Gemossiga targaks – tahaks juba sibulat marineerida

Kui Gemossi Läti esindajad mind ühele koolitusele kutsusid, siis ei teadnud ma, mida oodata. Kutse oli minu jaoks üsna lakooniline ja kuna ma Douglas R. Spiiki ei teadnud, siis ei osanud ma ka midagi arvata või mõelda, millest see koolitus räägib.

RTEmagicC_seminars_eesti_03022016.jpg

Tegemist oli siis ISI (koore)sifooni koolitusega, eesti keeli – see metallist anum, mille sees saab rõhuga vahukoort teha. Teate, nagu kohvikutes ja suurtes köökides lastakse fäänsibäänsi vahukoort toidule. Peaaegu nagu sellest pudelist tuleb, mida müüakse, aga see on ikka uhkem värk.

isi
Foto: Gemoss.ee

Aga mida meile õpetati, oli see, et sellega saab teha ka sadaviitekümmendasja lisaks vahukoorele – näiteks krevette, sibulat, kurki marineerida, seeni maitsestada, kartulipudruvahtu teha jnejnejne

gemoss_isi
Fotod: minu armas telefon

Söögid maitsesid väga head ja nüüd mul uus asi “tahan sünnipäevaks” listis olemas. Naljakas on see, et kiikasin kiirelt netist ka – kui Gastrolinkis maksab see 128€, siis Gemossis 82€ (leiab siit!). Nagu wtf!? Rõhupadrunid on ka Gemossis pea poole odavamad, kuigi neil netis hindu pole.

Ja eriti mõnus oli see marineeritud sibul, mis sai valmis 10sekundiga, selle asemel, et muidu mitu head tundi/päeva oodata, et see mõnus saaks. Ja mis veel – see oli ikka krõmps, sest see sifoon “tõmbab sibula lihtsalt nii kiirelt läbi”.

Ühesõnga… Sünnipäevanimekiri täieneb. Huvitav, kas ma pean mingi Egiptuse šeigi endale sünnale kutsuma, et kõik need asjad saada?

leen_isi
PALJU ÕNNE! Foto: Gemoss.ee

Fun fact of the day: Saksamaal toimunud filmiauhindade galal tuli toitlustada üle 50 000 inimese, viis kokka tegid oma töö ära 150 ISI sifooniga! :)

Kõiki koolituse pilte näeb siit!

Kui mu lugejate seas on kokkasid, kes selle sifooniga töötavad, siis kiitke/laitke, sest praegu ma olen küll seisukohal, et mul on seda vaja :)

7 thoughts on “Gemossiga targaks – tahaks juba sibulat marineerida

 1. Meie kutsume seda vahupudeliks ning rôhu balloon on lihtsalt gaas. Alati paneme 2gaasi. Esimese gaasiga loksutame korralikult niikaua kuni gaas otsa saab, teine gaas siis juba selleks, et vaht välja tuleks.
  Ja sellega saab tôesti imesi teha! Roale saab midagi pônevat juurde lisada. Näiteks vahupudeli abil saab teha toidust svamme. Tegelikult ma ei jôua rääkidagi, mida sellega teha saab, aga ma arvan, et kodus pole sellega väga midagi teha. Leian, et see esimene wau efekt läheb üle ja see jääb lihtsalt seisma. Vôi siis vôib-olla olen ma sellega nii palju tööd teinud, et olen oma isu täis saanud ja kodus ei viitsiks midagi keevitada sellega.
  Igatahes, ma seda ise ei ostaks. Kui keegi kingiks, siis ära ei ûtleks. Kui see kodus mul oleks, siis vb korra kuus kasutaks seda. Kui sedagi.

  1. Me tegime svamme ka seal :)
   Aga ma usun, et isegi korra kuus sõpradele midagi lahedat tehes tasuks ära. Ja kindel see, et alguses kasutad ja katsetad rohkem. Ma ilmselt jus marineeriks ja genereeriks mingeid kastmeid ja asju seal, rohkem kui vahukoort vahustaks :)

 2. Nojah, just selline fäänsibäänsi nagu kirjutad, ja muidu tundub vägev, aga see sifoon ise tundub pildi järgi (koka käes) nii väike vidin, mistõttu seda rõhupadrunit peab vist väga tihti vahetama. Või on neid erinevas suuruses saada.
  Ja teine kysimus, kas sellised koolitused ka maksavad ja mis nad maksavad, tahaks isegi järgmine kord minna sinna.

  1. Esiteks neid mitmes suuruses ja üheliitrisest saab näiteks topeltkoguse ehk kui teha vahukoort, saaks 50-100 kohvi kaunistada :) mu mure ongi pigem see, et need kodukasutuseks liiga suured :)
   Teiseks- hakka jälgima Gemossi FB lehte, seal erinevaid koolitusi olnud ala suhsi, pulgakoogid, makroonid, hind tavaliselt 15-20€.

 3. Kui kallis üks balloon on? Päris äge on nii toite põnevamaks muuta, ent kas seda saab endale tihti lubada?

Comments are closed.