Kuidas säästa reisides raha uue reisi jaoks?

Kõlab suht võimatuna, aga miski pole võimatu. On kolm lihtsat nippi, mis aitavad esiteks säästa ja teiseks korjata uue reisi fondi raha. Ma olen neid alati kasutanud ja alati ka soodsalt reisinud ja häid diile skoorinud.

Esiteks, kui su sõbrad on laisad nagu mul, haara nende lennupiletite ostmine ja broneeringute tegemine enda peale. Nii teenid ka nende pealt :)

Liitu igasuguste boonusprogrammide, kaardisüsteemide ja uudiskirjadega. Jep, see on natuke tüütu, aga ajapikku harjud sa neid juba pealkirja järgi selekteerima, kas seal on peidus hea pakkumine või mitte. Ainult nii jõuavad head diilid sinuni, pole parata. Ja kui säästad sellelt kümneid kui mitte tuhandeid eurosid, ei tapa sind päevas paari meili kustutamine.

Jaga oma sooduskoode, mida broneerides “teenid” ka teistega.

Kuna suuremad väljaminekud reisimisel on lennupiletid ja hotellid, siis selleteemalisi uudiskirju sajab mu postkasti kõige rohkem. Ma kasutan alati ära seda, kui nad saadavad mulle special offereid või sooduskoode.

Lennupileteid tuleb vaadata kogu aeg ja igalt poolt. Nii nagu meil eelmisel aastal vedas veahinnaga, ei hakka meil vedama igal aastal. Sel aastal potsatas postkasti aga hoopis Qatar Airwaysi pakkumine. See on see, et liitu uudiskirjadega, eks :)

Tegelikult põhjustas seekord selle hea hinna see, et kuus Araabia riiki teatasid suhete katkestamisest Katariga, mille pealinn Doha on populaarne vahemaandumispaik. Härjal haaras sarvist Qatar Airways, kes juhtis kõik oma Aasia lennud Dohale vahemaanduma. Nii lendame me sel korral Helsingist Dohale, sealt Bangkoki ja tagasi tuleme otse Phuketilt läbi Doha tagasi ja seda vaid 435€ eest!

Või kui rääkida hotellindusest, siis näiteks Booking hakkab mulle kohe hotelle soovitama, kui ma korra sinna mõne linna sisestan, mis mulle parasjagu huvi pakub (mõnikord tahan lihtsalt teada, mis näiteks Düsseldorfis hotell maksab, no näiteks kui olen saanud lennupakkumise sinna 12€ga vms),.. just nii olen ma krabanud maailma parimad diilid! Ausalt, need pole head diilid, vaid sigahead diilid.

Viimased kaks megahead diili olid: Agodast skoorisime Pattayale hotelli, mis muidu maksaks neljaks ööks 446€, tuli mulle postkasti superdiilina 64€! NELI ÖÖD! Arvake seitse korda, kas ma ostsin selle ära või ei :)

Kusjuures, ma olin varem kasutanud ainult Bookingut. Viimane kord Bangkokis olles, tutvusime ühe kutiga, kes töötas Agodas ja samal hetkel tegin ma selle liitumise ära, et pigem võrrelda erinevaid diile Bookinguga, sest nad tegelevad sama asjaga. Ja näed! Bookingus tookord seda hotelli polnudki veel pakkumises.

Samamoodi joppas meil Phuketi hotelliga läbi Bookingu. Pikalt oli mul soovide nimekirjas hotell, mis näitas nädalaseks ööbimiseks hinda 999€, ühel päeval tuli uudiskiri, mis pakkus seda hinnaga 185€. Kusjuures, hea boonusena veel see, et maksmine toimub kohapeal! Bronn peale ja olemas!

Seega, olin ma siin kolme tuba broneerides säästnud juba TUHANDEID eurosid. Kui täpsem olla, siis esimese hotelli puhul 1146€ ja teise puhul 2442€ ehk kokku 3588€ (per tuba siis 1196€), mille eest saab vabalt uuesti Taisse kui mitte kaks korda aastas Türki või Bulgaariasse. Ja ma pole selle reisi broneeringutega veel lõpetanud! Paar head hotellidiili on vaja veel ära oodata.

Just paar päeva tagasi tuli AirAsia kampaania, kus Tai siselennud olid 25€ ots! Jällegi, 15+€ säästu per nägu. Kui sa tead, mis hinda taga ajada, siis tuleb oodata vaid õiget pakkumist.

No näiteks Phuketil ma ei maksa kahese toa eest üle 32€, samas Bangkokis tõstan selle sujuvalt 80€ peale, sest seal ma tean, et tahan kõrget korrust ja vaadet (mis omakorda maksab), samas kuskil PhiPhil on mu eelarve üldse 25€ tuba, sest ma tean, et selle hinnaga saab ja seal ma mingit luksust taga ei aja, tahangi sellist mõnusat ööbimiskohta, kus rohutirtsud ja gekod seina peal on :)

Nii ja kui lisada siia veel see, et kui teie liitute läbi selle lingi Bookinguga ja saate 10% soodukat oma broneeringult ja mina saan 15dollarit kui teie olete ära puhanud. Jälle koguneb mulle uue reisi jaoks raha, mis teeb selle soodsamaks

Või näiteks, kui kasutate seda linki airbnbga liitudes, saate 21€ krediiti ja mina 13€ boonust kui teie broneerite. Alles ma sain kogunenud boonuse eest Tartus korteri imeodavalt rentida.

Uus asi Eesti turul on nüüd ka Bonusway, mis Soomes on juba üle viie aasta tegutsenud ja millega ma olen ka liitunud ja mis näiteks selle uue Tai reisi pealt mulle ligi 60 euri tagasi toob. Seal on nimelt see asi, et seni kuni ma pole ära lennanud ja puhanud, on see boonus nö ootel. Aga kui võtta nüüd arvesse seda, et järgmisel aastal saan juba 60€ soodsamalt puhata, siis.. win win.

Mina neid rahasid (kogunenud boonuseid) kunagi endale nö välja ei maksa (seal saab juba alates kogunenud kümnest eurost väljamakse teha), vaid lasengi neil tiksuda ja kasutan uuesti broneerides vms.

Bonusway all on lisaks reisimiskohtadele veel hulk igasuguseid netipoode, aga kuna ma üldiselt tellin vähe välismaalt, siis eBay on küll ühendatud, aga seal asjad nii odavad, et neid sente ma üldse ei jälgi. Samas, kes senti ei korja, see krooni ei saa ja kes krooni ei kogu, see reisile ei saa.

Kuna Bonusway alles tuli Eesti turule, siis praegu on see, et kõik uued liitujad, kes liituvad läbi “minu lingi” siin, saavad kohe viieka boonust, et juurde koguma hakata ja peagi saab endale kümneka pangakontole saata! :)

Kui palju te erinevate boonusprogrammide, kliendikaartide, uudiskirjade jne asjadega liitunud olete, et asju soodsamalt saada? Kas arvate pigem, et see paariprotsendine (Bookingus nt 4%) on suva ja las jääda või pigem arvate, et see on hea koht kus säästes veel säästa?

16 thoughts on “Kuidas säästa reisides raha uue reisi jaoks?

 1. Tegelikult sa ei säästnud see 3588 eurot majutuse pealt, sest sellise summa eest ei oleks sa neid hotelle üldse kunagi bookinudki, sa oleks võtnud mingid teised odavad, seega on natuke vale öelda, et säästsid selle diiliga 3 tonni. Justkui nüüd oleks 3 tonni vaba raha, mida laiaks lüüa.

  1. No sellessuhtes jah, aga in general.. Mõni kes ostaks, säästaks suure hulga raha. Kui võtta näiteks eelmise aasta diil, siis olin valmis maksma Phuketil 500€ (saime samamoodi päevadiilina 255€) ja Bangkokis olin valmis maksma ka 500€ (ja leidsime 315€), sääst seegi :) Niiet noh.. kahe otsaga asi :D

 2. Millal plaanis taisse minna see aasta? :) Olen ka ise sinna minemas ( phuketi piirkond). Sain lennupileti 403.25 .- (nov-dets)
  Oled sa koh lantal käinud? Mis arvad sellest ?
  Olen samasugune tai hull :)

 3. Aitäh ma kohe liitun! Ja olen ka mega nuhk reisidiilide leidmisel! Täna skoorisin Helsini- Mallorca- Helsinki 15.- edasi tagasi!!!

  1. Jaga teistele ka, et kus selline pakkumine oli. Ise ka nuhin nende järgi aga vot sellist hinda ei ole näinud.

 4. Kuidas see sõprade pealt säästmine välja näeb? Ostate odavamad piletid…aga küsite neilt rohkem raha?

  1. Ei :) on ju vahe, kas ma kogun boonust 185€ pealt või 555€ pealt (hotellinäide) või kas ostan lennupileti ühele või viiele.

  2. ei tea täpselt, mis boonusprogrammidest sa räägid!? (krediitkaardi omad?)

   Lennufirmade boonuspunktide süsteemis sa teiste arvelt punkte ei teeni, kui ostad teistele piletid, saad punktid ainult pileti eest, mis oli sinu nimel. :) Olen vana lennufirma boonus (miilide)programmide hai- Lufthansa miles & more programmis sain miilide eest nende e-poest tellida 200 € firmakoti. Finnairi miilide eest käisin paar nädalat tagasi Tallinn-Pariis-Tallinn tasuta! (s.t et maksin ainult airport taxi, mis maksis kokku ca 55 eur) Muidu oli see sama pileti ilma punkte kasutamata ca 430 eur. Sääst missugune!
   Nii et kes lendavad oneworld partnerite või miles & more lennufirmadega….soovitan regada ja miile teenima hakata!

  3. Ma räägin praegu konkreetselt sellest bonusway süsteemist, seal arvutab ta makstud summa pealt “preemiat”.
   Ja teiseks, kui hotell maksaks 555€ ja ma saan selle 255€ sest joppas ja sattusin eridiilile või päevapakkumisele, siis säästan ju 300€, kuigi isegi mu eelarve võis olla 555€ hotelli jaoks, aga sain soodsamalt.

  1. Tänan, nüüd töötas kuid see on nii mõttetu link :D 10% kohe alla ei saa, algul peab kogu summa maksma ja hiljem saab selle tagasi.

Comments are closed.