Kui kallis on sünnipäeva pidamine Tais?

See oli mul juba kolmas kord oma sünnipäev Phuketil veeta. Kuigi sel aastal pisut teisiti, sest hulk sõpru oli samuti sinna reisinud… ja kuigi mul olid plaanid, kuidas ja mida teha, siis käiku läks hoopis plaan B.

Kui ma alguses tahtsin sünnipäeva pidada ühes Tai buffee kohas, mis vanasti maksis 199 bahti (5€) nägu ja said seal ise keeta ja küpsetada, siis nüüd oli toimunud kontseptsiooni muutus, neil oli tekkinud valmis buffee, hind 279bahti (7€) ja kui grillida ja kokata tahad, siis lisa 100 bahti (2,60€) per nägu. Lisaks joogid.. Mulle tundus, et see ajab mu alguses planeeritud eelarve totaalselt lõhki, 13×10€ + joogid tundus mulle Tais palju. Tuli leida plaan B. Ja see tekkis täitsa juhuslikult.

Kutsusin kõik hoopis detsembris avatud uuele söögiturule Patongis – Da Hood.

Kui ma nüüd täitsa aus olen, siis mul polnud terve reisi aja mingit sünnipäeva tunnet. Et oo, varsti on jne. Ka sünnipäeva hommik oli suht rändom, kui välja arvata, et tavalise võileib-cappuccino asemel tõi Meelis ka lilled ja koogi.

See me lemmik hommikusöök Phuketil – 7/11 singi-juustu võileib (25 bahti ehk 64 senti) ja cappuccino (sama hinnaga) ehk siis kahele sada bahti. Tegelikult on neil mingi pakkumine, et kaks võiksi, kohvi ja banaani on 98 bahti. Niiet igati soodne variant.

Pärast hommikusööki läksime randa ja kuna oli suht pilvine, siis valisime ilma varjudeta ranna. See oli samuti selline vaiksem koht, Patongi ranna lõpus mingi väike sopp.

Kadri-Kristo elasid seal suht lähedal ja tulid ka randa. Mida ma poleks oodanud olid lilled ja õnnesoovid, sest noh, nagu ma ütlesin, mul polnud eriti mingit sünnatunnet ja pidu oli planeeritud õhtusse.

Õhtul kohtusime siis rahvaga Da Hoodis. Läksime juba pool tundi varem kohale, sest olime varasematel õhtutel välja skautinud, mis kell lauad täituvad ja noh.. pole seal turul sul kellegagi arutada, et broneeriks ühe laua kolmeteistkümnele.

Andsin kõigile 200 bahti (5€) ja lasin nad turu peale laiali – ostke mida ise tahate ja katame koos sünnipäeva laua. Ise ostsin puuvilju ja joogid – rummikoksid, vee ja kes soovis sai õlut.

Kui suurem osa haaras juba tuntud Pad Thaid, kanavardaid, grillitud krevette, aga, et meie seltskonnas oli ka kohalik, kes tõi sitikaid-satikaid ja kala. Kusjuures me oleme ise ka seda soolas küpsetatud kala söönud, aga me ei teadnud, kuidas oleks nö õige. Kohalikud panevad salatilehe sisse klaasnuudleid, kala, kastet ja piparmünti ja naudivad selliseid ampse. Tõesti, väga hea oli.

Kui olime kõhud täis puginud, siis liikusime teisele söögiturule meie mojito meistri juurde, kust tellisime kaasa ämbrid ja kes soovis jätkasime pidu pingpongi ja geitänava pidudega. Minu õnneks oli mojito vennal diil – kui ostad sünnipäeval ühe ämbri, on teine tasuta :)

Kokku läks seega sünna maksma 2900 bahti ehk 75€. Igati normaalne. Mul on tegelikult palju rohkem heameel selle üle, et nii palju sõpru viitsis selleks Taisse tulla, et mulle õnne soovida! Minu meelest oli mul lahe idee – hakata puhkust planeerima koos sõpradega juba pool aastat varem, otsida koos parimaid lennupakkumisi, hotelle jne. Vabalt teeks uuesti nii :)

Ja kuigi ma ütlesin juba pool aastat tagasi, et ma tõesõna ei oota ühtegi kingitust, vaid see et nad tulevad on super, sain ikkagi kingitusi ka.

Esiteks sai alguse minu Villeroy & Bochi kruuside kollektsioon – Eesti oma check!

Lisaks panid sõbrad pead kokku (õigem oleks vist öelda rahad) ja lennutavad meid Meelisega Londonisse. Meelis kinkis lisaks õhtusöögi Jamie Oliveri juures.

London on selline koht, millest ma olen aastaid unistanud. Ma olen seal käinud ja alati olen mõelnud uuesti minna, aga alati olen jõudnud selleni, et mingi tonnine laks paariks päevaks minna ja no.. selle raha eest saab nädalaks palmi alla. Nüüd on pool muret murtud – elamine, lapsehoidja, lennud.. Tuleb endal vaid metroo ja shopinguraha kogumiskontolt võtta.

Muidugi ei puudunud kingituste seast ka kohalik rumm SangSom ja ananass. Kusjuures, see ananass on mul kodus kapil ja ootab, et Hedon hambad sisse lööks.

Nii lihtsalt see 35 tuligi. Sõprade, hea söögi ja veel parema mojitoga. Londonis ilmselt jätkub :)

9 thoughts on “Kui kallis on sünnipäeva pidamine Tais?

  1. Londonis praegu suht soodne käia (noh ma muidugi plaanisin ette asjad). Käisin aasta tagasi 3 päeva ja kahe peale läks: lennupiletid edasi-tagasi+ostetud kohad+tagasitulles lisapagas ca 80euri, bussiga stanstedist Londonisse ja tagasi 10 poundi, majutus kesklinnas 2 ööd koos hommikusöögiga 105 euri, ööbimine kesklinnas seega transpordile ei kulnud käisime jala, vaatamisväärsused kallid-käisime tasuta muuseumis ja London eyega sõitmas ca 50 euri. Lisaks siis söömine (mitte just kõige odavam) ja shoppamine (Primark on rahaauk). Ühesõnaga peale brexitit hinnad odavad ja väikese planeerimisega London hea nädalalõpu sihtpunkt.

    1. Meil Londonisse minek mai kuus, majutus veel vaja leida. Mitte kuidagi ei leia hinnaga 105 eur kaks ööd. Meil küll vaja kolmeks ööks aga hinnad kesklinnas oluliselt kallimad. Jään väga ootama Londoni majutuse otsingu postitust ja näpunäiteid. Võib-olla õnnestub tänu teile leida endalgi midagi head ja soodsat, mida ise kahjuks ei oska. Millal minek?

  2. Tervist, Õnne, Armastust ja kõike paremat Sulle Õnnitlused väikese hilinemisega aga ehk kuluvad ära

  3. Minul hoopis selline küsimus, et kust see ilus kleit pärit on mis sul esimesel pildil seljas on? :)

Comments are closed.