Restoran Riis – let’s get crazy!

Käisime ükspäev söömas ehk Meelis viis naised välja – kõik vanad vürtsise toidu austajad, mina, Mallukas ja Sandra. Üldises kokkuvõttes ja etteruttavalt olgu öeldud, et söögid olid Riisis head, kes pikka teksti lugeda ei viitsi, siis soovitame sööma minna küll.

Aga kõigest lähemalt. Tahtsin juba mitu päeva midagi vürtsikat ja head. Ja kuna Tallinnas konkreetselt Tai kohti napib (või ma siis ei tea neid?) ja menüüsid eelvaadates jäi sõelale kaks – Riis ja Krua, kuna viimane oli broneeritud, siis läksime Riisi.

Ja kui juba välja minna, siis täiega – eelroogadest magustoiduni! Sheerisime jälle kama nagu eelmine kord seal hiinakas.

EELROAD (vasakult):
Tšilline Caesari salat hiidkrevettidega (6,90€)
Tom Yum krevettidega (6,50€)
Värske salat meloni ja hiidkrevettidega (6,90€)
(all:) Sealihatäidisega krõbedad kanatiivad (6,90€)

IMG_3757.JPG

Ühtpidi on kurb, et ma seal Tais elasin ja täpselt igas toidus neid kohalikke maitseid taga ajan ja Eestis neid naljalt keegi ei paku (kui ma ise süüa ei tee, või siis sõber Jouni Tartust..). Üldkokkuvõttes olid toidud ilusad (mulle meeldib alati jälgida, kuidas on toidud serveeritud, garneeritud ja kas sellega on vaeva nähtud!), portsud olid suured ja isuäratavad. Malluka salatil olid granaatõuna seemned lausa laotud :)

Üldkokkuvõttes – toidud olid head ja väljanägemiselt apetiitsed, aga vähe vürtsikad. Eriti Caesari salat (mille juures oli vürtsikuse astmeks märgitud kaks tšillit) ja minu supp (mille juures oli kolm tšillit). Ma ütleks, et vürtsikus neis kahes oli kahepeale kokku üks tšilli. Kanatiibade juures oli vana hea lemmik – ploomikaste, mis tuletaski meelde, et see on kodus otsa saanud.

PEAROAD (üleval):
Hiidkrevetid baklažaaaniga rohelises karrikookoskastmes (15.50€)
(all vasakult:) Veiseliha Cantonese austikastmes (13.50€)
Sealiha sidrunheina-tamarindikastmes (10.50€)
Veiseliha karrikookosekastmes (14,50€, sel päeval oli päevapakkumises 5,95€)
IMG_3758.JPG

Kui hiidkrevettide juures oli kolm tšillit, siis palusime, et ehk saaks kokal paluda neli panna – „let’s go crazy“ – kui rase tahab vürtsikat, siis ta tahab vürtsikat, eksole! Kiitus kokale, krevetid olid vürtsikad + baklažaan oli küpsetatud imeliselt pehmeks, tavaliselt jääb see toidu sees nagu vahtkumm!

Teine lemmik sellest kombost oli sidrunheina siga. Toidud olid serveeritud vägagi tailikult ning võimalus oli süüa nii pulkade kui tavasöögiriistadega ja alles poole söömise peal, tabasin ma, et mina kasutan pulki (siis ma söön aeglasemalt, ja saan oma minimagu petta ja rohkem süüa :D) ja Meelis ainsana sõi korrektselt lusikaga, nagu Tais ette nähtud. Tailase jaoks võrdub kahvli suhu panek nagu meil noa limpsimine, kahvel on vaid abivahend söömisel, süüakse lusikaga.

Üldkokkuvõttes – toidud olid head ja väljanägemiselt apetiitsed ja hea on tõdeda, et söönuks saab nii vürtsihull kui ka leebemaid Tai palu sooviv (või üldse mitte vürtsikat armastav) inimene. Tais naljalt mittevürtsikat ei saa, sest pann kus kogu küpsetamine käib, on üks. Ja kui ma olen tellinud „extra spicy“ ja sina minu järel „no spicy“, siis saad sa üsna vürtsika toidu, sest ega panni vahepeal keegi ei pese :) Uus õli peale ja sinu soovitud komponendid sisse…

MAGUSTOIDUD:
(paremal:)Cantaloupe melon ja maasikad kookoskastmega (4,75€)
(vasakul üleval:) šokolaadikook tsitrusesukaadi ja valge kastmega (4.50€)
(vasakul all:) friteeritud banaan koorejäätise, mee ja röstitud india pähklitega (4,85€)

IMG_3759.JPG

Minu valik oli esimene. Ma arvasin ekslikult kirjapilti vaadates, et tegemist on mingi vahvlitoru laadse asjaga… Aga tegelikkuses sain ma kausitäie sooja ja veidi soolast kookospiima pirni ja maasikatükkidega. Sest vahepeal käis teenindaja ja ütles, et melon on otsas. Alles kodus guugeldades, et mis asi see cantaloupe siis olema peaks, sain aru, et see ongi melon. Ehk tegelikult on magustoidu nimi segadust tekitav – meloni melon ja maasikad kookoskastmega ehk tegelikkuses võiks see olla puuviljad kookospiimaga ja iga inimene saaks aru.

Serveeritud olid toidud taas suurepäraselt ja minu lemmikuks osutus hoopis frititud banaan, millest ma pole kunagi väga pidanud – 90ndatel sõin neist kõhu ema Hiina restoranis nii täis, et ma tõesti polnud siiani vist ühtki frititud banaani söönud… Aga see Riisi oma oli imeline. See oli tõesti hea ja polnud üldse lääge kogu selle magusa koosluses (mesi, jäätis..). Šokolaadikook – vana hea klassika, üldjuhul alati hea.

Üldkokkuvõttes – läheks hea meelega tagasi, aga enda valitud magustoidu asemel valiks midagi muud. Kui mitte banaane, siis midagi uut menüüst.

Seega, kellel huvi Tai toitu mekkida (aga ei meeldi liiga vürtsikas), siis seadke sammud Kadriorgu ja otsige Riis üles. Hea kui laua broneerite, sest võib juhtuda, et muidu jääte ukse taha.

Ja tegelikult on hea variant käia seal hoopis lõuna ajal, sest siis on nii mõnigi a la carte menüüs olev asi päevapakkumises ja poole soodsam :) Tutvu Riisi päevapakkumistega!

6 thoughts on “Restoran Riis – let’s get crazy!

  1. Magustoidu nimi on täiesti õigustatud, Cantaloupe on meloni üks sortidest. Segadust tekitas ta vaid seetõttu, et sa ei teadnud, et melonil on sordid ;)

  2. Mitte, et ma väga üldse seda blogi külastaks, aga täna sai küll siiber. Vähemalt mobiilist vaadates iga uus lehekülg sinu blogis paneb see nimetu tolmuimeja reklaam terve ekraani 10 sekiks lukku… Ääretult pealesurutud.

  3. Soovitan kindlasti restoran Kruad külastada. Seal saad oma vürtsiisu täis. Mina, kes armastan ka tšilliseid toite, maitsesin oma sõbra, kes Aasias palju ringi reisinud, kõige vürtsikamat toitu, ei tundnudki muud maitset, kui tšilli. Portsud on mõnusas suuruses ja joogivalik ka hea!

Comments are closed.