Blogilugejatest võivad vabalt saada sõbrad…

Ehk kuidas meil oli nii awsome nädalavahetus uute sõpradega. Aga alustame algusest.

Reedel ootasid meid terve perega külla Kadri-Ly ja Sergo, koos kahe vahva poisiklutiga ja sinna me läksimegi. Külakostiks võtsin kaasa mõned juustud, vorstid-singid ja veini. Mainisin praegu külakosti ära ainult seepärast, et raudselt keegi oleks küsinud ja et ma ei peaks hiljem kommentaarides vastama mingitele „miks tühja käega ei läinud“ vms jaburdustele.

No igaljuhul oli Kadri-Ly teinud Tom Kha suppi, mis maitses imeliselt. Ja õhtu lõpus sõime ka suussulavat tiramisut. Aga see selleks.

kadrijuures

Miks me külla läksime, tahate te teada? No tegelikult hakkasime me mingi aeg tagasi beebigrupis rääkima reisimisest, alguses küpses plaan, et võiksime sügisel jätta beebid issidega ja minna naistega nädalaks kuskile Türki või Sharmi päikest võtma. Mina aga ütlesin, et korjan raha pigem selle jaoks, et minna pikemalt ja Taisse. Nii mõnigi naine tuli plaaniga kaasa ja kuidagi juhtus nii, et vist reede hommikul otsustasime, et aga saame siis kokku ja räägime natuke Tai jutte. Mõeldud-tehtud.

Õhtu lõpuks juhtus ikka nii, et Meelis rääkis Sergoga ja mina Kadriga. Rääkisime küll kõik omavahel Taist, aga igasugustest muudest asjadest ka. Mõnus, kui sul tekib inimestega see klikk ja äratundmine, et nad on sinu inimesed.

No näiteks sain ma teada, millega nad tegelevad. Nimelt on nad Zinzino kohvi ja muude tervisetoodete edasimüüjad – kohv oli tõesti hea, parem kui CoffeInis ja R-kioskis :) Neid õlisid ja trenni-inimeste smuutisid ja asju ma ei proovinud. Aga küll jõuab.

Laupäeva hommikul, nagu reedest oleks veel vähe olnud, läksime Kadriga kaltsukatiirule. Ega me suurt ei ostnud, aga beebid olid issidega ja meie saime naistejutte ajada. Haha, nagu me neid veel vähe ajaks. Aga see selleks. Siis läksid nemad sünnipäevale ja meie koos Meelise ja ühe naabripoisiga (teine lendas Viini Eurovisioonile) läksime Kalamaja päevadele.

IMG_9508

Kuna kell oli juba poole päeva peale veerenud, siis läksime otsejoones Telliskivi loomelinnakusse sööma – Foody Allen, nagu ka kõik teised kohad olid puupüsti rahvast täis. Õnnestus siis üks lauake saada ja tellisime ribisid.

foodyallen2

Kuna menüüs oli XL, siis mõtlesime, et võtame Meelisega kahepeale, ma nagunii väga palju ei söö. Noh, selge on see, et kahele sealt jagus, aga kõhud jäid tühjaks, aga kui me oleks kaks sööki võtnud, oleks minu oma suht alles jälle jäänud. Polnud hullu.

IMG_9520

Kuulsime, et kuskil Kalamaja peal saab vahvleid, läksime siis otsima. Ei leidnud me muud, kui kaks poisiklutti, kes meile tõukekat tahtsid müüa. Läksime siis poodi ja ostsime ribisid – tulime neid koju grillima. Õhtusöök kolmele sai üsna rikkalik. Natuke liiga palju.

IMG_6505

See sütel tehtud kartul on ikka parim :) soola-tilli ja võiga, keele viib alla!
See sütel tehtud kartul on ikka parim :) soola-tilli ja võiga, keele viib alla!

Pühapäeval kirjutas mulle üks blogilugeja, Merit, kellega ma esimesel veiniõhtul käisin, et mis me teeme. Teatasin, et plaan on jälle grillida (Kadri ja Sergo pidid tulema, see selgus jälle samal hommikul, meil siuke ekspromt värk kogu aeg). Meriti reaktsioon. „seda ma tahtsingi kuulda, ma tahan ribisid!“ No mõeldud tehtud, kõik see rahvas tuli meile, tegime grilli. Ja Kalamaja kohvikutepäevale me ei jõudnudki.

grill

Siin ülemisel pildil on näha kaks salatit. Jagan teiega “retsepte” ehk siis mis mul tol päeval kapis oli, et salatit teha.

Vasakpoolses salatis on kolme sorti kirsstomatid, pisikesed šampinjonid, mozarella kirsid. Esmalt tegin kastme – õlist, sojakastmest, ingverist, tšillist, küüslaugust ja koriandrist. Panin sinna sisse seened marineeruma. Hiljem lisasin muud komponendid ja voilaa!

Parempoolses salatis on heleroheline paprika, õun, suvikõrvits. Kastmeks kasutasin piparmünti, sidrunheina siirupit (osta siit!), laimimahla, küüslauku, tšillit, õli ja soola. Segasin kõik kokku ja nomnom!

Kui vihma sadama hakkas, tulime tuppa. Uskumatu, et siia mahub kolm väikest last ja kuus täiskasvanud. Täiesti vabalt. Väiksed poisid tšillisid tegelusmatil. Suurem poiss vahtis multikat. Meie ajasime juttu ja rääkisime maast ja ilmast. Ka kohvist ja trennitegemisest. Selgus, et Sergo on Tai boxis mingi kõvem käsi. Peaks ta juurde trenni minema, saaksin küürvaala tiitlist lahti :D

No ühesõnaga, meil oli megamõnus nädalavahetus. Ja õnneks on suvi ja ilusad ilmad ees ja saame veel mitmeid kordi grillida ja tšillida.

Tänane hommik algas jälle söögitegemise tähe all, nimelt tahtis Sandra, et ma ta sõpradele cupcake’e teeksin. Noh, et need maha jahtuks ja kreemi peale saaks lasta pärastlõunal, tegin neid rabarberi muffineid juba kell seitse hommikul :)

sandra

Mis teie nädalavahetusel tegite? Mida kõige meelsamini grillite? Meil olid teemas ribid, ribid ja veelkord ribid.

16 thoughts on “Blogilugejatest võivad vabalt saada sõbrad…

 1. stereotüüpne küll, aga naabripoisid on teil ilmselt siis.. suhtes omavahel, jah?

 2. Kui kauaks plaanite Taisse minna? Kuhu piirkonda?
  Ise ka oktoobrist sinna (kahe lapsega), vast pooleks aastaks :)

 3. Ma muudkui imestan, et kui lihtsalt uusi sõpru leiate :) Tahaks ka nii :P
  Aga ribid..mmmmm…lemmikud, kas nende marinaadi tegid ka ise ?

  1. Kirjutasin ju, et läksime poodi.. Ostsin :) ei teinud ise!

 4. Mis värk nende naabripoistega on? :D miks “poisid” koos elavad?

  1. ma usun, et oleme oma vastuse saanud, et tegu on omasooiharatega. võib vist teema lõppenuks lugeda ses suhtes?

  2. Nad on elukaaslased! Nagu ikka elavadki koos mitte ei ole vaid korterikaaslased! Mis selles imelikku tänapäeval ma ei saa aru? :D

 5. Väga loll küsimus tuleb nüüd. Kuidas te neid kartuleid tegite? Samal ajal kui grillisite viskasite söe sisse või hiljem? Või hoopis resti peal?

Comments are closed.