Teenindusest või õigemini selle puudumisest

Läinud nädalal tabas mind mitu, ma ei saa öelda ebameeldivat, aga ebaprofessionaalset teenindust küll, ja noh, ega nad teab mis meeldivad lõppkokkuvõttes ei olnud.

Esiteks müüsime me teleka maha, aga kuna laupäeval olime lubanud hostida enda juures eurovisiooni fänne, et üheskoos videoid vaadata ja laule hinnata, siis oli meil vaja laupäevaks telekat.

Kõik variandid mis ma otsisin-leidsin, mis hinna poolest sobisid, POLNUD LAOS, lõpuks sain siis kontakti ühe blogilugejaga Tartust, kes ütles, et orgunnib mulle reedeks teleka. Pakendis ja uus variant oli ainult Põlvas, seega tellis ta DPD, mis pidi meile teleka ära tooma kiiremas korras.

Kui reede õhtul kell viis polnud mingit kõnet ega sõnumit tulnud, tekkis kerge paanika.. Hakkasime siis asja uurima… Oh, jumal! Siuke telekasaaga, et anna abi.

Esiteks, see telekas passis kuskil Tartus vahelaos (kusjuures, just vaatasin, on siiani seal!!!!), kõnekeskusest saime aga kohe alternatiivi, et Stockmannis on sama teler olemas, mingu me ainult ise kohale… Siis selgus aga tõsiasi, et see on NÄIDIS, mis neil saalis üleval. Ütlesime, et me ostsime UUE teleka, me ei soovi kasutatud telekat. „See pole kasutatud!“ Eeee.. OK! Kui see iga päev 12h päevas seal saalis undab, siis see on kasutatud. Või olen ma millestki valesti aru saanud?

Ma ei tea never, kas see telekas on seal nädal aega väljas olnud või pool aastat või jumal teab kui kaua. Ühesõnaga, daam teiselpool toru ei saanud aru, miks me kasutatud telekat ei soovi ja hinnaalandust sellele küsime. No meist jäi see telekas Stockmanni.

Lõpuks pidime tõdema, et reedel me mingit telekat ei saa (Tartu vaheladu oli juba kinni!) ja tuli leida alternatiiv, et meil järgmiseks õhtuks ikkagi telekas olemas oleks. Sai sebitud, aga kõige muu sebimise käigus selgus ka põhjus, miks DPD ei tulnud.

DPD väidab, et tellija (ehk siis kellelt me teleka ostsime) oli jätnud pakile märkimata „tänane tarne“ ja Euronics väitis omakorda, et väga piinlik, et DPD sellise sitaga hakkama sai. No ei tea mina, kus on tõde, aga point on selles, et reedeks meile telekat lubati ja seda me ei saanud. Siin näen pigem Euronicsi süüd, kust me tellimuse tegime. See, kuidas nad selle mulle toimetada oleksid võinud, polegi tegelikult minu asi. Kui oli lubatud reedeks, siis reedeks. No eks näis, kas täna tuleb telekas või ei… Praeguse seisuga on ta ikka seal vahelaos Tartus ja hetkel ei ole sellega mitte midagi veel toimunud. Ma juba hakkan uuesti närvi minema, ma reedest olen maha rahunenud :D Põnevusega ootan millist kompensatsiooni või vabandust Euronics ja  DPD pakuvad? Kui nad muidugi suudavad selgeks teha, kelle tõttu meie telekas siiamaani tulemata on.

Laupäeval pidu pidamata ei jäänud, teleka saime – olime sunnitud renditeenust kasutama ja kõik toimis. Hiljem sai isegi peole veel mindud. Kõik vanad tuttavad läbi kallistatud, natuke niisama chillitud ja koju tagasi tuldud, et pühapäeval ärgata sõprade sõnumi peale – tahaks eilset suppi. No mis seal ikka, mõned pidulised polnud veel magamagi jõudnud ja tulid meile hommikusöögile.

Kuna ilm oli ilus, siis mõtlesime mida teha. Hispaaniast kohale lennanud sõbranna avaldas soovi minna Rootsu rannabaari, mõeldud-tehtud. Kuna ta oli eeleval õhtul tutvunud omanikuga, siis istusime kohe nendega maha ja hakkasime lobisema. Nägin, kuidas kõik mojitot tellisid (üks mees vedas kandikuga mingit kümmet topsi) ja mõtlesin, võtaks ka.. Siis alles trall algas.

„Me ei saa mojitot teha, meil pole purustatud jääd!“

„Ehm, te just tegite..“

„Jah, enam ei tee, jääd läheb nii palju ja meil pole jääpurustamismasinat!“

„Okei, andke siis klaas veini – aga jääga.“

Kõigepealt pani ta klaasi jääd täis ja valas törtsu veini. Sõbranna mu kõrval teatas resoluutselt, et võiks nüüd ikka natuke veini juurde valada, sest jää võtab oma ruumi seal klaasis. Okei, sain oma veini ja elu ilus.

Mõne aja pärast, läksin uuesti baari, et osta Hedonile jäätist. „Ei ole!“ Okei, kustutage oma menüü seina pealt ära siis, mis teil on ja ei ole. Mida ma seisan siin järjekorras nagu loll kui midagi pole ja ei saa.

Veel mõne aja pärast, läksin uuesti mojitot küsima, et noh, kas jääd on tulnud nüüd, et seda purustada. No mida ei saa, seda ei saa. Okei. Järgmine piisk meie karikasse, mis mu sõbranna nii närvi ajas, et ta reaalselt ütles, et pole nii sitta teenindust enne näinud.. Kui rummkoolat ja veini serveeriti toasoojana, sest „meil pole jääd“, kui viitasin jääd täis ämbrile baariletil, teatas teenindav kutt üleolevalt, „jääd on meil muuks vaja!“ Nagu da fak, ma olen nö maksev klient ja ma pean mingit sooja larbet jooma. Nagu mida iganes.

Õhtu lõpuks saime me oma mojito ka – lihtsalt rummkoola piparmündiga. Aga nagu reaalselt, mida teenindust. Kõige enam häiriski mind see, et letis oli kaks nooremat kutti, kes arvasid, et me oleme mingid sajandi semud ja meiega võib mingit suva mula ajada, et haha, mul pole sulle jääd anda, mida sa siin küsid, see on meil muu jaoks.. Nagu päriselt, kuidas sa suhtud klientidesse? Jah, kui nad oleksid olnud viisakad ja selgitanud, et näed, täna ilus ilm, pole arvestanud selliste massidega jne, jää sai otsa, kohe toome juurde, bläblä, siis oleks igati tšill olnud.

Tegelikult mulle seal meeldis, lapsel oli tegevust ja ise sai sõpradega tšillida, ainult et baar oleks võinud olla varustatud ja hinnad võiksid olla natuke taskusõbralikumad, aga noh, ega me seal igapäev käi.

Lõpuks tulime lihtsalt tulema, et tavai lähme teeme meil neid mojitosid. Istusime suhteliselt vaikselt hoovis kuni südaööni.

See on siiski Meelise tehtud pilt
Naabrimutt tegi meist 22.30 ajal pilti – ma ei tea ausalt, kellele või milleks? Võimalik, et tahab ühistu esimehele kaevata, kes saabus südaööpaiku ja nägi, et me istume ja ei teinud sellest probleemi. Meil ei mänginud isegi muusika, niisama chattisime ja sõime mureleid. Eri asi, mille peale närvi minna. Ja oleks me siis naabrimuti akna all olnud vms, ei, me olime jumala teises aia otsas. Aga noh, ju tal siis oli jälle üks igav õhtu.

Mis te nädalavahetusel tegite? Ja kas teie meelest on näidistelekas kasutatud või ei? :D

Samal teemal

12 kommentaari

 1. Haha, näidistelekas on hullem ront tegelt!
  Me oleks saanud ka teile teleka, hea hinnaga ja Põlvast Tallinnasse ära toonud :D
  Aga nv kolisime suvilasse, suveks- Taevaskotta. Elu chill on ;D

 2. Olles ise televiisoreid müünud. Ma never ei ostaks endale Leti pilli, ok vb poole hinnaga. Aga täishinnaga kindlasti mitte. Õigesti tegite, et seda ei võtnud.
  A ja tulles Sita teeninduse juurde, Eestis on see turismindus suvel nii laes, et eestlane ongi teisejärguline. Viisakas ollakse turistiga.

 3. Kuna ta oli eeleval õhtul tutvunud omanikuga, siis istusime kohe maha ja hakkasime lobisema.
  ___________

  Miks omanik siis korda majja ei löönud? Kas omanik seesama Maria Sepper, kes kõik ärid prse keerab?

 4. Mul on just vastupidine kogemus “kasutatud telekaga”. 3 aastat tagasi uude korterisse kolides oli häääädasti kohe nüüd vaja telekat. ONOFFist leidsime endale sobiva. Teenindaja veel ise ütles, et see on saali näidis ja ei tea kaua siin seisnud juba, et kas ikka tahame? Tahtsime ikka, kuna vääga oli vaja. No siiani töötab ilusti :)

  1. No samas me vana telekas ka töötas 6 aastat ja töötab edasigi, lihtsalt meie tahtsime telekalt enamat.. ehk et isegi kui see teie telekas oli aasta aega saalis väljas olnud ja ikka töötab, siis noh.. kuue aastani on veel aega :)

  1. Mis ma sellest räägin. Vana hea Angeli pidu White Party, mis toimub viimaseid aastaid nö taaselustades vanu Angeli aegu. Koht ise oli tegelikult okei, kui ei süvenenud, et sa telgis oled :D Aga pidu oli sessmõttes hea, et nägi igasuguseid vanu tuttavaid, kellest paljusid näebki kord aastas :)

 5. Näidisteleka üks pluss on see, et ta on töötajate poolt õigeks ja ilusakt timmitud juba, seadistused tehtud aga ikka soliidse soodusprotsendiga peaks olema, et ostaksin, sest on ju ikkagi kasutatud ja ei tea kui kaua, poes mängib ka ju terve avamisaja.

  1. Sulle tundu see, sest sinna lastakse spets pilti. (kui ei ole just Eesti kanalid.)

Comments are closed.