#epneritepulm

Avastasin täna hommikul ühe päris huvitava asja ja süvenesin seejärel natuke rohkem asjasse.. Nimelt vaatasin ma hommikul instagramis eilseid Triinu & Kristo pulmapilte, need olid suuremalt jaolt tähistatud teematrellidega epneritepulm.

Blogija-vlogija-meikar Liisa Leetma postitatud pildil oli üle 3000 laigi, ma olin nagu wau, lahe, palju tal siis jälgijaid on? 19000 ja peale. Lahe.

Meelis oli ka wau, tal ongi reaalsed inimesed, kes teda jälgivad ja laigivad. Pole mingi ostetud “jälgijad”. See on praktiliselt 15% jälgijaskonnast, kes Liisa pildile laigi pani.

Kui ma võrdlen marimell.eu kontoga (ma ei ole mingi instagrammer eriti), meil on 3400+ jälgijat ja keskmiselt saab pilt, mille postitan 200 südant, siis see on 6% jälgijatest. Ühtpidi näitabki see minu meelest seda, et näiteks Liisa jälgija ongi nagu tema fänn. Minu jälgija on pigem mu tuttav või lugeja, kes ei otsi pildis midagi sügavamat, vaid on lihtsalt jälgija ja klikkab kaks korda pildil kui talle meeldib.

No võtame näiteks Justin Timberlake instagrami konto, tal on 34 miljonit jälgijat, keskmiselt pildil mingi 600 tuhat laiki, mõnel isegi üle miljoni. See on ka ikkagi üsna suur hulk inimesi. Protsentuaalselt vähem kui Liisal, aga siiski miljon inimest, saate aru?

Mulle meenus kohe kaks kasutajat, üks instas ja teine Facebookis, kellel on jõhkralt jälgijaid, aga vähe laikijaid. Millest see tuleb? Ostetud jälgijad?

Fotograaf Ardo Kaljuveel on instas üle 65000 jälgija, ma arvasin, et ta on saanud need inimesed end jälgima oma lõputute reisipiltide ja ala Eurovisionil tehtud piltidega jne, aga olgem ausad – kui keskmiselt on ta pildil 300 laiki, siis veits veider?

Kui samas fotograaf Jake Farral on 14000+ jälgijat ja keskmine pildilaikide arv tuhat.

Kõige paremini annab võrrelda Ardot Grete Kleiniga – kellel on 62000+ jälgijat ja pildi keskmine laikide arv 5000. Sest tal on päris fännid :)

Või Helene Vetik, kellel on ligi 8000 jälgijat, aga piltide laike on 100. Samas on Meelise keskmisel pildil ka 100 laiki, aga jälgijaid 1600. Millest see tuleb, ma ei tea! Ma ei süüdista kedagi jälgijate ostmises, vaid kogu see värk on veider ja kummaline.

Samamoodi Stellariumi FB leht (ma ausalt ei jälgi teda ja ei tea, kas ta enam aktiivselt blogib ja toimetab või ei), jälgijaid ligi 12000, aga postitustel laike kümmekond. See pole ju normaalne?

Huvi pärast võtsin veel paar insta kontot – mallukaz (13000 jälgijat), keskmiselt laike ühel pildil 1000 ja peale. Üsna normaalne kogus jällegi – on nagu võrdeline jälgijate arvuga. Umbes-täpselt sama mis Jakel. Samas kui siia kõrvale panna Rootsi eurolaulik Magnus Carlsson, kellel on 53000 jälgijat ja piltidel samapalju laike kui Mallu omadel, siis see tundub jälle “ostetud”. Ei?

Tegelikult on seda lihtne näha – võtad jälgijad lahti ja sa saad kohe aru, kas on feik kontod seal või ei. Kui sul on kümme järestikust kasutajat, kellel pole ühtegi pilti või kelle konto on kinnine ja tal on null postitust, siis üsna ilmselge, ei? Või siis näed kohe, et on lambised 2-3-4 pilti. Võib-olla igaüks ei oska neid asju vaadata, aga mul kohe on silma sellise asja peale.

Täna, täpselt aasta tagasi võitsime me Facebookis Kallose mingi pildimängu, kus võidupilt selgus laikide põhjal. Loogiline, et minu poolt hääletati, kui ma seda räigelt palusin iga päev. Ja seda naljakam oli kui keegi Kallosele kaebas, et ma ostan hääli. See on ju näha, kui laikide taga on feikkonto. Ma ei tegele sellega.

Mulle pole kunagi olnud oluline olla mingi maailma kõige populaarsem inimene või kõigile meeldida või et pool Eestit mind loeks ja jälgiks. Ma lihtsalt blogin, kirjutan mis mulle meeldib ja kui mul on oma lugejad, siis tore.

Jah, ma teen mõnikord loosimisi ja saan nii laike juurde, aga need on ikkagi päris inimesed. Mul pole vaja ehtida end nö võõraste sulgedega, et saada firmadelt paremaid pakkumisi või rohkem tasuta nodi.

Pealegi, Eesti turundajad ei ole veel väga avastanud Instagrami mõju. Või et kui nad annaksid Liisale näiteks tonnise tolmuimeja ja ta selle oma Instasse paneks, et see oleks otseselt reklaam 19000 inimesele. Samas mõni välismaine hotell annaks silmagi pilgutamata talle tasuta ööbimise, et sheeri rahvaga kama ja ehk tuleb keegi veel tänu sellele meile ööbima.

Samas, välismaal ilmselt 19000 jälgijat ei ole mingi näitaja, Eestis on see aga 1,5% elanikkonnast, mida polegi nii vähe :)

Ja kõik kindlasti arvasid, et ma kirjutan Epnerite pulmast. No paari sõnaga võin mainida, et pruut nägi välja imekaunis (mida te kõik juba piltidelt olete näinud), mis siis, et tal oli seljas laenatud kleit (Mallult) ja laenatud kingad sõbrannalt – kui pulmapäeval läheb kõik nihu, tähendab see ju ainult seda, et tulevikus läheb aina paremini, ei? :)

Väike reportaaž mu telefonist:

IMG_8644
Väike selfie taksos, teel Sakku
IMG_8650
Issand, pool rahvast nuttis juba siis kui Triinut veel polnudki, noorte kohtudes pisardasid vist kõik :)
IMG_8658
Tehtud! Proua ja härra Epner!
IMG_8655
Kellegi meelest jälle kindlasti nõme kink – rahalilled. PS! Pole meie kingitus :)
laud
Dinner!

kroonik

IMG_8676 IMG_8691

IMG_8684
Kuna pulmavaras lasi mu prillid rotti, pidin ma tagasilunastamiseks tegema pruutpaariga selfie, kallistama Triinu vanaema ja suruma Kristo isa kätt :)

IMG_8698 IMG_8712

14037606_10154442330859911_428200428_o
Mallu tegi ka meist pilti :)
IMG_8714
Meelis tegi ka pilti :) Et see armastus ikka kestaks! Superarmas paar ja tõesti – igavest armastust!

43 thoughts on “#epneritepulm

 1. Minul on insta konto. Pilte pole. Likemjagan harva. Konto tehtud teiste jälgimiseks. Jälgin mitmeid. Sinu kirjelduse järgi mul fake konto. Lihtsalt minu jaoks on instagram ja facebook kohad, kuhu endast ikka väga vähe infot jagan. Kôik ju siiski avalikud.

 2. Sul oli megailus soeng ja see hall kleit on super:) Kus sa soengu teha lasid?

  No selle Triinu päris kleidiga oleks ka kindlasti ennast ebamugavalt tundnud, sest see oli ikka suht käkerdis. Ma ei usu nendesse ennetesse, et see nüüd midagi halba tooks. Sest no inimesed rendivad ju ka kleite. Triinu nägi megahea välja ja tundis ennast selles kleidis hästi, see ju põhiline:)

  1. Soengu tegi ihujuuksur :) Ma ei käigi kuskil salongides. Mul käib sõbranna kodus kui vaja ;)

  1. Kana, siga, juurviljad, kartul, seenesalat, nuudlisalat, niksid-näksid

 3. Väga ilusad inimesed :)
  Sa näed tõesti imeline välja.
  Algul mulle see kleit ei meeldinud, aga neil pulmapiltidel…Wow.
  Aga insta-minul vähe jälgijaid ja vähe südameid ja sellest ka suht suva :D

 4. Imelik polnud teise pulma oma blogi reklaamima minna? Sellest roosast ülikonnast ühel hetero(?)mehel ei hakka rääkimagi…

  1. See ongi Meelise pulmaülikond! Ja kui sinu konservatiive hetero mees kannab ainult musta.. Tunnen kaasa :D

  2. Ei kanna vaid musta, tänan muret tundmast. Kas roosa põrsaülikonna ja musta konservatiivse ülikonna vahele ei jää midagi? Üsna must-valge mõtlemine sul.

   Ma arvan, et kaasa tundma peaks pigem sulle, kullake, kelle kaaslane nägi pulmas välja kui reklaampõrsaks riietatud maskott. Ise nägid tõesti suurepärane välja.
   Aga noh, vähemalt oli tal VIVIANNE WESTWOOD, eks :)

  3. No täis heteroga siin kindlasti tegemist ei ole. Hall kleit on täitsa hea valik aga kui minu pulma ilmuks inimene sellises roosas ylikonnas siis ma oleks pehmelt ôeldes vihane. Ja lisaks veel t-särk selle jubeduse all. Ykski westwoodi king ei kompenseeri seda solki. Sa kyll ei nõustu kindlasti aga olgem ausad… selline gei/biseksuaalne eneseimetleja võiks natuke asjalikumalt ikka end riidesse panna :-) . No offence.

  4. Ei viitsi isegi enam seda heteroteemat kommenteerida. Kui teile tundub, et ei ole hetero, ma ei saa seda muuta. Ma ei viitsigi.

  5. See ei tähenda et kui mees armastab värve et ta on kohe biseksuaal või homo.
   Tore kui mees ei taha olla hall hiireke nagu enamus mehi on.
   Kui ma näen mõnda meest kellel on värvilised riided seljas ja värvid omavahel sobivad siis on kuidagi hea vaadata. Hall hiireke võib kena olla aga ta on tavaline.

  6. Tõeliselt ilus ülikond on ju,Meelisele sobib vväga hästi. :)
   Mulle meeldib kui mehed tulevad oma mustast maailmast välja ja julgevad erineda.
   Respect! Marimell sa näed ka väga ilus välja,aga sa oleksid võinud ka roosas olla :)
   Edu ja kõike paremat teile!

 5. Triinu maksis kleidi eest ainult materjali eest, sellepärast ongi suurem teema lahti läinud, et suht ebaviisakas ülelaskmine finantsiliselt (mitte moraalselt, et oleks pidanud disaini demoma) :D Oleks pidanud tellitud ja kättesaadud töö eest tasuma, isegi kui ta seda edaspidi köögirätikuna kasutada tahaks.

  1. Palun! Ma arvan, et pruut peaks pulmas olema pruut ja tundma end to the max pruudina, mitte mingisse suva kangasse mähitud tibi :D

  2. Ma olen nõus. :) Et jumala suva, mis kleiti ta lõpuks kandis. Asi pole moraalis (nagu ütlesin), et oleks pidanud just disaineri kleiti kandma nagu reklaam kokku lepitud oli. Reklaami tegemisest saab taganeda alati, aga sel juhul oleks pidanud kleidi välja ostma nagu tavaklient ja siis sellega kasvõi põrandaid pesta, kui soovi on. :D

  3. Just kirjutasin uue postituse, et miks alati peab positiivselt kirjutama kui midagi tasuta saad? Et siis kui tasuta saad, ei või öelda, et käkk on? Ajuvabadus kuubis mu meelest.

  4. Jessas millal ometi inimestele kohale jõuab, et ta ei tellinud seda kleiti vaid see õmbleja ise pakkus talle, et õmbleb kleidi tasuta ning soovib raha ainult materjalide eest. Selline tunne nagu Triinu oleks Birgiti endale keldrisse lukustanud, õmblema sundinud ning pärast ülbelt ainult materjalide eest maksnud. Kaua võib ühe kleiditeema ümber taielda? :D

  5. ja mis jama siis kingadega oli, et laenatud kossi otsas olid? kingsepp tegi lubatust väiksemad/suuremad/valet fassongi? :)
   nagu säästupulm tundus mulle, tahaks nagu uhkelt aga saeks ikka senti ka :)
   nagu öeldakse- selline pulm pole “minu tassike teed”

  6. Jumal, saaks ohkida. Ta kingad kadusid ära :) sõbranna laenas enda omi. Ise sa oled säästupulm, kohapeal küll sellist tunnet ei tekkinud :D

  7. sööki ikka oli tellitud või ainult näksid? peab uurima järgi mõisast :)
   ma ei tea- suht mõttetu kleidi SAAGA on loodud, tsiteerin: “Hõbepulmapäeval saab meenutada, kuidas sõbrannad blogijad ja ka need blogijad, kellel pruudiga mingit asja polnud, igavusest mõnuga kleidisaagi tõmbasid.”

  8. Oli soe söök, oli külm laud, oli veini, oli viina.. Tavaline üheõhtu pulm :)

 6. Väga häbi ikka enda blogi reklaamida teiste pulmas :D Kas töesti oled niiiiii desperate et teil vähe lugejaid on?
  Ja need Meelise kingad, no yldse ei sobi ju selle roosamannaga. Viska minema need

  1. Meelise kingad on sametist Vivienne Westwood! Kui see sulle midagi ei ütle, siis.. Mine arene! Neid ära ei visata! #kade

   Ja mis sinna tahvlile oleks pidanud siis kirjutama?

  2. Jumala ägedalt sobitasite selle pluusi ülikonna alla:) Inimesed ilguvad ikka kõikide asjade kallal!

  3. ViviEnne Westwood. Minu meelest hullem prohmakas on moelooja nime valesti kirjutada kui teda mitte teada või ära tunda :)
   Ja see, et kingad on mõne maineka moelooja looming, ei tähenda, et need ainuüksi selle fakti pärast kellelegi meeldima peaks. Minu meelest on kingad kenad, aga saan täiesti aru, kui kellegi maitsega kokku ei lähe.
   Roosas ülikonnas iseenesest midagi halba ei näe ja ei leia, et heteromees ei võiks seda kanda, aga minu meelest Meelisele selline roosa värv ei sobi.

   Tahvlile oleks võinud kirjutada #epneritepulm . Teie blogi ei puutunud sellel peol ju mitte kuidagi asjasse, minu jaoks sama hea, kui mõni à la kliimaseadmeid müütava firma juht läheks pulma oma firma reklaamsärgiga.

  4. Aa, no kui on Vivianne Westwood, siis on ikka Vivianne Westwood! :D Selle loogika järgi oleks kleidile ka pidanud Vivianne Westwood peale kirjutama ja siis oleks käinud küll. Sest et noh, mis sest et koledad, firmamärk on see, mis loeb! :D

 7. Mina laigin harva pilte. Jälgin samas küll.

  Hea kleidi valik. Kaunistab.

 8. Tõesti nägid suurepärane välja.

  Aga Meelis seevastu suisa piinlik. See roosa ülikond ja kogu kombo kokku oli masendav.

 9. Hahahah, jah lähen arenen. Ma jälgin ainult neid disainereid, kes mulle meeldivad. Sorry et ma ei tea mis kingi su roosamanna mees vöi mis iganes ta on kannab!
  Ja jöhkralt kade olen et mul selliseid kingi pole, lähen nutan end magama kohe.

  Ise ju arvustad koguaeg teisi, nyyd saad sama tagasi ;) Ja töesti oleks vöinud sinna pluusi peale kirjutada #epneritepulm vmt, mitte enda blogi nimi :D Nii feil lihtsalt.

 10. Wow-wow-wow!
  Väga ilus pruutpaar, pulmakorraldus ja külalised :)
  ..ja ma ei saa jätta mainimata, kui äge outfit Meelisel on!

 11. Minu arvates jumala okei ülikond ja Meelis on üks vähestes meestest, kes selliseid ülikondi välja kannab (tal varemgi äärmiselt kirevaid kostüüme olnud seljas). Tegemist oli noorte pulmaga, mitte mingit matust meenutava sünge ja mõttetu süldilauaga – normaalne, et kantakse ka värvikirevaid riideid ja ollakse “sina ise”. Miks on vaja kõiki mingitesse raamidesse suruda ja homoks tituleerida kui mees ei kanna musta riietust?
  Moodsa aja probleemid, no ausalt :D Sa olid ka väga kaunis kuigi pildi peal mulle algselt sümpatiseeris see lilla maani kleit rohkem..aga see valik oli väga hea :) Ja see juuksevärv!! :)
  Blogi reklaam – nojah, igaühel selles osas eriarvamus, ma ka seda 100% õigeks ei pea AGA kuna tegemist oli ka tegelikult blogija pulmaga siis ma ei usu, et see kellegi tundeid riivas.:D Kuigi jah, isiklikult oleks ka selle reklaami tegemata küll jätnud aga mis seal enam :)
  Tundus imearmas pulm olevat igatahes, kade lausa:)

 12. Minuarust päris tihti blogijad ise arvuatavad kõva häälega asjade üle mis neile ei meeldi. Nii teie, mallukas kui ükskõik kes teine- kuid kui teile midagi öeldakse hakatakse visalt inimeste arvamusi maha suruma- nagu näiteks praegu toimub selle outfitiga, mallukal mingi lapse teema.. tahtsin sellega öelda vaid seda, et samasuurelt kui blogijad on valmis teisi laitma peaks nad olema kriitikale ka samamoodi avatud.
  Kuigi mõlema outfit oli minuarust viimasepeal, minumeelest just lahe kui mehed kannavad värve mitte ei ole tuimalt mustas koguaeg :D

 13. Olgu selle roosa värviga kuidas on, aga ülikonda kandev mees ei tohiks mitte kunagi unustada, et pintsaku alumine nööp jäetakse lahti.
  Selline on etikett.
  Muidu kisub veits ossiks ära.

 14. Meelis nägi äge välja! Sina ka! Mis su ülesanne Kroonikuna oli?

  Aga instagrami teema kohta – ma arvan, et laikide põhjal ei saa küll mingeid põhjapanevaid järeldusi teha. Jah, on neid, kes igat pilti laigivad mis ette jääb, aga paljud panevad südame suht harva. Mitte, et pilt ei meeldiks, vaid seetõttu, et kui ma juba jälgin kedagi, siis see peaks juba piisav sõnum olema, et mulle meeldivad selle kasutaja pildid. Ei ole stalker, vaid kasutan ka ise piltide üles laadimiseks ja oman profiilikat; jälgin päris paljusid kontosid, sest mulle meeldivad nende pildid, aga paratamatult osasid ei näegi, kui ma nii suur jälgija olen:) Ühel eestlannal on 100k jälgijat (anettvelsberg), laike tavaliselt alla 5 tuhande (ehk alla 5%), aga ma olen näinud kuidas need jälgijad on aja jooksul kogunenud ja ta pildid on tegelikult ka imelised.

 15. Mul tulid kunagi need nn feik jälgijad iseenesest. Jälgijaid oli u 800, laike paarkend. Lihtsalt täitsa ise mingid kahtlaste nimedega olevused hakkasid jälgima, korraga tuli neid sadades. Tegin uue kasutaja. Ilmselt hetkel sarnane teema. Jälgijaid 630 u, laike jääb 80-120 piiresse. Tõesti kahtlane :(

Comments are closed.