SUUR TOIDUBLOGI: kui palju kulub toidule tegelikult + retseptid

Toiduteemad on mulle alati mokkamööda olnud, seega nõustusin ma askis anonüümse inimese sooviga ja panen nädal aega kirja, mida me sööme ja kui palju toidule raha kulub. Kui mul püsivust on, siis teen seda terve kuu, aga ma ei luba.

Olgu kohe öeldud, et beebitoit ei ole siia sisse arvestatud, sest küsimus oli, palju meil kulub – ja ma pole harjunud veel beebit meie toidupoe eelarvesse sisse kirjutama. Piima ostame siis kui soodukad on ja palju korraga. Sel nädalal, ütleme nii, et oleme piimaga varustatud.

Lisaks on veebruar veits kehv kuu – sest beebil on esimene sünnipäev, katsikud, sõbrapäeva dinner sõpradega (üldiselt on need aga sellised kambapeale tehtavad, et kui meie poolt on söök, siis teiste poolt näiteks joogid ja magusad road…), minu sünnipäev… Üldiselt ma sünnipäevadele ja mingitele suurematele istumistele üle 200€ kulutada ei taha. Eks näis, kuidas see aasta kujuneb.

Ma ise arvan, et meil (minul ja Meelisel) kulub nädalas kodus tehtavale söögile 30-50 euri. Seega 120-200 euri kuus. Inimesed ei suuda seda uskuda. Mina ei saa jällegi aru, mida söövad need inimesed, kellel kuus viis sotti söögile kulub + lõunad või õhtusöögid väljas. Eks see oleneb sellest ka, palju sul raha on, mida sa toidule kulutada saad. Meil on ilmselt need võimalused siis 200€ piires :)

1. Ma ei pane kirja igat toidukorda rahas. Ma ei viitsi arvutada mingeid sepikuviile ja singi-juustu hindu. Lisaks on mul nii palju maitseaineid ja pisikesi lisasid, mille puhul mul ei õnnestuks mingi surtsu või näpuotsatäie hinda välja arvutada :D

Söön üldjuhul ainult sepikut, ostan tavaliselt Õnne sepikut (olenevalt poest 50-60 senti päts). Leiba söön harva, aga kui, siis tellin Hannahilt (tahad ka imemaitsvaid tooteid, telli: laulevpagar@gmail.com). Sinki/juustu ostan poest kilohinda vaadates, singi eest üle 8€ kilo välja ei käi (ostan tavaliselt 300-400 grammi kaupa) ja võileivajuustu puhul üle 5€/kg ei maksa – ostan tavaliselt suuri pakke viilutatud juustu kui soodukad on. Kui singist jagub nädalaks, siis juustu jagub kindlalt kaheks, kui mitte kolmeks nädalaks. Võileiva määrdeid ostan samuti ainult neid, mis sooduses on, jälgin alati kilohinda! Ma ei pea iga päev ühte sama määret sööma.

2. Jälgin poes suuresti sooduspakkumisi ja kilohinda, sest nii on kõige soodsam. Seda nii suhkru, pasta (üle euro ma pasta eest välja ei käi, üldiselt ostan suvalisi pennesid mõnekümne sendi eest), erinevate kastmete, kala, liha, isegi külmutatud juurvilja jne puhul.

tsekk
EHE NÄIDE kuidas ma suudan valida suurema osa vajalikke asju ALLAHINDLUSEGA

3. Ostan tavaliselt korraga suurema koguse asju, mida saab mitmes toidus kasutada. Näiteks sibul, kartul, porgand, tšilli, paprika, tomat, kurk jm põhilised toiduained – neist jagubki tavaliselt nädalaks. Ma saan ühest karbist kirsstomatitest vähemalt kaks korda salatit teha :)

4. Mõtlen alati ette, et kui ma teen seda ja sellest jääb alles seda, siis ma saan selle seal ära kasutada… Lisaks proovin teha süüa nii, et ei jääks mingit x kogust alles. Samuti võin ma kaks päeva järjest sama toitu süüa, pole probleemi.

5. Kasutan ostunimekirja ja ostan mitme päeva söögi korraga. Väldin iga päev toidupoes käimist, sest nii loobiks ma korvi mõttetut jura, mida a) lõpuks ei tahagi ja olen sunnitud selle ära viskama b) annab liigseid kaloreid c) ei ühti teiste asjadega ja lõpuks ma ei kasutagi ära.

NIPP – mul on kindlad poed, kus ma käin, need on mul kaubapaigutuse poolest selged nagu seebivesi. Koostan ostunimekirjad vastavalt poele täpselt selles järjekorras kuidas ma poes liigun ja mida mul vaja on. Nii ei rända korvi mõttetut kraami, mida mul plaanis osta polnud. Mõni üksik kord ostan ma toidupoes emotsiooni pealt mingeid asju.

6. Ei lähe poodi tühja kõhuga – siis ostaks ma hetke ajel kokku räigelt erinevaid asju, mõeldes, et ma neid tahan, kuid koju jõudes… Ei sööks ma pooltki neist asjadest mis ma kokku olen ostnud ja üldjuhul on sellised “mul on kõht nii tühi, tahan…” ostud sellised, mis kergelt riknevad, ehk kolme päeva pärast neid asju enam ei söö, seega raisus kraam ja raha on maha visatud.

7. Käin tihti turul – seal ikkagi on soodsam – näiteks ma ei ole viimased seitse aastat ostnud hakkliha poest. Mitte kordagi. Sest see on mõttetult kallis. Alla 3,50€/kg poest naljalt mingit hakkliha ei saa. Turult saab. Lisaks saab sealt hea hinnaga kanafileed (paar euri odavam kui poes), keelt, maksa…

Aga siin siis meie nädala „kokkuvõte“ koos mõningate retseptidega.

ESMASPÄEV

Meelis joob hommikul enne tööd kodus kohvi ja sööb ühe võileiva. Tema lahkudes jõuan teha endalegi paar võileiba singi-juustuga ja kohvi.

Lõuna ajal käib Meelis söömas (esmaspäevasesse menüüsse kulub panini teriaki kanaga ning kohv, hinnaga 4,50€), mina vaatan, mida külmkapis on ja kuidas kodune olukord on – kas teen kiirelt võiku, või on aega millekski muuks – oleneb kas beebi magab või ei. Nii mõnigi kord avastan kell kaks päeval, et ma pole jõudnud veel süüa. Esmaspäeva lõunaks haaran sahtlist hoopis neli BelVita küpsist.

Meelis tuleb tavaliselt viie-kuue vahel, selleks ajaks ma tavaliselt süüa teha pole jõunud, sest laps võtab oma aja. Üldjuhul hakkangi kokkama siis, kui Meelis tuleb ja „vahetuse üle võtab“.

Vahepealaks ehk koju tulles, sööb Meelis ühe kakao kohupiimakreemi ja mina keeran endale banaani-vaarika smuuti kokku.

Õhtusöögiks on vürtsikas seenepasta (2,1€)

seenepasta

PILDIL: pasta (0,69€ – kasutan pool ära) karp seeni (0,89€), toorjuust (0,49€), sibul (0,10€), tšilliõli, seenesupp (0,28€) + paar kirsstomatit kaunistuseks.

Kuna ma ei kokka mingeid sünnipäevasööke, siis üle tunni ei tohi õhtusöök aega võtta. Üldiselt meeldib mulle see Jamie Oliveri 30minuti reegel – aga see oleneb suuresti hakkimiskiirusest :)

Seenespasta tegemiseks kuluski umbes pool tundi. Pane pasta keema. Haki sibul ja seened, kuumuta tšilliõli, pruunista sibul, lisa seened, seenesupi pulber (see mis tavaliselt tassi sisse tehakse). Lisa natuke vett, sega juurde toorjuust. Vala pasta pannile. Sega! Serveeri! Söö! Nii lihtne see ongi!

TEISIPÄEV

Meelisel tavapärane kohv + sel korral siis jogurt. Mina söön hommikust koos sõbrannaga kohvikus. Kuna minu kord on välja teha, lisandub “väljassöömise arvele” 25,60€.

(null)

Lõunat ma ei söö, kõht on veel riisist punnis. Meelis maiustab grillvorstiprae ja kohviga (5,35€).

Kuna me käisime õhtusöögi ajal poes, siis ostsime poest salateid ja sushit (Maximas saab nüüd kulinaarialetist valmis sushit, maitse on normaalne ja hind hea) ja tegin tšilli kananagitsaid ahjus juurde. Olgu öeldud, et enne poodi minekut, sõin kiirelt ühe kohupiimakreemi rabarberikiselliga – sest tühja kõhuga poodi minna ei ole soovitatav!

poesook

PS. salatit on ilmselgelt ise kallim teha kui osta – kolm erinevat väikest karpi salatit maksid kokku 4,87€, sushi maksis kokku 6,03€, nagitsad maksavad vist 2€, ei ostnud täna. Aga raudlaks, me ei söö kõike täna ära, või sööme kahes jaos.

Käisime toidupoes, ostsin vajalikke komponente, et saada söönuks KUNI PÜHAPÄEVANI! Poe arve oli 36,87€ (sh salatid ja sushi – 11€).

KOLMAPÄEV

Raiskamise päev (seda nädala eelarvesse sisse ei arvesta), tavaliselt nii palju ei kulu. Ikkagi beebi esimene sünnipäev ja katsikud :)

Meelis joob hommikul vaid kohvi (lõunaks sööb eilset alles jäänud suhsit, millel ta lõuna ajal kodus järel käib) ja läheb tööle, mina alustan kohvi joomist kell seitse hommikul ja kell kolm päeval kui külalisi on juba teine sats, istun ma ikka veel oma kohvikruusi taga. Päev on möödunud metsiku kiirusega. Kohvi kõrvale olen päeva jooksul söönud ära eilsest alles jäänud neli-viis kananagitsat.

unnamed (2)

Lõuna – kuna inimesi on erinevaid, siis alustasime katsikutega kell 12 päeval ja ootasime külalisi päeva jooksul – kellele millal sobis läbi tulla. Selleks puhuks tellisin jälle sinist sushit, Maitsvatest Muffinistest beebipildiga minimuffineid ja Tassikookidest beebile tordi – mis siis, et ta seda ei söö – sellest saab traditsioon! Lisaks ostsin Juustukuningatest juustu. Katsikutest ja esimesest minisünnast saab lähemalt lugeda siit!

NELJAPÄEV

Hommik algab jälle kohvi ja võileibadega. Lõuna jääb minul vahele, Meelis sööb sealihaguljaši kartulitega (3,24€). Õhtusöögiks teen ahjus kartuleid ja porgandeid rosmariiniga. Kõige lõpus lisan ühe paki peekonit ja pruunistan peki välja. Head isu!

unnamed (3)

Käisin poes ja ostsin sidrunit, pirni ja kreekereid (arve 3,22€), mida õhtul sõbrannale juustu kõrvale serveerida. Juustu oli veel katsikutest alles.

REEDE

Hommikut alustame nagu ikka kohviga. Lõunaks sööb Meelis viinerikastet tatraga ja koorese lõhesupi (4€). Mina jõuan endale teha kaks võileiba. Päeva jooksul söön umbes 10 kreekerit, kui kausist mööda jalutan, siis pistan ühe jälle suhu.

Õhtusöögi saime beebiga jalutades Pagaripoistest 9,30€. Ma ei teagi, kas see läheb väljassöömise alla vist…

Hiliseks õhtusöögiks on meil ahjus tehtud lõhe, mille naabripoisid siia tõid, et ma ära teeksin. Kuna mulle anti proovimiseks terve kotitäis põnevat kraami Chagalt (vaata siit, mida ma testima hakkan lähipäevil – ma ei oska ise väga täpselt neile õiget sõna leida – superfoods ehk?), siis otsustan üht neist ka kala juures kasutada. Kõik pakid läbi loetud, saan teada, et just männikasvupulber sobib kalaga. No proovime siis!

chaga

Männikasvupulber (tee) pakub kiires elus vajalikku vaheldust, suurepärast tasakaalu vaimule, naudingut maitsemeeltele ja täielikku rahu kehale. Juba sajandite eest hindasid põlisameeriklased seda raviteed, mida tänapäeval kasutatakse peamiselt ärevushäirete korral. Tee on rikas A-, B-grupi, C-, E- ja K-vitamiini poolest; sisaldab tervislikke omega-3- ja omega-6-rasvhappeid ning väärtuslikke mineraale. Hea kasutada ka menopausi, seedehäirete, söögiisu vähendajana, gripi, kuseteede põletike ja kopsuhaiguste korral; toimib antioksüdandina. Sobib vanni, aroomiteraapiaks, on bakteritevastase toimega.

Mändides pole gluteeni ning seetõttu on nende kasvud levinud koostisosa gluteenivabade toitude retseptides. Selliste roogade valmistamine on tervislik vaheldus nisuallergia või kõhuhädade all kannatavatele inimestele. Männikasvupulbrit võib kasutada marinaadides, liha- ja kalatoitude maitsestamisel.

kala

Alguses mõtlesin kala kuidagi sellega marineerida, siis hiljem otsustasin sellest hoopis kastme teha, et igaks juhuks mitte kala tervensti pekki keerata. Kui kaste ebaõnnestub või hästi ei maitse, siis pole probleemi, kala saab ikka süüa…

Juurde tegin salati, kuhu panin päev varem allesjäänud porgandid ja kartulid, lisaks punast sibulat, roomasalatit ja paprikat.

Kuna mu enda portsud ongi sellised pisikesed nagu piltidel näha, siis mulle meeldib ilusaid asju süüa. Nagu me reedel nalja tegime – selline kalaserveering restoranis – 13.50€, kui aga hiljem kutid endal lihtsalt taldriku täis kühveldasid, sai sellest päevapraad 4,50€. Ja nii ongi!

RETSEPT: külm kaste männikasvupulbriga

unnamed

Segasin hapukoorega kokku soola, tsitrusemaitseainet, apelsinipipart, tilli ja männikasvupulbrit. Maitses see viimane välja ei tulnud ja mõnus oli teada, et söön kasulikke aineid sisse, ilma, et peaks mingi kapsliga oma keha vaevama.

RETSEPT: mahe smuuti kasekäsnapulbriga

Kuna natuke miskit magusat tahtsime me ka pärast õhtusööki, siis tegin kiire smuuti. Tavaliselt ma smuutis piima ei kasuta, aga poisid nõudsid – seega segasin kokku banaani, kasekäsnapulbri, rosinaid, jõhvikaid ja natuke piima. Tulemus oli mõnusalt mahe. Mingit “lisamaitset” ma tänu kasekäsnapulbrile ei tundnud, kuid intensiivne banaanimaitse oli samuti kadunud.

unnamed (1)

Ma ei hakka vist enda kastme- ja smuutiretsepti nende Facebooki postitama, aga kellel huvi, siis neil seal mingi loosimine käsil, et saadad neile oma retsepti ja võid tooteid võita vms. Tšekkige ise!

LAUPÄEV

Hommik algab ikka kohvi ja võileibadega. Maiustasime Hannahilt tellitud uue rukkileiva ja konjakipasteediga (tellimiseks kirjuta: laulevpagar@gmail.com), mis maksid kokku 5,50€.

hannatoidud

Lõunaks tuleb Sandra külla ja palub minu imetabast pikka poissi. Kui nii, siis nii. Teeme. Hinnaks kujunes umbes 5€. Juurde tegin kikerherne-kartuli-porgandi püreed, kuhu lisasin näpuotsaga ka kasekäsnapulbrit.

pikkpoiss

See, kuidas keegi või mida pikapoisi sisse paneb, on ilmselt megaerinev – mina panin lisaks hakklihale (turult, 1,98€) hakitud värsket koriandrit (0,99€), punast sibulat (0,10€), apelsinipipart, soola, muna, leotatud sepikut ja fetajuustukuubikud (1,65€). Kartul-porgand maksab sente, purk kikerherneid (0,69€).

Õhtuks sõime nikse-näkse, sest vaatasime “Eesti laulu”, suurem osa kraamist oli kapist võtta, aga korraks Juustukuningatest läbi põigates jätsin sinna 11€, aga juustu on veel vähemalt kaheks serveeringuks alles.

PÜHAPÄEV

Hommik algas nagu ikka kohvi ja võileibadega, kuigi kaalusin ka omleti tegemist. Lõunaks “värskendasin” eilset sööki – ehk proovisin eksperimenteerida, kuidas teha “kartulikroketeid” – panin eilse püreemassi muffinivormidesse ja ahju (ei tulnud välja – oleks pidanud maha jahutama, oleks ehk veel töötanud), allesjäänud pikast poisist “lõikasin” ilusad ümmargused rattad, et oleks ilus serveerida.

Õhtuks praadisin kartuleid ja sõime sülti :)

NÄDALA KOKKUVÕTE: mul oli ENNE olemas natuke kartulit, porgandit, seened ja pasta, ja mõned viilud juustu. Muud asjad ma sel nädalal ostsin. Poodidesse jäetud raha sel nädalal: 62,89 eurot. Samas mul on alles veel asju, et teha vähemalt kaks-kolm korda süüa + võileivamaterjali.

Ma mõtlen, et ma võiksin järgmisel nädalal teha sellise eksperimendi, et ma poodi ei lähegi ja teen süüa kapis olevatest asjadest. Saabki ehk sügavkülma tühjaks ja lõpuks sulatatud.

Väljas söömisele kulus (Meelise lõunad ja minu üks hommikusöök sõbrannaga) 42,69€.

Beebi esimesele sünnipäevale ja katsikutele kulunud raha ma ei arvesta, sest see oli eelarve väline ja selliste suuremate väljaminekute jaoks on mul nö eraldi konto, kust ma raha võtan. Kui seal raha pole, siis pole ka pidu. Elame igakuiselt suht eelarves.

Kuna laps lisandus meie perre alles hiljaaegu, siis ma ei ole arvestanud tema piima siia sisse + piimahinnad on erinevad, me alles testime. Hetkel oleme retsepti Aptamili peal, mis on kordades soodsam kui valmispiim. Seega, las see laps jääb ka praegu eelarvest puutumata.

Järgmisel esmaspäeval siis uue eksperimendi tulemused. Ma veel ei tea, mida mu kapid sisaldavad, aga ma olen üsna kindel, et nädala jagu peaks ikka söönuks saama. Elame-näeme.

Jätkulood:
2. nädal – laske end külla kutsuda
3. nädal viis lõpuks ikkagi poodi

Samal teemal

28 kommentaari

  1. Väga vahva eksperiment ja postitus!

    Ise nii detailselt oma toidukulutusi pole jälginud, kuid üks kuu proovisin elada ilma igasuguste emotsiooni ajel tehtud snäkiostudeta. Tavaliselt ikka libises sujuvalt ostukorvi mõni šokolaad või pakk krõpse vms. Nendele rangelt “ei” öeldes jäi rahakotti alles üle 25 euro kuus. Noh, tudengile päris viisakas sääst. Ja mis seal salata, ka peegelpilt muutus rõõmsamaks. :)

  2. Hakkasin hommikuti koos lapsega putru sööma, kui ta oli piisavalt suurt, et süüa tavalist putru. Hea odav ja hoiab kõhu täis üsna pikalt :) Muidu olin ka rohkem võikusõber :D

  3. Täitsa lõpp, need sinu toidupildid, kõik see sinu kirjeldus selle kohta, su tore ja kaalutlev mõtlemine kõige juures, no lihtsalt SUPPER. Te olete nii tublid! :)

  4. Kust saab apelsinipipart? Varasemalt oli see pea igas toidupoes olemas, aga nüüd ma ei ole pikalt kuskil näinud (Kaubamaja ja Stockmann on veel läbi käimata küll).

    1. hmm… ma ei tea, Rimist? Mul on see lihtsalt riiulis ;) Seda pole ka väga raske ise teha – riivi apelsini koor peene riiviga ära ja kuivata, sega jahvatatud pipraga ja voilaaa! :)

  5. Minu sõbrad imestavad ka alati, kui tuleb jutuks, et tegime nädala ostud korraga ära ja keskmiselt läheb 40-50 EUR ühele ostule. Kui siis seletan, et sama moodi planeerin ostud ette ära ja enam vähem tean mida süüa tahan teha, siis ei saagi rohkem raha minna.
    Nii öelda emotsionaalseid oste teeme vähe (magusat ma ise ei söö, mu nõrkus on juustud, aga ega siin “maal” pole ka midagi erilist selles vallas saada) ning tõesti aitab see, kui tühja kõhuga mitte poodi minna :D

    1. no nagu sa näha võisid, siis ma sattusin Juustukunginatesse kaks korda sel nädalal :D

  6. Väga asjalik postitus! Tundub, et taktika on umbes sama, mis minul – kasutada maksimaalselt sooduspakkumisi ja liha ostan turult kindlatelt müüjatelt. Ma näiteks lausa jumaldan igasuguseid hautisi, mida saab teha smoorijaga (haudepotiga) ja pmst kõige odavamast lihast ning köögiviljadest. Lisaks hoiab aega kokku – tahaks trenni ja igale poole ju jõuda.

    Ma lappan nädalas mitu korda superhind.ee lehelt katalooge läbi (külakolkasse reklaame ei tooda, isegi kui mul koduaknast Tallinn paistab) ja koostan vastavalt ka toidupoodide külastamise strateegia. Jube kahju, et Eestis pole kupongimajandust – internetist vaatan kadedusega neid saateid, kus inimesed suudavad poeskäikudelt müstilisi summasid kokku hoida (otsi yt-st extreme couponing ja coupon mom). Mõned nädalad olen jälginud, kui palju kulub mul nende toitude peale, mis on puhtalt LCHF (vt huvi korral blogist – http://kaunimaks.blogspot.com/search/label/poenimekiri). Tegelik toidupoe ja esmatarbekaupade kulu on muidugi suurem. Samas ma ei käi tihti väljas söömas ja teen õhtul toitu nii palju, et saaksin järgmisel päeval tööle kaasa võtta (muidu kuluks iga päev vähemalt 4-5 EUR ja tihti söögile, mis pole isegi hea).

    Ma ise mõtlen nii, et kui ma toiduga suudan veidi raha kokku hoida, siis pole aegajalt kahju mujale kulutada (a la riideid või sisustusasju osta, minipuhkuse teha vmt – no lihtsalt niisama midagi lubada).

    1. jaaa.. ma kujutan ette juba, kui ma USAs elaks, kuidas ma nende kupongidega möllaks :D

  7. Me teeme elukaaslasega nii, et kuu alguses käime turul, ostame kogu kuuaja lihakraami ära. Hakkliha, veise, sealiha, kanakoivad, kanafilee mõnikord ka kala, kuigi kala eelistan ma iseenda pirtsakuse tõttu värskena. Turul läheb meil max 25 eurot. See on siis kogu kuu peale lihale kuluv summa. Ja igal pühapäeval käime poes, ning ostame nädala toidud ette ära. Sinna alla kuuluvad siis kõik asjad peale liha. Ja selle peale ei ole meil kulunud hetkel veel üle 35 euro. Sinna alla oleme lisanud ka esmatarbevahendid ja kusjuures hakkama saab. Ega esmatarbevahendeid iga nädal uusi ei osta ju. :) Pluss kass ka, tema saab meil turukraami (maksa, kopsu, pugu jne) ja see kuulub ikka sinna 25 euro hulka. Kusjuures, ei näruta, ei näljuta. Saame täiesti edukalt söönuks ja katsetame palju erinevaid asju. Lihtsalt nipp ongi see, et palju värsket köögivilja-puuvilja, millest saab edukalt nipitada erinevaid toite välja. Ja kusjuures teen mehele toidu lõunaks kaasa ka, ning ka endale. Ja hommikuks on reeglina pudrud või munaroad. Tegelikult annab sellise summaga jumala hästi elada ja söönuks saada. Ja ma ka ei mõista inimesi, kes 500 eurot söögile kulutab. Kuid olgem ausad, igaüks saabki kulutada just niipalju kui ta tahab. Mainin veel lõpetuseks, et oleme tudengid mõlemad. :)

    1. õigem oleks öelda, et inimene saab toidule kulutada nii palju kui tal on.
      meil hetkel on vähe, aga mäletan, et kunagi sõime suht palju väljas, poes hinda ei vaadanud.. aga meie sissetulekud olid kahepeale kolmekordsed võrreldes praegusega…

      1. Sul on õigus! Kusjuures, me hakkasime hiljuti nii toimima nagu praegu toimime (paar kuud siis) ja eelnevalt läks ligi 500 euri toidule. Mõtlesime siis, et see on natukene liiga ulmeline summa ja ajuvaba. St rahaline seis lubaks rohkem kulutada, aga natukene kahju hakkas :D

        1. Minul läheb kuus kuskil 200 euri kindlasti, 300 on tavaline..üksi. see kõlab uskmatult, aga kuna ma ei saa piimatoiteid, nisu ja muid jahu asju süüa, st ainult rukkijahu. Seega makaronid jäävad välja. Tõepoolest riis ei maksa palju, aga kuna minu isu on väga suur ja toiduvalik väike, siis saan putrudest ka ainult unistada… kuigi väga tahaks. Niisiis söön hommikuks suure smuuuuuutiii kookospiimaga ja puuviljad ei ole kõige odavamad siis tavaliselt juba nädalas kulub vabalt 30 euri nende peale. Lisaks söön palju värsket, kodumaine on seega veel kallim..vahel käsi sirutab ikka selle hisp kurgi poole just sellepärast, et see on odavam.. juurde veel teha kana, ilmselgelt ei lepi ma ühe koivaga… mu arust mu rahakott oli tunduvalt paksem siis kui ma sain makarone süüa ja putrusid tarbida, sest selle värske kraami peale läheb ikka tohutult. Ja jälgin koguaegpalju ma kuskil millegagi alet saan ja üldse alega midagi osta… Palju seda tatart ja riisi ikka jõuab süüa. See ka ei aita kaasa, et kõht on koguaeg suure ringiliikumise peale megatühi. Ma olen kokkuvõttes kulukas ahjualune iseendale. Eks kui rahakotti auk tuleb, siis tuleb lihtsalt mao korinat kuulata… sest tervis on ikkagi olulisem ja selle nimel ma neid makarone sööma ei saa hakata.. kuna täistera asjad on ka out. Aga kokkuvõttes ikkagi imetlen, kellel väike isu ja vähesemaga hakkama saavad ja veel suured pered taga.

  8. Ma olen see hull, kellel kulub söögile 600 ja rohkem kuus. Ei oska kuidagi vähemaks midagi tõmmata.

    1. Meil kulub ka 3liikmelise pere toidule 600 euro kuus. Korraliku toidu pealt nõus kokku hoidma pole, pigem annab mujalt kokku hoida.

  9. Mina kui tihe Su blogiluuraja tavaliselt ei kommenteeri,aga seekord tõesti väga kihvt postitus!:) Kindlasti jätka ka järgmine nädal ;)

  10. Väga huvitav postitus. Kindlasti jätka! Aga mind hakkas huvitama see turu teema, kus turul Sa käid? :)

  11. Minul kulub küll nädalas 20 eurot poes käies aga toidule tuleks pigem arvestada 50 kuni 80 eurot kuus., sest iga nädal ma poodi just toidu pärast ei lähe. Ikka vaja hoopis vetsupaberit, mähkmeid või midagi sellist. See eest on täitsa rikkalik menüü, lõhesupp, sushi, tomati-juustu-paprika saiad, hakkliha-kartulivorm, kartul ja mulgikapsad, juustu-majoneesiga sealiha jne. Kõik muidugi oleneb sellest, mis kodus olemas on ja mis parajasti menüüs on. Ja kõik toidukorrad kodus ei söögi. Ja sõltub ka sellest palju sööjaid on. Enamasti olen ainult mina see sööja :D Poja sööb vähe. Samas saaksin ka veidi suurema pere korral sama rahaga läbi. Praegu jääb ka toitu veidi järgi pidevalt, kuigi üritan väga vähe korraga teha. Ideena soovitan lugeda raamatut Praktiline perenaine 3. Seal räägib eelarve koostamisest, kuidas toitu paremini säilitada jne :)

  12. Me oleme ka need, kellel kulub hulga rohkem. Kui arvestan vaid põhitoidu, siis kulub sellele nädalas 30€maksimaalselt. Aga sinna juurde ostame värsket (melon, mandariinid, õunad, banaan, avokaado, hurmaa jne), iga päev söön 3-4 puuvilja. Lisaks ostan jogurtit, küpsist, kohupiima vms, mida saaks vahepalana süüa. Ja olenevalt päevast veel pähkleid või maiustusi.

    Söön päevas mitu korda. Kaalult olen pigem pisike ja mees ka. Aga söögile lihtsalt kulub. Keskmiselt ikkagi 60-80€ nädalas.

    Kui tahaksin osta iga kord täistera pastat ja kvaliteetsemaid tooteid siis alla 130€ nädalas ei tuleks välja.

  13. Üliäge on teada, et leidub täiesti normaalseid inimesi, kes ei koonerda ega näljuta end, aga suudavad siiski toidu pealt säästa – meie püüame ka juba mitmendat kuud, aga no ei õnnestu! Oleme arvestanud, et päevas võiks kuluda 10 € – nii oleks toidu kuueelarve 300 €. Tegime ka eraldi toidukaardi selle jaoks (ühel kontol 2 pangakaarti, mida poes kasutame), aga ikkagi avastame kuu lõpus, et eelarve on lõhki. Kusjuures me sööme vähe, valime soodukaga asju ja külmkapis haigutab alati tühjus. Mismoodi on võimalik kuus max 200 € kulutada?! :) Sinu ja enda pere menüüd võrreldes tekib muidugi erinevus selles osas, et meie põhitoiduaineid sinu menüüs polnudki – nt peab meil alati kodus olema puuvilju (banaani, õuna, apelsini ja viimasel ajal söön vähemalt kord nädalas terve granaatõuna ära, et kõhubeebi jaoks oma rauavarusid täiendada), juurvilju, pluss krõbinaid ja müslit, piima, jogurtit ja kohukesi. Nii sööme mõnel hommikul ahjuvõikusid + kohvi/teed + kohukest, teisel aga banaani jogurtiga, krõbinaid, müslit. Ainus seivimise koht näib olevat marjad – plaanime sel suvel sügavkülma marju täis varuda, et ei peaks neid poest hingehinna eest ostma. :) Aga muus osas … müts maha teie ees, mina niimoodi ei oska. :) Ent tahaks osata, seega aitäh inspiratsiooni eest! :)

  14. Sooviks ka, et nädalas läheks max 50 euri aga paraku kipub ikka rohkem minema. Kuu peale kokku ei taha arvutadagi vahest.

Comments are closed.