Kus laagrites Hedon käis?

Esimesse laagrisse kutsus Hedonit eelkool, teise tahtsin ma ta ise panna ja kolmas tekkis juhuslikult. Teen väikese ülevaate, endal hea meenutada ja kellelegi ehk järgmisel aastal spikriks.

“Igal päeval oma nägu” | E-R, 9-13:30 | 95€

See oli siis Hedoni kooli enda poolt organiseeritud nagu ma aru saan ja andis vanematele võimaluse natuke puhkusega venitada. Seal sai nii nalja, naeru, mängu kui ka sporti. Käidi Vabaõhumuuseumis, rannas, tehti lõkkeplatsil tuld, küpsetati metsas, meisterdati vulkaane ja tehti teatrietendusi.

Kuigi ta algul oli veidi skeptiline, sest ta sõber ei läinud, et raudselt on igav, siis tegelikult oli ta iga päeva lõpuks positiivsusega laetud ja rääkis õhinal kui äge oli ja mida kõik ära tehti. Mingit kodulehte ma ei suutnud tuvastada, meile saatis info eelkooli õpetaja.

Surfy lastelaager | E-R, 9-17 | 170€

Hinnas toitlustamine ja surfivarustuse kasutamine + soodukad sama pere lastele ja varem laagrites osalenutele.

Surfylaagris oli Hedon teist korda ja tahab juba uuesti minna. Toimub see Kakumäe Havenis ja iga päev on nö erinev tegevus – lisaks ujumisele saavad nad proovida tiivasurfi, lainesurfi, skimboardingut, aerusurfi, purjelauda, lohesurfi – aga mitte ainult – neil oli ka näiteks tõuksi- ja rulakoolitus, lisaks matkad ja taimerännakud, jooga ja isegi merepäästeõpe, mille üle Hedonil oli kuidagi ekstra hea meel. Võib-olla selle pärast, et sa valiti modelliks ja näidati, kuidas valesti valitud päästevestist võib välja libiseda ja hullemal juhul ära uppuda. Ehk siis õpetati neile kuidas aidata vees hädasolijat, kuidas teda üldse märgata, kuhu helistada ja abi kutsuda ja kuidas ise hädas olles tegutseda.

Lisainfo laagri kohta nende kodulehel – surfy.ee

Rännak toidumaailmas | E-R 9-17 | 155€

Sinna sattus Hedon suht juhuslikult – nimelt käis meil külas üks koostööpartner, kelle lapsega neil hullult klikkis ja tema siis ütles, et näe, ta läheb järgmine nädal laagrisse ja ma mõtlesin kohe, et Hedon võiks ka minna – kokanduslaager, kui äge!

Pärast esimest päeva oli laps sillas – neil käis pitsameister, nad hakkisid supi jaoks peeti, käisid raamatukogus retsepte ostsimas.. Botaanikaaias maitsetaimedega tutvumas, keerasid sushit, tegid ise pulgakomme, külastasid Tervishoiumuuseumit, tutvusid Türgi restorani telgitagustega, kokkasid nii hommiku kui õhtusööki, pidasid piknikke ja matkasid.

Ja kuigi sinna ta ka alguses pigem ei tahtnud minna, siis iga päev tulles oli megaõhinas, et megaäge oli. Seega, ärge alati kuulake, kas nad tahavad või ei taha minna, tundke ise oma last, kas talle tegelikult võiks meeldida või ei. Teadsin, et talle tegelt raudselt meeldib ja meeldiski.

Rohkem infot leiab kodulehelt – Väike Päike lastelaagrid.

Kus laagrites teie lapsed suvel käisid?

Spikerdaks siis ise järgmiseks aastaks. Ilmselt tahab Hedon uuesti surfilaagrisse minna ja mulle endale tundus see Väike Päike spordilaager lahe, kuhu teda panna. Üldse tahaks ta saata kuskile metsalaagrisse või sellisesse ellujäämislaagrisse, aga päris sinna noorkotkastesse ka panna ei taha.