#elulineblogi #meeliskirjutab

Ebareaalne tulemus – TikToki’s 7,4 miljonit vaatamist! AITÄH!

See postitus on rubriigist “Meelis kirjutab”. Sest meil on ära jaotatud – tema tegeleb TikTokiga, mina Instaga ehk siis nali meie kulul, aga Meelisel pole isegi Insta logineid.. Mul pole TikToki omi, olen seal ühe ettevõtte kontoga sisse logitud, keda kunagi haldasin :D

Nägin Linkedin’s ühe Euronicsi töötaja postitust, kes rääkis sellest kuidas nende konto kogus vähem kui poole aastaga miljon vaatamist. Ja mina, kes ma väga numbreid ei fänna, leidsin sellest kohe inspiratsiooni, et kiigata ka marimell.eu kanali numbreid. Päriselt ka ma pole isegi selle peal tulnud, et peaks või võiks vaadata. Aegajalt TikTok saadab mingeid kirju mulle, aga need lähevad kõik delete. Aga nüüd otsustasin vaadata ja ma olen tänulik, et ma vaatasin, sest vautsi-vau, mis mulle sealt vastu vaatas. Kahju kohe, et ma ei ole seda algusest peale vaadanud, sest TikTok näitab vaid viimase aasta kohta, isegi kui custom valida, siis läheb ainult aasta tagasi.. Aastate lõikes oleks see number ju kordades suurem. Prime’i hiilgeajad jäid ju paari aasta tagusesse aega :D

 

Alates 1. jaanuarist on meie TikToki kanal kogunud 4 miljonit vaatamist ja viimase 365 päeva jooksul kokku 7,4 miljonit vaatamist. See on meie jaoks suur verstapost ja tõestab üht: me teame, kuidas vaataja tähelepanu püüda ja seda ka hoida. See, kuidas me seda teeme on juba iseasi ja kas mõni läheb närvi või mitte on nende asi, aga numbrid räägivad enda eest.

Need miljonites numbrid näitavad selgelt, et video sisu on online-turunduses kuningas (või kuninganna). Ma olen juba neli aastat turundajatele ja klientidele rõhutanud, et brändid peaksid keskenduma rohkem videole kui piltidele ja tulemused räägivad täna enda eest. Video kaasab publikut viisil, mida fotod lihtsalt ei suuda. Kui üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis kui palju sõnu ütleb video? Video on kaasahaaravam, dünaamiline ja suudab mõne sekundi jooksul palju rohkem edasi anda kui foto.

Autentsus on võti

Üks põhjus, miks meie sisu nii hästi peale läheb, on selle ehedus. Me ei monteeri oma videoid üle ega kasuta liigselt effekte. Lisaks teeme me asju ühe duubliga ja cutime suht vähe välja või kokku. Kuigi hästi produtseeritud sisu on lahe, tahavad inimesed ikkagi päris elu. Meie lähenemine on olla päris ja monteerimisvaba ja just see on see, millega meie publik ilmselt samastub. Ma ütlen ausalt, et see  enam kui 7 miljonit vaatamist ei ole seotud kõige säravamate efektidega, vaid ausa ja vahest ka vastuolulise sideme loomisega vaatajatega.

TikTok vs Instagram Reels – midaeelistada?

Täna on meil kahjuks ikkagi palju brände, kes veel kõhklevad TikToki osas ja eelistavad Instagram Reels’i. See on okei. Instagram Reels on tuttav ja suht sama nagu TikTok. Kuid olgem ausad – TikTok ei ole enam ainult 12-aastaste tantsimist täis platvorm. See on platvorm kõikidele vanustele ja just seal sünnivad trendid.  Need trendid mis jõuavad hiljem ka Instrgami. Brändid, kes TikTokis toimetavad, saavad ühenduse trenditeadliku publikuga, kes armastab kaasahaaravat ja lõbusat sisu.

Eestis aga näeme, et paljud brändid ja firmad postitavad sama sisu nii TikToki kui Instagram Reels’i. Me teeme ise ka seda mõnikord, sest iga sisu on hea sisu, aga ma usun, et iga platvorm väärib oma strateegiat. TikTok on ehedam, filtreerimata ja viraalsusele orienteeritud, samas kui Instagram on endiselt veidi rohkem hoolikalt kureeritud – “Vaata, kui ilusat ja ägedat elu ma elan” mentaliteediga. Meie hoiame oma sisu pigem eraldi ja seda teadlikult. Aga nagu ma ütlesin, mõnikord duubeldame ka.

Miks video sisu on brändide jaoks oluline?

Suurem kaasatus: videod haaravad ja hoiavad tähelepanu palju paremini kui lihtsalt pildid. TikTokis on vaatajad harjunud kiire, kaasahaarava sisuga ja video sobib selleks ideaalselt.

Emotsionaalne side: video võimaldab jutustada lugusid ja esile kutsuda emotsioone, luues lähedasema sideme publikuga. Isegi kui sa talle võibolla ei meeldi. Siiski on seal taga emotsioon.

Mitmekülgsus: video sisu saab kasutada mitmel erineval viisil – kodulehel, sotsiaalmeedia platvormidel ja kindlasti tasuliste reklaamidena.

TikToki orgaaniline ulatus: TikTok pakub rohkem orgaanilist ulatust, mis ületab praegu Instagrami oma. See tähendab, et ka väiksematel brändidel on võimalus jõuda kümnete tuhandete vaatajateni.

Konservatiivsetele firmadele on muidugi Instgram hea, sest see pakub rohkem “ilustatud” platvormi, kus esteetika ja brändi järjepidevus saavad särada. Kui teie eesmärk on pikaajaline brändi ülesehitamine, keskendudes visuaalidele ja olla ilusa sisu ning elu näitaja, siis on Instagram kindlasti parem valik.

Instagram vs TikTok: kumb on parem?

Küsimus ei ole tingimata selles, kumb on parem, sest mõlemal platvormil on omad plussid-miinused. Instagram pakub püsivust, ilusat sisu ja lojaalsemat jälgijaskonda. See on koht, kus brändid saavad näidata ilusat sisu ja suhelda “vanema” publikuga. Need kes veel Facebookis on.

TikTok aga keskendub autentsusele, trendidele ja laiemale levikule. Seal on kiire tempo, videod peavad olema trendipõhised ja pakub uutele tulijatele kiiret kasvu potentsiaali.

Kokkuvõtteks, video sisu on täna iga brändi turundusstrateegia oluline osa. Seega soovitus on luua rohkem video sisu. Ära mõtle liiga palju, vaid asu tegudele. Kui tahad, siis ma tulen ja juhendan. Soovi korral toodame teile ka video sisu, mida enda kanalites kasutada saate.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga