GO Travel: da fak, mis hinnad?!

Tuli mulle täna hommikul Go Traveli mingi uudiskiri “Talvereiside müük on AVATUD! Hinnad alates 319 €”. Asja lähemalt uurides, selgus lühidalt, et saada pole midagi või on ulmekallis.

Oleme rääkinud sõpradega Taisse minekust järgmisel aastal. Pileteid kellelgi pole, lihtsalt on jutuks olnud ja saadame teineteisele pakkumisi, kui midagi silma jääb. Täna hommikul tuli see sama pakkumine ja kui “vaadata lähemalt” jõuab mingile nö tühjale lehele, kus on vaja päring saata.

Veel üks asi, ma vihkan kui ma pean saatma päringu, ma tahaks reisi osta nagu riietepoes, vaatan, meeldib, ostukorvi, osta ja lenda. Mitte, et alates ja küsi pakkumist ja iga kuradi lina ja asi läheb alghinnale juurde :D

Kuna ma tegelikult teadsin, et see on Pattaya mida nad pakuvad, nägin seda pakkumist juba paar päeva tagasi, aga nende lehel näitas Bangkoki ja Phuketit, siis otsustasin päringu saata. Rohkem küll enda lõbuks, sest üldiselt ma ise ikkagi läbi reisifirma paketikat Taisse ei osta, aga samas on mul sõbranna, kes justnimelt paketikat tahab osta. Nonii, saatsin siis päringu… Mille peale mulle helistati.

Esiteks, enne kui ma meie vestluseni jõuan, kas tõsimeeli kõik need klienditeenindajad arvavad, et inimene teiselpool toru on debiilik, pole iial reisinud ja usub igast pläma, mida aetakse. Jah, ma saan aru, et ilmselt ongi neil mõnikord toru otsas keegi, kelle jaoks on see esimene reis, esimene broneering ja esimene kontakt ja kes ehmub vigaseks “meil on ainult 9 kohta alles ja tegelikult ma arvan, et kui te kohe ostu ei soorita, surete Eestis külma kätte ära” jutu peale.

Ühesõnaga, räägime kõigepealt Taist. Inimene helistab ja siis hakkab pihta, oi, süsteem on nii aeglane, oodake, oodake.. No okei, vaikin seal siis nagu loll. Selle asemel, et ava oma kuradi programm enne kui sa helistad, vii end nats kurssi, mida sa müüd, ära aja mingit soga telefonis, ja palu iga 10 sekundi tagant oodata… “Oi, broneeringuid on nii palju, süsteem on nii aeglane.. ” No mida sa siis helistad sellisel hetkel kui süsteem on hõivatud. Leia aeg, kui sul on reaalselt võimalus vaadata. Paku kasvõi välja, et helistan mõne aja pärast…

Ühesõnaga, selleks kuupäevaks kui meie Taisse minna tahaks, pole midagi. Äärmisel juhul mingi aja leiaks, aga kohe kindlasti mitte Phuketile. Veel vähem Bangkoki. Pattayale, palun väga. Põhiline oli see, et kui ma viitasin sellele üleeilsele Pattaya pakkumisele, siis ta ütles, et ei-ei, meil on Phuketile ka.. Aga ei olnud!

Okei, kuna Taist asja ei saanud, ütlesin, et räägime siis Bulgaariast. Ükskõik millal suvel, kaks täiskasvanut ja üks kaheaastane laps. Sobib 3* hotell, aga kõik hinnas. Ta küsib siis, et millisest summast kõrgemat pakkumist ta pigem ei saadaks. Küsisin vastu, et kui palju maksab kaheaastane laps? “Lennupileti, hotellid tavaliselt lisatasu ei võta lapse eest kui ta teiega ühes toas.” Okei. Kui reaalne on 1000€ saada reis kahele täiskasvanule ja lapsele. “Täiesti ebareaalne, paketid hakkavad 800 eurost!”

Hea, et ma istusin. Ausalt. Nagu da fak? 3 näkast tärni kaheksasada eurot? Kes peaks kuhu olema kukkunud, et selline reis osta? Miks ma näen igapäev Facebookis tiirlemas mingisuguseid 300-400 eurot maksvaid pakette. Okei, osad on viimase hetke pakkumised, aga ma olen ju siin-seal vaadanud ka, 350€ eest peaks saama mingi asja küll. Okei, võimalik, et mitte täis toitlustusega, aga… Hommikusöökidega ikka.

Võtsin praegu suvalehe – reisiparadiis.ee – kõige odavam reis oleks 279€ ja kõige kallim, ma rõhutan, kõige kallim, viietärni hotellis ja kõik hinnas… 475€! Kust kuradi persest tuleb 800? Ah?

Seega, palun näidake mulle pakkumisi, kus meie pere saaks minna 1000€ eest Bulgaariasse sel suvel ja nädalaks. Ma ei mõtle nüüd, et kõik lugejad peaks minu eest hullult guugeldama ja reise otsima hakkama, aga kui a) kellelgi jääb midagi silma, võib kirjutada b) mõni reisikorraldaja võib pakkumise saata vms

Kui leiate mõne muu toreda sihtkoha, siis võime sinna ka minna. Tahaks lihtsalt perega puhata. Ma alguses mõtlesin, et tõmbaks üksinda minema pärast EBAt, aga kuidagi kahju on mehest ja lapsest, et nad siia peaksid jääma ja Hedon saaks ka lasteaiast puhata. Teate ikka jah, et lastel soovitatakse ka suvel puhata :)

Ühesõnaga, jälle megaemotsioonipostitus, aga reaalselt, 800 eurot. Ma ei saa üle!

Tahan 1000€ eest saada pakkumise mina ja Meelis ja laps, tahaks süüa-juua ja ei pea olema 5* hotell, kui mingi bassein olemas oleks ja rand ei oleks viie kilomeetri kaugusel. Seda peaks ometigi Bulgaarias saama. Eelistaksin Golden Sandsi Sunny Beachile.

Tänan tähelepanu eest. Hakkame nüüd sööma. PS. Sushi ostsin täna Sushi Heavenist (keegi just blogis sellest), kus 30tk maksis 10,50€. See koht on oma nime sadakaheksakümmendkorda vahetanud, aga sushi on sellise hinna eest jumala okei. Oleme sealt aastaid ostnud. Koht ja inimesed on samad, aga firmanimi on koguaeg muutuses. Eelistavad ka, et sulas maksaksid. Mul suva. Sushi on hea. Ja Hedonile tehti karu ka :)

17 thoughts on “GO Travel: da fak, mis hinnad?!

 1. Tulime just perega Türgist, kaks täiskasvanut ja 3 last, käisime Kidy touriga olime Eftalia Splash Resort hotellis kõik hinnas pakett, reisi ostsin detsembris ja maksis kokku 1300 euri. Ülimõnus oli ja jäime super rahule ning plaan on minna järgmine kevad taas

 2. paljud reisifirmad on mustas listis, võibolla ajavad jama. et mujalt ei osata osta arvatakse.
  sa peaksid laskma mehel end mudida või jalutama minema, jubedalt iga jutt ajab närvi sind. samas täna on hull leitsak ja tuul ka jälle.
  mul on ka pea paks otsas n.ö:P

 3. Kuidas te küll rahaliselt toime tulete? :) Tahaks ka niimoodi elada

 4. Isegi Novatoursist saab odavamalt ja koduleht on neil ka selline, et vaata, pane ostukorvi, maksa ja lenda. :)

 5. Nad ei vaheta nime, neil ongi mitu erineva nimega “kohta” FB’s, aadress kõigil sama :D sushiheaven, sushigoal, sushiexpress, ehosushi.. võibolla rohkemgi.

 6. Eks ta nii ole, et büroos maksad oma saamatust kinni :). Ma tahaks lihtsalt kaitsta vaest klienditeenindajat (solidaarsusest), kes 1) ei ole süüdi, et ta peab töötama mingi asjaga, mis lihtsalt venitab ja uimerdab ja kümme korda välja viskab (võibolla on programm koguaeg selline, ennegi nähtud!); 2) ei TOHI tõenäoliselt oodata, kuna asi paraneb, sest temalt nõutakse oma palga välja teenimist ja loetakse sõna otseses mõttes iga sekundit. Olen pidanud vastama infopäringutele telefonitsi ka siis, kui pole internetti või, veel parem, elektrit. Siis oli küll juba ausalt öeldes lihtsalt naljakas :D.

  Muidugi, pole välistatud, et tegemist on lootusetu tuhmi tühikuga. Mulle helistati hiljuti, et määrida pangast laenu pähe. Kusjuures võtmise plaan oli ka, niiet mõtlesin, et las siis vahutab. Aga kui see inimene, kes ISE mulle helistab laenu reklaamimiseks, võiks minu meelest ikkagi teada, mida tähendab “krediidikulukuse kogumäär” :D.

 7. Ma lähen 30.mai-6.juuni Bulgaariasse Burgas Nessebar. Võtsime reisifirma Tuusiku kaudu paketi, kõik hinnas ja 5* hotell.Maksin reisi eest 695. Tundub vist ülemakstud, eks siis ole näha kas meeldib ka seal. Endal puuduvad kogemused ise reis kokku panna.

 8. Meie just bronnisime 2 täiskasvanut ja 2 aastane nädalaks Bulgaariasse. Hommiku-ja õhtusöögiga 1100 eurot. Vaata nt Novatoursist, seal ikka normaalsemaid hindasid kui 800 nägu.

 9. Aga kui Mallukas sai GoTraveliga koostöös ülisoodsalt reisile, võiksid ju sina ka saada…

 10. Käisime Novatoursiga, kõik hinnas, kaks täiskasvanut ja hinnaks oli 800+
  Hotell oli perla – selline pigem tagasihoidlik, samas toidud head, bassein olemas eraldatud lastealaga.

  Randa jaluta max 10 minutit, no kui laps kärus võib kauem minna, sest trepist ehk keerulisem käia.

 11. Ma lähen septembris Novatoursiga. Mitte küll Bulgaariasse aga ühele Kreeka saarele. Mitu nädalat otsisin normaalse hinna ja kvaliteediga pakette ja Novatours oli kõige parem valik.

 12. Hea Marimell!

  Meie reisikonsultant Kaja nimel tänan Sind eilse meeldiva telefonivestluse eest ja pärastiste põhjalike kommentaaride eest. Tõepoolest on Novatoursi müügisüsteem olnud viimastel päevadel veidi aeglane – äsja alanud talvereiside müük on olnud üliaktiivne ning müügisüsteem ei suuda hüppeliselt kõrgustesse tõusnud päringute arvu tavapärase kiirusega teenindada. Vabandame ebamugavuse pärast ja usume, et olukord kohe-kohe paraneb.

  Sinu postitus on algatanud reiside broneerimise teemal põhjaliku arutelu, mille üle on hea meel! Seepärast kasutan võimalust valgustada paari sõnaga tausta ka reisibüroo poolt.

  Go Travel müüb edasi kõigi Eesti tunnustatud reisikorraldajate puhkusereise – suurimatena olgu nimetatud Novatours, Tez Tour, Aurinko, Kidy Tour ja Mouzenidis Travel. Head kolleegid teistest reisibüroodest müüvad enamikus samade reisikorraldajate teenuseid, kasutavad samu müügisüsteeme ja saavad pakkuda sama hinda, mida reisikorraldaja müügisüsteem näitab.

  Üks hinnavahede põhjus võib olla selles, et http://www.gotravel.ee võtab hinnad otse reisikorraldajate müügisüsteemidest ja värskendab neid kord ööpäevas automaatselt, seevastu kui enamik kolleege uuendavad enda tooteid kodulehel käsitsi. Seetõttu on meil enamasti reklaamitud vaid reaalselt saadaolev hinnatase. Erandlikud hinnavead saavad tekkida vaid juhul, kui hind on muutunud käimasoleva päeva jooksul; samuti on erandiks Novatoursi kõnealune varajase tellija pakkumine, mille puhul ei ole uuendamine tehniliselt võimalik.

  Aeg-ajalt võiksime me kõik reklaamida 300–400 € reise, aga tuleb silmas pidada, et need on alati konkreetsed hotellid ja konkreetseteks reisikuupäevadeks. Tavaliselt on soodsaimal hinnatasemel reisid maikuus, kui hooaeg pole veel täistuure üles võtnud, või septembris-oktoobris, kui hooaeg hakkab lõppema. Juunis-juulis-augustis reisimiseks on reeglina kõige soodsam osta pakett varajase tellija hinnaga (oktoobris-novembris järgmiseks suveks). Alati võib leiduda ka mõni viimase hetke pakkumine, aga see eeldab kliendilt paindlikkust reisi ajas ja valmidust kiiresti otsustada.

  Mis puudutab konkreetselt Sinu reisisoovi, siis soovitud kuupäevadeks ehk perioodiks 14.-15.06 ei ole Tallinnast algavatel Bulgaaria reisidel tõesti võimalik 1000 € eest kolmele „kõik hinnas“ teenust pakkuda. 13.06 väljumisega on lennukis tõepoolest järel vaid 9 kohta, mille puhul hinnatase algab mõnevõrra kõrgemalt (hetkel u 1235 € kogu perele).

  Kahjuks ei täpsustanud Sa telefonitsi, et kõne alla võiksid tulla ka teised sihtkohad või kuupäevad. Bulgaariast oluliselt soodsamal tasemel leidub pakette Türgisse, kuupäevades paindlik olles ka Montenegrosse. Kui oled valmis reisima veel maikuu jooksul, võiksime uurida ka viimase hetke pakkumisi. Kui soovid ka neid võimalusi vaadata, siis ole hea ja anna märku mulle või reisikonsultant Kajale.

  Mõnusat suve soovides
  Anu Vane
  Go Traveli turundusjuht
  anu.vane@go.ee

 13. See “suva” leht mille sa leidsid, reisiparadiis.ee – soovitan täiega. Reisikorraldaja Nastasja on superasjalik ja talub kõik lollid küsimused ära:D lisaks, me leidsime sealt kõige soodsama paketi, millel oli juba kogu kindlustuse laks sees (tuusik.ee oli kallim). Saime korraliku reisi alla 500€ nägu.

Comments are closed.