Kleidisaaga – pole oluline, kes õmbleb

Nädalvahetusega on tuliseid tuure kerinud Triinu Liisi pulmakleidi valik. Talle õmmeldi kleit, aga tema otsustas hoopis Mallu vanas kleidis abielluda.

Ilmselt on nii mõnigi blogilugeja, kes ei tea, et ma olen kaks korda abielus olnud. Minu teine ja ilmselgelt ka viimane abielu on Meelisega.

Esiteks, kui me peaks lahku minema, siis ma ei tea, mis mees või keskeakriis mul peale peaks tulema, et ma ka kolmandad pulmad teeksin..

Ja teiseks, minu esimene abielu oli totaalne “pääsen igaveseks eemale” suhe. Ma pole sellest kunagi avalikult rääkinud/kirjutanud. See lihtsalt pole minu jaoks olnud oluline fakt, mida enda kohta märkida.

Ühesõnaga, aastal 2005 ma abiellusin esimest korda. Mul oli SUUR pulm – catering, bänd, loss jnejne ja lisaks kõigele kleit. Käsitöö. Siidist. Tikanditega. Tellitud Katrin Kuldmalt. Tegelikult oli mul korsett ja seelik, see olla parem sellise stiili puhul.

sven_tupits_1

Ja teate, ma käisin mingi seitse korda kleidiproovis ja see kleit tundus imeline. Aga mitte kordagi ei lastud mul sellega näiteks istuda, astuda rohkem kui viis sammu peegli ees, keerutada, kummardada vms ja pulmapilte vaadates sain aru, et see kleit oli täielik ebaõnnestumine.

sven_tupits_2

Praegu üleüldse neid pulmapilte vaadates, olen ma täiesti hämmingus, mis risu see toonane staarpulmafotograaf Sven Tupits mulle saatnud on. Silmad kinni, udused jne. Milleks? Ühtlasi, et ei ole minust mitte ühtegi pilti üksinda. Eehm, what?

Teisel korral läksin ma seda teed, et ostan valmis kleidi, siis on kindel, et kui ei sobi, tuleb leida järgmine. Ma olin Tais näinud pulmakleiti ühes poes, mida ma oleksin tahtnud, selle hind oli 1200€. Kuna me olime-töötasime toona Austraalias, polnuks see hind probleem olnud – nädal aega tööd köögis :)

Aga ma tellisin oma kleidi hoopis ebayst, 53€ ja ma jäin rahule. Tais lasin selle endale parajaks teha euro eest ja ma nägin imeline välja ma arvan. Ehk ei ole oluline hind või kes selle teeb või kust sa selle saad, kui sa end selles hästi tunned.

esimesed (10)

esimesed (42)

Meie piltide autor Ardo Kaljuvee

Ühesõnaga, mis ma öelda tahan on see, et pruut peab nägema oma pulmapäeval välja imeline, just selles kleidis mis talle meeldib ja sobib. Vahet pole, kas see on kellegi vana, lastud teha, kallis, odav vms

Ja kui sulle ikkagi ei meeldi kleidi lõpptulemus mille sa tellisid, siis pole see kellegi asi, et sa kasvõi viis minutit enne tseremoonia algust ümber otsustad ja kasvõi valges pitspesus sinna altari ette jalutad. See on sinu pulm ja sinu otsus.

Teine asi, on see solvumise ja eneseõigustamise moment. Ma ei saa aru, miks turundajad, firmade esindajad, restoranid, rätsepad, moeloojad eeldavad, et kui nad kellelegi midagi tasuta annavad, peab sealt kohe positiivne tagasiside tulema.

Näiteks pakuti mulle mõni aeg tagasi mingeid hambapastasid, mul tõsiselt suva, kas mul on mingid hambapastad või ei, ma pesen juba aastaid Blanxiga, sest see sobib mulle.

Ühesõnaga, kui ma teatasin, et reklaampostitused on tasulised, siis seal meie koostöö lõppes. “Me tahaks ikka ausat arvustust, mitte kinnimakstud positiivset arvustust” – ee, mida? Mul ausalt pole vahet, kas keegi maksab mulle postituse eest või ei, ma kirjutan ikka nii nagu on.

Mulle meeldis kui Mallu nendele R-kioski salatitele vee peale tõmbas ja mulle sama ports saadeti, et ehk ma päästan päeva. Pidin tõdema, et Mallu postitust ikka annab klattida, ühtlasi mu arvamus kattub tema omaga ja need salatid ongi jubedad. Ausalt, tervislik või mitte, enne võtke kabanoss ja limonaad :D

Või nagu mulle pakkus paar nädalat tagasi üks firma kergkäru, et ma seda arvustaks. Ütlesin, et mul on käru, millega ma olen rahul ja see pakutav käru tundub mulle natuke ebastabiilne ja selline nukukäru, aga olen valmis proovima. “Ütlen kohe ära, et kui kärul on puudusi, toon ma need välja.” Nädal hiljem sain vastuse, et nad pole sellisest koostööst huvitatud. Mina jällegi pole sellisest koostööstu huvitatud, kus minult eeldatakse, et ainult kiidulaulu tulebki. Kui ikka üks asi on sitt, siis nii on.

Ehk siis.. Birgiti kleit oli täiesti alla arvestust, jah, ma saan aru, ta nägi vaeva ja raiskas väärtuslikku aega, aga nagu kokk ei lase köögist välja toitu, mis on maha kukkunud või roiskunud, ei tohiks üks moelooja lasta oma õmblusmasina alt välja sellist kleiti, vaid võiks tunnistada kasvõi päev enne pulmi, et võttis endale liiga suure tüki hammustada.

Pildid Mallu blogist
Pildid Mallu blogist

Hetkel saab Triinu vastu päid ja jalgu, et kleidi välja vahetas. Asi peaks olema vastupidi ja vastu päid peaks saama Birgit, kes üldse sellise käki avalikkuse ette lasi. Ta oleks võinud pigem vait olla ja see oleks eilne uudis ja kedagi ei kotiks see kleit, aga nüüd on sellest saanud sajandi kleididraama.

Palun pange käsi südamele ja öelge mulle, kas te päriselt ka abielluks selles Triinule tehtud kleidis? Eriti kui võrdlete seda lõpptulemusega, mille kasuks ta otsustas?

87 thoughts on “Kleidisaaga – pole oluline, kes õmbleb

 1. Triinu tegi ainuõige valiku!!!!Olgem ausad, õmbleja kleit tundub pildilt täielik kräpp. Alumisel osal kasutatud odavat tülli mis ei hoia ilusti, ülemine osa ei istu kehasse jne. Inetu kleit. Muidugi suurem mööda panemine on see,et nö disainer ei osanud soovitada pruudile, et see pole päris õige lõige.

  Triinu oli kaunis, valis õige kleidi.

 2. Minuarust näeb Triinu selles Mallu kleidis välja nagu tõeline printsess ja tema asemel oleksin sama valiku teinud .

 3. Kindlasti mitte. Triinu tegi väga õige valiku ja nägi suurepärane välja! :)

 4. Oleksin käitunud samamoodi nagu Triinu. Mallu kleidis näeb ta suurepärane välja. Võrratult kaunis lihtsalt. See temale õmmeldud pulmakleit on tõesti pehmelt öeldes kohutav. Ka mina ei oleks sellise kleidiga nii tähtsal päeval end hästi tundnud. Kuidagi odav ja tavaline

 5. Mina ausalt abielluks pigem Birgiti kleidis. Birgiti kleit oli tagant väga ilus ja kuna ma olen pikk,siis merineitsilõige sobiks mulle paremini (see printsessilõige ei ole mulle isiklikult kunagi meeldinud ja ei sobi ka). Nõustun,et see on ainult pruudi enda otsus,milles ta abiellub ja mitte kellegi teise. Kleit sobis Triinule imehästi ja see ongi põhiline.
  Mina nt abiellusin näidiskleidis (noh see mida salongides pruudid selga saavad proovida) ja ka see mõte oli mõndade arvates imelik. Ma sain endale lubada kleiti,mis uuena oleks olnud 2000 eurot (ise maksin siis 500€) ja olin väga rahul.
  Pulmapäev ja sellega seonduv on nii individuaalne ja tõesti ainult paari enda asi.

 6. Minu meelest tegi triinu ainuõige otsuse, sest ausalt see õmmeldud kleit et kõlba, ausalt kah. Vb see lihtsalt ei sobi triinule, ma ei tea. Kuid mallu kleit oli parim valik mis ta tegi sest see sobis talle nagu valatult

 7. Ma olen suud pikalt lukus hoidnud..ei tahtnud kedagi solvata..aga no kurat..see algne kleit oleks nagu kartulikotist ja kalavõrgust kokku klopsitud mdea..kott..see ei sobigi Triinule..ja see on Kole..lõpptulemus oli aga imeline..ja vahet pole mida keegi teine ütleb..oluline ongi see..kuidas pruut end tundis abielludes..ja ma usun,et see tunne oli imeline!

 8. Kohe kindlasti mitte ei abielluks ma selles esimeses kleidis. Mul oleks samuti ükskõik, kui riivaksin sellega disaineri ego aga pulmapäev oleks
  siiski minu päev, mina tahaksin end siis printsessina tunda. Õnneks Mallu kleidis nägi pruut imeilus välja, hea otsus!
  Kus ma saaksin Birgiti sõnavõttu selle
  kleidi kohta lugeda?

 9. Praegu on nii, et Birgit ei solvunud, Triinu ei solvunud, nende vahel on nagu kõik OK, aga millegipärast mõni pulmakülastaja (sh sina ja üks teine “staar”) võtavad endale õiguse draamat üles keerutada ja sel teemal pikalt jaurata. Et küll ikka kõik solvusid ja pahandasid üksteise peale jne.

  Mina, neutraalse lugejana, ei lugenud mitte kummagi postitusest välja draamat. Ainult sina ja Mallu suutsite seda jälle teha.

  Ega kui ikka blogis midagi lugeda pole ja fänne napib, siis peab draamasid üles kütma, eks :)

  1. Sa ilmselt loed ainult minu ja Mallu blogi, minu postitus on ajendatud üleüldse Birgiti ja Ebapärlikarbi sõnavõttudest :)

  2. Imelik, sa ei näe draamat sellepärast, et Birgit on oma postituses “kui palju aega läks raisku inglise keeles” draama ära kustutanud. Tegelikult oli tema see, kes emotsiooniajel oma postitusega draama üles kiskus. Mulle tunduvad Malluka ja Marimelli postitused just Triinu osas toetavad.

 10. Ei, see õmmeldud kleit ei sobi kohe üldse tema kehaga ja kleit näeb kohutav välja! :)

 11. see Malluka kleit on ikka oluliselt parem ja sobib nii hästi. Esimene on nagu mingist hiina kardinast kokkupandud käkk. Aga see Sinu esimene pulm…no vabandust, aga mitte midagi ei meeldi…..ei kostüüm, kleidi värv, soeng…….midagi pole minu maitse :) aga teie pulm Meelisega on küll unelmate pulm, armas, ilusad inimesed, lihtsad riided…..väga õnnestunud valik !

 12. Vabandan aga see Birgiti kleit on tõesti kole. Triinule sobib Mallu kleit ikka palju palju paremini. Sellise õmbleja juurde ei läheks ma iial. Mitte seepãrast, et ta algaja on vaid tema suhtumise pärast..

  P.s. Sinu esimene kleit oli ka kohutav :D Aga pildid Meelisega on ikka väga ilusad, kleit on küllaltki lihtne kuid lõpptulemus on siiski megakaunis :)

 13. Olen seda juba nii Triinu, Birgiti kui ka Mallu blogis kommenteerinud, et see kleit näeb odav välja ja ei istu üldse Triinule. Tagant on veel enam-vähem, aga eest on jube. Ta on selle “üle jala” teinud oma kõikide reiside kõrvalt. Ja nüüd ta väidab, et kommentaatorid on selle suureks puhunud, kuigi ta ise on oma teiselt postituselt selle osa ära kustutanud, kus ütles, et raiskas oma aega ja oleks saanud selle ajaga palju targemat teha. Ta on ise selle draama tekitanud ja peaks õppima nagu oma vigadest, sest igaüks näeb, et neid kleite ei anna võrreldagi.

  Triinu tegi väga õige otsuse, sest oma pulmas peab ennast hästi tundma, mitte mõtlema, et mis jube kalts mul seljas on. Neid pulmapilte vaatad sa kogu oma elu. Triinule plusspunktid, Birgit ei oska reaalsusele silma vaadata.

  Aga seda ma tõesti ei teadnud, et sa oled abielus olnud kaks korda. See kleit pole tõesti väga ilus, aga see teine kleit on valge ja klassikaline ja väga ilus. Küsiks, et kas sul on alati jäänud sinu oma perekonnanimi või esimese abieluga võtsid mehe nime? Kui vanalt abiellusid? Mis teil juhtus? See on ikka täitsa pommuudis ja hästi saladuses hoitud:)

  1. Hei, see pole mingi pommuudis. See lihtsalt on üks seik minu elus, mis oli tosin aastat tagasi. Abiellusin 22aastaselt. Midagi ei juhtunudki, lihtsalt sain aru, et pole nagu õige värk.

 14. Üldjuhul kannavad ilusad inimesed nagu Triinu kõik riided välja, kuid see… appi… Isegi inimese enese ilust ei piisanud. Õigesti tegi.. Sellisel päeval peab olema printsess!

 15. Ei. See kleit on nagu toru, ei mingit kehasse hoidvust, seljas kole. Triinu tegi õige valiku kohe kindlasti.

 16. Ei-ei ja veelkord EI !Lugesin kõik kolm blogi läbi ja tõesti,tõesti kuidas saab ennast veel õigustada ja kurb olla , et pruut tema kleidis ei abiellunud ? Vaadaku korra seda kleiti ja mõelgu kas ise tahab sellises abielluda?! Jah tagant poolt oli see ju okei, aga eest nagu kartulikott .
  Triinu tegi ainuõige otsuse abielludes Mallu kleidigi, imeline ja hämmastav ju ka seegi, et Triinuke ise valis Mallule selle kleidi välja. Seega arvan ma, et Birgit peaks olema see kes avalikult oma vigu tunnistab ja vabandust palub, sest esialgne postitus tema poolt polnud vist kuigi viisakas ?

 17. Mind häirib, et see õmbleja või nn disainer pidi ju kohe aru saama, et selline lõige ei ole selle pruudi kehale. Miks ta seda öelda ei tahtnud? Et äkki ausa vastuse eest pruut valib uue tegija ja tema ei saagi promo?? Tõeline egoism mu meelest…
  Üks asi on tavainimesel vaadata piltidelt kleite, et oh, ilus, tahan ka. Kui pole rätsepa silma, siis ei pruugigi aru saada, miks see kleit tundub ilus? Kas ainult kleidis on asi või ka muus?
  See Birgiti kleit oleks sobinud (lõike poolest, odavatest materjalisest jms ma ei räägi hetkel) naisele, kellel on suurem rind, peenike keskkoht ja laiem puus. Liivakell ühesõnaga. Triinu paistab olevat hoopis klassikaline nn pesulaud, kellel ei eristu talje rinnast ja puusast nii selgelt. Näha on ka, et kleit on liiga suur, aga ehk pruut võttis alla veel vahetult enne pulmi vms.
  Miks Mallu kleit sobis? Sest see ongi loodud figuurile, mil pole loomulikku naiselikku puusa – puhvis seelik algab just nn strateegilisest kohast ja jätab mulje liivakellast.
  Seda peaks iga endast lugu pidav disainer märkama ja heatahtlikult kliendile selgitama. Kas või valigu pruut siis teine õmbleja. Sest kui sa solvumist kardad, oled tohutu egoist ja mõtled ainult enda peale – et saaksid seda kleiti teha ja oma ennast promoda. Selle peale muidugi ei tulnud see Birgit, et kui ta teeb kleiti, mis tegelikult ei sobi (mida iga endast lugu pidav disainer pidanuks nägema ju!), siis lõpuks pruut ikka õnnetu jne.

  Mis sinu esimese pulma kleiti puudutab, siis siin ikka ka kivi Kuldma kapsaaeda, kes ilmselt vaatas, kuidas ta ise papi kätte saaks. Tuletab meelde, kuidas Evelin Ilves sai samalaadse notsukleidi eest oma esimesel vastuvõtul :)
  Sa ei pane tüsedamale naisele tafti selga, mis esiteks läigib, teiseks vormilt selline, et teeb kõik suuremaks. Korsett ja seelik eraldi oli küll ilmselt delikaatselt vormistatud heatahtlik soovitus, see ei lasknud su kõhul tainana lainetada.

 18. Mingil pildil tundus see Birgiti kleit suhteliselt okei.. Aga seda kellelegi teisele – mitte Triinule ja tema kehakujule. Malluka kleidis nägi Triinu välja nagu printsess ja nii ongi, polegi midagi öelda. Kui Triinu teeb ilupildid selle kleidiga (või ka keegi teine, kelle kehaga see paremini sobib), tunduks see kleit kindlasti ilusam ja leiaks uue omaniku ka. Seljaosa mulle väga meeldis.

  Mina muidugi olen nagunii täiesti tuim tükk mingite Eesti moeloojate koha pealt. Vaatasin ka Birgit mingeid kollektsioone ja ei suudaks fännata ühtegi neist asjadest.Aga maitsed on erinevad. On üldse vähe Eesti moeloojaid, kelle asjad mulle viisakad tunduvad..aga need on endale ka ammu kõva nime teinud, mitte ei katseta, et äkki joppab.

  Birgiti solvumine on teatud määrani õigustatav aga kokkuvõttes ei suutnud tema saada valmis tootega, millega klient rahul oleks. Seda rõhutada, kui palju aga ta kaotas..ja ei saanud ei tea kellega veeta, on imelik. See oli tema valik see projekt ette võtta ja tema välja pakutud – ta teadis, et see ajakulu on hoolimata sellest, kas klient valib selle kleidi või ei.

  Sinu esimene pulmakleit – anna andeks aga kohutav :D Ma pole midagi nii koledat ammu näinud. Sinu kehale see kuidagi komplimente ei teinud. Aga olgem ausad, oma teises pulmas olid sa kaunima kehakujuga, kaunima soenguga ja ka kaunima kleidiga. Eks aeg on ka edasi läinud ja sellises kleidis nagu su esimene, ei tahaks vast keegi abielluda. Sinu pulmakleit teises pulmas nägi välja imeline ja sa ka. Kindlasti oli hea valik tehtud ka pulmafotograafi osas. Esimesed pildid on ..eehhh..ma ei hakka parem ropendama aga teised on 5+.
  Pulmad on imeline päev ja iga naine otsustab ise, milles ta abiellub, samamoodi nagu on ta otsustanud selle, kellega ta abiellub.

 19. Ma arvan, et Birgit peaks väga õnnelik olema, ma olen kindel, et kui kõik oleks vaikselt, rahulikult ja plaanipäraselt läinud, Triinu oleks selle kleidiga abiellunud ja lihtsalt postitustes maininud, et oli kleidiga rahul ja kleidi autor on Birgit Kool poleks ta pooltki sellist tähelepanu saanud kui nüüd.
  Lõppkokkuvõttes on ju nii, et eks igaüks otsustabki piltide põhjal ise, kas talle meeldis see Birgiti kleit või mitte. Kui kellelegi see tulihingeliselt meeldis ja ta leiab, et Birgit on suurepärane õmbleja/disainer siis leiab ta tee temani naguinii. Need kellele see kleit ei meeldi, neile poleks see meeldinud ka siis kui Triinu oleks seda oma pulmas kandnud ja kirjutanud, et ta jäi kleidiga väga rahule.
  Negatiivne reklaam on ka reklaam, tihtipeale isegi parem reklaam ja ma olen kindel, et praeguses olukorras on ta nimi tunduvalt suuremale lugejaskonnale levinud kui oleks seda muidu teinud.
  Niiet ta peaks lõppkokkuvõttes olema hoopis rahul ja õnnelik, et asjad nii läksid:D
  Negatiivseid kommentaare oleks ta saanud naguinii nendelt kellele see kleiti ei meeldi. Sellise asjaga oleks ta pidanud arvestama juba sellel hetkel kui blogijale koostööd pakkus.

 20. Eest on see kleit täielik bull sitt ! Olen sinu arvamusega täiesti nõus !

 21. See tehtud kleit ei sobi Triinule see on tal seljas nii lohvakas ja üldse peidab figuuri ära. Ainus ilus asi sellel kleidil on selja osa. Aga Malluka kleidis on ta tõeline printsess.

 22. Muidugi näeb ta Malluka kleidis parem välja ja õigesti tegi, et ümber mõtles. Inetult kukkus lihtsalt välja kogu see olukord. Alustuseks tahtis Triinu lihtsalt kleiti, mida ta never välja ei kannaks, sest tal ei ole lihtsalt sellist keha. Ta on väga lühike ja suht poisi kehaga, ei ole rinda, pihta ega puusa. Asja venitati lihtsalt liiga pikalt selle asemel, et kunagi seal vahepeal proovis välja öelda, et sorri, valisin vale kleiditüübi ja see ei sobi mulle. Selle asemel oli Triinu naeratav ja hoidis keelt viimase minutini hammaste taga.

  Väike kahepalgeline mõrd on sellise inimtüübi nimetus ☺

  1. Kui lugeda Triinu blogi, siis ta mainis, et sai kleiti 2x proovida ja kleit ei olnud ühes tükis, vaid üksikud kleidi osad ning alles lõpus(mõned päevad enne pulmi) sai ta tervikliku kleidi selga. Seega ei saa nimetada inimest mõrraks, sest ta ei öelnud kleidi kohta midagi. Ilmselgelt ei osanud ta kleidi üldpilti kokku panna, sest proovides ei saanud ta terviklikku nägemist.

  2. Nõustun täiesti, v.a. viimane lause, oleksid võinud selle kirjutamata jätta või viisakamalt väljendada.

   Eks kogu see lugu ole üks suur näide suhtlemise puudumisest ja ehk ollakse teinekord targemad.
   Triinu ei tahtnud ilmselt inimesele halvasti öelda, eriti veel, kui põhimõtteliselt tasuta kleidi sai, mõistmata, et tema enda pulmakleit ja -päev kannatab selle vaikimise all.
   Samas ei tahtnud ilmselt ka disainer kliendile öelda, et sorry, aga see klantspilt, kus sihvakas modell sellist kleiti kannab on sinu teistmoodi figuurist kaugel kui elevant Kuust.

   Eks ta selline poteito-potaato ole, kas süüdi on disainer, kes klienti õigele teele ei suunanud või klient, kes endale ilusa pildi abil sihvaka modelli figuuri ette manas?

 23. Täiesti nõus! Ma oleks 100% sama valiku teinud.
  Mulle ei mahu siiani pähe kommentaarid(ilmselt Birgiti sõbrannad), kus nimetatakse Triinut alatuks, et ei valinud Birgiti kleiti :D nagu wtf?? See on mingi nali v?? Miks ta oleks pidanud olema kole oma elu ühel tähtsaimal päeval, ainult sp, et õmbleja nutma ei hakkaks. Tasuta v mitte, aga pruut võib valida kleidi, milles ta end ilusalt tunneb. Ei pea kedagi sellest teavitama. Teeb nagu ise tahab.
  Birgit kahjuks tõmbas oma tulevastele tellimustele ikka totaalselt vee peale sellise käitumisega ja veel halapostituse kustutamisega.
  Tegelt ka, Triinu, ära tunne end pahasti. See oli ainuõige otsust. Halvasti tundku ainult need, kes su pulma järgnevad päevad skandaaliks pööranud on, su kohta halvasti kirjutanud ja halba soovinud. See on alatus ;)

  Ma oma esimeses suhtes, kust ka laps, pidime ka abielluma. Kuna soov oli ilge ilus ja suur pulm teha, siis sai seda edasi lükatud. Lõpuks pulma ei tulnud, läksime sootuks lahku. Ega õnnelik ka väga polnud.
  Praeguses suhtes olen õnnelik. Tegime üldse pulmad salaja, kolmekesi(meie ja laps). Kleidiks oli mu maani ilus punane ballikleit. Väga väikese eelarvega pidu. Järelpidu ei teinud. Fotograafiga tegime ilupilte. Ja see oli imeilus päev. Ja siiani oleme aastaid abielus.
  Ka mina sain väga palju neg tagasisidet, et salaja tegime ja kedagi ei kutsunud :D nagu wtf?? Meie päev, meie asi. Ja keegi köhi!

 24. Tubli Triinu,et ümber otsustas.Päriselt see esimene varjant on nagu Aliexpressist pekki läinud tellimus.Aga teine varjant on just see mida üks pruut suudab sellisel erilisel päeval tahta.

 25. Ei abielluks. Mulle tulid kohe silme ette pildid mõningate Hiina kleitide kohta. Pilt koduleheküljel vs reaalsus

 26. Vabandust, vb igapäevaselt on see Britt õmblejana arvestatav aga too pulmakleit näeb välja nagu need võrdluspildid “tellitud Hiinast” or smthing… :S Noh… et reaalsus on teine, kui pildil. Ei ole ilus kleit… ei tooni figuuri ja on kohmakas.

 27. Nagu öeldakse esimene vasikas läheb ikka aia taha ja sellest tuleks õppida. Ole õnnelik, et sulle anti võimalus proovida. Järgmine kord tuleb paremini. Mulle meeldis see kleit viimase proovi piltidel isegi pisut rohkem (Triinu blogis olemas) :)
  Triinu tegi õige valiku ja mul on nii kahju, et inimene oma ühel tähtsamal päeval nii palju kriitikat saab, mitte millegi eest.

  1. Mul ongi siin ju viimase proovi kleit. Lihtsalt kollaaži tegi Mallu koos enda kleidiga ja võtsin selle tema blogist.

 28. Ausalt…EI paneks,telliks Alist kleidi mis jah vb on odavam,kövasti odavam,kuid mis mulle omale meeldiks,milles tunneks ennast nagi 1 000 000 Dollarit :)

 29. Ütleks ausalt, et ei meeldi mulle mitte karvavõrdki see esimene kleit. Tülli ripub juba kohutavalt ja kleit ei sobi kandjale üldse. Malluka kleit nagu valatud selle eest. Oli ilus pruut.

 30. Kleit tehti talle, tema mõõtude järgi- ometi tundub see talle suur!
  Õmmeldud kleit ei sobi talle ja näeb välja nagu Hiina toode, aga mõne teise seljas võib samas olla imeline.
  Õmbleja on midagi mööda pannud.

 31. No see nn “disanerkleit” on ikka täileik loodusõnnetus minu arvates. Eks natukene esialgu oli kummaline Triinut Mallu kleidis näha, aga no ma saan täiesti aru, miks ta Mallu kleidi kasuks otsustas. Ise oleks ka iga kell sama teinud. Triinust on kahju – see kleit ilmselt ei olnud väga odav lugu…

 32. Ma oleks ka iga kell Malluka kleidi pannud. Esimene oli seljas ikka täitsa kohutav

 33. No minu arust tegi Triinu ikka 100% õigesti!! Ise oleksin käitunud samamoodi. Kahjuks peab tõdema jah, et see Birgiti tehtud kleit on käkerdis ja näeb odav välja.

  Mis mind KÕÕÕIGE rohkem häiris antud teema juures, olid Birgiti postitused. Ta oleks võinud tõesti vait olla. Väga nõme oli, et ta kirjutas enda blogisse, et tema pani kleiti hinge ja andis endast parima ja raiskas aega!!! – WTF!? Kuigi lisas lõppu, et keegi pole solvunud ega pahane, siis tema kirjutis ju lausa karjus näkku, kui solvunud ta tegelikult on :D

  Selles olukorras on kannatajaks siiski Triinu, kellele nüüd mingid jobud kaela kargavad, et miks ta nii kahepalgeline on ja “sülitab Birgitile näkku”. Nagu wtf… Ma tõesti tahaks näha inimest, kes selles kleidis abielluda soovib :S

  Sellest neiust Birgitist on ka kahju, nägi teine ju vaeva, aga noh… paraku ta tõmbas tõesti endale ise vee peale nagu ütlesid ;)

 34. Ma muidu üldiselt ei võta kuskil sõna ega kommenteeri aga siin ei saa mainimata jätta kui SUPER sa näed välja oma pulmapiltidel koos Meelisega. Väga-väga ilus.

 35. Selles Birgiti tehtud kleidis oleks lausa piinlik abielluda. Olgem ausad, see kleit ei kõlba mitte kuskile, et ma sellist kleiti kannaks peaks mulle ikka päris kõvasti peale ka maksma.

 36. Kleididraamast ei teandud midagi, kuid pulmapilte vaadates hakkas silma kui super kaunis kleit Triinul oli.
  Kuid see Birgiti kleid, andke andeks on alla igasuguse arvestuse ja nii piinlik, et ei julgeks seda näidatgi, tõmbas endale osavalt vee peale.

 37. Ega väga ei abielluks küll,kui valik oleks nende kahe kleidi vahel .Malluka kleit on selle teise körval lausa imeline ja tegi pruudi kordades ilusamaks,kui see liiga suur kott.See ömbleja peaks üldse praegu vaikselt kuskil häbenema,mitte kuskil blogis tuututama..

 38. Jaa, abielluksin. Laseksin ülevalt need õlapaela moodi asjandused ära võtta ja vabalt. Kordades ilusam kleit kui Mallu oma.

 39. Minu meelest juba see, et Birgit soovis teha kleidi reklaami eest näitab seda, et talle oli tähtsam populaarsust koguda kui tõesti teha Triinule pulmakleit. Ma ei abielluks tehtud kleidiga, kuna see ei ole mu kehatüübile ning pole minu maitse. Malluka kleit on 5+

 40. Raske on seda Birgiti kleiti hinnata täie aususega, sest ma saan aru Malluka blogist, et see pilt on kleidiproovis tehtud ja pole veel päris lõplik? Või on? (Lugesin kiiruga seda) igaljuhul jh nende kahe pildi vahel ütleks, et Malluka vana kleit näeb parem välja. Üldse mulle isiklikult need “sats hakkab tagumiku alt” kleidid ei meeldi, istugu need nii hästi kui tahes. Ja nende kahe vahel valides ma paneks kah enne selle Malluka/Triinu kleidi, kui Triinule tehtud kleidi.
  Eks tegijale löök vastu näppe oli, et tegi ja ei kantudki, samas ei ole jah ilus sellest mingit teemat üles tirida. Leppigu sellega, järgmine tellija on raudselt rahul ja õnnelik.

 41. Kleidi kehaosa on liiga pikk sellise pisikese naise jaoks. Kui oleks saanud pisut timmida oleks ehk kõlvanud. Loomulikult abielluksin Mallu kleidis. Triinul oli õige otsus! Ilusaim päev peaks olema tõesti ilus ja ilusas kleidis. Käkerdises kleidis oleks jube ikka abielluda!

 42. Käsi südamel – ei abielluks! Ma ei ütleks, et see kleit täiega läbikukkumine on aga lihtsalt ei ole arvstatud Triinu kehaga. Ja ilmselgelt need õlapaelad ei ole ka just ilusad. Oleks see kleit ilma õlapaelteta, oleks ilmselt üldmulje juba palju-palju parem.

 43. Sa oled nii vastik õeluskott ja dramaqueen et süda läheb pahaks :D Saaks aint kuskilt kellelegi millegipärast ära panna! Lugesin Birgiti postitust ja seda sinu omaga võrreldes, siis oled sina see tänu kellele saab sellest sajandi kleididraama :D õudne ässitaja oled..et ikka verd näha onju ;)

  1. Birgit ise veidi dramatiseeris. Esialgu postituse “That time” nimi oli “that time what I lost” ja selles oli ta loetlenud tegevusi, mida kõike oleks ta saanud teha kleidi õmblemise asemel, ta kirjutas ka sellest, et pidi õmblusmasina Taani ja Eesti vahel ning Rakvere ning Tallinna vahel vedama. Kuid nüüd on pealkiri muudetud ja need osad tekstist välja võetud.

 44. Hahhha, Leenu sa mäletad mis mul seljas oli kui abiellusin?
  Vasakpoolne kleit näeb ikka väga armetu välja ….
  Lõpptulemus aga super ju!

Comments are closed.