Beebinodi: mida on vaja ja millal osta?

Ütlen kohe ära, not sponsored by anyhow, lingid siin loos on rändom valik ehk esimesed, mis googeldades tulid, et teile näidata, mida ma silmas pean. 

Ma küsisin teilt Instagramis ka, et millest te tahaksite, et ma blogiksin seoses titemajandusega. Sain väga palju teemasid, aga kuna ma ise olen võtnud vastu otsuse, tarbida teise lapsega võimalikult vähe, seda just ostmise ja asjade koguse osas..

Kui keegi tahab koostöös, et ma nende tooteid tutvustaksin, siis olen hea meelega nõus neid proovima, aga mul on tunne, et ma tean ise jube hästi, mida mul vaja on ja mida ei ole. Aga noh, nagu paljude asjadega siin elus – sa ei tea, et sul seda vaja on seni kuni sul see olemas on. 

Arvestades seda kui palju me esimese lapse puhul asju kokku kuhjasime, siis tean nüüd täpselt, et.. saab palju vähemaga. Mitte, et see tähendaks, et ma vähem hakkan asju kokku ostma (hahah), aga ma tahan endale juba varakult teha nimekirja, mida päriselt vaja on ja mis on täiesti mõttetu kraam, mida Hedoniga vaja ei läinud ja.. ühesõnaga, pigem, et mul oleks endal hea seda vahepeal vaadata ja meelde tuletada, et stopp!!! Pole vaja seda, teist ja kolmandat.

Juba olemas.. Ups!

Üks asi on juba ostetud – nuudelpadi – see on küll rohkem mulle, aga saab edukalt kasutada ka hiljem beebiga magamiseks, toitmiseks jne. Mulle tundus suht ajuvaba maksta 65€ (see mis mulle meeldis) mingi padja eest. Samas, ma tunnistan, ma olen imelik – maksta 200€ Šoisile hingerahu eest on ok, aga 65€ parema une eest tundub palju. Igal juhul skoorisin selle teiselt ringilt 10€ eest hoopis. Ja te võite kindlad olla, et keegi saab selle pärast mind samamoodi soodsalt endale. Teine asi, mis mul olemas on, aga mis pole veel minuni jõudnud, on beebitarvete kott, mille ma leidsin megasoodukaga (see on päris mitu hooaega vana ka, Hedoni sündides ma nillisin seda juba) Austraalist (see ongi sealne bränd ja mujal ei müüda..), tellisin ära, aga koroona you know.. piirid kinni, pakid ei liigu, inimesed ei liigu.. Vaatab, kas saan selle üldse kätte selleks ajaks kui seda reaalselt vaja läheb või ei..

Raseda riided ja pesu

Sellega oli hea nali. Ma mäletan, et eelmine kord ostsin ma mingit hirmkallist rasedate pesu, et need mu kõhtu toetaks, siis leidsin hoopis kuskilt kaltsukast mingid püksid, mis olid kõhu toestusega ja neist said mu lemmikud. Nüüd nägin Maximas müügil rasedate alukaid, 5€. Kindel see, et proovin ära, raudselt toimivad. 

Aga üldiselt saab ilmselt ka ilma nendeta, aga need kes tiigrikõhtu kardavad, neile ma pigem soovitaks, pluss korralikku kreemitamist. Bon Meritél on mingi emme-beebivaht olemas, mis peaks aitama. Pealegi 101% looduslik. 

Kuna ma olen suur kleidikandja, siis ma eeldan, et 90% mu olemasolevatest kleitidest venib piisavalt. Samas tean ma juba ette, kuidas ma „midagi uut“ tahan. Hedoni ajal ostsin ma endale paar paari rasedate retuuse ja ühed teksad, millega ma päris pikalt sain käidud-oldud, sest mul oli suht palju venivaid kleite. Eks ma mõned spetsiaalsed rasedakleidid ikka kokku ostan, aga üldiselt on see suhteliselt mõttetu koht kuhu raha kulutada mu meelest. 

Riidemajandusse ma Hedoniga uppusin

Reaalselt, 9ndal nädalal oli mul selline kogus kraami (nagu näha on nii unisex kui roosasid asju, sest ma ei teadnud veel, kumb tulemas on):

Suurema osa sain Mallukalt ja kaltsukatest, aga no milleks.. Täna seda kirjutades, olen ma 4 nädalat sellest ajast ees ja mul ei ole ühtegi asja! Ma olen niiii uhke enda üle!Hea õppetund. Ei ole vaja kappide viisi kraami. Kui lapsel on 7-10 igas suuruses (alustada võiks mingi 50-56-62 suurustest) body/pükse, on sellest maa ja ilm. Esiteks saab neid pesta, teiseks kasvab ta neist välja. Ma pooldan siinkohal kindlasti taaskasutust ja Paavli kaltsukast saab jälle suur sõber. 

Mida ma õppisin Hedoni pealt?

Hõlmikbodyd on parimad. Üle pea saab ka, aga väga väikeste beebidega on hõlmikud nii kerged ja mugavad ka isal kasutada. Kui nad pihta saavad lõpuks kuidas need trukid kinni käivad :D

Hedon näitas mulle ideaalselt, et beebil ei ole vaja kolme talvekombet ja ma ei tea mis sadat kihti. Ta magas mul kärus miinuskraadidega ka lambanaha peal lühike puuvillane body + paks puuvillane kombe peal (jala- ja käeosad kinni). Isegi sokke polnud jalas. Õhuke müts oli ka kapuutsi all. Seega, minimaalselt riideid! 

Kui rääkida brändidest, siis mulle meeldivad Bredeni asjad (jaa, ma tean, kõigil on!) ja Joha valik. Mulle suures plaanis meeldib ka POP’i valik, aga seda pigem üle/õueriiete osas. Mu sõbranna kasutas POPi meriino asju ja ütles, et tegelikult oli kvaliteet pigem kehvemapoolne. Samal ajal kui mina ostsin Hedonile Joha ja ta kandis neid mitu hooaega ja need ei läinud kuskilt otsast topiliseks. Ja kes mulle veel väga meeldib, Eesti brändidest, Mimi disain. Nagu totaalne lemmik olnud aegade algusest peale. Neil on ülihea varuga asjad ja ägedad mustrid. 

Mida on talvebeebil vaja?

Ma proovin alustada oma nimekirjaga nii algusest kui võimalik või nö loogilises järjekorras neid asju kirja panna, osad on mu enda nö nimekirjast ja osad sellest, millest teie soovisite lugeda. 

Lambanahk

Lambanahk sobib kasutamiseks nii kärru kui kelgule, nii suvel kui talvel. Meil oli täpselt käru põhja suurune ja Salvo kelgu peale sobib ka ideaalselt. Kuna lambanahk hoiab sooja ja niiskust, st et sellega ei hakka samal ajal palav, siis soovitatakse seda lastel kärus all hoida ka suvel. Kuigi mulle endale see vaatepilt julmalt kuumutav tundub, siis ma tean, et tegelikult laps naha peal haudub ja higistab poole vähem kui lihtsalt kärus istudes. Pluss mõnus pehme on ka.Vanker

Just nimelt vanker, ainult kookon, ei taha komplekti! St ma ei osta kindlalt mingit komplekti (ma juba tean, kuidas ma oma sõnu söön). Leen, kui keegi pakub, tule mõistusele, sa ei kasuta seda! Sellessuhtes on hea, et tulemas on jälle talvebeebi, ma tean, mida oodata.

Mul on vaja korralikku käru. Hedonil oli Emmaljunga, mis mulle väga meeldis, sest ta hoidis kinni kõik tuuled ja vihmad, esirattad liikusid, ühesõnaga kui ma peaksin panema kärule mingeid nö eesmärke, siis – esirattad liikuvad, aga lukustatavad; kõrge ja varjatud kookoniosa. Kuni 12 kg kogukaal. 

Ma ise mõtlen täpselt nagu Hedoniga, ei pea absoluutselt olema tutikas, vabalt võib olla teise ringi oma, sest see leiab kasutust ca 6 kuud. Ma tean ette! Suvel tahan ma kergkäru, sest kindel on see, ma ei viitsi seda suurt kolakat hakata kuskile vedama.

PROBLEEM: nii palju kui ma praegu epoodides olen vaadanud, siis mulle tundub, et osta saabki ainult komplekte – kookon, raam, istumisosa, mõnel juhul veel turvahäll lisaks. Ma tahan ainult raami ja kookonit.. Kust saab, ma pole võib-olla piisavalt googeldanud, aga ma ei ole leidnud poevalikust võimalust osta ainult raamil kookonit. 

Kui me räägime brändidest, siis mulle meeldivad Emmaljunga ja Cybex, sest need on talvebeebile parim valik, nad on hästi nö kaetud eest ehk et lumi ei tuiska sisse, päike ei paista silma, tuul ei kimbuta. Samas ma tunnistan, et.. minus võib võitu saada ka ilu, sest ma olen mitu aastat reaalselt ilastanud selle tiibadega Cybexi peale.. Ja ma ei tea miks, mulle täiega meeldivad mustad kärud. Mingid punased ja sinised ja lillelised ja täpilised – not my cup of tea. Kergkäru puhul seevastu tahan just midagi värvilist! Praegu seda Cybexi linki otsides ma muidugi vaatan, et see kergkäru on must, aga megailus..

Viimasel ajal olen tänavapildis näinud hästi palju ka Bugaboo, Nuna ja Bumbleride kärusid, mille miinuseks minu jaoks ongi liiga avatud kookon. Ma pigem panen lapsele vähem riideid selga, aga et käru hoiaks sooja kui et topin lapse vammustesse, kuna käru on kehvem. 

Ma võin teile selgitada ka, miks see nii on. Suurem osa kärusid on tehtud/disainitud näiteks Hispaanias (Bumbleride nt California bränd, Bugaboo Hollandist jne) seal ei oska keegi lumetormile mõelda, samas Emmaljunga tuleb teadagi kust (Rootsist) ja seepärast on selle disaini puhul mõeldud ka talvele, ühele korralikule lumisele talvele. 

Kergkäru

Hedonil oli meganunnu kollane Mamas & Papas käru, veits rattad kõrisesid, aga muidu mulle disain meeldis. Ainuke nö märksõna, mille ma endale maha panen ongi rattad, et need oleks kummist, mitte plastikust. Värvi ja disaini osas.. kaar peab olema suur ja ulatuma pikalt alla, et päike silma ei paistaks. Sellel MP kärul oli megahea kaar, päike ei paistnud silma ega midagi. Muid tingimusi nagu värv jne mul kindlasti pole. 

Käruni on õnneks aega, kui me ei otsusta just jaanuaris reisile minna :D 

TurvahällMa tunnistan, ma ei ole selle koha pealt teinud mitte mingit eeltööd (aega ka veel on, võite kommentaarides soovitada!), vaid tuginen oma eelmise lapse kogemusel. Hedonil oli Maxi Cosy turvahäll, isofixi kinnitus, et sai klõps autosse tõsta ja lisaks oli meil autos Quinny raam, millega poes käia või lühemaid otsi jalutada vajadusel. Lisaks ei pea hälli käe otsas tassima. Jah, esimesed paar kuud on ta kerge, aga poole aasta pärast enam mitte. Seega ei pidanud suurt Emmaljunga raami alati kaasas vedama. 

Seda teab vist iga värske lapsevanem, et enne ostu tasuks alati vaadata üle eelnevalt tehtud testid turvahällidele/toolidele. 

Aga ma pean tunnistama, et nii nagu ma usaldan näiteks turundusalastes küsimustes (või mis iganes toodete/teenuste osas) mingite inimeste arvamust ja teised on minu jaoks lihtsalt mass, kes sisu toodavad, siis on üks inimene, kelle puhul ma usaldan turvahällide arvustusi samamoodi, sest väga paljud toodavad lihtsalt sisu ja kiidavad midagi, sest said tasuta või selle eest raha. 

Blogija Lipsuke on teinud endast selle ala eksperdi, ta on MTÜ Laps Turvaliselt Autos eestvedaja vms, ma ei tea täpselt, igal juhul on ta neil turvalisuse teemadel palju bloginud ja ma iga kell otsin õigel ajal ta vanad postitused üles ja viin end kurssi. Ehk siis kindel on see, et kui ma midagi välja valin, siis selle pärast, et see on turvaline, mitte sellepärast, et see on koostöö või tasuta saadud. 

Mulle juba on tulnud paar kirja e-poodidelt, et tahaksime teile anda katsetamiseks seda teist ja kolmandat ja ma olen kõigile vastanud, et aitäh, tuleme selle teema juurde tagasi mõne kuu pärast, sest mul on omad kriteeriumid asjadele ja ma ei ütle teile kohe ja, sest te pakute tasuta. 

Kandekott või lina

Kolmas selline asi, mida paljud soovitavad, on kandekott või kandelina. Hedoniga oli mul mitu kotti, sest valimas käies sobis mulle üks paremini kui Meelisele ja teine jälle vastupidi ja nii me kaks võtsimegi. Iga kell enne kott kui lina, ma ei hoomanud siis ega hooma ka nüüd selle sidumist. Pealegi on see pigem selline tagavaravariant reisidel, et mitte käru kaasa vedada, mitte igapäevane toode.

Okei, lapsed on erinevad, aga.. Hedoni kott rändas kunagi mu sõbrannale ja liikus nüüd edasi tema venna beebile ja ta ütles, et ma võin selle veel tagasi saada.. Ma muidugi mõtlen, et kuna seda kotti saab suht pikalt kanda, siis.. mul on ilmselt uut vaja, imelik on kellegi laps sellest välja tõsta, sest ma nüüd sain lapse. Aga elame näeme, kas meil on seda vaja või ei.

Nagu ma ütlesin, Hedoniga kasutasime seda reisidel kui ta oli piisavalt suur, et kõndida, et käru mitte vedada, aga samas veel liiga väike, et pikki maid kõndida. 

Mida on vaja beebile koju?

Kuigi see on suhteliselt „ebavajalik“ toode, aga eelmisel korral päästis see konkreetselt Hedoni elu, siis beebikaal. Kui meil seda ei oleks olnud, poleks ma teadnud, et laps kaalus nii hullult alla võtab ja ma ei olekski taibanud ehk haiglasse minna. Loe siit.

Sel korral, rongaema nagu ma olen, ei hakka ma üldse mingi pumpamise ja juraga tegelema. Endal stressi vähem ja laps kindlalt kohe rõõmsam ja kõht täis. Ehk siis haiglakott panen ma enne beebi küünekääre ja sidemeid hoopis valmispiima pudelid. 

Hedoniga katsetasime kõiki variante, tema lemmikuks oli Aptamili pulber lõpuks, mida sai retseptiga.

Kusjuures, Instagramis tuli üks soovitus – ma ei olnud kuulnudki! Baby brezza ehk siis piimasegu valmistaja. Mille hind ei ole just kõige odavam, esimene link mille leidsin 279€ – aga tundub väga mugava tootena. Ma Hedoni ajal ostsin endale veekeedukannu, millel said ise määrata vee soojendamise kraadid, lisaks on meil kodus Saku Läte automaat, kust ilmselt mõningase timmimise peale saaks paraja vee kätte. Aga see Baby brezza tundub mugav + ta teeb piima valmis ilma sheikimata, see tähendab ilma mullideta, st lapse jaoks gaaside vabamalt. Kuigi nendest ei saa ilmselgelt üle ega ümber. 


Nii, et tänks instagrammer, kes sa seda soovitasid, see läheb mu soovide listi. Nagu ma alguses ütlesin, ma tean mida mul vaja on.. Seni kuni ma kuulen millestki, millest ma isegi ei teadnud, et mul vaja on!

Babybjörn tool vs kiik

Vot sellest tooli fenomenist ma aru ei saa. Kuna Hedoni ajal tegime me koostööd ühe lasteasjade poega, siis sain igasuguseid erinevaid tookord proovida (ka Babybjörni) ja jumal tänatud et sain, sest nüüd ma tean, mida ma tahan. Hinnalt samas klassis on näiteks see Graco kiik (mida ma ka Hedoniga katsetada sain; pildil veel mingi kolmas variant) ja mis tundub mulle kordades parem. Kallim versioon on Mamaroo beebikiik, aga mulle tundub ta omadustelt suhteliselt sama. 

Ma ei tea, kas inimesed eelistavad disaini pärast seda Babybjörni või mis selle nii ägedaks ja tahetuks teeb. Sest mingeid kiigutamis jms võimalusi sellel väga pole.

Voodi-häll-reisivoodi-võrekas

Arvestades, et Hedon magas esimesed kaks kuud üldse kärukookonis pesukorvi peal, siis.. ei hakka me uue beebiga ka siin priiskama. Naliii! 

Tegelikult tahaks ma sel korral midagi sellist, mida saaks kergelt ühest toast teise liigutada, vajadusel kokku klappida ja kaasa pakkida, kui ma Hedonile nüüd seda autovoodit otsisin, siis üks selline jäi mulle silma ka. Või puidust.

Kui mul sõbranna teada sai, et me lapse saame, siis ta teatas suht esimese asjana, et lakk-saapad ja moosese korv on tal alles kui ma peaks soovima. Niiet.. aega selle voodiga ka veel on. Moosese korv ajab esimesed kuud kui mitte pool aastat asja ära. 

Muu ninn-nänn

Ehk siis selline kraam, milleta justkui saaks, sest võid ju suunurgad särgiga ka puhtaks pühkida.. Aga millega on elu mugavam. Mu meelest ei osanud ma esimesel korral neid asju tahta, aga paljud neist asjadest saime me näiteks babyshoweriks või katsikuks ja osutusid jumala vajalikeks. Ma arvan, et kuna tegemist on selliste igapäevaste ja pigem soodsamate asjadega, siis kui teil on plaanis bayshower või katsikud, pangegi need asjad listi, mida nagunii vaja oleks, aga mis on piisavalt sodosad, et sõbrannad kinkida võiksid :)

Vankrimuhv

Kärudest me juba rääkisime ja üks asi, mida ma kindlalt tahan, mis oli Hedoniga ka.. Vankrimuhv et käed oleks soojas ja ei peaks kindaid kandma :)

Marlilapid

Leidsin just mõni aeg tagasi Hedoni mälestustekarbist kaks tema marlilappi ja no need on tõesti vajalikud ja head igaks otstarbeks. Hedonile oli marlilapp vahepeal mu meelest kaisuka eest ka. 

Kaisukas ja beebitekk

Kui juba sellest juttu tuli, siis Hedonil otseselt mingit “sünnitusmajast alates” kaisukat polnud. Aga kui ma tellisin talle lapiteki, siis meie beebigrupist üks, kes selle õmbles, tõi talle kingituseks heegeldatud hiire. See on tänaseks korralikult välja veninud, silmad olen asendanud ristpistega jne.. Aga see on jätkuvalt lemmik.

Tal on igaks sajaks juhuks kaks sarnast veel, et lasteaeda või reisile kaasa tuleks nö analoog, mitte originaal, sest see on püha ja kui ära peaks kaduma.. Oh, ei. Ma ei elaks seda üle. Eks ole näha, kas Hedon annab mõne enda kaisuka beebile või.. Saab beebi midagi isiklikku. 

Hedoniga olin ma mingi totaalselt obsessed mingitest lapitekkidest. Jah, neid oligi hea maha panna ja õues murule laotada jne. Aga ma olen näinud juba nii palju veel ägedamaid beebitekke.. Pluss, mul on alles Hedoni vanadest bodydest lastud õmmelda selline õhuke puuvillane kaltsutekk, mis oli Hedoni lemmik suvel ja reisidel, oli kerge ja mõnusalt temalik. Üks variant on lasta teha uus selline, kui tuleb poiss, käib see vana ka :) Hedon on sellest nagunii välja kasvanud, kuigi vahel küsib seda palavate ööde ajal ikka endale peale. Pigem siis lasta Hedonile uus suurem teha vanadest särkidest. 


Üldiselt olen ma jumala vastane igasugustele pehmetele loomadele ja mänguasjade ülekuhjamisele.. Ometigi on Hedonil ⅓ voodit täis mingeid karvaseid tegelasi. Aga.. ta skoorib neid ise Paavli angaari tasuta kastist. Toob koju ja viskab pesukorvi ja jääb ootele. Kunagi siis leiab voodist ja on nii õnne täis.. 

Instagrami soovitus: tula tekk

Baah? Mis asi see on? Mingi totaalne uus leiutis. Põhimõtteliselt saan aru, et tegemist on lihtsalt mingi pehme mõnusa tekiga, mis on bambusest, aga suures plaanis nagu suur marlilapp või vanast särgist lapitekk.. Okei. Ma panen selle endale babyshoweri wishlisti, kas keegi kingib või ei, pole vahet, suures plaanis tekke kulub nagunii igaks otstarbeks. Hedoniga mul oli julgelt mingi seitse tekki igaks eri olukorraks. 

Mähkmed ja niisked salfakad

Hedoni ajast, lemmik niisked salfakat on Huggiese omad. Samas kannatab ka teisi kasutada, aga pigem ostan siiani Huggiese omasid mingite topelt pakkidega kui nad sooduses on. Hea kui igas seljakotis üks pakk olemas on. Reisides ja ringi seigeldes asendamatu kraam. 

Oma tüübilt olen ma mugav, aga tahan olla loodussõbralikum, seega.. Kuna riidest mähkmetega mina möllata ei viitsi, leiavad sobivusel ka sel korral kasutust Naty mähkmed mida ma ka Hedoniga kasutasin. 

Beebimonitorid

Mul on Hedoni ajast alles Brittoni beebimonotorid, millega ma olin megarahul – need näitavad ka kärus olles temperatuuri. Eriti hea just neile, kes armastavad lapsi üle pakkida. Tal ei pea magades olema 35kraadi sooja seal kookonis! 

Monitorid kestavad kaua nagu Hedoni pealt näha, ta käis veel eelmine suvi üksinda maja ees rattaga sõitmas nii, et üks monitor oli tal kapuutsi sees ja mina toast sain kuulda, mis õues toimub. Seega see mure on mul murtud. Mingit videolahendust ma ei leia, et mul vaja oleks, ma ei jäta teda üksinda koju magama või ei vii kuskile.. ma ei tea endast nii palju kaugemale magama, et ma videovalvet peaksin tegema. 

White Noise mänguasi

Reaalselt toode, millest ma ei olnud jälle kuulnudki ehk mingi nutule reageeriv mänguasi, mis peaks last rahustama. Kui ma aus olen, kõlab see kohtavalt: Pehme loomake, kes rahustab sinu beebit. Kas oled vahel soovinud, et mõni sinu beebi muusikaga mänguasi ise tööle hakkaks, kui beebi keset ööd rahutult ärkab? Kui jah, siis on Don just see loomake, keda otsinud oled.. Tegemist on armsa eesliga, kes reageerib nutule ning lülitab ennast automaatselt 10 minutiks tööle.

Kui ma lapsega ühes toas magan ja üldiselt väga väikestega magatakse, kuigi jah, tean ka neid juhuseid, kus vastsündinu kohe enda tuppa tõstetakse ja kell kaheksa uks kinni pannakse ja karju või ära karju – uneaeg on. Siis mind ennast pigem häiriks see kümneminutiline jura, pigem haaran beebi kaissu ja magame edasi. Või Hedoni puhul toimis ka see, kui ta mu kätt hoida sai. 

Inhalaator, nosiboo jms kraam

Ma sain ühelt sõbrannalt babyshoweriks “ühe toote, mida ma loodan, et sul ei lähe vaja, aga kui läheb, on see olemas” ehk siis inhalaatori. See oli mingi vanem mudel, mürises mis hirmus. Mul ei läinud seda kordagi vaja. Ma lihtsalt lasin lapsel ise nohuga tegeleda, sest nagu me kõik teame – rohtu võttes möödub nädalaga, ilma seitsme päevaga. Õnneks sai Hedon nohuga hästi hakkama ja ma ei pidanud midagi välja tirima ja pumpama ja luristama. 

Seega, meil polegi olnud mingeid ninavahendeid peale humeri sprei. Väike Kiwi inhalaator oli ka. Tegelikult peaks siiani alles olema apteegikastis, aga pole ammu kasutanud. 

Nägin nüüd ühte uut toodet sõbranna juures – Capster ninaloputusseade. Millega sa lihtsalt lased hooga tati ühest ninasõõrmest sisse ja teisest välja. Tundus jube lihtsana.. Aga Hedon ei lubanud enda peal proovida. Ja ma pole kindel, kas meil seda vaja oleks, aga kui on, siis tean, mida mul vaja oleks. 

Instagrami palve: soovita head elektrilist rinnapumpa

Kuna mul seda ilmselt vaja ei lähe, aga soovitada oskan küll. Sain Hedoniga lastegaiglasse sattudes paariks päevaks kaasa Medela elektrilise rinnapumba (sai korraga kahte rinda pumbata) ja see oli tõesti hea, võrreldes selle käkiga mis mul kodus oli. See ikka imes korralikult. Noh, kui mul piima oleks olnud. 5ml ööpäevas pole päris see kogus, mille jaoks pumpa vaja oleks. Aga ja, ma arvan ka, et kui lastehaiglad neid juba kasutavad, siis need on head ja tunnustatud. 

Lutid ja lutipudelid

Kuigi mu sõbranna kinkis Hedonile Hugo Bossi lutipudeli ja luti, siis need talle väga ei meeldinud. Lutti ei võtnud ta üldse, pudelit kasutas samas küll. Lemmikuteks osutusid aga kõige lambisemad MAM lutid Prismast. Mulle meeldis, et neid oli ka helendava äärega, ehk öösel oli voodis kohe näha kui suust oli välja kukkunud.

Mingi Rootsi firma saatis mulle kunagi veel mingi Twistshake pudeli, mis oli koos tarvikutega, kus sai piimasegu hoiustada ja marju kaasa pakkida jne. Väidetavalt peaks need pudelid ka olema tehtud nii, et gaase ei tekita jne. Hedonile need pudelid küll väga meeldisid. Ja mulle meeldis neid kasutada, sest need olidki megamugavad, kui sul oli vaja natukene pulbrit kaasa võtta kuskile vms.

Mis enne peaks olema ja mis hiljem tulema?

No ma olen proovinud selles postituses hoida seda joont, mis järjekorras võiks neid asju vaja olla. Järgmine toode, milleta me saime edukalt elatud, aga mis mulle alati on lahedana tundunud, et kui ruumi oleks, siis paneks.. On see laste aedik

KINDLASTI EI OSTA

Ehk siis minu isiklik arvamus on, et need tooted on mõttetud. Ma tean, et paljude emade jaoks on need umbes esimesed ja kõige olulisemad asjad, minu jaoks olid juba Hedoniga suht.. meeeh ja ei tundud ma neist ka puudust. Pealegi, pakun ma teile välja alternatiive. 

Beebivann

Kuna me toona elasime veel väiksemas korteris kui praegu, tundus täieliku ruumiraiskamisena osta mingi vann sinna nurka seisma. Selle lahendasime me hoopis vett läbilaskva riidest vannitamise alusega, nagu lamamistool, aga võrgust. Selle peal oli last ülihea pesta, õlitada, kreemitada, seebitada – mida iganes teha.

Kui Hedon juba ise istus, asendasime selle.. tegelikult juhuslikult suvel väljas olnud basseiniga ja selles basseinis istus ta mitu head aastat kuniks hakkas duši all käima. Niiet.. beebivanni asemel täispuhutav bassein!

Beebi küünekäärid

Esiteks, alguses on beebi nii väike, et ta laseb kenasti küüsi lõigata, siis mingis vanuses hakkab ta vastu puiklema ja mina tegin seda siis kui Hedon magas. Ja kui nad suureks kasvavad, siis lasevad nad seda jälle teha. Kasutasin, ja kasutan jätkuvalt, selleks kõige tavalisemaid maniküürikääre mida enda puhulgi. 

Jah, ma olen see imelik, kes enda batsille lapsele üle kanda ei karda, kes pesu peseb koos enda asjadega ja suvalise Arieli kapsliga jne. Allergiaid ei karda, üle ei mõtle. Oleme elus :) 

Vannitermomeeter

Oh, sul on käsi, millega vett katsuda. Randme sisekülg (sealt kust tavaliselt veene tahetakse läbi lõigata) on parim koht beebi jaoks vee mõõtmiseks, mitte näpuots vms. Heodniga oli olemas, never ei kasutanud, andsin kellelegi ära. 

Nomi söögitool

See on see koht, et kui nad mulle seda tasuta pakuks, siis ma ilmselt katsetaks, aga ise ma seda ostma ei hakkaks. Tundub mulle ilgem kobakas (Mallu juures olen näinud ja näppinud) ja 500€ tundub ka megapalju. Pealegi meeldiks mulle midagi minimalistlikumat ja kolmandaks, tahaks ma alguses kasutada üldse seda laua külge ühendatavat tooli mis Hedonil ka oli. Hiljem vaatab edasi. Hedonil oli Brittoni tool ja praegu istub ta üldse IKEA trepiastme peal meil laua taga. Talle meeldib, natuke kõrgem kui söögitool ja mugav, et saab jalgu toetada. 

Mis veel?

Kindlasti on neid asju kümneid, mida mõned emad peavad megaoluliseks, mõned vähemolulisemaks. Kindlasti ei olnud minu nimekiri täiuslik ja lõplik ja palun mitte kunagi mulle tulevikus siit postitusest välja tuua, et “aga sa ütlesid et..” ma võisin öelda mida tahes, kui keegi mulle midagi pakub, mida ma võiksin testida ja teile tutvustada, siis ma ei ütle kohe “ja” ega “ei”, vaid ma ütlen, et ma võin anda neile võimaluse (käru esimesed rattad võiksid siiski liikuda ja turvahäll peab olema turvaline). Oleneb kas mul on sel hetkel seda vaja või ei.

Kui keegi peaks tiibadega Cybexit müüma, võib mulle otse postkasti kirjutada.

Kui teil on tooteid, millest te tahaks, et ma prooviks ja testiks, andke märku, saan vabalt firmadelt küsida, et te soovite ülevaadet ja ma testin hea meelega.

Mis teie meelest siit nimekirjast puudu oli? Mille puhul te mulle vastu vaidleks, et kamoon – seda küll vaja pole, või see on just hirmus oluline asi..?43 thoughts on “Beebinodi: mida on vaja ja millal osta?

 1. Ma räägin kaasa ainult vankri teemal. Minul on jaanuari lõpu beebi. Ostsin Cybex Priami. Üldse ei meeldinud. Vedrustus 0 ja kesklinna/Kalamaja/südalinna teedel raputas meeletult. Roogitud kergliiklusteel miks ma mitte. Muljal pigem ei. Kiirelt ostsin talle ainult korviosaga Emmaljunga. Beebile ilmselt parim valik. Kiidan väga ka Bugaboosid. Katsetasin nii Buffalot, Cameleoni kui ka nüüd Fox2. Parim neist on Fox2. Meie piirkonna teedele väga mõnusa veeremisega. Ülisuur pakikorv ja tohutult pikk kaarvari. Tegelikult oleks võinud kohe alguses Foxi osta aga oh well. Kindlasti ei maksa Bugaboo avatud korviosa karta. Tõmbad kaarvarju sügavamale ette ning sinna ei satu lumekübekegi. Liitu Facebookis Kärusõltlastega. Leiad tohutus koguses infot ja kogemusi. Samuti toimub seal ost-müük.

  1. Julgen samuti FOX-i kiita, iga ilmaga ja kõikides oludes suurepärane!
   Kes pole proovinud, see lihtsalt ei tea ja oletab, mis miinused tal olla võivad.

 2. Kui valida Emmaljungad ja Cybexi vahel siis kindlasti emmaljungad.
  Tunduvalt parem vedrustus, nii palju eri raame ja rattavalikuid. Talveoludesse parim valik :)

  Kitsama raamiga näiteks emmaljunga city cross.

  Kasutasin ka beebi kandmiskotti. Valituks osutus Boba x ( nii palju eri funktsioone ja beebit sai toita ka ilma teda kotist välja võtmata :)

 3. Ise soovitan proovida korduvkasutatavaid mähkmeid. Palju keskkonnasäästlikum variant ja beebile mõnusamad kui ühekordsed! Rahasääst muidugi ka. Ilusamad ka! Mul ainult positiivseid emotsioone jätkubki

  1. Kas korduvkasutatav mähe ei ole riidest mähe? Nagu ma kirjutasin: oma tüübilt olen ma mugav, aga tahan olla loodussõbralikum, seega.. Kuna riidest mähkmetega mina möllata ei viitsi, leiavad sobivusel ka sel korral kasutust Naty mähkmed mida ma ka Hedoniga kasutasin.

 4. Emmalkunga nxt komplekti saab iss kokku panna, saab võtta ainult raami ja korvi. Babytrio.ee :)

 5. Emmaljunga ei meeldi. Kuidagi rohmaka väljanägemisega ja igal tibuemmel on Emmaljunga.
  Stokke Xplory meeldib väga, ülimalt stiilne ja minimalistliku välimusega käru, lisak rattad pöörlevad ja manööverdamine on ülimugav.

  1. Need kaks mis sa võrdlusesse panid, on ju nii erinevad. EJ alumine korv juba on kordades mahukam. Äkki EJ ongi igal teisel, sest sellel ongi kvaliteeti, kestvust ja mugavust :) Mul oli Hedoniga EJ ja hea meelega võtaks uuesti, sest tean, et see on oma hinda väärt :) Mulle nt tundub see Stokke mingi futuvärk – jah, äge, aga kas ta ka praktiline on? Ei tundu just, et paksus lumes hästi edasi liiguks :)

 6. Iga pere on erinev ja asjade vajadused samamoodi.
  Minul on jaanuaris sündinud laps, lambavilla asemel kasutasime hoopis Voksi soojakotti. Meil oli Emmaljunga põhikäruks ja autokäruks Cybex Mios. Kui peaks uue lapse saama, siis tahaks Cybexi Blossom seeriast käru, sest olen “harakas”

  Kahju, et Baby Brezzast kuulsin liiga hilja oleks suureks abiks olnud. Olen uuena ka 150 euri ringis näinud, et tasub otsida.

  Meie jaoks oli beebivann väga oluline, lapsele meeldis seal mõnuleda. Kui ruumi vähe, siis kiidetakse Stokke kokku lapitavat vanni.

  Tula tekid olid meie beebile suve ajal ja reisidel asendamatud. Hingavad ja laps ei higista. Ilma tekita laps ei maga, seega oli asendamatu. Bambustekke teevad ka teised tootjad.

 7. Mul oli ka Emmaljunga, ostsin kasutatult hästi soodsalt ja hiljem andsin tasuta ära. Korviosa oli super, istumisosa nii kobakas ja jube :D sealt kolis ka kergkärusse. Cybexid meeldisid ainult pildi peal, nii kui poes katsuda sain, ei olnud üldse nii lahedad enam. Järgmise lapsega ostaks vist Bugaboo (pole palju uurinud, aga seal vist on istumisosa lihtsalt teine kangas) ja hiljem Indie (sest seda nii kiidetakse). Aga eks maitsed ja vajadused ongi erinevad. Lamamistooli kohta: BB oma on sellepärast nii popp, et ta on ergonoomiline võrreldes nende kiikuvate/värisevatega. BB on pehme ja võtab lapse järgi kuju, osad teised on väga jäigad. Endal hakkab ka ju päikesetoolis istudes ebamugav. See on ülilahe, et sa taaskasutuseusku oled!

  1. No mu meelest asjad, mida laps tarbib ca 6 kuud, mõnda vähemgi (riided), siis milleks lolliks maksta. Kuigi tundes ennast, siis ma võin emotsiooni pealt talle tutika vankri osta küll.. Aga ma loodan, et mu kaine mõistus ikka võidab :D Aga riided, jumala suva, Hedonil oli väga palju teise ringi asju. Kombed olen ostnud pigem uued (aga ka mitte kõiki, eriti kui ta veel vankrilaps oli) ja jalanõud.

 8. Babybrezza on 100% parim ost piimapulbri lapsele! Igat oma senti väärt! Reaalselt 10-20 sekundiga õigel temperatuuril õiges koguses piim valmis.

 9. Meie kasutame babybrezza piimasegu valmistajat ja tõesti super ost! Nii hea mugav ja lihtne, eriti öösel :)

 10. Palju palju rumalat juttu. Cybex on talvel VÄGA kehv, ei lähe läbi lume ja väga ebamugav, olematu vedrustus. Babybjorni tool on lapsel ergonoomiline ja tema sejale hea, mitte tegemist ei ole moeasjaga. Oma lapse heaolust vōiks ikka hoolida. Tula tekk on tōesti maailma parim ja myhummy white noise ka. Tula tekk on meil ka kaisuka eest. 1a7k igapäevases kasutuses olnud

 11. Meil on babybrezza- no max mugav asi. Vajuta nuppu ja 5 sekundiga doseerib õige koguse piima. Kuna teil veel kodus saku läte veeautomaat, siis on hea sealt panna babybrezza paaki vett. Kuna masin ei keeda vett, vaid soojendab, siis tavaline kraanivesi sinna ei sobi. Mina ostan 5 liitriste kankudega eraldi vett koju.

  BB tooli ostsin mina puhtalt tuttavate/sõbrannade soovitustele. Õnneks sain järelturult megahea hinnaga ja ülivähe kasutatud. Lapsele meeldib seal täiega ja on olnud seal sünnist saadik. See käib nii mugavalt kokku, et seda on ülihea autoga kaasas tassida. Võtab ka megavähe ruumi. Kate on kergelt eemaldatav ja pestav. Funktsioone tal tõesti peale kiigutamise pole, aga minu laps on seal kas külge kinnitatava Tiny Love mängukaarega või tšillib niisama ja vahin ringi. Minu arist ka asendi mõttes ei ole laps seal nii kägaras kui osades toolides.

  Twistshake pudelid on lahedad- mina kasutan. Küll aga need lutid on eti suurustega ja osadega laps ei jõua imeda piima, teistega jälle voolavus liiga suur

  Luttide koha pealt on meie lemmik Bibs- stiilne, suur värvivalik, minimalistlik ja meenutab nibu paremini kui teised lutid minu arust.

  Mimi disain ka meie lemmik, samuti breden.
  Toredad mustrid, kvaliteetsed, kasvuruumiga jne.

 12. Esimese lapsega ostsin kiigu, sest ei jõudnud teda turvahällis enam kiigutada. Ja esimesed 9 kuud oli see asendamatu asi. Teise lapsega olin kindel, et raudpolt vajalik asi. Sai taas soetatud. Lõpkokkuvõttes teisele beebile see ei sobinud ja sain sõbrannalt Babybjörni tooli laenuks. No imaline asi oli. Laps tahtis ainult chillida seal. Seega eks ikka asi sõltub lapsest. Aga mõlemat ma ei ostaks. Katsetaks ühega ja kui ei sobi, ostaks teise variandi. Ses osas on kiik hea valik, kui seda saab ka lamamistoolina kasutada. Meie Gracot sai ja tegelt oli väga ok asi, lihtsalt minu lapsele ei meeldinud‍♀️

 13. Mul kahe lapsega täiesti asendamatud olnud imetamisrinnahoidjad ja rinnapadjad. Hea mugav ja pole mingit lekkimist. Mul ikka teine rind hakkas alati piima jooksma imetades. Aga eks see oleneb juba naisest ja kõigil seda probleemi pole.

  Inhalaator meil ka kasutust saanud palju, just köha puhul. Väiksemal oli juba kahe kuuselt esimene köha/nohu ja inhalaatorist ja ninaspiraatorist oli väga palju abi.

  Riideid olen samuti palju teiselt ringilt ostnud ja tuttavatelt saanud. Ei näe ka mõtet uusi kalleid riideid kokku kuhjata, sest kasutust saavad need ju nii vähe aega. Kui riie ilus ja korralik, pole mingit probleemi kasvõi kogu garderoob Paavlist osta. :)

  Minu kiiks oli, et vanker ja turvahälli peavad olema uued. Väiksem veel kasutab neid ja ilmselt jäävad ka kolmandat ootama, kui just häll vahepeal ära ei aegu. :)

 14. Sooviks selle beebitarvete koti kohta rohkem infot. Pole endale siiani sobivat leidnud.

 15. Mul on bumbleride kui ej, bumbleride meeldib oluliselt rohkem. Kerge, hea vedrustus (parem kui ej nxt ), hea korv all, pikk kaarvari. Ej on raske, kaarvari on lühike (talvel seda probleemi pole, aga suvel küll jama).
  Bb toolis veedab mu laps heameelega aega ja mängib sinna ette pandud mänguasjaga.

 16. Muidu kõigega nõus, aga minu lemmik on Babybjörn tool ikkagi, sest mu arust pole lapsele mingeid ülistimuleerivaid kiike ja vilesid ja muusikaid vaja.. Mulle on mulje jäänud, et mida enam last kõigutad, raputad, seda rohkem sa peadki jääma seda tegema, et laps rahuneks vōi rahul oleks.. Enda lastele on vähemalt Bb meeldinud, kuni selle hetkeni, kui nad oskavad sealt välja tulla :D

 17. Mul oli algul 2 vankrit. 1 emmaljunga ja 1 Stokke Trailz. Ütleme nii, et pika inimesena juba mulle see madal emmaljunga ei meeldinud. Ja Stokke raam sünnist saati olnud nii magamisosa (kookoni) all, kui ka turvatool/hälli all, kui ka scoot istumis osa all. Ja kõik osad olen ostnud järelturult raamile juurde. Mega rahul. Esirattad liiguvad samutu ja saab kinni panna, et ei liiguks. Super käru eriti veel linnas liikumiseks.

 18. A ja esimese lapsega mõtlesin ka, et hõlmikbody kõige mugavam. Järgmisega sain aru, et kõiiige mugavamad on lukuga onesied. Sups selga ja lukk kinni. Eriti lihtne öösel. Pole vaja öösel trukke või nööpe susida..

 19. Minu kolmas laps sündis nädal tagasi 41. nädalal. Kuna ma ei teadnud sugu, siis ostsin valge kojutoomise komplekti ja mõned neutraalsed bodyd-pûksid-mütsid tulid teiselt ringilt, kui mitte kolmandalt. Ja needki jõudsid minuni nädal ennem lapse sündi.

  Vanker on esimesest lapsest kasutatud emmaljunga. Olen proovinud nii tako kui roani vankreid-kärusid. No ei saa emmaljungale vastu – nii pehme, massiivne ja mõnus, eriti maal põldude vahel.

  Hälliks valisin cybex aton q, samuti teiselt ringilt, mees käis päev peale lapse sündi ostmas.

  Pudelitest – luttidest ma ei tea midagi, kahte last sain isegi kuu tandemina imetada ja lutti ei tahetud.

  Kõhukott on teise ja kolmanda lapse puhul minu jaoks asendamatu. Tita kõhule magama ja ise saan tegeleda suurematega, super asi! Lina olen proovinud, aga no ei ole see sidumine minu teema.

  Lamamistool on ka asi, mis võiks olla. Vahepeal on hea laps sinna nö käest ära panna ja kui moment ei kasuta, kokku panna ja kapi vahele lükata. Ei võta ruumi nagu need kiigud vms harkjalad.

  Kahel esimesel lapsel oli võrevoodi, kasutust ei leidnud, lapsed olid kaisus. Praegu neil omad voodid küll olemas, kuid aeg-ajalt poevad endiselt kaissu. 4- ja 2.5- aastane. Beebi on ka kaisus.

  Mähkimislauda vanniga mul ennem ei olnud ega osanud tahta, see toodi mulle koju kätte, täitsa niisama ja juba mõni kuu tagasi. Pesemisruum on suur ja seisab see seal. Praegu mõtlen, et miks mul seda küll varem polnud. Väga mugav kasutada! Kui ruumi on, siis julgen soovitada!

  Igatahes, jaksu sulle kosumisel ja kainet mõistust asjade soetamisel!
  ☺️

 20. Ma olen ka sellest parteist, et Cybex Priam on head turundust teinud ja valib kaunid kangad ja mustrid, aga ei kõlba ta mujale, kui ülisiledale asfaltile või poodi. Ostsin emotsiooni ajel Cybexi ja päriselt, mõtlesin, et kas tootja nagu üldse ei mõelnud muule, kui ilule?!! EJ on tank ja läheb kõigest läbu, Stokke oleks veel mul tänane valik.
  Kandevahenditest, kuna vastsündinut üldiselt kotti ei saa panna (hoolimata tootjate reklaamlausetest), siis võtsin oma megasuure lähedusevajadusega beebile kasutusse lina, õppisin youtuubist sidumist, käisin veel kursusel ka ja pean ütlema, et beebiga igati mugav ja lihtne toode! Poleks uskukud, kui ise poleks proovinud :)

 21. Mulle just tundub mega mõttetu ost piimasegu valmistaja. Ma ise suudan ka suht kiirelt selle valmis teha. Korralik termos ja pulber topsi, öösel kalla ainult vett peale…

  1. Need aptamili pudelid tunduvad reaalselt ebavajalikena. Ma tahaks niigi rohkem loodust säästa kui ma seda teen, aga neid pudeleid mitte ostes ja ise piimaegu segades v seda masinat ostes, säästan vähemalt paari pudeligi jagu..

 22. Minu beebi saab Emmaljunga City Crossi ja hälli ratasteks/kergkäruks on Cybex Mios. Tundub mulle perfektse kombona! Istumisosa enam EJ ei taha, aga beebile ideaalne!

 23. Vankri koha pealt soovitan sajaga Bugaboi Foxi. Meil oli septembribeebi ja kuna see kaarvari on megapikk, siis vôis igasuguse tormise ilmaga rahulikult jalutamas käia ning suveks vahetasime selle kaarvarju breezy varju vastu välja, jàllegi megarahul! Ja turvatoolist soovitan Doona+ hälli, sest sellel on juba rattad all, seega ei pea ekstra midagi kaasa vedama ning ühtlasi on hea kompaktne kuskil kaubanduskeskuses jalutamiseks.

 24. Lapsed on ikka nii erinevad ja asjad, mida eelmisega nägid, et olid kasutud, võivad järgmisega vajalikuks osutuda. Või vastupidi. Ma ei kuhjanud ka esimese lapsega üleliia mingit suvakraami kokku. Kõige mõttetumad asjad on olnud imetamispadi, voodikarussell ja lutipudel. Padja ja karusselli keegi kinkis. Padi oli mu jaoks küll ikka väga kasutu asi. Pole ka teiste lastega vaja läinud. Karusselli lapsed ärkvelolles ikka on uudistanud, aga mingit uinutavat efekti neil küll pole olnud, enamjaolt lihtsalt tolmukoguv kola. Samas vb aitab lapsel mingit rutiini luua.. Noh ja lutipudeli ostsin kunagi igaks juhuks. See rändas nüüd järgmistele edasi, kellel vb vaja läheb..
  Teise lapse lisandudes oli kandevahend hädavajalik. Samas su lastel on suurem vanusevahe, vb pole vajagi. Kandsin nii beebina kui ka aasta vanust last. Väga mugav oli ühistransporti kasutada. Ei salli üldse kärude ja vankritega ühistranspordis jändamist.
  Alles kolmanda lapsega mõtlesin, et proovin ka siis lõpuks mingi lamamistooli ära. Eelmistel polnud mingeid lamamisasju, ei kiikesid ega midagi. Läksin moeröögatusega kaasa ja ostsin ka siis teiselt ringilt selle BB tooli. Noh.. jah… natukeseks kannatas tõesti beebi sinna panna jasain käed vabaks, aga mu meelest polnud oma hinda väärt. Ei saa minagi aru, miks see nii tahetud asi on. Riietega on nii, et mida laps edasi, seda vähemate riietega olen hakkama saanud :D Olgugi, et eelmistest lastest oli kena ports asju olemas, siis reaalselt ikka kasutasin umbes poolt kogust neist. Ok, kuna viimane laps oli tüdruk, siis enamus poiste asjadest läksid ära. Ja tüdrukuga ongi mul olnud suht minimaalselt riidekraami. Nii hea, sest need riidekuhjad ajavad mu lihtsalt hulluks. Poiste riidekapp ajab üleääre, sest mis ühele veel suur, mis paras, mis väike, mis teisele veel suur ja ootab kandmist, mis teisele paras…. App-piiiii, noh. Huvitav on veel see, et kui poistega kasutasin bodisid nii umbes aastani ja veidi peale, siis tüdrukuga oli 68 suurus viimane, kui tahtsin mingeid bodisid selga ajada. Väga kiirelt läksin pluuside peale üle. Tudukombed (eriti kinniste jalaotstega) on minu jaoks ka ühed väga tüütud ja ebavajalkud asjad olnud :D Ja kinniste otstega püksid. Aga eks maitse asi, kellele mis.
  Kolmanda lapsega on isegi söögitool kasutusks osutunud. Laps lihtsalt ei püsinud seal absoluutselt. Rihmadega kinni, siis ainult virises. Niiet söötsin veidi aega süles ja 10kuu vanuselt kolis kohe väikse laua taha. Padi toolile kürgenduseks ja lapsele sobib! Iial varem pole pidanud ma ostma ka mingeid spetsjomm fäänsisid iminapaga beebitaldrikuid jne, kuid vat, tüdruku jaoks oli see mingi imeasi, mis tekitas temas uvi söömise vastu. Samas niipalju lihtsam ka, et ta reaalselt ei saa taldrikut laualt minema loopida. Igati õigustatud ost.
  Beebivann on meie peres olnud väga IN. Ülemäära suur korter küll ei ole, aga ei ole probleemi see kuskile nurka ära tõsta, kuniks jälle vaja läheb. Kõik lapsed seal solberdamist armastanud. Ja mis seal salata, ma isegi olen seal end pesnud, kui vannituba remondis oli :D Suurem laps täna 5a ja siiani sagedasti istub seal vanis oma 3a vennaga. Lõbu rohkem kui rubla eest. Aga eks tänapäeval on vb valik laiem, ehk on mingeid kokkupoakitavaid vanne ka, või siis tõesti täispuhutav bassein, mugav kokku pakkida…
  Aga minu arvates hädapärased asjad oleks turvahäll, vanker, soojakott/lambanahk vms, riided mõistlikus koguses. Talvebeebi puhul ostaks kombeka suurema, mitte täpselt numbrisse, lutipudel (kui arvad, et tahad kasutama hakata), lutt, mähkmed, vannilina… Beebi voodi… no ma ei tea… Mu lapsed pole ükski seal õieti maganud. Alles veidi suuremana (1,5 a ja nii..). Kogu eelneva aja on voodi ainult tolmu kogunud ja elamises ruumi võtnud. Pakingi oma võreka lähajal kokku ära, sest nii pointless :D Aasta otsa tühja seisnud.
  Kõike muud ostakski jooksvalt vastavalt sellele, kas tekib vajadus või ei.

 25. Bugaboo on muide väga popp Soomes ja Rootsis, külma jne käes ei pista keegi kannatavat. Endal on Cameleon ja väga meeldib, musta raamiga ja hall tekstiil. Babybjörn tool on samuti- laps kiigutab end seal hoogsalt ise, lisaks muidugi diain ja kergus:)

 26. meil ei olnud üldse vankrit ning ei tundnud selle järgi ka vajadust.
  esimesed kuud oli kõhulkandmiskotis, kuskil ca pooleaastaselt alates oli käru.

  lambanahk? pole kunagi ühtegi sellist olnud ei meil ega ühelgi tuttaval-sugulasel.

 27. Õigekirjamärkus: “ja” on sidesõna, “jaa” on “jah” ehk jaatus :)

 28. Peale seda kui tuli välja (aastaid tagasi muidugi juba), et BabyBjörni kott on kõige ebaergonoomilsem kandmiskott üldse ei ole mul usku ka nende toolidesse. Kuidagi vastu hakkab..
  Vankri puhul on igal inimesel oma maitse. Minu kriteeriumiteks olid korralik vedrustus, õhkrehvid, pikendatav kaarvari, võimalus kasutada cybex turvahälliga ja et ta poleks üleliia raske. Ja meie ostsime hoopis Noordi vankri. Siiani (beebi 8 kuune) olen väga rahul. Ta mahub endiselt kookonisse, eest on võimalik väga kinni panna ja raske on sõita ainult lahtise liiva või värskelt hööveldatud kruusatee peal. Lumest läks läbi nagu naksti. Ja see on kerge. Pole mingit probleemi sups autosse ja välja tõsta. EJ tundub mulle selle koha pealt kobakam ja raskem on ta kindlasti.
  Olles ise nö värskelt teise lapse saanud nägin, et kogu see beebi maailm on palju muutunud 4 aastaga. Väga palju aetakse taga neid kalleid firmasid. BB tool, bugaboo vanker (nii palju kui ise kuulnud olen tuttavatelt, siis täielik linnavanker ehk jääb hätta lumes), Voksi soojakott jne jne. Raske on leida gruppidest muid soovitusi. Endal tuleb tõke ette kui ühte asja liiga palju on niiet leidsin endale alternatiivid ja pole kordagi kahetsenud. Vankriga olen väga rahul, Bb tooli asemel ostsime lamamistooli/kiigu, mille selja asendit saab muuta ka täiesti lamavaks (parim ost, beebi magas seal päeval palju, maksis ca 50 euri), lambanaha sisuga soojakott. Ainuke asi, mille eest ma olin nõus maksma nii palju kui kulub oligi turvahäll. Cybex on olnud minu lemmiki juba eelmise lapsega ja jäin ka seekord sellele truuks.
  Aga eks igal ühel on omad kriteeriumid, võimalused ja maitsed. See, mis ühele sobib ei pruugigi alati teisele sobida.

 29. No minu esimene laps oli ideaalne, polnud probleeme ühtegi. Söi, magas, ei nutnud niisama jne :D
  Nyyd teine.. ja no võin õelda, et synnist saati sipleb metsikult, et kyysi väga keeruline lõigata ka imikul :D
  Teiseks.. sellest babybjõrni fenomenist ei saanud isegi aru, kui nyyd siis ostsime.. megalihtne kokkupakkida lapikuks, tirida yxkõik kuhu kaasa, diivanil lebotades jalaga hoogu teha jne.. et ma olen hetkel väga rahul aga varem ei saaanud ise ka aru, et lambitool ju :D

  Nojaa siis see jutt, et teise lapsega ei priiska jne… sai ostetud ikka Cybex by Jeremy Scott komplekt koos turvahälli ja soojakotiga. Et siis täismõll :D Aga ylirahul! Nii lihtne kokkupakkida, ideaalne liikuvus, see välimus on lummav… ainult et puhastama peab väga tihti kuldseid rehve jne :D

  NB! Hälli ja isofixi panen myyki!

  See vannisisu tundub megasjalik, brittoni monitorid on tõesti enimkiidetud ja rinnapump Medela swing.

  1. ma küsiks selle käru kohta, kas see lumes liigub või ei? ma just selle koha pealt kahevahel.. emmaljunga osas ma tean, et saab lumega hakkama :)

 30. Käru osas ..esimese lapsega proovisin päris mitu varianti läbi ja jäin pidama Thule peal.
  Igapäevaselt on kasutusel Thule Sleek. Mulle tundub vâga hea ja kinnine korv, mille saab vajadusel ka mõnusalt lahti teha, et oleks õhku, hilisem istumisosa on lohuga..mul laps näiteks tavalises istumisosas ei olnud ùldse nii rahul, tundub, et lohuga iste on veidi püstisem ja talle sobis rohkem.
  Sportimiseks ja metsa on meil Thule Urban Glide 2, seda ma pole korviga kasutanud, aga selle korv on ka suhteliselt kinnine. Veel on väga ilusad ja viimistletud kärud (nahksed ja kroomitud ilusad detailid) Silver Crossi omad.
  Inimesed on erinevad, aga mu üks välja nägemiselt lemmik Cybex Priam jäi talvel suhteliselt hätta..kuigi välimuselt no nii kena.

 31. Valisin oma detsembris syndinud lapsele Cybex priami (+iste hilisemaks + turvahäll) ja jäin kyll väga rahule talvel liikudes. Käisin jalutamas ka Nõmme ja Harku metsades.. minu meelest ei ole nii meeletult lumerohked talved enam ja ise ju ka ei taha meetrises lumes sumbata:) tähtsam oli minu jaoks see, et saaks käru raami a la ühe käega kokku ja autosse pakkida. Nii mugav oli laps hälli panna, raam ja iste autosse, pärast jälle häll raamile:) hea kombo mugavuse môttes. Seni kasutame sama raami ja istet. Pole isegi rattaid vahetanud. Keegi kirjutas, et vedrustust ei ole, aga uuematel on.

  Korviosa kannatas ilusti tuult ja pikk kaar oli suvel ka abiks. Mina soovitaks kyll Priamit kui just Pôlvamaa metsade vahel ei ela.. sain väga hästi hakkama sellega.

Comments are closed.