda bodypumpi läksin, siis kohe ütlesin, et olen uus ja ei tea, mida tegema peab. Treener ilusti ütles, mis asjad võtta ja mis raskustega esialgu teha. Terve trenni jooksul ka juhendas ja selgitas basic võtteid veidi kauem kui muidu. Said lihtsalt kehva kogemuse osaliseks, tavaliselt on treenerid väga toredad ja aitavad, eriti kui öelda, et oled uus :)

  13. Ma arvan, et sulle sattus lihtsalt pahas tujus/turtsakas treener. Kõik treenerid kindlasti sellised ei ole.
    Lisaks, kui sa tead, et oled täiesti algaja ja vormist väljas, siis oleks ju mõistlikum mõni jõukohasem trenn valida. Postitants tundub ikka väga keerulisena esimeseks rühmatrenniks.
    Jõusaalis soovitan kindlasti esialgu eratreeneriga ühe või paar trenni teha ja lasta endale võimetekohane kava koostada. Ise rapsimine võib kasu asemel rohkem kahju teha.
    Ja ma ei ole mingi tippsportlane, lihtsalt liikumisharjumusega inimene, kes on terve elu sporti hobiks pidanud.
    Harjumuse jõud on tugev ja kui trennis käimise harjumuse külge saad, siis ei kujuta elu hästi teistmoodi ette :)
    Soovin sulle tahtejõudu ja trennirõõmu!

  14. ütled, et pole elus liigutanud ja rütmist ei tea midagi – mida sa sinna postitantsu ronisid siis? arvasid, et treener laseb nipsu ja sina järsku hakkad oskama?
    ise läksid eos feilima sinna ju, trenniinimesi vihastabki selline ihihii-ahahaa ja “mina maksan ja tellin muusika”-suhtumine, mis sul igast sõnast läbi kumab. vali omale jõukohane ja sobiv trenn, ära ärple ja kõik on fain.

    1. ma räägin, et nii palju võiks endal enesekriitilist mõtlemist olla, et kui ikka nii nõudliku ala jaoks absoluutselt mingeid vaimseid ega füüsilisi eeldusi ei ole, siis sa lihtsalt raiskad sinna käed puusas seisma ronides teiste aega.
      muidugi, jokk, sina maksad samamoodi ja olgu olla, eks, aga tegelt võta eratund ja seal lase end käekõrval postile riputada palju tahad.

    2. No nii võttes ei tohiks ma ühtegi rühmakasse minna ja peaks eratreeneri võtma, et masinal kõhulihaseid ka harjutada.

    3. Tohid ikka minna..mina käin ka erinevates trenmides alles proovin ja vaatan kus hakata püsivalt käima..käisin ka postikas aga ainult üks treener meeldib..teine ütles halvasti tervele grupile.seal ei taha käia.

  15. Mitte, et ma treenerit õigustaksin, aga tõenäoliselt läksid sa edasijõudnute postitantsu, mitte algajate omasse. Revalis on erinevad tasemed.

  16. Good luck selle bodypumpiga! Sõbranna kutsus mind kunagi kaasa bodypumpi.Rääkis kui äge ikka on. No ma siis läksin. Samamoodi midagi aru ei saanud kus kohast mida võtta või teha. Õnneks sõbranna ütles ette. Panin ka selle kõige väiksema raskuse aga oleks pidanud vist tühja kangiga tegema. :) See oli mu elu üks hullemaid trenne. Eriti kui enne pole üldse liigutanud. Trenni lõpus ma lihtsalt olin põrandal maas ja ignosin mida see treener seal teha käseb. Mu lihased olid nii kanged ja valusad, et ma ei suutnud trennist ära minna ja trepist kõndida :) Ma lihtsalt istusin käsipuu peale ja lasin alla sest nii valus oli :) Järgmisest päevast ma üldse ei räägi. Jumal tänatud,et mulle on välja kirjutatud seljavalu pärast lihase lõdvestaja. See aitas :)

  17. Isegi mina, kes ma ikka aeg ajal rühmatreeningutes olen käinud ei oska neid kanga selleks bodypumpiks valida :D ja nad kõik seal trennis juba teavad ja ma tegin ala megaraskega ühte lihasgruppi ja kui ma igaks juhuks järgmiseks kergema valisin, siis tehti seda lihasgruppi mis mul tugevam on ja see raskus jäi väheseks. Ühesõnaga megakeeruline trenn see bodypump :D
    Ma käin kangastel rippumas parem ehk siis aerial yogilatesese ja väga rahul. Seal ei eelda keegi et ma proff peaks olema, vastupidi ütles koha alguses et see norm et esimeses tunnis eriti midagi kaasa teha ei jõua/oska :D

  18. Oled tundnud kuidas vees higi tilgub? Ma ka arvasin, et see võimatu aga mine AquaIntervali trenni. usu, sa hakkad sporti nautima.

  19. See vene treener ongi siuke t#opp. Ta eeldab, et kui lähed “kõik tasemed” trenni, siis oskad. Ta suht nagu solvub kui algajad tulevad tundi. Aug lõpus oli üks hea treener seal kelle tundi sattusin, eestlne, blond. Kahjuks ta enam ei õpeta. Eliise muidu hea, aga annab liiga raskeid harjutusi kohati.
    Aga jah..saada oma link Revalisse ka, see treener ei kõlba kuskile. Küllap pumpis on normaalne õpetaja, eriti kui varem lähed ja kohe talle ka mainid, et esimest korda.

  20. Kirjuta treeneri kohta pretensioon, kohe kindlasti! Selline suhtlemisviis ja suhtumine pole okei!

  21. Bodypumpis on eriti tähtis, et treener teaks, et oled seal esimest korda, siis saab sind jälgida ja vajadusel kehaasendit muuta. Usun, et bodypump sobib sulle, mine kindlasti ja proovi :)

  22. Hei,

    Minu soovitus on, et ütle kohe treenerile, et oled esimest korda. Mina läksin nii bodypumpi, uurisin, milliseid raskuseid treener soovitab jne. Aga mina peidan igas trennis ennast saali tagumisse nurka ka. Ja trennis käin ma myfitnessis. Myfitnessis mõni treener küsib ka, et kes on esimest korda. Ja raskustega jah, pigem kerged raskused. Tehnika on oluline, sest kui suured raskused siis ei jõua teha ja tehnika kannatab. Selliseid trennis palju näha ja pole ilus. Ja vale tehnikaga võid endale liiga teha.
    Muidu aga jõudu ja palju peale hakkamist. Tood mulle ka motivatsiooni tagasi nii :)

  23. Nii kurb, et selline ebameeldiv kogemus tekitab bloki uutele kogemustele ja paneb kõik treenerid ühte musta patta.
    Ma õpetan oma joogatreeningutega ka meele muutumist ja kontrolli saavutamist oma mõtete (isude, pahede jm) üle.
    Kui tahate, siis hea meelega annaks teile ja kui ajate kokku, siis ka väiksele kambale, mõne privaatse joogatreeningu ja juhised seniste mustrite lammutamiseks. Tasuta muidugi :) Karmajooga! Huvi korral meili :)

  24. Aga miks sa joogat ei tee? Alguses on hästi lihtne ja kasulik ka. Palju kohti on algajatele.

    1. Ma soovitaks ka joogat või pilatest algajatele, et lihaseid tugevdada. Ja võhma saad arendada nt crosstraineri peal.
      Peetris tehakse fatburning treeninguid (Trennielamus), sinna on oodatud ka päris algajad ning kaasa saab teha vastavalt oma võimetele. Tehakse nii kardiot kui lihaseid. Ma ei tea, kas Revalis ka samalaadseid on.

    2. Aga Leenu, sa ju ise ütled, et sa ei jaksa kõndidagi…

      Teed oma südamele liiga, kui kõigepeal mõõduka liikumise (jooga / kõndimine) mingit normaalset põhja ei lao.

    3. Huvitav miks ma alati peale joogat higist tilgun kui see pole trenn? Ju on saal palav :D

    1. Mina soovitan ka Siimu. Ausalt öeldes alguses kui ma paar aastat tagasi revalis hakkasin käima (enne Tallinnasse kolimist oli igasugune trenn null ja kekas kaugushüppe rekord 1,70), siis ta tundus olevat nina püsti noor musklipunnitaja. Aga siis võtsin temaga 12 nädalase paketi. Just selleks, et saada endale oma võimetest ja jõusaalist tervikpildi. Paremat ja abivalmivamat treenerit veel kohanud ei ole. Tegi kava, näitas kõik alternatiivid, käisime koos masinad läbi, panime katsetustega koos minu erinevate lihasgruppide võimed paika ja sain juhiseid edaspidiseks, et millal raskuseid tõsta jne.
      Varem oli mul trenn- ja toitumiskavadega alati kaasas käinud meeletu stress. 10 kilo alla, hops 15 juurde. Ja kardad, et treener arvab, et sa pole enam motiveeritud kui eksid või patustad jne. Aga Siimuga oli just vastu pidi.
      Hell, ma vahepeal rääkisin välja, et toitusin 3 päeva vaid Komeedi Napoleoni koogist, sest seda kingiti mulle terve kilo. Naeris vaid, et “Näe, ja võtsid endiselt alla”. :D

    2. Siimu TRX-i trenni soovitan ka. See oli revalis mu lemmik. Ainsals abivahendiks trx-i paelad, ei oea hantlite jms jagelema. Väike seltskond, treener jälgib kõiki ja Siim kordab ka alati üle kuidas keha hoida jne. Seal alati sõbralikud trennikaaslased ka. Kohe peale lennata, et sa esimest korda või veel parem Siimule endale peale lennata, et sa esimest korda. Ta pani mind esimene kord täpselt enda vastu, et siis tal hea jälgida ja juhendada. Ja TRX täpselt selline trenn, et pole otseselt kohustust teistega samas tempos püsida (aga hea on sinna püüelda :)). Tee harjutust kas või 2x vähem, peaasi, et korralikult. Siim näitab harjutustel erinevaid raskusastmeid ka. Võta Meelis kaasa, TRX meeldiks teile kindlasti. :)

  25. Mina sain bodypumpist vigastuse. Juba mitu aastat näen vaeva taastumisega, kuid ikka pole veel täielikult taastunud. Disco ja jõutrenn – kaks ühes – on ohtlik.

  26. Mida te ronite kõik sinna taha oma ette tegema? Just treeneri nina alla, et ta saaks tehnikat kontrollida ja paremaks lihvida. Valesti tehes teete omale liiga lihtsalt.

    Bodypump sobiks sulle hästi just, sest pole sellist keerutamist ja tantsulist rütmi. Kavast hakkad aru saama juba mõne tunni pärast aga ka esimeses tunnis ei tohiks suurt segadust tekkida. Teinekord treener ise küsib kas keegi on uus, eks tal meeles kes järjepidevalt käivad. Raskustest niipalju, et võta tühi kang ja kõige kergemad hantlid. Võid ka vahepeal täitsa ilma raskuseta teha. Ajaga hakkad aru saama kuhu võid vähe rohkem lisada ja kus tagasihoidlikum olla. Bodypump on minu vaieldamatu lemmik.

  27. Mina läksin ka esimest korda BodyPumpi täiesti algajana, polnud mingit jõusaali põhja all. Esimesed korrad olid jah väga rasked ja ei saanud veel kõigest aru, aga nüüd olen BodyPumpis käinud juba umbes 3 aastat päris regulaarselt ja no paremat trenni ei ole olemas. Tunni ajaga saab kiiresti kõik peamised lihasgrupid tehtud (jõusaalis kuluks selleks palju rohkem aega) ja tulemused on ka kiirelt tulema! Eriti kiiresti läksid mul käed vormi. Kõhtu seal palju ei tehta, seda soovitan jõusaalis lisaks teha.

  28. Kui sa ei taha ennast ära lõhkuda, siis alusta millestki turvalisemast ja hea treeneri juures. Käin juba 3 aastat pilateses. Ühtegi valuvaigistit pole kunagi kasutanud trenni järgselt ega ka enam muul ajal, sest pilates on õpetanud oma keha tundma ja vajadusel ise võimlemisega kaasa aitama. Jah, mingit suurt kaalukaotust see kaasa ei too aga “pekk paikneb ringi ja muutub lihaseks” Lisaks olen avastanud, et kui juhtun talvel libisema või muidu koperdama, siis keha oskab hakkama saada. Olen seni jalule jäänud. Lisaks on tulnud juurde jõudu ja painduvust. Ja treener on väga oluline, treener ei tohi lasta sul endale viga teha, see on ikka väga väga vale, kui sa valutama pead. Läbi valu tegemisega võid endale eluaegse vigastuse saada.

  29. Nii nõme, et sul selline esimene nö rühmatrenni kogemus. Ma soovitaks sul kindlasti Zumbasse minna, see on lõbus ja kuigi seal on ka see rütm jne, siis kui käid paar korda, on juba kergem. Bodypumpi soovitan sul minna siis, kui sul juba väiksem trennipõhi all on. Või alusta kindlasti kõige väiksemate raskustga. Pole mõtet üle koormata, sest see trenn on tegelikult üsna jõhker ja järgmistel päevadel on ratastool garanteeritud :D
    Aga edu trennis käimisega, ma võtsin ka end kokku ja hakkasin uuesti käima (1 aasta pausi oli sees).

  30. Proovi pilatest, see pole väga muusikasse ja hullu rabelemise asemel on rahulik lihaste pingutamine. Õpetaja aitab asendit õigeks sättida ja.

  31. Kusjuures mina soovitaks ka joogat. Proovi näiteks vinyasa flow klassi, see on selline kiirem. Hot flow ja hot yoga on ka head, saab lihased mõnusalt soojaks ning higi korralikult lahti. Kõik jooga stiilid ei ole ainult relax ja meditate ;) Katseta, proovi. Ausalt, ma arvasin ka paar aastat tagasi, et jooga on nii igav ja rahulik. Läksin klassi ja mida aeg edasi hakkas kaal iseenesest langema ja joogamusklid välja tulema :) teeb enesetunde ka heaks ;)

  32. Oeh-.- Tahaks sulle eratreeninguid kohe teha selle peale…
    Füsioterapeudina panevad sellised asjad mind alati ohkama. Mulle endale meeldib väga oma keha liigutada ja proovida igasugu uusi asju, kuid ma pole mingi supersportlane. Minu eesmärgiks on nakatada ka end ümbritsevaid inimesi liikumispisikuga, just nimelt liikumisega – et sa tunneks enda keha hästi ning tunnetaksid selle võimed, ületaksid oma piire.

    Minu maailmas pole sellist asja, et “ma pole spordiinimene” – kõik inimesed, kes on võimelised oma ühte sõrmegi liigutama, on potentsiaalselt spordiinimesed. Pead saama ainult selle naudingu liikumisest, mis kahjuks on paljudel ära rikutud jõusaali ja rühmatreeningute poolt. Mitte et ma spordiklubisid maha teeks, üldse mitte, kuid olen ka ise ennast üsna ebakindlalt tulnud, kui lähen esimest korda mõnda trenni.

    Seega – soovin sulle edu just sulle sobiva liikumisviisi leidmisel!

    1. Aga kui see on üleliigne nahk, kuidas või miks sa siis üritad sellest üldse trenniga lahti saada?
      Siis on see ju puhtalt opereerimise teema.
      Ei kõla väga loogiliselt su väited.

    2. Mh. No ilmselgelt trenn tõstab nö kehalist toonust ju, ei? Üleüldiselt kaotab pekki. Siit-sealt natuke ongi vaja maha saada, aga lihtsalt nahast ma lahti ei saa trenniga.

  33. Ise olen zumbatreener ja see tundub VÄGA veider, et ta eeldas, et inimesed pärast sellist suhtumist tahavad trenni ka teha :D Enda trennis ma proovin küll just positiivset õhkkonda luua (kuigi kuulduste järgi olen vist Eestis noorim treener) :D

  34. Sa kuskil kommentaarides mainisid, et kas peaks äkki 10 eratundi võtma. Soovitan soojalt tõesti rühmatrenni asemel eratunde, nt jõusaalis. Sest kui sa ei ole kunagi ka raskusi tõstnud, siis ei oska sa neid pumpis õigesti tõsta ja rühmatreener ei jõua tund aega järjest su vormi korrigeerida, ehkki seda oleks vaja. Kui sa vähegi mingit sporti tahad teha, on megaoluline, et see käiks sinu tempos ja nii, et sa selle käigus ka arened, mitte ei frustreeru või ei jää vigaseks või ei vehi niisama. Hea trenni tunnus ei ole see, et pärast higi lahmab ja oled ilgelt väsinud, vaid see, et sa lähed tugevamaks, vastupidavamaks ja parandad liigeste liikuvust jne. Hea eratreener motiveerib ja julgustab, mitte ei tänita, et “võta ennast kokku” või “mida sa siia niisama passima tulid.” Füüsiline pingutus ongi raske ja ebameeldiv, sellega peab vaimselt harjuma.

  35. Treenerina üritan oma rühmatrennis treenijad alati end mugavalt tundma panna. Mina olen trennis ju nende jaoks, mitte vastupidi! Ma eeldan, et mulle öeldakse, kui minu trenni tullakse esmakordselt, vahel unub, aga tihti küsin ka üle: “Kes on esimest korda *selles* trennis?” “Kes on esmakordselt MINU trennis?” “Kes on esimest korda meie klubis?” “Kas kõik vahendid leidsid?”

    Treenerid on inimesed ja inimesed on erinevad! Kui BodyPumpi esimest korda lähed, ütle seda treenerile. Kust vahendeid saada: küsi neilt, kes juba saalis ja endale vahendid valmis valinud. Millist raskust valida? Vaata julgelt kõrvale, palju teised panevad (ja pane esimesel korral julgelt vähem! :D), või vaata treenerile otsa. BodyPumpi treener võiks öelda, et proovi teha soojendus nende ja nende ketastega; jalalugu kahekordse soojendusraskusega vms. Jalalugude lõpupoole on täiesti okei raskus maha panna ja keharaskusega väljaasteid ja kükke teha! Ära vaata teisi ja ära võrdle end teistega, sa tulid trenni enda pärast, rühmatreening kui mõiste on lihtsalt konseptsioon, et pakkuda teenust.

    BodyPump’i esmakordne külastus jätab üsna kindlasti valusad lihased, seda enam, et venitusosa on kahetsusväärselt lühike. Venita end kodus juurde, rulli lihaseid, aga ära sellest lase end ära hirmutada. Otsusta, kas meeldib, alles nelja trenni pärast :) Edu!

    Muide, mõistuseta inimesest sportlast ei saa. Sport nõuab motivatsiooni, pühendumist, planeerimist, teostust. Näide: Eesti kulturistide seas on häid kunstnikke (Marek Morozov, Imre Vähi), koolitajaid, õppejõudusid. Paljud rühmatreenerid on füsioteraapia või kehalise kasvatuse taustaga (mis on kõrgharidus) … mind väga puudutas lihtsalt Su väide, et heas vormis inimestele ei ole mõistust antud.

  36. Ma soovitan üldse vesiaeroobikat. Või võta mõni tund personaaltrener, et ta teeks mingi treeningkava, mida jõusaalis teed.

  37. Zumba võib ka esimel korral kindlasti päris lõbus olla – mul sõbranna läks peale viit minutit ära, sest ei saanud mitte muffigi aru ja ausalt, see kava oli ikka päris kiire ja keeruline. Tasub minna siis, kui hakatakse uut kava õppima, seal need iga mingi aja tagant vahetuvad. Kõik tantsulised asjad (bodyjam, zumba) on raskemad, pump näiteks lihtsam. Bosu ja kõht-selg-tuhar on ka lahedad, reval jump ja body attack ja bodycombat natuke liiga hullud pulsile. Aga käi ja vaata, küll leiad endale meelepärase ka. Vesiaeroobika näiteks – ülihea!

  38. Minu kogemus Revaliga oli nii ja naa. Läksin ühel õhtul sõbrannaga Fjodori trenni (Combat, kui ei eksi)… Igal juhul istusime ja ootasime, et saal vabaneks. Fjodor istus mingi tibinaga pingil. Tibin vaatas mind hindavalt ja kommenteeris Fjodorile, et “jälle mingi uus”, mille peale Fjodor vastu, et üle 1 kuu ta siin vastu ei pea…. Ma kahetsen siiani, et vastu midagi ei öelnud, sest 1. tol hetkel olin juba 6 kuud teise klubi liige ja lahkuda sealt ei kavatsenu 2.mis on sinu asi kauaks ma jään…… Sooviks oli vaid tutvuda teistmoodi klubiga.. ja tutvus oli negatiivne…. Kahjuks….

  39. Tegu on väga toreda ja positiivse treeneriga, paraku on tema temperament keskmise eestlase omast hoopis teine ja mõni ta sõnavõtt võib õrnahingelisi solvata küll. :D Ütlesid, et tegu oli kõikide tasemete trenniga. See tähendab vaba saali, kus igaüks saab oma elemente harjutada. See eeldab, et oled vähemalt mõne korra algajate trennis käinud ja oled tuttav elementidega, mida omaette harjutada saad. Kas sa oled algaja tasemel, kui sa pole kordagi trennis käinud? Kas ma võin öelda, et ma oskan kõiki maailma keeli algaja tasemel? Ega vist, eks? Nii et – kõigepealt algaja tasemele ja alles siis kõikide tasemete trenni! :) Soovitan julgelt algajate trennis postitantsule uus võimalus anda, soovi korral on saadaval ka teine, mitte nii karmi ütlemisega treener. Ja julgelt abi küsida – teised trennilised on tavaliselt abivalmid, aga iga siseneja näost ei paista välja, et ta esimest korda sinna on tulnud.

Comments are closed.