Categories: #koostöö

Kes postitavad oma kehapilte internetti?

Kummas leeris te olete – kas oma keha julgevad näidata need, kes on oma kehaga rahul, olenemata kas nad on sealjuures ideaalses vormis või ei, või postitavad pilte just ebakindlad inimesed, kes tahavad jätta muljet, et nad on oma kehaga rahul?

Mina olen endast pilte postitanud igas kaalus ja seda just seepärast, et mind absoluutselt tegelikult ei huvita kaalunumber. Ma olen enda kehaga rahul olnud nii 111kilosena, 85kilosena kui ka 56kilosena, lihtsalt ma tean, et ma näen parem välja kui ma kaalun näiteks 62 mitte 82.

Vaatasin ükspäev seda “skandaalset” filmi “Rasvarinne” ja ma pean siinkohal Saagimiga nõustuma – need naised ei olnud endaga ju rahul sellises kaalus. Nad jah, üritasid öelda, et kõik on fine, aga tegelikult sõid salaja, tundsid end halvasti, kuklas tagus koguaeg “ole kõhnem”. Jah, ühelt poolt on see selline ühiskonna surve, et sa pead olema normaalses kaalus, teisalt mis on normaalne kaal? Kui ma kaalusin 70, öeldi, et ma olen paks. Ja kui ma panin pildi, kus ma olin 62, öeldi, et pole võimalik selline kaal, ei usu mina, et sa seal 62 oled. Vaadake, siin pildil on kõik naised 70kg:

Kes on meie blogi pikemaajalised jälgijad, teavad, et pärast esimest sünnitust jäi mu kaal lihtsalt 70 peal seisma. Olenemata kas ma proovisin midagi selle jaoks teha või ei, kaal seisis. Aitas toona Dr Simeonsi dieet, mis kaalu liikuma pani ja pärast kahte kolmenädalast dieediringi saavutasin ma vaatepildi, mis mulle väga meeldis ehk 62 kg. Siis tuli koroona, igaõhtused laivid, krõpsutestimised, mooside ja kommide arvustused ja uus rasedus.. Ehk siis olen ma tagasi alguses. Viis kilo raskemana ehk 75 kg naise ilu:

Kui kiirelt kaob 13 kilo?

Ma teadsin juba raseduse keskel, et esimesel võimalusel teen ma uuesti Dr Simeonsi dieeti. Ja kuigi mul oli keeruline sünnitusjärge periood, mis päädis vereülekandega, sain ma loa dieediga alustada kolm nädalat pärast sünnitust.

PS! Rasedad ja imetavad emad seda dieeti teha ei tohi. Ma ei ole enam rase ja ma ei imeta (meditsiiniline näidustus – lamedad rinnanibud, lühikesed piimajuhad, maovähendusoperatsioonist tingitud madal B12 ja vitamiinide imendumine = mul ei ole tekkinud rinnapiima).

Tänaseks olemegi (Meelis oli terve raseduse mulle solidaarne ja võttis ka juurde) tagasi alguses ehk uuel dieediringil. Oleme juba nädala vaikselt siin sellega algust teinud – läinud oma toitudega üle jälle rohelisele, kanale, kuivatatud maitseainetele ja igaõhtusele õunaringile. Minu eesmärgiks on 62kg ehk -13kg, Meelisel 72 ehk -10kg.

Ütlen kohe ära, et eesmärgiks ei ole seda saavutada ühe dieediringiga, vaid kahega. Kuigi kui kaal peaks megakiirelt ja edukalt langema, siis võimalik, et otsustame jooksvalt kolme nädala asemel teha maksimaalsed 40 päeva, aga vaatame jooksvalt. Kui teeme kaks eraldi ringi, siis kahe dieediringi vahe peab olema vähemalt kuus nädalat, seega eesmärgiks on saada „pruuniks teiseks juuniks“ ehk kui suveks rannavormi saame ongi ideaalne. Äkki saab siis kuskile reisile ka ja pruuniks ka :)

Levinumad eksiarvamused seoses Dr Simeonsi Dieediga

Eks me hakkame peagi rohkem oma teekonda ka Instagram storydes kajastama ja ma tean, et see tekitab palju samasisulisi küsimusi. Alustame sellest, et see dieet ei ole see, et „vitsutan kaks nädalat ainult kapsast ja kaal langeb ja siis tuleb jo-jona kohe tagasi“. Dieet on jagatud erinevatesse etappidesse –esimene osa keskendub kaalulangetusele (23-40 päeva) ja teine kaalunumbri hoidmisele (3 nädalat). Ehk siis sa ei saa end tagasi paksuks süüa paari nädalaga kui sa annad endale aru, et sa pead ka dieedijärgselt natukene vaeva nägema, et tulemus püsiks.

Lohutuseks on ehk see, et me oleme väga palju „simeonsi nippe“ endaga kahe aasta jooksul kaasa võtnud oma ellu. Igaõhtused juustud-vorstid on meil ammuilma asendunud rohelise õunaga näiteks. Varasem tatar-riis-kartul ca 5x nädalas on asendunud salatite ja juurikatega ja mingit muud lisandit sööme ehk korra nädalas.

Mida võib süüa ja mida ei või?

Lihtsustatult: välistatud on suhkur ja tärklis, lubatud on kõik roheline ja lahja. Õnneks nii nadi olukord ei ole, et ainult vett ja salatit vitsutama peaks.

Toiduainete valikus on valik erinevaid valguallikaid: vasika-, veise-, kalkuni-, kanaliha, kodujuust, kohupiim, muna, krevetid. Mitmeid valge kala liike, nt: meri-, jõeahven, tilaapia, tursk, heik, haug, lest, jõeforell, siig, mintai, haug.

Valkude kõrval on suur rõhk ka köögiviljadel: spinat, lehtpeet, suvikõrvits, roheline salat, tomatid, seller, sibul, redis, kurgid, spargel, erinevad kapsad, brokoli.

Valikust ei puudu ka veidike magusat, mille annavad puuviljad: õun, apelsin, greip, pomelo, kultuurmustikad, maasikad. Süsivesikute osa saab kaetud kuivikleibadega.

Toit on nii üksluine, et süda läheb lõpuks pahaks sest maitsetust kanast

See on üks peamisi muresid, mis inimestel on, et toiduvalik on kesine ja kaua sa seda maitsetut kana ja kapsast vitsutad. Inimesed vaatavad vist kodukalt neid näidismenüüsid, kus on kirjas 100g kala + 300g kurki või 100g kana + 250g lillkapsast ja loobuvad, sest see tundub jube mannetu. Ma tunnistan, kirjapildid ei kõla kuigi maitsvalt. Mul oli endal täpselt sama arvamus kaks aastat tagasi kui ma esimest korda seda dieeti tegema hakkasin.

Dr Simeonsi dieedile tuleb läheneda aga loominguliselt. Oletame, et meil ongi tooraineks, kana ja kapas. Mida sellest teha saab?

Kapsahautist kanaga
Kapsasuppi kanaga
Kapsasalatit kanaga
Kanarulle kapsaga
Kapsarulle kanaga

Ehk siis sa ei pea iga kord sööma aurutatud kapsast keedetud kanaga. Sa saad ju mängida, sa saad teha kapsahautist aga kanatükkidega, sa võid asendada kana kanahakklihaga. Sa võid teha suppi, sa võid teha vokki kanast ja kapast. Ma näiteks tegin ükskord hapukapsasuppi kanaga. Oli veidi veider, aga maitselt ikkagi midagi muud. Maitseainetega saab mängida, sa võid marineerida kana küüslauguga, sibulaga, äädikaga, hoopis tilli ja sidruniga, kasutada lõpmatuseni kuivatatud maitseaineid. Kõik muu on lubatud, v.a värske petersell. Ehk siis jah, see toidu ette tegemine ja kaalumine ja arvutamine on tüütu, aga ma luban, iga kaotatud kilo väärt. Ja see ei kesta kaua :)

Ma ei hakka siin pikemalt praegu kirjutama, sest kõik tuleb nö kokkamise käigus ja jooksvalt ja kõige enam jagan ma meie teekonda Instagrami storydes – tasub meid jälgima hakata (kliki alloleval pildil) ja silma peal hoida.

Miks me seda jälle teeme?

Kiire – kolm kuni kuus nädalat nö enesepiitsutamist, selle asemel, et terve elu kaaluda ja mõõta ja retseptides järge ajada. Kui sa saad endale selle „simeonsipisiku“, siis see kandub nagunii su ellu ka hiljem ja sa väldid suhkruid, tärklist, sööd rohkem juurikaid ja kana ja vahepealaks rohelisi õunu.

Lihtne – kuigi see võib alguses tunduda ilgelt mannetu ja mage, siis tegelikult saad kiirelt aru, et ei pea olema maitsetu ja mage kui lased loovusel köögis lennata.

Konkreetselt tulemuslik – olles seda varem teinud, siis tean, et tulemused on kindlad, kiired ja kui reegleid järgida siis ka püsivad.

Varasemad tulemused:

2019:

2020:

2021: 

Loe lähemalt Dr Simeonsi dieedi kohta nende kodulehelt. Koodiga marimell15 saad alati allahindlust!  PS! 14 päevane raha tagasi garantii! Kui sulle tundub, et dieet ei tööta, kirjuta konsultandile ja küsi raha tagasi.

marimell

Recent Posts

Otsin tööd ehk Sinu uus turunduse- ja influencerqueen on siin!

Jah, ma nüüd olen omadega sealmaal, et ainult kaks puhkust on veel kalendris ja olen…

2 nädalat ago

marimell Berliinis: kuidas pikas püsisuhtes kõhuliblikaid toita?

Kevadine päike on välja sulatanud mitmed lahutuse või lahku minemise uudised - just tuli uudis,…

2 nädalat ago

Leenu Veneetsias ehk kuidas ma sõbrannale üllatussünnipäeva korraldasin

Kaks kuud tagasi käisime sõpradel külas ja sõbranna ohkas, et issand, 40 - üldse ei…

3 nädalat ago

10 aastat abielus

Täna sai siis sellest päevast kümme aastat, mil me perekonnaseisuametis jah-sõnad ütlesime. Jube paljudel on…

4 nädalat ago

Viskasime mitu tonni ventikasse

Me oleme siin nüüd kaks aastat elanud ja tegelikult terve selle aja maadelnud kuiva õhuga,…

1 kuu ago

Kui vaid teatud vähi vastu saaks vaktsineerida – saabki!

Ma ei tea, kas asi on vanuses või milles, aga viimastel aastatel on mu sõprus-ja…

1 kuu ago