EBA 2015 kokkuvõte

Arvestades, et 24 tundi enne üritust polnud meil veel sponsorit, kes Ženja kinni maksaks ja arvestades kulutusi, mis ma juba teinud ja maksnud olin, puudus igasugune huvi enda taskust veel mõned sotid välja käia, siis lendas appi Triinu Liis, kes sebis paari kõnega meile Endoveri fotoseina, kes lubas sealjuures kinni maksta Ženja. Lõpp hea kõik hea.

2S8A9793_2

Üritusega jäin ma üldjoontes rahule. Saime kajastust, mida ootasime. Kogu kajastuse proovin kokku koguda bestblogi lehele, seal on nii erinevaid blogijaid kui uudisteportaale, kes meie tegemisi on kajastanud.

2S8A9773

Rahvas sai kokku, tutvus. Võibolla vähem kui võinuks, aga siiski. Mallu tunnistas talle omase aususega, et ta ei teinud korralduse poole pealt sittagi ja aplodeerige Leenule. Ma tänan.

2S8A0079

Ženja pläkutas talle omasel moel ja hoidis tuju üleval. Kuigi mõne meelest mitte piisavalt. Elisa Kolk laulis ja tunnistas, et loeb marimelli blogi.

2S8A0042

Meie beebi oli terve aja melu keskel ja nautis seda täiega. Magas kui tuju tuli, tšillis Sandra süles ja tutvus teiste beebidega, sealhulgas Lipsukese Annuga.

2S8A9711

Mina kohtusin lugejatega, suhtlesin kõigiga vabalt, välja arvatud Merjega. Ma ootasin kogu aeg, et ta paneb mulle jalaga näkku, nagu ta kunagi lubas. Seega ma ei läinud talle igaks juhuks tere ütlema, kuigi ta nägi päriselus palju armsam välja ja üldse mitte nii bitš kui blogi vahendusel…

2S8A9938

Mis läks nihu? Juba on kriitikanooli lennanud siit ja sealt. Proovin siis vastata ja palun, olge nii kenad, aidake paremaks teha, ärge halage hommikust õhtuni :)

Võitsid valed inimesed

Mismõttes on Mallukas stiilseim? Või marimell kokandusblogi? Või Britt isetegemiseblogi? Kes kurat neid inimesi listidesse pani ja kas teil tõesti polnud aega 257 blogiga enne turvuda, et nimekirju korrigeerida. Tõesti, jah, mul on oma elu ka, ma ei loe kõiki blogisid, ma ei teadnud eile näiteks pooli inimesi (blogijaid) ja ei viinud ka kohe nime ja nägu kokku. Palun, kallid inimesed, kes te kurdate, et kõik oli nii vale. Natuke vähem kui aasta on aega, hakake pihta, koostage need õiged nimekirjad, kus stiilsete all oleks ainult kõige stiilsemad, ja kokandusblogide all ainult retseptiraamatud ja meisterdusblogide all ainult sokikudujad.

Inimesed on erinevad, maitsed on erinevad. Kellegi meelest ongi Mallu stiilne ja minu blogi kokablogi, sest ma kirjutan kokkamisest suvalt, hobi korras, ilma mingite määratletud retseptide järgi. Äkki see meeldib inimestele? Või see, et Britt lapsega meisterdab ja joonistab ja sellest videoid teeb. Kas kõik peab siin ilmas olema nii must-valge. Okei, võibolla peaks olema natukene rohkem piiritletud kogu see kategooriate teema, aga palun, tehke siis nii kuidas parem oleks, aidake paremaks teha ja teeme ära. Halama on kõik meistrid!

Üritus oli nii igav, mingit programmi polnud

Keegi kuskil juba blogis, et nii igav oli, et katusekohvikus pastat süüa oli ka lõbusam. Mul tekib siinkohal küsimus, et mida sellelt ürituselt siis oodati? Tsirkuseartiste, kõhutantsijaid, lõvitaltsutajaid, mida? Ja ma ei ole hetkel ründav või irooniline, vaid mul ongi tõsine mure, et mida siis inimesed sellelt ürituselt ootasid?

Tegemist oli blogiauhindade jagamisega, kus oli kohal hulk blogijaid ja lugejaid. Esimesed poolteisttundi oli mõeldud kogunemiseks ja omavahel tutvumiseks. Selleks oli loodud üsna hea pinnas, kogu blogiseltskond oli planeeritud ühte Butterfly poolde, kus ootasid Tassikoogid, Valio jogurtismuutid ja Butterfly suupisted. See kui inimesed laua taga telefonis istusid ja kellegagi rääkida ei tihanud, no ma ei saa aidata.

2S8A9721 2S8A9693

Pärast seda jagati ära esimene osa auhindu, kokku üheksale inimesele. Mina ei saa ka siin aidata, et pooled neist kohale ei suvatsenud tulla.

Seejärel tuli mõni minut oodata Elisa esinemist, aga Ženja lahendas käigu pealt mure ja tegi ekspromt intervjuusid inimestega, kas nad blogivad või loevad, millest blogivad, miks blogivad jne. Kui mitte kuulata ja üritusele süveneda, võis tõesti igav olla.

Mina ei saanud igavust tunda, suhtlesin teiste blogijatega, lugejatega. Võtsin baarist paar jooki, sõin. Suhtlesin inimestega. Ma ei tea. Ehk olen mina imelik, et ma nii seltskondlik olen.

“Kohale ronisid vaid rotid”

Kuulsin seda eile õhtul kellegi huulilt. Tõesti, ka mind pani imestama, et suurem osa seltskonnast tuli kohale, istus lauda ja ootas. Ma ei tea mida, et kuldmune sadama hakkaks. Väga vähe oli neid, kes oleks baarist tellinud endale juua, kusjuures Butterfly kokteilid on ühed linna parimad.

Kas me oleksime pidanud tegema avatud baari, leidma sponsori, kes kõik kinni maksaks? Kui nii, siis öelge, oleme järgmisel aastal targemad.

Mallu puhul, ma annan nö andeks, et ta läks endale burxi ostma, sest kui Mallul tuleb burxi isu, peab ta seda saama. Aga et seda süüa Butterflys.. Noh, see on Mallu, kelle puhul ma pigistan silma kinni, sest juhtub päris tihti, et ta enne teeb ja siis mõtleb. Loomulikult kupatati ta oma burxilaadungiga õue, aga see selleks.

2S8A0037

Miks inimesed ei tellinud kohapealt süüa-juua, ei nautinud kokteile ja hõrke roogi? Mina jõudsin küll süüa tellida ja juua mojitosid ja… Kas oli liiga kallis? Ma sõin pöffi, juustuvaliku hiljem, mõned kokteilid ja cappuccioni ja mu arve oli 40€ midagi. Ma ei tea, polnud nagu mingi meeletu väljaminek, eriti arvestades, et kohal oli ilmselt ka palju selliseid, kes tihti väljas ei käi ja oleks võinud õhtust ikka maksimumi võtta.

2S8A9731

Ühesõnaga, sellessuhtes oli see seltskond natuke veider mu jaoks, aga võibolla polnud need kõik ka blogijad, kes mulle „passin siin niisama“ tundusid.

Hiljem blogis keegi veel, et tegelikult oleneb õhtu ikkagi inimestest endist, kuidas nad ennast tunnevad ja mida nad teevad. Ja nii ongi. Lihtne tõde – kõik hakkab sinust enesest, lihtsam on muidugi näha palki teise silmas kui pinda enda omas. Aga see selleks.

Võitjad polnud kohal

Näed, järgmine mure, millega ma ei saa aidata. Kui Anna Elisabeth ei suutnud kahe kuu jooksul oma ühte õhtut vabaks teha, siis näitab see minu meelest a) ma boikotin seda üritust b) mind ei koti, et rahvas mind parimaks hääletas c) lugupidamatust oma lugejate vastu.

Minul isiklikult, on sügavalt savi, kas see ennasttäis moeblogija oleks seal olnud või ei. Ausalt. Kirja teel ülimalt viisakas, muidu ka kindlasti väga hea mulje jätja, selja taga bitš, no ja siis? Mind ei huvitagi, kas ja mis auhindu ta sai, kas ta tuli kohale või ei, aga nagu publikust ka näha oli, oli tema toetajaid seal küll ja veel. Kes ootasid, et ta oleks tulnud ja vastu võtnud oma auhinnad.

2S8A9666

Jah, ta polnud ainuke. Mõni neist võitjatest oligi välismaal ja ei saanud osaleda, näiteks Henry, Britt, Jake ja Merilin. Nende kiituseks – kõigil oli saadetud kohale inimene, kes nende kotid enda kätte hoiule võttis! 10 points! Aga minu aus arvamus on see, et kui sa oled Eestis, veelgi enam, Tallinnas, umbes kuskil ümber nurga ja sa ei tule kohale lihtsalt seepärast, et üritust korraldavad inimesed, kes sulle ei meeldi… Sorry, see on ikka idiootsuse tipp.

Ehe näide sellest, et tuleb olla üle sellistest asjadest on Merje. Ka tema teatas, et ta ei tahaks meiesuguste kõõmade korraldatud üritusele tulla, aga kui rahvas on teda nomineerinud ja tema poolt hääletanud, oleks aus, et ta tuleks. Ja ta tuli. Ja minu tunnustus talle selle eest! Väga tubli. Super!

Kaotatud-leitud asjad

Lahkuma hakates ja asju kokku pakkides selgus tõsiasi, et keegi on lihtsalt omavoliliselt kaasa kahmanud Valio promotooteid – reaalselt varastas keegi ära võitoosi ja paki võid!? Päriselt? Ma ei suuda seda uskuda. Õnneks on mul olemas pildid nendest inimestest, kes seal lauas istusid. Seega, mutid, kuhu võitoosi panite? Ja, halloo, keegi ei varasta võitoosi?

2S8A9668

Kui see võitoos välja ei ilmu, hakkan seda avalikult taga ajama! Koos nägude ja piltidega. Selle võib mulle anonüümselt saata Kristiine Smartposti, telefoninumber on 56 980 917. Kui seda nädala pärast pole, tõmban võimaiasmokad suure kella külge! 

Minu käes on veel mõningad auhinnad – näiteks kinkekotid kokkama.ee autorile, kristakoiv.com autorile, gretelink.com autorile, Ideesahver.ee autorile. Palun andke mulle endast märku, kuidas te auhinnad kätte soovite saada: info(at)bestblog.ee

Minu auhinnad:

2S8A0118

Saan seinale panna endale, johhaidi, ma pean endale ikka ostma korteri, kus köögipinda on vähemalt 50 ruutu, saaks tiitli sina peale panna! Ma tegelikult veel täpselt ei tea, mis see kuu jagu Valio tooteid tähendab, kas mul hakkab iga hommik kuller värsket piima tooma või kuidas see olema saab, aga annan kindlasti teada :)

Kinkekotis oli veel Triinu heade mõtete purk, kokaraamat, fotokursus, leiba, juustu, Dermoshopi kreem, Pussy ja isegi üks Nurmeseep. Näed, ei kümblegi neis :)

Ja et oleks veelkord selge, meie Malluga saime auhindu ainult selles kategoorias, kus me enim hääli saime, teised auhinnad andsime ära. Mallu loovutas omajagu, mina pidin loobuma DWL agentuuri kinkekaardist väärtusega 270€!

Praegu niimoodi pauhti midagi meelde ei tulegi, et kas oli veel mõni mure. Siinkohal tänan parem meie sponsoreid, kes aitasid meid, et see üritus üldse teoks saaks. Ja ilmselgelt järgmisel aastal veelgi paremini.

Aitäh:
Endover;
Nikon;
Valio;
Bastion;
Tradehouse;
Anne & Stiil;
Sparta;
Cherry;
NaguUus;
Pere ja Kodu;
Naisteleht ja Nipiraamat;
Ajakirjade kirjastus;
Raamat24;
Fiskars;
PhotoPointi fotokursused;
Photopoint;
Auhinnapood;
Janika Koch-Mägi;
Vivacolor
Kodukiri;
Meon;
Hotelliveeb;
Reisipisik;
Levelzone;
Crocs;
Hemtex;
Hotlips;
Placent Activ;
Halens;
Johan Spa;
DWL agentuur;
Sportland;
ajakiri Sport;
Tervis Pluss;
Lauri Pedaja;
FashAddict;
ööloom; Katre EesmaaDermoshop;
Pussy;
Leibur;
Nurmeseep;
Tassikoogid;
Maitsvad Muffinid;
CoffeIn;
lounge Butterfly;
Elisa Kolk;
Ženja Fokin

111 thoughts on “EBA 2015 kokkuvõte

 1. Las koerad hauguvad, karavan läheb edasi! ;)
  Minu kiidusõnad sulle igatahes, et selle ära orgunnisid!

 2. No nende rottide vms kohta ma utlen, et mis sa siis arvad, kes teie lugejanumbrite taga on? Ongi sellised teise eesti kahtlased tegelinskid. Normaalsed, kes muidu ka valjas kaivad ja biiti jagavad, vast sellisele natuke naljakale kokkusaamisele, noh, et ise korraldame endale yrituse, kus endale uhkeid tiitleid jagame ei tule.

  Ma ei tea, kumba teie teene see on, aga kogu asjal selline maaka voi ma ei tea mis sona, no sellise tohlakate maik juures, no nagu paraolympa-bloggersmarket siis nagu tavaolympia, kuigi ega nad ka ideaalsed pole, araleierdatud ja upsakad ja koik ajavad uhte juttu suust valja. Minu lemmikud on miramii, mirjam ja vistadelmarist

  1. Ei tunne end maaka, tohlaka ega parasportlasena :D
   Ja nüüd, kui oleme auhindadest loobunud, on probleem, et me tiitlid endale võtsime? Anna abi, ausalt!

  2. Kuule hüppa jõkke ausõna. Saaks ainult faking vinguda. Vot selles oled sina olümpiavõitja. Naudi seda koos oma bloggersmarketiga ja jäta normaalsed inimesed rahule – olgu nad siis rotid või mitte.

 3. Ma ei pea Anna Elizabethist absoluutselt lugu. Nagu sa kirjutasid, on ta kirjades sõbralik, kuid muidu üritab mustata kõikii blogisid nagu oskab. Tema õnnetus on see, kui teistel, keda ta peab enda rivaalideks, läheb hästi. Kui te pooltki teaksite, mida kõike ta teie ja teiste kohta kokku räägib, võiks saada kõhulahtisuse.

 4. Supsasin ka korra sisse ja välja, ei saanud kahjuks kauemaks jääda. Nägin su beebikese vähemalt ära, no on alles armas poiss :D Järgmine aasta võiks asukoht parem olla, sest arvan, et asi oleks üldjoontes paremini välja kukkunud kui koht oleks teine olnud. Rahvas valgus jah liiga laiali, Butterfly lava on vabsee imelikus kohas välisukse ees, inimesed lõksus jne. Mul näiteks tekkis väikestviisi klaustrofoobia seal. A mis ma ikka soiun, väga tublid olite! :)

 5. Kes on Merje? Kes on Anna Elizabeth? Blogimaailmas äkki ongi võimalik hakata endale ette kujutama, et oled kõva staar, keda kõik teavad. Samas mul, kes ma ainult tuttavate paari blogi loen, pole kahjuks aimugi, kes need suured bitchid ja intrigaanid on, kelle arust kõik nagu peaks midagi teadma ja arvama neist.
  Mulle oli blogiauhindade meediakajastus suur avastusretk, et oo, meil on sellised ja sellised blogid? Mul polnud õrna aimu enamikust nominentidest ja auhinnasaajatest teadsingi vaid Marimelli ja Mallukat.
  Mul on ettepanek järgmiseks korraks: blogijad võiks end ise üles anda (äkki mõni ei taha osaleda?), siis on rahvahääletuse etapp, kus valitakse igas kategoorias a la viis paremat ja lõppvaliku teeb ikkagi asjatundjatest žürii.
  Ühesõnaga: rahvas valib mingi hulga poppe asju välja, aga kvaliteedi üle otsustab žürii, kes midagi ka reaalselt jagab, palju tööd ja vaeva millegagi nähtud.

  1. Nii ja kes see zürii on? Kes sinna kuuluvad? See tähendaks, et zürii peaks vähemalt 50 blogi enda jaoks läbi kammima… Ideel on jumet, aga teostus logiseks.. Kui suudad ideaalse plaani välja mõelda, anna märku.

  2. Ma ei saa nüüd aru, mida sa taotled täpsemalt. Et võidumehed oleks need blogijad, keda sina isiklikult tead? Et kui sina teisi ei tea, siis võikski ära jagada Malluka ja Marimelli vahel või? :D
   Või äkki peaks sinu panema žüriiks, et sa siis kammiks välja, kellest sina oled kuulnud ja kellest ei ole? :D
   Häid blogijaid on väga palju ja nende blogisid loetakse väga palju. Anna Elisabethil näiteks on imeline ilublogi, minu arvates Eesti parim (milline iganes ta iseloom siis ka poleks, pole kursis) Hääled räägivad enda eest.

  3. Ei, ei, ma absull pole seda meelt, et ainult mina, Mallu, Britt, Anna Elisabehth jne esikolmikud peaks auhindu saama. Ma olen vägagi seda meelt, et kategooriad peaksid olema paremini piiritletud ja erinevaid blogisid oleks rohkem… Lihtsalt mina isiklikult ei tea kõiki blogisid ja ei oska neid kategoriseerida ehk et kui rahvas sel aastal nii nomineeris, siis nii oli.
   Järgmisel aastal loodetavasti on parem süsteem nomineerimiseks ja veelgi enam tegijaid tuleb pildile.

  4. Ma räägin selle “Ka”-ga. A’la loeb kahte blogi ja siis tuleb seletama, et kes need teised üldse on ja mis staarideks nad end peavad :D Eeldan, et üks auhindade idee oligi tutvustada lugejatele ka muid blogisid. Et Eestis tõesti ei ole ainult kaks blogi.

 6. Kiidan muidu, et sellise üritusega hakkama said, aga ma ei saa üldse aru, kuidas saab see ette jääda, et keegi endale jooke või snäkke ei tellinud. Nii mõnedki tulid näiteks bussiga teisest linnast – Tartust Tallinnasse ja tagasi on kokku juba 20 eurot, kui just mingi soodusbussi peale ei pääse. Kui sa saad endale 40€ (minu kahe nädala söögiraha, muide) einet lubada, siis ole õnnelik ja naudi seda luksust, aga ma ei saa aru, miks on vaja teisi inimesi kõõrdi vaadata selle eest, et nemad ilmselgelt ei tahtnud näiteks joogi peale kulutada, eriti kui siider juba (vist) tasuta oli. Palju siis pidulikul galaõhtul juurde jooma peab, et see sotsiaalselt vastuvõetav oleks? See, et üks kaaskorraldajatest end juttude järgi maani täis jõi, ei tähenda, et kõik osalejad baaris peaksid istuma ju… Marianni puhul pigistad silma kinni, kui ta (väga) kohatult käitub, aga sinu jaoks võõrad inimesed on kohe pinnuks silmas, kui nad ei tunne alko ja söögi vastu huvi?

  1. Minu jaoks on lihtsalt elementaarne, et sa ei käitu nagu rott. Suurem osa inimesi teadis mitu kuud ette, millal see üritus toimub. Oleks saanud kõrvale panna.
   Tasuta olid vaid tervitusjoogid ja sponsorilt Valio smuutid.
   Ma lihtsalt pole harjunud, et lähed välja ja midagi ei telli. Mis oli siis nagu Butterfly kasu, et me seal suurema osa laudu enda alla panime ja nemad nö teenida ei saanud?
   Jumala eest, chill, ega ma ei käsi end mällu juua, aga lihtsalt kuidagi jah, elementaarne minu jaoks :)

  2. Noh, mina kasutasin ka baari väga tagasihoidlikult. Vaid ühe alkoholivaba kokteili lubasin endale. Mina tõesti olen see “rott”, kes endale sel hetkel rohkem lubada ei saanud. Vajalik raha polnud arvale üle tulnud + kolimine, koolilõpp jm väljaminekud, mis rahakoti üsna kitsaks tõmbas.

   Eks see ole suhteline asi. Mina olen rõõmus, et laual oli midagigi ja täiesti arusaadav, et Butterfly kasu oli see, kui inimesed midagi tellisid. Ma oleks tõesti rohkem tahtnud endale lubada, sest seal tõesti on mega head kokteilid ja väga coolid baarmenid, aga seekord läks nii.

   Aga üldiselt ikka mega respekt ürituse korraldamise eest! Kindlasti on järgmisel aastal millest õppida, aga no esimese korra kohta väga bueno! :)

  3. Iga kord loodan, et sa suudad kedagi põhjuseta solvamata jätta, aga ei, here we go again.
   Inimeste rottideks sõimamine on päris madal, milline üritus, selline ka publik. Kui tuled üritusele, mis pole otseselt pidu, sisuks on auhindade jagamine ja pea 100% sponsorite abil finantseeritud, siis miks peaks üldse seal raha kulutama? 40 eurot on väga suur summa ja parem panna see hea õhtusöögi alla hiljem. Või siis osta kaks nädalat süüa koju. Igatahes kui oli reklaamitud, et sponsorid annavad süüa-juua, siis ei kulutagi keegi väga raha.

   See üritus ei tundunud ka nii sisu poolest põnev või peen, et selle jaoks eraldi oleks mõtet olnud raha kõrvale panna. Inimesed tulid auhindade pärast ja uudishimust, mitte pidutsema.

  4. Nojah, kes mille pärast tuli. Ja kuskil polnud reklaamitud, et tasuta süüa-juua saab. Järgmisel aastal siis saab!

  1. Mulle? Ma pole temast varem kirjutanudki v üldse temasse süvenenudki!

 7. Vabandan ette täiesti asjakohatu kommentaari eest, kuid kust saaks soetada noid toredaid Alma lehmapildiga piima- ja koorekanne? Kuskilt silma ei ole hakanud kahjuks.

  1. Need on promotooted, nagu ma aru sain ja neid osta ei saagi. Seepärast ilmselt mõnel oligi vaja see võitoos ära varastada… :S väga piinlik

  2. Teema praeguseks võibolla juba unustatud aga sattusin nädalavahetusel Vastseliina laadale ja nägin seal üsna sarnaseid võitoose ja koorekanne, lihtsalt Alma logod olid puudu. Toodab neid selline ettevõte nagu Tallinna Keraamikatehas ja neil on Tallinnas ka tehasepood. Toodetega saab tutvuda http://keraamikatehas.ee/et/gallery/tehasepoe-toodete-galerii
   Tõenäoliselt on nad ka teistel suurematel laatadel üle Eesti esindatud :)

 8. Oo, see keegi Merje on nüüd solvunud ka, et üks inimene ei teadnudki teda? Hirnun nagu hobune… Ma ei tea enamikku blogijaid, ausalt. Ükskõik kui kuulsad nad oma arust ka poleks. Mallukat ja Marimelli tean sellel lihtsal põhjusel, et nad on meedia kaudu teada ja tuntud.
  Blogijad võiks olla õnnest segased, et selline üritus on tehtud, kus nad reaalselt ka pildile jäävad. Lugejaskond saab sellest ainult kasvada ju.
  Aga Mari-Leenule paarist asjast nüüd.
  Esiteks mida ületamatut sa näed asjatundjate žüriis? Mis see 250 blogi ära pole? Romaanivõistlustel osaleb sama palju käsikirju ja žürii ei otsusta kaante järgi. Juba esmapilk blogile ja juhuslike paari-kolme sissekande, teemade ja pealkirjade jne sirvimine annab aimu
  1) kujundusest (sh fotod, videod, liigendus ehk kas ilus ja mugav lugeda)
  2) kui palju on teemasse süvenetud ehk kas autor ise reaalselt teeb ja uurib ja paneb oma kogemusi ausalt kirja või lihtsalt lampi lämiseb ja kirjutab internetti maha
  3)teksti kvaliteet ehk mingi elementaarne õigekiri nagu võiks olla (iga koma loomulikult ei hakata taga ajama, aga laias laastus) ja teksti võiks lihtsalt olla hea lugeda nagu Marimelli või Mallukat.
  Kes võiks olla žürii? Miks mitte staažikas ja tuntud blogija, kes ise seekord ei osale? Daki, Epp Petrone
  (ise ka kirjanikud), äkki korraldajad ka siiski ise ei osale, vaid istuvad žüriis?
  Siis mingi tuntud kirjanik, ajakirjanik (selline, kes laiemate valdkondadega kursis) ja Anu Saagim või kes iganes selline. Saabki veel rohkem toetajaid ehk kui on teada, et profižürii ja avaliku elu tegelased?

  Siis veel teisest teemast. Ma ei olnud üritusel, aga paratamatult jäi silma, et sa heidad inimestele ette “rottidena” käitumist. Hmmm? Parim viis kindlustada, et keegi ei julge järgmine kord tulla, kuna hiljem hakatakse haugutama, kui pole suutnud raha koguda ja sellega seal laiama kukkuda.
  Kui palju sa eelinfos ise rõhutasid, et tasuta on ainult nipet-näpet ja kui kaugelt tulnud tahavad enamat kui jogurtilurr ja kokteil, siis tuleb ise osta? Ja veel: et siis, kui ma ei osta ja ise näljendan seal, tullakse pärast ette heitma, et mingi sohvabaar on minu “rottimise” pärast pankroti äärel? Kuna ilmselgelt ürituse korraldaja on oma eeldusega puusse pannud, et ei hakatagi massiliselt tellima ja ostma?
  Kui sa ise rõhutad, et paljud külalised ei käi tihti väljas, siis kust inimesed peaks teadma? Enamasti ikka on sellistel kutsega galadel catering. Ära vala oma ämbrit peokülaliste kaela, kes pole süüdi, et korraldaja oli selline rott, et ei suutnud oma külalisi ära toita :))))
  Väga inetu ja ebaviisakas on selline süüdistamine!
  Ma soovitan sul panna see info edaspidi kirja, mitte ära eelda midagi, et siis olla pettunud, et inimestel pole raha. Kirjutagi, et see koht lasi meil laudu kinni panna lootuses, et tellitakse midagi ja seda tuleb teha.
  Variant on ka kutsega koos osalustasu määrata ja siis igaüks teabki, et rotid pole oodatud. Ehk ei tule üldse keegi, aga kelle viga?

  Kriitikat peaksid ka paremini taluma jah, mitte nähvama kogu aeg, sest su enda kriitika ei anna kellelegi armu. Loe oma vanad postitused üle, kus ise kritiseerid seda, teist ja kolmandat ikka ülimalt mittetagasihoidlikult…

  1. Njah, ma tõesti ei tulnud selle peale, et kõik peaks tasuta olema, aga järgmisel korral olen targem :)

 9. Mäh, ma kohe tundsin ennast puudutatuna, et kuna ma väga midagi ei tellida ei soovinud, siis olen kohe rott? :D Ühe mohiito võtsin, siis jõin ühe laualoleva jogurtismuuti (need olid ju niisama võtmiseks?) ja kallasin veekannust endale klaasikese vett ka (mida võis ju samuti pruukida?) ja rohkem ma juua ei tahtnudki. Miks see kedagi rotiks teeb? :D
  Istusin lauda ja rääkisin inimestega juttu, selle jaoks ei olnud mul kogustes alkoholi vaja, et enda tuju hea hoida ja üritust nautida. Vähemalt minu jaoks oli üritus tore ka alkoholita ja ma usun, et nii mõnegi jaoks.
  Väga suur jooja ma lihtsalt ei ole, eriti sellisel niisama “olemise” üritusel, kus põhirõhk on minu jaoks rohkem inimestel ja nendega tutvumisel-suhtlemisel ja kui kellaaeg ka varajane. Oleks pidu öösse kestnud ja tantsumölluks läinud, siis oleks näiteks muidugi ka ennast rohkem peolainele ajanud ja tahtnud rohkem pruukida, aga paraku sellel üritusel, mis kell ~22:00 läbi sai ja inimesed ära koju läksid, ei näinud mina mõtet end svipsi juua. :)

  1. Omapärane. Arvamus ongi selline asi, millega võib nõus olla aga ei pruugi. Aga jää siis oma arvamusele kindlaks. Mis mõtet on siis üldse kirjutada kui kogu jutt on stiilis “ärge nüüd nii südamesse võtke kõike”. See saadab sõnumi, ma ei vastuta absoluutlset oma välja öeldud (loe: üles kirjutatud) sõnade eest, niisama plähmerdan, mis sülg suhu toob, miskist ajufiltrist kuskil asi läbi ei lähe enne üles kirjutamist.

  2. No teie võite siin pohhuilt lahmida ja oma arvamust avaldada ja see on ainuõige, kui mina paar sõna ütlen ja sealjuures ausalt, nii nagu arvan, on kohe kisa lahti. Nagu üks eelkommenteerijagi ütles, on elementaarne tellida süüa-juua ja jätta tippi. Kõik nii ei arva, ja kui minu arvamus on teine, ja ma seda ütlen, olen kohe haige madalalaubaline idioot, kes ei mõtle mida ütleb. Jah, minu jaoks on samuti elementaarne välja minnes osta süüa-juua, kui raha pole, ma ei lähe. Aga ju oli eelreklaam siis liiga tagasihoidlik või väär, et ma eeldasin, et inimesed teavad, mida tähendab välja minek. Järgmisel korral, no worries, tasuta sööki-jooki ojadena!

  3. Aga äkki inimesed eeldasid, et see ei ole välja minek, kuhu loogiiliselt igaüks olekski oma rahakoti kaasa võtnud. Äkki nad eeldasid, et asukoht on sellele üritusele bronnitud või renditud? Vabandust, aga väga suur vahe on minu jaoks teadmises, et lähen lihtsalt sõbrannadega õhtul välja või lähen korraldatud üritusele, kuhu mind on pealekauba kutsutud. Kui sa lähed kuhugi a la Kroonika peole, kas sa ka võtad rahakoti puuga selga või eeldad, et peoperemees on külaliste eest kõigiti hoolitsenud? Või jätad seal tippi kuhugi?
   Ma enne mõtleks kümme korda järele, kui kukuksin oma blogis enda külalisi alandama ja solvama mingiteks rottideks või maakateks, kes ei tea linnainimeste peokultuurist mitte midagi. Fain, tehke järgmine kord see üritus kitsale ringile, kellest oled kindel, et nad käituvad täpselt nagu sa eeldad. Mul on juba isu kadunud veel kord seda üritust külastada.

  4. järgmine kord olen targem, et panen kõik sellise info kutsele kirja.
   kogu aeg oli jutt, et üritus on kõigile ja tasuta, see poleks väga reaalne, et me “tervet linna” toitlustame ja joodame. seepärast on näiteks ka Kroonika pidu vms kutsetega ja iga teine vend sinna sisse ei astu. Aga jällegi, eks õpime sellest

  5. Kuule, aga sinu loogika järgi äkki AE ja ülejäänud see kamp ei tulnudki sellepärast, et neil ei olnud söögi-joogi jaoks hetkel 40 euri välja käia ja nad ei tahtund rotina näida ja sellepärast ei tunudki?

  6. Minu point oligi see, et mõttetu on kirjutada mingeid lauseid stiilis “ärge võtke südamesse mu juttu”. See ei tee jutu autorit mitte mingil viisil tõsiseltvõetamaks. Sul on õigus oma arvamusele. Ja neil kes end puudutatuna tundsid, on õigus solvuda ja oma arvamus öelda. Aga mõlemal on õigus oma arvamusest mitte taganeda ja “sirge seljaga” edasi minna.

 10. Kutsuda inimesi rottideks selle pärast, et nad ei osta omale baarist jooke, on minu arust suht inetu. Kas siis järgmine aasta ei ole need blogijad enam oodatud kes ei saa endale lubada kokteile ja sööke ?

  1. Järgmisel aastal sebin tasuta söögid-joogid. Ja mina otseselt pole kedagi rotiks sõimanud, see oli sõna, mida ma kellegi suust kuulsin..

  2. “Ja mina otseselt pole kedagi rotiks sõimanud, see oli sõna, mida ma kellegi suust kuulsin..”

   Kas tõesti?

   “marimell
   13. juuni 2015 kell 05:34
   Minu jaoks on lihtsalt elementaarne, et sa ei käitu nagu rott.”

 11. Minule küll väga meeldis. Muidugi ma olen tühipaljas lugeja ja väga aktiivne inimene ise ka. Mina tulingi üritusele kõigi oma lemmik blogijatega jutustama ja ka pilti tegema. Patsutasin Hedonit mitu korda ja hoidsin Annut süles. Minu meelest oli juba see vahva, et minu kõik lemmikud olid ühes lounges koos ja minu meelest oli õhkkond kordi vabam kui eeldada oleks võinud. Kõik sagisid ringi ja olid väga jutukad.
  Ühesõnaga suur aitähh sulle Mari-Leen ja järgmine aasta loodan ka sellisest üritusest osa võtta.

 12. Uskumatu, et 1 inimene võtab enda korraldada selline üritus ja igalt poolt kuuled, et see oli valesti ja too oli kehv. Üks suur virin ja hala igalt poolt. See võtab ikka igasuguse isu tulevikus midagi korraldada.
  Inimesed on ikka naljakad küll, kui eeldavad automaatselt, et gala oleks pidanud katma neile mingisuguse pidulaua. Loomulik, kui üritus toimub lounge`s, siis võiks midagi tellida ka (kasvõi snäkke) või eeldatatkse, et saabki kõike ainult tasuta, kuna tegemist on korraldajatega, kes suudavad endale tasuta asju läbi reklaami saada. Minu arust olid tubli Mari-Leen. Väikese lapse kõrvalt korraldada üritus ja muretseda ka sponsorid ja küllaltki okey auhinnad. Väga tubli oled! Sa kindlasti ise ka nägid, mis vajaks natuke teistsugust lähenemist või korraldamist järgmine aasta, eks :)

  Vähem hala ja rohkem positiivsust!!!

  NB! Loen paljusid blogisid ja “tänu” sellele halale, mis järelkajana on viimastel päevadel blogijate lehel ilmunud, ei taha mõnda blogi enam üldse lugeda.

 13. Rottidega võrdlemine on natukene liig tõesti. Paljude jaoks on vb elementaarne mitte elada üürikas ja hoopis oma kodu jaoks koguda või mille muu iganes kasuliku, mitte loungides raha laiaks lüüa. Ma seal üritusel ei käinud, aga tundsin ennast kergelt puudutatna, sest ma just olengi selline “rott”, kes väljas käies koonerdab, aga selleks, et üks kord oma kodu valmis saaks, olen nõus loobuma muudest asjadest. Inimestel on erinevad prioriteedid. Keegi ei tule ju ütlema sulle, et pane see 40 eurtsi iga kord kõrvale ja saad midagi kasulikku…absoluutselt igaühe enda asi, kuidas raha kasutada. Muidu tundus igati kiiduväärt ja vahva ettevõtmine :).

 14. Ma soovitaks järgmiseks aastaks:
  Blogijad ise saavad enda blogi nimekirja lisada ja valida nt 2 kategooriat. Kui mingit blogi nimistus ei ole, siis saavad lugejad oma lemmik blogijale meelde tuletada, et las kanditeerib. Siis jääb ära see, et ei saa autasustatud need, kes korraldajatele ei meeldi.

  Söök võiks olla nt lihtsalt odavam. Kuigi kui mõelda, et blogimisega teenitakse, siis võiks nt selle 10-15eur kõrvale panna, et endale söök tellida. Ei peagi alkoholi jooma. Nt mina ei tarbi alkoholi. Ja mida oodata nö punase vaiba ürituselt? Ega seal ei olegi ju midagi erilist.

  Koht võiks järgmine aasta olla selline, kus oleks ka lava korralikus kohas.
  Võiksite teha nö peojuhtide ja muusikutega sellise nö diili, et las nad ise kanditeerivad ja pakuvad end, kuna see oleks ju nendele ka promomine. Kui on nt tundmatu õhtujuht aga teeb head tööd, siis ju saab endale tellimusi. Nt pulmades pulmaisade valimine on nii, et otsitakse netist nende kohta infot, et millised nad on.

  Aga edu ja arvan, et see ei olnudki nö laste sünnipäevapidu, kus peab kõiki sõpradeks tegema ja vaatama, et keegi nukralt ei istuks.

  1. Enamus inimesi kirjutab seni veel blogisid nii, et ei teeni selle pealt.

  2. Jah, aga teenimine on tõusev trend. Seda enam, et praegu kirjutavad blogijad hea meelega kreemist või koogist, aga ajakirjas näiteks makstakse a) ajakirjanikule toimetamise eest ja b) ajakirjale, et reklaam sisse lastakse – miks blogija kehvem on?

 15. täiesti kohutav kuidas saaks VINGUDA.
  Üritusel olid ju suupisted ja tervitusjoogid. Kas tõesti peaks ämbrite viisi kartulisalatit tooma? Siis saaks jälle vinguda, et issand ainult mingi kartulisalat.
  See kui inimesed oma lauda tervitusjooke krabasid ja suupisted kahepeale ära sõid ja teistega ei arvestanud on nende probleem. Aga teie süüdistate Mari-Leenu nagu tema oleks teid nälga jätnud.
  Kui koht oli kallis, siis teinud nii nagu Mariann- läinud Macdonaldisse ja seal söönud ja tagasi tulnud. Taaskord saaks ainult vinguda.
  Kuulsin ise kuidas osad neiud baarist küsisid et kas tasuta jooke ei saagi rohkem ja eitava vastuse peale ühmasid et issand kui nõme üritus. Vot need ongi need rotid. Lugupidamatud matsid nii ürituse kui korraldaja suhtes. Ja peale ei mõelnud seda Mari-Leen vaid keegi ütles. Loete ka või niisama lahmite?

  Mari-Leen tegi ära suure töö. Aga mida teete teie? Ainult sõimate. Mõelge- korraldate ntx pidu ja siis tulevad külalised ja hakkavad selja taga su pingutusi maha tegema. On tore tunne?
  Ja kui teil on midagi kritiseerida siis siis pange juurde ka lahendus. Tahate tasuta süüa ja juua? Leidke keegi kes selle kinni maksab või tasuta annab. Tule ja aita on see fraas, mitte ainult sõima!

  Aunja kiitus Mari-Leenule sellise ürituse eest. Ole tugev ja las lollid sõimavad, sest ise nad sellise üritusega nagunii hakkama ei saaks, kuna on vingumisega liiga hõivatud.

  1. Vot mul jäi sama tunne. Inimestel ei ole kogemusi selliste ûritustega ja vôrdlevad seda kui sûnnipäeva vôi pulmaga, kus saab tasuta juua ja sûûa. Ainukt räägitakse, mis oli halba aga mitte ûhtegi lahendust vôi soovitust. Vôiks siis oma blogipostitustes ja kirjutada,met mis vôiks paremini olla vôi mida oodati. Aga kui marimell julgeb kûsida, siis see kohe rûndamine. Inimesed saage oma foobiatest lahti juba.

  2. ta ei söönud ju mäkis seda ja kui kõik oleks nii teinud, et läind mäkki, siis oleks kõik rotid olnud ja ühe puhul silma kinni pigistanud, sest noh… tema võib ja ongi selline?

 16. Ma ei jaksanud postitust praegu päris lõpuni lugeda, aga võin öelda, et vähemalt meie lauas osteti jooke ja sööke :) ma ei saa ka aru neist, kes tulevad üritusele ja ootavad kuldmune. Nii, et selles suhtes nõustun.

 17. Huvitav, kes nt Soome blogiauhindu korraldab, seal on see vist päris uhke üritus? Äkki saab natukene sealt ideid järgmiseks aastaks :) Naljakas on see, et Eesti on nii väike ja ikka ei mahu osad inimesed koos ühte ruumi ära :D Lugejaid ei huvita, et see ja too ei saa omavahel läbi või kes mida kellesti räägib. Nagu lasteaed.

  1. ei, see meenutab juba Perekooli, kus igaühe arvamus on ainuõige :)

  2. mis loogika see on: “eesti on nii väike ja ikka ei mahu osad inimesed ühte ruumi ära”? siis ei mahugi ju, kui väike on.

 18. See näitab häid kombeid ja viisakust, kui minnakse välja istuma kuskile baari-restorani-pubisse ja viisakusest tehakse ka tellimus. Samamoodi on heaks kombeks jätta tippi, aga ega sellest ka paljud aru ei saa. Ja üldiselt need, kes aru ei saa sellistest väljaskäimise viisakustest ja headest kommetest, on tavaliselt maakad. Ja välja vabandavad nad ennast rottide vabandustega, et mul pole raha, ma ei raatsi sellise ürituse peale kulutada jne nagu oleksidki rotid noh. Heade kommete kohaselt, kui inimesel ei ole raha, siis ta ei lähe näiteks välja baari ega sõida taksoga ega tee muid asju, mis terve mõistuse kohaselt alati raha nõuavad. Labased inimesed lähevad headest kommetest hoolimata ja istuvad niisama, või siis teevad nii nagu täitsa ajugeeniused-ossid, et joovad klubis tualetist klaasi lastud vett või toovad salaja oma pudelid kaasa. Aga ega siin seda teemat selgitada ei saagi. Kombed on kas kodust kaasa antud või neid pole ja siis inimene siiralt ei saa aru, miks tema tegevusele natuke halvasti peale vaadatakse. Osade inimeste jaoks on tellimuse esitamine sama elementaarne viisakus nagu tipi jätmine ja teiste inimeste jaoks on mõlemad mõttetud raharaiskavad tegevused, mille järgi vajadust ei nähta.

  1. Mingis kontekstis on see täiesti õige jutt, aga selle ürituse puhul üks korraldajatest võib eirata ikka väga paljusid elementaarseid viisakusreegelid…see on okei? Samas mõni inimene tahtis lihtsalt õhtust osa saada ilma kulutamata (mis iganes põhjustel), siis on maakas? Natukene silmakirjalik on antud juhul välja tuua, et mitte tellimine oli elementaarsete viisakusreeglite rikkumine.

  2. 110% nõus:)
   mina nt. ütleks nii “rotid” Shensidest või mis iganes kaltsupoest tasuta kauba saajate kohta :D

  3. no siin räägib ilmselgelt kadedus :)
   miks ma rott olen, kui mulle nö kingitusi saadetakse?

  4. aga inimene kel ehk ei ole seda “üleliigset” 40EUR on rott? tore suhtumine :)
   ei ole kade- ei meeldi mulle need riided mida terve Tallinn kannab nagu ühe lastekodu lapsed :)

  5. Ma ausalt ei viitsi enam korrutada, et mina ei öelnud, et nad on rotid, keegi ütles, haarasin sõnasabast kinni.. Lihtsalt minu jaoks oleks olnud elementaarne tellida asju, ma ei ütle, et keegi ei tellind jne.. Loe veelkord läbi see lõik, ma ei viitsi ennast sada korda korrata

  6. Mina sain aru, et seda mitte tellimist kirjeldati ju nii, et seal oli nii igav ja isegi tasuta süüa ei saanud. Palju lõbusam oli hiljem süüa katusekohvikus pastat. Nii, et ei olnud rahas küsimus vaid selles, et ei kõlvanud nende arust see üritus kuhugi, kuna ei saanud juua ja süüa ürituse kulul.

  7. No täpselt, nagu ma ka siin ühele kommentaarile juba vastasin, minu point! Seda üritust mu teada ei reklaamitud selgesõnaliselt sellisena, et kutsun inimesed mingisse lounge`i kokku, kuhu olen lauad bronninud ja seal siis igaüks saab osta süüa ja juua. Siis oleks kõik saanud ju ise ka aru, et tuleks raha kaasa võtta või tulemata jätta, kui ei soovi “roti” seisusse sattuda. Üritusi korraldada on teatavasti võimalik ka niimoodi, et sa rendid spetsiaalselt selle ürituse jaoks mingisuguse koha. Ma arvan millegipärast, et blogijatel poleks olnud midagi selle vastu, kui väike osalustasu igaühelt küsida, a la 5 eurot, mis on paarisaja inimese peale juba tonn raha ja selle eest vast ikkagi saab ruumid rentida. Lihtsalt küsimus, aga kas Butterflys oli sel puhul vähemalt mingi allahindlus baaris välja kaubeldud?

  8. ma ei tea, ma olen oma elus Butterflys korraldanud loendamatult üritusi, tervitusjoogid olid tasuta, mingid söögid olid tasuta, ma ei tea, ei eeldaks, et peaks lahtise baariarve tegema inimestele. aga noh, järgmisel korral teeme ära :)

  9. Nagu kuues klass. Kes ei telli, on “rott” ja see on tõenäoliselt ka “maakas”. :D Järelikult ei saanud piisavalt promotud enne, et kuna koht tasuta, võiks kõik natuke midagi tellida. Selliseid üritusi on ka sääraseid päris palju olnud, kus ei saagi koha peal midagi enda raha eest tellida, vaid kindlad joogid-toidud paigas.

  10. Täiesti võimalik, et mõned auhinnasaajad ei tulnudki seetõttu kohale, et neil polnud raha. Aga siis ei maksaks ka nuriseda selle üle, et mõni ei tulnud kohale.

 19. Vähe sellest, et me kõik tellisime baarist üksjagu jooke ja blogijate poolele tasuta kraami kaema ei sattunudki, oleks lauast söögi tellimine pisut keeruline olnud. Küsisin konkreetselt menüüd, aga toodi ainult joogikaart. Kuna teenindus oli pisut aeglane ja kõht tühi ei olnud, ei hakanud teda teist korda jooksutama ka, et midagi tellida :) Muidu oleks tellinud küll, kui midagi head oleks silma hakanud. Nii et kui kohal oli soov teenida, oleks võinud seda võimalust pakkuda ka…

  1. Me küsisime ka menüüd ja siis saime joogikaardid. Nad lihtsalt eeldasid, et keegi vist ei taha süüa osta.
   Küsimise peale saime ikka lõpuks tellitud ja süüa ka. Mingid pardi-kevadrullid vist…
   :)

 20. Eks sellest ole juba juttu olnud ka, aga kui juba sellist suurt asja korraldada, siis arvestada sellega, et sellele kulub ka palju aega. Põhiline on see, et üks blogi peaks olema nomineeritud ühes või maksimaalselt kahes kategoorijas, sest kui tal neid kategooriaid rohkem, siis järelikult ongi pudru-ja-kapsad-elustiiliblogi vms. Eestis on väga palju ja kvaliteetseid spordi- ja kokandusblogisid jne, need oleks pidanud seal kategooriates olema ja ilmselt suure tööga eelnevalt ise välja otsima ja siis inimesed saavad tutvuda ja hinnata. Muidu olite tublid ja vast teine kord juba targemad ka :)

  1. Jep! Uuel aastal kindlasti paremini! Kõik on kõvad kaagutama, aga ise ka ei tee! Järgmisel aastal kaasan kindlasti inimesi, et nad näeksid, et see pole lapse ja pere ja muu elu kõrvalt lihtsalt “lumme kusta” :)

  2. Kaagutamisel ja konstruktiivselt kriitikal ja heatahtlikel nõuannetel on kindlasti vahe sees ka! :) Kui tissiopile lähed ja lõpuks tulemusega rahul ei ole, siis arst ei saaks vastata, et kui ei meeldi, teinud siis ise :D Loll näide, aga põhimõtteliselt sisu sama.

 21. “Tõesti, jah, mul on oma elu ka, ma ei loe kõiki blogisid, ma ei teadnud eile näiteks pooli inimesi (blogijaid) ja ei viinud ka kohe nime ja nägu kokku.”

  Teie Mallukaga peaksite ju ometigi teadma, et teist kumbki ei pea ei stiili- ega kokandusblogi, vaid just pigem arvamus- või elustiiliblogi. Näiteks oli ka minu jaoks kummaline, et kokandusblogide (mida ma ise vääääga palju loen) tipus ei olnud “Siit nurgast ja sealt nurgast”, “Maitse asi” jne. “Kokkama Ragnega” õnneks oli. Aga et kriitika oleks konstruktiivsem, soovitan, et nomineeritaks nii nagu sel aastal, aga uuriksite juba varakult, kas on mõni vabatahtlik igasse kategooriasse blogisid sorteerima. (Muidugi võiks olla ka võimalus, et blogid nomineerivad end ise, aga mõni võib-olla ongi tagasihoidlik ja ei taha end ise nomineerida, olgugi, et saaks rahva tunnustuse.) Kui kategooriad sorteeritud, võiks alles hääletada allesjäänute seast. Nii oleks kindlam, et blogide tipp ei jääks lugejate teadmatuse taha kinni. Ise ma jälgin näiteks üle 50 kokandusblogi, nii et oskaksin kindlasti öelda, millised ikkagi on kokandusblogid ja millised mitte. Kindlasti leiaks vabatahtlikke nii sellesse kui teistesse kategooriatesse.

  Tahaksin veel põgusalt seda postitust kommenteerida. Rottide osa oli üsna labane. Ma olen absoluutselt nõus, et välja minnes on viisakas midagi tellida, aga sõnakasutus su postituses oli lihtsalt mõtlematu. Arvan, et ei ole sinu asi otsustada ja üleolevalt lahmida, et kas 40 eurot on siis nii meeletu summa. 40 eurot on ikka päris suur raha paljude jaoks jah (ka minu jaoks, kuigi mina saan nt üle keskmise Eesti palka – mainin seda seetõttu, et oled öelnud, et Meelis saab alla keskmise). Aga nagu ka ise varem ütlesin, oleks midagi ikka pidanud tellima. Kas või 2-3 jooki.

  See Anna Elisabethi osa jääb arusaamatuks – ta polnud ju ainus, kes tulemata jättis, aga teda on mainitud. Olen varem ka siit blogist tema suunas mingeid kriitikanooli näinud, aga nüüd saan aru, et teil siis mingisugune vimm omavahel, et teda juba mitu korda maininud oled halva noodiga? Igatahes tundus ka see osa postitusest natuke veider (ja õige pisut labane), eriti just seetõttu, et mina teda näiteks ei jälgi ja ei tea ka, kas sellega peaks mingi teema olema või ei. :)

  1. Palun näita mulle, kus ma enne olen AE’st kirjutanud?!? Ajad mind ilmselgelt kellegagi segi! Mul pole temaga olnud ei au kohtuda ega temast midagi arvata!

  2. Ja kas ma teen teda seal maha? Ma ju kiidan tema pointi!!! Lugeda ka oskad või niisama lahmid?

  3. ” Ja sorry, mina näiteks ei leia, et see on aus, kui firma saadab mulle toote x, et ma seda testiksin, aga see ei vasta mitte mingitele minu standarditele, et ma siis kirjutan firmale, et jou, kuule, see oli pask, ma ei hakka kirjutama. Nii teeb Anna Elisabeth.”

  4. Seda ütles ta ise Digitunnis. Ära seleta, kui sa midagi ei tea, või tead poolikult!

 22. Tundub, et see teema ei taha kuidagi vaibuda. Tegelikult iseenesest super tore idee ja mul on ülihea meel, et Marimell sellise ürituse korraldas, tema on ka kõigest inimene ja ma olen üsna kindel, et kui inimene üksinda sellist üritust korraldab, siis ei saagi see lihtne ülesanne olla. Minule tundus idee äge, teostuse koha pealt saab alati paremini, aga kõige enam pettusin tulemustes. Sellise ürituse idee peaks olema kõiki blogid promoda, Eestis on ju palju häid blogijaid, kuid igas kategoorias olid võitjad ühed ja samad. Seda enam, et need kategooriad olid täiesti paigast ära. Loodetavasti tahab veel keegi tore inimene sarnase ürituse järgmisel aastal korraldada :D

  1. Järgmisel aastal osaleb ehk ka rohkem blogisid! Ja kategooriad saavad rohkem piiritletud :)

 23. Ma olen küll täiesti mitte keegi, lihtsalt kokku puutunud marketingiga, seega kaks asja:
  – kategoriseerimine ja kõikide maailma blogide nomineerimine on tänamatu töö, tekib lihtsalt blogide loetelu, kust on võimatu seda nn parimat välja valida. Võidab pigem loetavaim voog. Mulle isiklikult tundus, et ürituse nimi oleks võinud olla “Marimelli ja Malluka blogiauhinnad” sest nende blogide lugejad pigem osalesid.
  – eeldada, et inimesed tellivad sööke/jooke on liiast, see on niivõrd individuaalne jne. Mis käivet see koht eeldanuks, turunduse põhinipp ju töötas: tulge kohale, me näitame end ja äkki me meeldime, seega järgmisel korral tulete juba ise ja teete juba normaalse käibe :)

 24. Jah, kes paugutab lounge’ides 40€ laiaks ja valib elukohaks korteri, kus ka tema enda arvates on kitsas elada…ja.siis need teised, kelle prioriteedid on kõrgemad, rahakulutamine läbimõeldum ning ei pea halama elukoha pärast ja nutumaiku ei jäta suhu ka fancyd toidud ja kokteilid, mis joomata jäid.

  1. Ma absull ei hala, et meie elamine väike on. Lugejatel on see hambus, et omfg elate ühetoalises. Meil ruumi piisavalt :) lihtsalt OMA KODU oleks järgmine samm, aga ma ei leia, et ma pean sp elamata jätma, et oma kodu saada.. Küll saan. Omal ajal.

 25. Wow, päris viisakas oled oma lugejatega. Üks kriitikanool ja kohe nii üleolev. Ma ju ei öelnud midagi HALVASTI, vaid ütlesin, et ei mõista seda AE osa. Muide, enne seda oli veel konstruktiivset kriitikat ka. Kahju.

 26. No, sinu jaoks on 40€ kuskil baaris laiaks litsuda vb normaalne aga mõned maksavad suvel korteris sellise summa eest poolenisti kommunaalarve ära. Nii, et noh, kelkida, et “plirts-plärts, 40€ on pohkar summa” siis ikka ei küll.

  Kokkuvõttes suhteliselt lamp üritus, Mallukast ja sinust jäi päris halb mulje. Kumbki pole kunagi meeldinud aga siiski vahetevahel ikka kiiganud teie blogidesse, mõnikord mõni asjalik postitus ka. Peale seda üritust kadus igasugune huvi teie ja teie blogide vastu. Kõige veidram muidugi on see, et te ise olete veel nii uhked ja ei tee midagi enda arust valesti. Kui keegi julgeb kritiseerida, siis tulistate sellist pasarahet…

  1. Aga tule appi, teeme paremini :) sa oled mingi proua perfektne v?

  2. Okei, see vastus oli küll väga pubekalik. “Proua perfektne” – püha jumal, 14-aastane oled?

  3. Eino aga tee ise, vaata kui lihtne see on suht üksi välja ajada hunnik auhindu, sebida sponsoreid siia sinna, korraldada, teha liste, tutvuda blogijatega, korjata kokku emaile, saata kutseid, teha pressiteateid, sebida sööke, kohta, jooki, õhtujuhti, esinejat, vaielda kommentaatoritega, seletada ja selgitada jne ja sealjuures olla veel aktiivne blogija, et sul oleks midagi lugeda, armastav abikaasa ja ema ja elada natuke oma elu ka. Mul polnud praktiliselt kaks kuud aega süüa ja magadagi, ja ma saan jätkuvalt pähe, et kõik oli ilge pask! Tee järgi ja tule siis tuututama!

 27. Ürituse idee igati kiiduväärt ja kui järgmisel aastal toimub, siis vean kindlasti oma tagumiku kohale! Sel aastal sattus lihtsalt eksam järgmisele päevale.

  Sellest aga ma küll aru ei saa, mis kuradi pärast inimesed, kes midagi ei tellinud rotid on? :D Ütlen ausalt, kui ma sellisele üritusele läheks ja tasuta alkoholi pakutaks, siis ma lihtsalt ei jooks, eelistan siiski vett. Sama väljas söömisega, olen inimene, kes kodus kõhu täis sööb, vähemalt tean täpselt, mida saan. Eriti tähtis on see praegu, kui tegelen kaalulangetamisega :D Nii, et ei teagi kohe, kui julge järgmisele (eeldades, et see toimub) üritusele tulla on, äkki tembeldatakse rotiks kohe, isegi, kui rahapuuduses ei vaevle :D

  1. Saame üle! Ma ei viitsi enam sel teemal rääkida, olen seitse korda vähemalt samal teemal juba vastanud.

  2. Vaevalt nüüd millestki üle saada on, sest kohal ei olnud ja viimati rotina end ka ei tundnud. Lihtsalt hämmastama paneb selline teemapüstitus ja Sinu vastused inimestele, kes midagi vastu suvatsevad öelda :D

   Vastus “Saame üle” liigitub samuti minu silmis sama lollakasse kategoorisse, kui “Sa oled lihtsalt kade”, mida öeldakse siis, kui midagi targemat enam pähe ei tule.

   Ilmselt ma ei oleks viitsinud enam vastust genereeridagi siia uuesti, aga “Saame üle” oli küll paras pärl vastuseks minu kommentaarile ja ma lihtsalt pidin seda mainima. Vabandust! :D

  3. Selged sotid! Ma olen lollakas! Tänks!

   Ehk siis see on samahea, kui see rotiteema. Sa otseselt ei ütle, et ma loll olen, aga äkki ikka ümbernurga mõtled.. Hakkan halama :D

  4. Jutt käis vastusest ja sellest konkreetsest lausest. Ma ei ole inimene, kes teist lollakaks tembeldaks, ilma teda isiklikult tundmata, mida paraku rottide teema teeb üritusest osavõtjatega, aga las jääb. Nagu Sa ütlesid – Inimene on täpselt see, kellena ta end tunneb.

   Kui järgmisel aastal selle ürituse korraldamisega hakkama saate ja kedagi rottideks ei tembelda, siis olen kohal!

  5. Sama väljas söömisega? Et päriselt kui sõbrannad sind kohvikusse kutsuvad, siis sööd enne kõhu täis ja istud seal niisama? See on ikka väga veider.

   Rott ei pea tähendama rahapuuduses inimest, vaid sellist, kes teebki kõike ülima ratsionaalsuse järgi (rotib igal pool, kus saab). Muidugi on alati rahaliselt mõtekam kodus kõht täis süüa, ja mis seal kodus ka fäänsi päänsit teha, makaronid ketsupiga täidab kõhtu sama hästi kui mõni hõrgutis. Ega selleks ei pea üldse vaene olema, et sellist suhtumist omada. :D Ometi teistel inimestele paistab see imelik ja selliseid inimesi tembeldatakse igasuguste nimede ja omadussõnadega.

  6. see on inimese enda rahakott ja ise teab millele kulutab – kas “vitsutab makarone ketsupiga” või sööb väljas, tore lugu küll – oksenda end nüüd kauniks :)

  7. Täielik rotu suhtumine ju :D See ei ole enam normaalne. Ma ei kujutaks ette, et lähen sõbrannaga restorani, tellin endale süüa/kooki/kohvi ja tema vesistab niisama kõrval. Kultuurita inimene!

  8. vot ei tea kultuuriga pimestatud või kultuurita olid need “rotid” seal aga toonitaks veelkord- TEMA rahakott ja ise teab- panimajesh?

  9. Kohvik on teine teema, kui mingi blogiauhindade jagamine kuskil lounge’s, kus söömine nüüd küll esmatähtis ei ole ja vabandust väga, et eelistan alkoholi üldse mitte tarbida. Ausalt, selliseid inimesi on küll ja veel, kes igal võimalusel tinutada ei taha :D

 28. Su sõnavõtud on tihti liiga mõtlematud ja siis sa üritad nendest mööda hiilida väljenditega “saame nüüd üle”, “unustame nüüd ära” (ja kui ei unustata ollakse kadedad :D ma ikka ei saa aru mille peale küll…) jne aga milleks üldse nii väljendada kui pärast vaja sõnu tagasi võtta? :) internet mäletab! Mäletab nii mõndagi minevikust, mis on juba nii perekoolis kui ka teiste bliogijate kommentaarides välja tulnud!
  Ma ei hakka isegi kirjutama pikemalt sellest Malluka käitumisest! Aga lühidalt: ei poolda Mallu vabandamist, et temale on lubatud! Aga teistele säästmine ei ole lubatud? :)
  Mulle väga meeldis siin kohal Marina blogist võetud kommentaar “Mari-leen ootas glamuuri, aga sellejs peab ise ka glamuurselt käituma.” Mõtle selle lause peale, see võtab ilusti selle teema kokku! :)

  1. ma ei oodanud sellelt ürituselt kindlasti mitte glamuuri :) see polnud küll selline üritus! aga noh, nagu ikka, teavad kõik teised paremini kui ma ise, mis ma teen, tunnen, mõtlen, ootan, loodan…

 29. Kui on nii keeruline üksi üritust korraldada (kusjuures, ausõna, keegi ei hoidnud relva su meelekohal), siis äkki mõtleks, kas üldse on vaja korraldada. Ja kui on, siis võib-olla ei pea kuu või kahega asja uisa-päisa ära tegema. Nüüd, kui midagi läks valesti, võta lihtsalt vastu konstruktiivne kriitika ja ole korraks iseenda suhtekorraldaja – tunne ära, millal öelda “Aitäh, panen kõrva taha”, selle asemel et öelda “tee ise paremini”, “saa üle” jne. Mitte keegi meist ei võtnud seda üritust enda kanda, sest nad ilmselgelt ei teeks ise paremini. Lihtsalt, kui võtad kohustuse enda kanda, siis tee hästi ja proovi järgmine kord paremini, võttes arvesse teiste kriitikat.

 30. Täiesti kuivalt blogiauhindade hääletamise korraldusest –
  Esiteks, väga tublid, et te selle töö ette võtsite, kiitus ja kaalikast auraha. Aitäh!
  Edasi aga…
  2. Blogi ei ole UUS meediakanal, blogid on maailmas eksisteerinud vähemalt 20 aastat, Eestis peaaegu sama kaua.
  3. Blogiauhindu on Eestis enne ka jagatud, see sündis ajal, mil enamuse blogidest moodustasid arvamus-, päevik-, tehnika-, filmi- ja raamatublogid, ehk siis need, millede sisuks ei ole mood ja ilus olemine ja nänn ja midamatänaseljaskannan. Need vanema põlvkonna blogijad jäid enamuses teie nimekirjast välja, kuigi nad kirjutavad tänaseni.
  4. Blogiauhindade (ja ükskõik mis loosimiste, hääletamiste, vms jämmi) KORRALDAJA peaks ISEENDA nominentide nimekirjast VÄLJA JÄTMA. Nii oleks selge, et kõik on aus. Asjaolu, et te üleüldse seda korraldate, peaks ju teile piisavalt hea reklaam või PR võte olema.

  See kõik on lihtsalt edaspidiseks meelespidamiseks. Muidu aga head jaani ja palju jõudu!

  1. Ma tean, et ennegi auhindu jagatud :) meedia on selle unustanud.. Aga kui 20a tagasi blogiti pigem päevikuvormis, siis nüüd on blogid ikkagi reklaamiallikas :)
   Aga kõik tähelepanekud on õiged ja tulevad uute auhindade jagamisel ka teemaks :)

 31. Olgu, mis on, aga korraldajad ikkagi auhindu/ tiitleid ei peaks võitma. Ei peaks üldse nominentide hulgas olema. Minu silmis teie maine langes.
  Olen nii Malluka kui ka Anna Elisabethi lugeja ning mõlemal ongi täiesti erinev stiil. Mina ei ole AE blogist kordagi lugenud, et ta teisi blogisid maha teeks. Mind eriti ei huvitagi, mida inimesed omavahel räägivad (nö selja taga), kuid avalik kirumine on väga nõme. Ärge muretsege, sponsoreid jagub kõigile!
  Praegu aga jään pigem AE lugemise juurde, sest negatiivsust on meie ümber juba piisavalt ning blogi lugedes ootan siiski meelelahutust mitte tuju rikkumist.

Comments are closed.