Gaasimüsteerium – mis pani lapse terveks päevaks hulluma?
D-vitamiini postitus tõi nii palju soovitusi, et ma ei tea enam ise ka, kust alustada või mis toodet proovima hakata.
Algul ma mõtlesin, et ma ostan kõik variandid kokku ja annan iga päev erinevat, siis saab vähemalt oma D-vitamiini kätte ja siis mõni päev on halvem ja teine parem, aga see ka ei tundunud kõige mõistlikum.
Siis meenus mulle, et äkki polegi see gaasiralli meil D-vitamiinist, sest vahetasin ka beebi piima välja… Äkki hoopis sellest. Või hoopis Espumisanist?!
Eksperiment vol 1 ehk Aptamili valmis piim, espumisan, Apoviti D-vitamiin
Poisil on gaasid. Eriti õhtuti. Või on need siis koolikud – umbes kaheksa ajal meeldib talle end pulksirgeks ajada ja natuke jonnida. Ööd on natuke rahutumad kui varem. Kui ta varem sõi südaööl kõhu täis, siis magas ta kolme-poole neljani, sõi ja magas seitsmeni. Nüüd on ta aga juba viiest üleval ja nõuab süüa, kuigi kolme ajal on kõht täis söödud. Natuke virilam on ka ja uni on heitlikum. Loen kuskilt, et D vitamin võib tekitada lisagaase, otsustame selle välja vahetada.
Eksperiment vol 2 ehk Nutriloni valmis piim, espumisan ja MiniSun D-vitamiin
Laps läheb täiesti pööraseks. Ta on 24/7 viril, ärkab iga 1,5 tunni tagant, sööb ja punnitab. Lisan aga espumisani paari tilga kaupa, et beebil parem hakkaks, aga ei midagi. Noormees magab vaid kõhuli olles mu rinnal. See on päris väsitav kui sa terve päev pead teda praktiliselt süles hoidma. Olen kindel, et kõiges on süüdi MiniSun D-vitamiin. Kirjutan selle blogipostituse, et loobume D-vitamiinist.
Õhtul hakkan mõtlema, et kurja, vahetasin ju ka ta piima välja, äkki on gaasid hoopis sellest – äkki talle ei sobi Nurtiloni piim? Lasen Meelisel osta veel Aptamili, et testida, kas see mekib siis paremini.
Eksperiment vol 3 – Aptamili valmis piim ilma lisanditeta – ei anna talle ei espumisani ega D-vitamiini
Alustan õhtul, et teha eksperiment, kas asi võiks olla piimas. Ja mul on õigus. Meie väike prints ei soovi mingit odavat Nutriloni, tema tahab ikka seda kallist Aptamili. Tunda on, et ma ta raseduse ajal ära hellitasin maitsvate söökidega. Nüüd ongi pips valmis :) okeiokei, ma teen nalja, aga näib, et see piim sobib talle tõesti paremini. Tal tekib süües jälle see “piimakooma” ehk ta kukub nagu lumehelbeke tuttu kui kõht täis on. Öö on kordades rahulikum. Ta sööb südaööl, ärkab kell kolm ja uuesti sööb ta alles kell seitse hommikul. Mina olen rahul.
Eksperiment vol 4 – Nutriloni valmis piim ilma lisanditeta – ei anna espumisani ega D-vitamiini
Mõtlen, et ehk on kommeneerijatel õigus ja gaase tekitab hoopis espumisan, sest mida enam ma seda andma talle hakkasin, seda valusam tal tegelikult justkui hakkas. Äkki ikka piim sobib. Alustan jälle eksperimendiga õhtul, et näha just öö pealt. Mõne aja pärast on selge, talle ei sobi see Nutriloni piim. Mul on seda mingi 20 pudelit vähemalt üle – kas keegi tahab?
Eksperiment vol 5 – HIPP valmis piim ilma lisanditeta – ei anna espumisani ega D-vitamiini
Oleme toidupoes, kui asun uurima Aptamili pulbreid, otsustan siis ühe ära osta ja samas kõrval vaatab mulle vastu HIPP piimasegu, 450millises tetrapakis, hind peaaegu sama (1,89€), mis 200millisel Aptamilil (1,25€). Viskan selle spontaanselt kärru – proovime.
Koju jõudes otsustame talle kohe HIPPi pakkuda ja talle näib see meeldivat. Ka Meelis kiidab maitset. Temast on juba ekspert saanud. Krooksutame beebsi pärast sööki ja ootame, et sellele järgneks tavapärane ving ja hala ehk gaasivalud ja neid ei tule. Rõõmustame, et piim noormehele sobib. Paremini kui Aptamil.
Mulle saabub pakk Bioplanetist, kus sees on kaks sprei D-vitamiini. Üks on mõeldud imikutele – maasikamaitseline DLUX INFANT ja teine natuke suurematele lastele – piparmüdimaitseline DLUX JUNIOR. E-poes on neil müügil veel ka kolmas variant – DLUX 400 lastele ja täiskasvanutele.
Kaasas on kiri, et spreidel on suured eelised teiste toodete ees (tilgad, kapslid, tabletid). Sprei imendub läbi limaskesta otse vereringesse ja 95% toimeainest jõuab kohe rakkude ja kudedeni. Samas kui kapslist imendub viis- ja tabletist kolm protsenti. Kui sprei jõuab vereringesse maksimaalselt paarikümne sekundiga, siis neelataval tootel läheb aega tunnike. Seega, säästab sprei ka organeid. Kui tabletil imendub näiteks 3%, siis 97% on pallast, mida peavad töötlema neerud, magu, peensool…
Kuigi tilgad on oma tõhususelt spreide järel teisel kohal, imendub neistki vaid 60%, aga noh, võrreldes tablettide või kapslitega, kõvasti parem tulemus. Spreid on lapsele ka hulga mugavam anda kui tilku. Nagu meie lastearst ütles – tilguta talle otse suhu, kui läheb mööda, läheb mööda. No kui reaalne see ikka on, et kõik kolm või viis tilka otse kurku kukuvad. Mina andsin üldsegi luti peal. Aga nüüd tõstab pead sprei. PS. seda tuleb pärast avamist hoida külmkapis, kuna on 100% naturaalne (peaks olema ainuke Eestis) ja säilitusaineteta! Sobib seega ka veganitele ja toortoitlastele :)
Vahepeal on jõudnud üks lugeja saata mulle DeviSoli tilku (D-vitamiin) ja mingit gaasidevastast geeli, mida kõhule määrida. Ma olen käinud arsti juures ja saanud retsepti DeVitoli tilkadele (D-vitamiin) ja Aptamili Allergy Care piimale. Neid apteegist välja ostes, soetasin ka Colinoxi tilgad gaaside vastu. Viimane maitseb nagu kummikomm, ja eile õhtul seda andes puuksutas beebi nagu väikseid mulle mähkmesse :)
Eksperimendid tegelikult ikkagi veel jätkuvad… Proovime nüüd pulbripiima DeVitoli ja Colinoxiga. Vähemalt kaks nädalat nagu marimelli Facebookis soovitati, aga arst kirjutas seda ainult 3 purki :S sellest ei jagugi nii kauaks!
28 Kommentaari
Tere, omadest kogemustest ja ka mõningate tuttavate kogemustest. Parim D- vitamiin – jekovit – miinuseks kättesaadavus, Eestis ei müüda, saab Soomest. Espumisan – lihtsalt magus vahepala lapsele, kasu nullilähedane. Parimad Sab Simplex ja cuplaton. 4 tilka cuplatoni enne igat sööki ja probleeme polnud enam. Kahjuks pole see 100% tõene kuna kõik on nii individuaalne aga meil toimisid suurepäraselt.
Me ostsime valmis gaasirohu Cuplaton, pidi olema inerneti uuringu põhjal väga hea ja kiidetud. Me kasutasime vist seda nädalakese? Lapsel tekkis üha rohkem ja rohkem gaase, ta küll ei nutnud aga punnitas, mis hirmus.
Ühel päeval proovisin anda talle kolmneli lusikat apteegitilli teed, asi toimis polnud gaase ja punnitamist.
D-vitamiinidest võtame tervisepüramiidi oma, seda vaja võtta ainult üks tilk. Panen ka lutile.
Päris algusel kasutasin igasugu variante, et gaase ära hoida-õlilapp,soe kott kõhule, pikad krooksutamised. Samuti jätsin välja päris palju toiduaineid-tomat,porgand,banaan,pastatooted,riis,gaasilised ja magusad joogid, piimatooted. Need siis kas gaasetekitavad ained või hoopis kõhukinnistavad ained.
Peale rpa vahetamist peaksid 3-7 päeva sama toodet kasutama, et näha kas lapsele sobib või mitte. Iga päev vahetamine võib olla praeguste gaaside põhjus üldse.
Minu meelest ka vahetad kuidagi liiga tihti. Beebi organism ei jõua ei ühe ega teisega harjuda ja nö omastada ja juba midagi muud. See võib pigem koormata. Samamoodi ju räägitakse D-vitamiini katsetamistest, et tuleks ikka kauem anda ühte kui 1 päev, et aru saada kas gaaside põhjuseks on d-vitamiin või miski muu! Hetkel tundud selline “sahmerdaja” ematüüp, kes proovib kõike ja suurtes kogustes ja kiiresti ja jälle vahetus jne. Võta rahulikumalt :)
Tee lapsele Reladrops probiootikumikuur, see aitab lapse seedesüsteemi bakterid ja mikrofloora paika ja ta organism saab gaasidega ise hakkama. Siis pole vaja enam mingeid gaasirohte enne ja peale toitmist. Aga gaasirohtudest on väidetavalt tõhusaim Infacol, kui seda Eestis veel ei müüdud siis osteti seda endale Inglismaalt kaasa ja praegu viiakse seda Soome kaasa kuna seal ei müüda. Meil oli see endal enne Reladropsi kasutusel ja mõjus paremini kui Cuplaton.
Meil endal oli näiteks nii, et gaase tekitas valmispiim. Proovisin pulbrit ja asi kohe muutus. Muidugi on kõikidel erinev see asi, aga enda arust tundub pulber ikka parem, kui see valmispiim mis seisab ei tea kui pikalt seal poelettidel.
Ja soovitatakse ühte piimasorti kaustada nädal kuni kaks.Selle aja see selgub kas lapsele sobib see või ei. Kas tekib mingit allergilist reaktsiooni või ei. Võib tunduda selle ühe päeva jooksul et läks paremaks aga tegelikult kui pikemalt kasutama hakkad võib asi üldse muutuda. Erinevate piimade andmine võib koormata lapse magu jne.
Räägi arstiga, olen kuulnud et arstid kirjutavad lausa retseptiga mingit piimapulbrit.
100 % nii asjsliku postitusega nõus.
Mul kutt juba kohe 6-kuune ja maadlesime gaasidega üsna väheselt. Sain koheselt tervisepüramiidi d-vitamiini kasutama hakata ja tundus sobivat. Siis proovisin colinoxi gaasirohtu (probiootikumikuur beebile minu AB-kuuri pärast), mis tegi kutil kõhu lahti nii, et iga mähe oli märgistatud. Õhtud möödusid ahastuses beebi ümber, kes ei leidnud kuidagi rahu ega oma poosi. Üsna väsitav öösel ka beebi pärast valvel olla ja unist poissi segada mähkmevahetusega. Nüüd, kui tuli lisatoiduaeg, langes see kokku mu uue ostu – kookosrasvaga, mida usinalt proovisin määrida oma külmakartlikule punetavale nahale (kuna sedasama võib ka enda toidu sisse panna, läks kraam loosi ja imetava emana sealt probleem siis algaski). Ja siis juhtuski..nädal aega lapsel häda spinatiroheline. Ok, perearst soovitas, et jäta lisatoit ära, anna probiootikume. Gefiluse tilgad D vitamiiniga..probleem jätkub, lisaks mürtsub poisi taguots nagu 90-ndate diskosaal. Eile hakkasin probleemseid tilkasid lugema lähemalt..ja mida näen? – kookosõli baasil tehtud. Apteegis proviisoritädi abil punnitasime silmi, et lugeda 10 karpi d-vitamiini ja gaasiroht-d- vit tekste. Tervisepüramiidi oma on tehtud oliivõlibaasil, mistõttu meil gaasimure oli suhteliselt kerge…aga enamus muud – apovit jne on kookosõliga tehtud, mis tekitab poisil allergiast tulenevalt lisakõhuvalu. Probiootikumide tilgad olid ka lootusetud..ja leidsime lõpuks compliflora baby tilgad. Ei arvanud, et mähkmevahetusprotsess nii palju rõõmu võib tuua, kuid värvid tunduvad palju paremad.
Selle pika lohiseva teksti kokkuvõtteks….
tasub lugeda infolehte..et mida sisaldab antud toode..see võib välja tuua allergeeni, mis aitab edaspidi väga palju.
Kas probiootikumie pole proovinud gaaside vastu? Need nüüd kohe päevapealt ei mõju aga aitavad hästi. Mina olen oma preilile Rela Dropsi andnud ja soovitan seda :)
Mina ise kasutan d vitamiini spreid,3a laps samuti. Kodus on ka olemas see imikute oma,aga beebile pole seda andnud. Mul endal on 1000 yhikut ja 3aastasel see 400ne. Hetkel beebi mul tervisepyramiidi peal. Aga see tuli mulle yllatusena et neid peab kylmikus hoidma
Neid spreisid peab, need säilitusainete vabad ja looduslikud :)
Mul ka need spreid juba ammu ja pole külmkapis hoidnud…lugesin kirjad pudelil, karbil ja juhendil kolm korda läbi ja no ei leia kuskilt, et vaja külmkappi panna. see on ju spreipudel ja ausalt ma ei saa aru, kust see õhk sinna sisse peaks saama. mul need vanemate laste jaoks ostetud, aga korra proovisin ka 6+ kuud imikule ja polnud ta just vaimustuses. see sprei tuleb suht suure survega :) aga noh, eks harjumise asi, mugavad on küll.
Minu laps täielikult keeldus Aptamili Allergy Care piima joomast kuna no see on ikka nii rõveda maitsega :D Ja mu lapsele ainult Espumisan gaasitilgad sobisid, teised tegid minu arust just asja hullemaks eriti Sab simplex.
Nii, et ega muud ei olegi kui ainult katsetada mis Teie pristsile sobib :)
Olge tublid ja jõudu :D
Colief. Sellist gaasirohtu soovitan proovida, seda eestis ei müüa aga inglismaalt saab tellida.
On kallim kui eestis müüdavad rohud aga see aitas meid.
Selle mõju on veidi teistsugune kui Espumsanil-Cuplatonil. Espumisan-Cuplaton teeb suured gaasimullid väikesteks. See rohi aga on laktaasi ensüüm (lactase enzyme drops), ehk aine, mis aitab lagundada laktoosi lihtsateks suhkruteks, glukoosiks ja galaktoosiks. Ehk see võtab ära põhjuse, miks üldse gaasid tekivad beebidel.
Hei, mind huvitaks kus kohast saaks ka sellise hugo boss lutipudel nagu teil on olemas?
Minu oma on pärit Mon Amie poest, aga netist tellides saab UKst ka :) guugelda
Oh, olin ka enda poisi gaasidega hädas – lapsel kestsin need umbes 7! kuud. Olin KÕIK asjad läbi proovinud, niisiis, siit minu edetabel: 1) kõige paremini sobis probiootikum BIOLATTE bb – umbes kuuajaline kuur, enim kasulikke baktereid, küll kallim kui teised aga aitas. 2) RPA – comfort variandid (Aptamil Comfort, Frisolac Comfort), need on juba lõhustatud valkudega – kergem seedida. Olemas ka ju Aptamil Anti-Colic, sellel sama põhimõte (kui Aptamil lapsele sobis, siis mine sama brändiga edasi). Meie laps ka lastearsti jälgimisel, kes soovitas Eestist müüdavates RPA-dest 4 varianti – Apamil, Hipp, Frisolac (viimane ei ole enam meeles) ja pigem pulbrit! 3) Masseeri lapse kõhukest, hoia soojakotti kõhul (ei pea selle õlimähisega mässama), laps vankrisse ja õue – vankri rappumine lõõgastab ja puuksud tulevad, rohkem hoida last kõhuli, õhtuti soe vann, võimlemispallil hüpitamine, lamava tiigri asend. Kui RPA-d või d-vit vahetada, siis ikka paar päeva uut varianti proovida, muidu ei saa aru, mis hädasid põhjustavad. Aga muidu – AEG AITAB :D
Võin oma pea panti panna, kui Acidophilus(GNLD) ei aita!
Mul on kaks last ja kummagil ei olnud kordagi gaasidega probleeme.
Suurim teene, mis sa oma lapsele teha saad, on ta gaasivaludest päästa :)
Tere, väikese Printsi pere! Mina soovitan cuplatoni, kuna pisike on asendus piima peal, sis seda kergem on neid tilkasid piimasisse tilgutada, või sis anda enne toidukorda!! Meil küll piiga rp laps ja andsin lusikaga ennem ja ka aitas! Jekoviti ei tohi tegelt anda kuna see sünteetiline ja mida peb laps saama on D3 mitte D2 mis on jekovitis! D vitamiini mis on õlidebaasil, ei oska kaasa rääkida sest pole ei alergjaid ega miskit muud ärritusi! Eks gaasid on mingilmääral kõigil…kes maadleb rohkem, kes vãhem! Head kosumist! :)
Minu meelest see katsetamine ei anna sulle nii kiiresti selget pilti.
Meil kaksikutel olid mõnda aega erinevad RPA-d. Aptamil tegi 7.a tagasi oma seguga (ma valmis piima ei ostnud, sest mulle tundus pulber ja ise tegemine parem) miski muutuse ning peale seda tekkisid lastele julmad gaasid.
Konsistents oli erinev ning kõik oli erineva, aga tootja üritas mulle selgeks teha, et ma olen loll ja nende pulber on samasugune nagu oli. Ometigi oli näha, et lastele see ei sobinud ja see oli ka välisel vaatlusel erinev.
Katsetasime, tõsi küll, mitte päeva kaupa, erinevaid RPA-d ja lõppeks olid nad erineval söögil. Mingi aja möödudes läksime üle HIPPi peale ja see sobis siis mõlemale. D-vitamiini said pidevalt juurde, aga meie jaoks oli asi ainult piimapulbris, mitte vitamiinis.
Tere!
Soovitan omalt poolt samuti Biolatte BB probiootikumi pulbrit. Oli minu lapsele super abimees esimesed 3 kuud. Varem olime ka igasuguseid erinevaid gaasirohte proovinud, ei toiminud ükski teine nii.
Edu!
Ja piimadest.. Aptamiliga võrdväärseks pean Hollet (ökom, kui teised poes müüdavad). Peaksite vähemalt nädal aega kasutama üht piimasorti, et teada saada selle täpsetest mõjudest lapsele.
Ma alguses ka andsin seda espumisani aga tundus, et tegi ainult hullemaks. Proovisin ka hullult oma toitumist jälgida. Jätsin mõlemad jamad täitsa ära ja andsin ainult kookosõli baasil dvitamiini edasi. Kohe oli palju palju normaalsem. Kui tundus,et poiss hakkas väga punnitama jõin ise ja andsin kutile ka apteegitilliteed. Saime ilusti niimoodi ka hakkama.
Jätsin mainimata, et probiootikume sai ka antud kui kõht rohkem korrast ära oli
oli.
ma pole kummalegi lapsele d-vitamiini andnud, midagi häda ka pole. kas neis pulbripiimades pole vitamiine sees? veebruaris igatahes piilub juba aeg-ajalt päike ja mul d-vitamiinitud lapsed ilusate sirgete jalgadega ning nõrgukesed pole nad ka kindlasti mitte.
gaasivalude vastu aitas kõige paremini jalatallamassaaž
Ühte rpad peaks vähemalt nädal jah katsetama, et organism harjuks, mitte igapäev vahetama. Kurnab veelrohkem, Meie anname näiteks tuttelit ja sobis super hästi, samas kui aptamil tekitas gaase, gaasirohuks oli cuplaton ja d-viamiin on jekovit. ;) Aga ära vaheta igapäev rpad , vaid oota ja kannata ;) Jõudu.
Mina proovisin ka palju erinevaid RPA-sid ja ainuke, mis sobis on Tutteli. Nüüd ta saab juba Tutteli 2-te.
Sattusin juhuslikult siia blogi peale, päris huvitav lugemine :) Minu enda pisike kutt on juba neljakuune ja meil gaasiralli aeg möödas.Õnneks siiski möödus see aeg suhteliselt kergelt (ptüi,ptüi,ptüi). Lugesin eespool olevaid kommentaare ja jäi silma selline D2 -vitamiin nagu Jekovit. Seda on tõesti palju kiidetud ja suure hurraaga tellisin ise samuti Soomest. Muidugi kui hakkasin pakendit lähemalt uurima, selgus, et vitamiin sisaldab etanooli. Mõni ime, et siis laps kuidagi kahtlaselt rahulikumaks jääb ja meie õnnest särame, et gaasid on “tagasi tõmbunud”. Seega Jekovit seisab mul endiselt kasutamata apteegikapis. D3 -vitamiinidest sobib minu poisile kõige paremini Minisuni vitamiin, mis oli ka Apotheka või Benu apteegipakis. Muidugi ei ole mina otsinud gaaside süüdlast D-vitamiinide hulgast, arvan, et tegemist on siiski paratamatu beebi soolestiku ebaküpsusega ning see raske aeg tuleb nö üle elada. Gaasirohtudest tarvitasime Cuplatoni ja minu arust ajas see asja ära. Kui jutt juba probiootikumide peale läks, siis tuleb kindlasti uurida, kas antud probiootikum sobib rohkem rp lapsele või rpa lapsele. Minu teada sisaldab RelaDrops baktereid, mis sobivad rohkem rpa lapsele. Andsin seda oma lapsele rinnaga toitmise ajal (toidan siiani), kuid pärast kõhuprobleeme (mida analüüs muidugi ei tuvastanud), soovitas arst hoopis Protexin Restore. See on ainuke probiootikum, mis sisaldab seitset erinevat kasulikku bakterit. Sobib nii rp kui rpa lapsele. Ise pumpan piima välja ning segan pulbri sinna hulka. Tundub, et oleme oma kõhuprobleemid sellega korda saanud.