Hedelin 2 ehk Tagurpidi sünnipäev

Uskumatu kus see aeg lendab, alles ma jalutasin mööda Rocca al mare keskuse keerdtreppe, et see sünnitus ometi peale hakkaks.. ja juba on ta kaks. Millegipärast seda “kohutavat kahest” kardetakse. Ei mäleta ma, et Hedon oleks selili poe põrandal röökinud ja ei eelda seda ka Hedelinist. Ma arvan asi ongi selles, kuidas sa ise lastesse suhtud. Lase neil olla laps, ära eelda neilt mingit loogilist käitumist ja saa aru, et ta ongi laps ja sinuga mitte samal levelil ja ma arvan, et asi toimibki.

Hommikul laulsime beebi õhupallide ja kingitusega üles. Sai meilt kingiks Stokke JetKidsi pealeistutava kohvri, sest viimane reis näitas, et saab ka küljega istuda ja ühe jalaga lükata ja seda sõda seal lennujaamas lahutada on keerulisem kui talle enda oma osta.

Koos õhupallidegqa sisenes ta lastehoidu, kaasas pitsapannitäis emme tehtud sushiampse – tegin kurgi ja suitsukanaga, lastele sobivaid. Hedelin oleks ilmselgelt eelistanud lõhe ja krevettidega, aga arvasin, et paljud lapsed a) ei sööks, b) nende vanemad ei julge neile toorest kala anda. Läksin lihtsamat teed pidi.

Limpa saatis meile mõni aeg tagasi mitu plokki neid vesi+mahl kõrrejooke ja ühe panin neile lastehoidu ka kaasa joomiseks.

Aga päris pidu tuli alles õhtul

Sel korral tõesti väga väike pidu, sest Hedon tahtis enda sünnipäevaks ainult poisse, siis mõtlesin, et okei, teeme kaks eraldi pidu, aga ei hakka meie klassikalist 40 inimest + lapsed kutsuma. Oligi selline perekondlik istumine vaid lähedasemate mängukaaslastega. 

Suvel käisime lastega niisama aega veetmas Rocca Toweris uues selles Mängu Saare mängutoas ja see tundus just sobilik. Mõnusalt kompaktne, lähedal ja kuupäev oli vaba. Tellisin Selveri e-köögist hunniku süüa ja Kooker saatis mini pankooke. Keegi ei vaidle, tahan Elsa pead, tahan Olafi naba, tahan seda Ämblikmehe sõrme või justnimelt selle kommiga torditükki. Pannukad lähevad alati kõigile peale. Joogiks jagus Limpa veis+mahl kõrrejooke ja palju neil ikka vaja.

Pidu algas ebatraditsiooniliselt tordisöömisega ehk siis tegin Kookeri pannukatest kuhja ja säraküünlad peale ja minekut.

Video, mida preili kingiks sai, leiab meie YouTube’ist:

Selline väike kodune pidu oligi sel korral.

3 thoughts on “Hedelin 2 ehk Tagurpidi sünnipäev

Comments are closed.