#meeliskirjutab

Meelis kirjutab: Renault Kadjar 2019 – Leenule sobilik

Sellel korral oli meil nädalavahetusel testimiseks Renault Kadjar 2019 aasta mudel, millega sõitsin ühtekokku neli päeva.

Kuigi meil oli esialgu suur idee ja soov minna sellega Pärnusse ja teha kuskil rannas minged ägedaid pilte, siis elul on kombeks minu plaane muuta. Nii juhtus ka sellel korral, sest lapse tervisliku seisundi tõttu me Pärnusse ei jõudnudki. Kuid kuna auto juba käes oli, siis võtsin sellest maksimumi ning sõitsime natuke lähemal kui Pärnu ringi. Käisime külas ning 32kraadise kuumusega sattusime ka järve äärde. Ehk siis ei kulgenud ainult asfaldil vaid kruiisisin ka kruusa peal.

Kuigi ma räägin videos paljustki, siis ometigi-ometigi, on ka siia blogiposti paar täpsustust jagada.

Sellel autol torkas silma (tegelikkuses kõrva) selline nüanss, et kui ma sõitsin kuskil maanteel ja auto hakkas kuhugi poole joontele kalduma, siis jääb muusika kohe vaiksemaks ning armatuuril hakkab punasena vilkuma üks “ridadest” ehk siis see joon, mis näitab, et kuule, sa oled pisut valesti. See ei olnud häiriv vaid pigem meeldiv, sest mõnedel autodel hakkab masin kohe “karjuma”, kui tunneb, et auto kuhugi suunas kaldub. Kadjar aga andis sellest niimoodi mõnusalt teada.

Teine väike, aga ülimugav asi oli see, kui ma hakkasin pärast autoga sõitmist ära minema. Olete ju harjunud pulti vajutama, misjärel kõik uksed lukustuvad. Aga Kadjari puhul piisas sellest, kui libistasid võtmepuldi taskusse ning astusid minema. Auto tundis, et võti on kaugenemas ning pani ennast ise kenasti lukku. Ühe korra juhtus muidugi selline asi, et ma juba nagu läksin autosse, aga kuna midagi ununes maha, siis jooksin seda tooma. Auto läks ju lukku. Aga inimesed olid sees. Õnneks oli see kiire jooks ja midagi hullu ei juhtunud. Aga seda tuleb siiski meeles pidada, et kui pult on taskus, ei tohi kauaks ära minna.

Sellel korral ütles Leenu, et isegi kahju oli seda autot tagasi anda, sest juba hakkas meeldima. Ja tema, kes on lühikest kasvu teatas, et need kõrged autod talle ikka meeldivad, sest siis on hea ja näeb igale poole. No ega siis proual muud üle jää, kui tuleb autokooli minna (uuesti) ning load ära teha. Ja Leenu võib nüüd käsi kokku lüüa, sest tegemist on automaatkäigukastiga autoga.

Proovisõidu saate broneerida siit: ABC Motors proovisõit

Uute sõitudeni!