#reisiblogid Tai

Meie Tai 2018 – palju kõik maksis?

Maksime per nägu vähem kui keskmine paketikas ja nägime-kogesime sealjuures nelja erinevat sihtkohta. Mina soovitan jätkuvalt oma reis ise kokku panna, kui Taisse minna. Türgi ja Egiptus, Bulgaaria ja Kreeta jäägu paketikate jaoks.

Hinnad järgnevalt siis ühele inimesele:

Laevapilet Soome 1€ (Eceröline kampaania)

Sadamast lennujaama 10€, mille maksime blogilugejale benarahaks, et ta meid ära viiks.

Lennupiletid edasi-tagasi 435€ – ( Helsingi -Doha-Bangkok / Phuket-Doha-Helsingi, ostsime otse Qatar Airwaysi kodukalt (link))

Bangkoki hotell, 2 ööd 106€ nägu – Centre Point Silom (link), ööbisime kahe magamistoaga sviidis viiekesti. Väga lahe koht, soovitame soojalt.

Bangkokist Koh Sametile 13€ – sadamasse läksime kohalikku Taxifyd kasutades ehk Grab äppi teenust kasutades, mis näitas hinnaks 2200-3200, mõtlesime, et okei, tänaval pakuti 3500, kaubeldes 2500. Juht pakkus ise välja, et teeme 2500. Meile sobis. Tegelikult oleks võinud ka nö taksomeetriga minna, sest kolm tundi hiljem kohale jõudes näitas see 1845 bahti. See ilmselt oleneb ka liiklusest ja ummikutest kui kiirelt linnast välja saab. Lisaks kiirkaater 15€ edasi-tagasi.

Koh Sameti hotell, 2 ööd 51€ nägu – Avatara Resort (link)

Sadamas ootas meid juba takso, mis hotelli viis – 6€.

Pattaya hotell, 4 ööd 63€ nägu – Zing Resort & Spa (link)

Vahetasime hotelli Airbnbst leitud korteri vastu, mille eest ei maksnud midagi, sest kasutades elamise broneerimisel meie linki, siis saate teie allahindlust ja meie boonust, selle boonuse eest me ööbisimegi.

Transfeer hotellist lennujaama – 5€

Siselend Pattaya-Phuket 25€ (ostsime otse Air Asia kodukalt (link))

Transfeer lennujaamast hotelli 6€

Phuketi hotell, 7 ööd 92€ – SunSeaSand Hotel Patong (link) – naljakas, et meil pole ainsatki pilti Phuketi hotellist tehtud. Ei sel aastal ega eelmisel aastal. Olime seal teist aastat, sest asukoht on super ja hind hea.

Transfeer hotellist lennujaama 5€

Lennujaamast sadamasse 12€, tõin blogilugeja lastele Tai maiust :)

Soomest tagasi koju laevaga – null, Naabripoisil olid mingid kupongid.

KOKKU: 846€ inimene

Sularaha oli meil kaasas 1700€, millest sada vahetasin kohe Eestis ära, et oleks nipet-näpet takso ja vee ja kõnekaardi jne jaoks olemas. Ülejäänud võtsin kaasa eurodes ja vahetasin koha peal vastavalt vajadusele. Ma tunnistan, et mitte kordagi selle kahe nädala jooksul ei mõelnud ma, et see on liiga kallis või ei tea, kas seda peaks ikka ostma. Kõike mida hing ihaldas, me ostsime. Ka Meelise 80€ ujukad või 60€ pusa polnud mingi küsimus. Ühed kingad oleksin ka tahtnud endale osta, aga no minu suurust polnud. Netist otsisin, maksid kolm korda rohkem :(

Alles jäi sellest täpselt 110€.

Pilt tehtud enne seda kui sellest bahtidehunnikust 1300 pidime rehvivahetusele loovutama. Me rehv oli katki, rollerirendifirma küsis 2000 bahti, teadsin, et küsib liiga palju, läksime vahetasime ise rehvi ära, maksime küsitud hinda 1300 bahti, polnud aega kaubelda. Takso tuli 30 minuti pärast. Odavam ikka kui 2000 bahti :)

Kaardimaksed on suurtes kaubanduskeskustes turvalised, seega, kui osta midagi suurt, siis milleks raisata kaasasolevat raha kui saab maksta kaardiga, mitte, et hiljem tuleb puudu ja võtad välja ja maksad teenustasu. Kokku kulus poodides (ehk siis suured ostud, minu kleidid, tennised, ujukad, Meelise pusa jne) 273€.

Seega, reis kahele 3555€ ehk suures plaanis 1800€ nägu kõik jutud – lennud, hotellid ja elamine, söömine, rollerirent, shoppamine jne.

Varem kulunud rahad: 

2017. aasta Tai reisil (link!) – 2705€ (aga siin tuleb ilmselt arvestada ka sellega, et me saime veahinnaga lennupiletid, mis maksid vaid 311€)

2016. aastal Tai reisil (link!) – 3360€

Tähelepanek, mis me tegime. Hea oleks reisi alustada Phuketilt ja liikuda edasi Pattayale, Bangkoki, sest seal on kaks korda odavam. Aga kui harjud ära, et saad kohalikku Larb Mood ja Tom Yumi 40-50 bahtiga, siis on Phuketil sada bahti ka suur raha.

Kui teie Tais käinud olete, palju teil raha läinud on?

Kasuta reisimiseks Bonusway keskkonda ja kogu selle pealt boonuseid,
mida saad välja võtta reaalses rahas :)

35 thoughts on “Meie Tai 2018 – palju kõik maksis?

  1. 17 päeva. Minu meelest suht hea hind jah. Ma tavaliselt teen eelarve 1500€ lennud-hotellid kahele, ja 100€ päev raiskamiseks. Aga eelmine aasta juba näitas, et.. kisub rohkemaks :) Seega sel aastal panin eelarveks 4000 :)

 1. Olime 5.02-18.02 Bangkok-Krabi-Koh Lanta-Phi Phi-Ao Nang( Railey beach)-Phuket-Bangkok. Koos mehega läks meil kogu reis koos lennukipiletitega kuskil 3800€.

 2. Naasesime just 2 nädalat tagasi Taist, kus olime 3,5 nädalat ning raha kulus kahepeale ca 4000. Selle summa sees on muuhulgas ka kindlustus, 2 siselendu (Chiang Mai-Krabi ja Krabi-Bangkok) ning rollerirent pea terveks reisi ajaks. Midagi tegemata/ostmata/söömata raha pärast ei jäänud ning vähemalt toidu osas võib öelda, et priiskasime omajagu :)

 3. Me käisime eelmine aasta Phuketil ja kahe peale läks kõik kokku 2 nädalat (lennud+majutus+ekskursioonid, roller ja toidud, väljaskäimised) 2500 eurot, aga me ei ostnud väga midagi kaasa ka.

 4. 2016a käisime ja kulus umbes sama summa mis teil 2016a. Pisut rohkem vist. Aga käisime esimest korda ka. Ja lennupiletid olid juba 1000€ kahele. Hea on lugeda sinu reisi nippe. Natuke ikka kahetsen ka, et see aasta ei läinud. Samas tekkis idee minna lastega Koh Sametile nii kuskil kümneks päevaks. Järgmise aasta veebruari koolivaheajal. Kuigi Phuketile kutsub mind tagasi

 5. Me olime 2016. aastal 3 nädalat Tais ja kulutasime kahepeale kokku 2324 eurot. Reisil olime viiekesi ja enamuse ajast võtsime majakese/korteri kamba peale ja tänu sellele saime üsna odavalt ööbitud.

 6. Olime 2016 2 nädalat phuketis ja kokku läks reis+ kuluraha 2 peale kokku 7000 € Meil oli paketikas ja ostude/ väljas käimiste jne pealt ei säästnud. Ulme summa kui lugeda et saab poole vähemaga hakkama, nyyd järgmine aasta plaan minna uuesti aga seekord kindlasti omal käel Sellepärast on niiiiii hea kui saab sinu postitustest häid nippe kõrva taha panna, et kus/mis jne

 7. Kuu aega Indoneesias- 1200 eur/inimene (hotellide, söögi jm. pealt kokku ei hoidnud) Kasutasime ainult paar korda uberit, ülejäänud oli ühistransport. Soovitan!

 8. Mis on parim paketireis mis sa siiamaani teinud oled? Just sihtkoht? Plaanime sel suvel minna, oleme kahekesti ning otsime tõesti mingit sellist kohta, kus saaks kasvõi nädal aega jutti istuda basseini ääres ning puhata. Aga et oleks ka mõned turud lähedal jne. Mingeid vaatamisväärsusi me väga taga ei aja, lihtsalt et näeks natuke kohalikku elu-olu, kui piisavalt puhatud sai. :)

  1. Hmm.. mulle meeldis eelmisel aastal Tuusikust leitud Türgi. 5* all ink. Sides asuv hotell. Ala oli hea ja suur, mõnus lebotada. Lähedal oli mingi turg ka ja rohkem poleks vaja olnudki :) vaata reisiblogide alt vanu postitusi.

 9. Mulle jälle tundub 1800€ ikka päris kallis. Me paari nädala pärast minemas kaheks nädalaks Taisse ja ca selline eelarve kahepeale:
  Nt lennud maksid meil inimese kohta 410€
  Siselend inimese kohta 50€
  Ööbimised erinevates hotellides/hostelitest kokku per inimene ca 100€
  Ja raha kaasa võtta šoppamiseks-söömiseks-taksosõiduks plaanisime võtta per inimene 400€
  Samas me ka väldime pigem kalleid turistipiirkondasid, ööbimine osa aega ka täiesti askeetlikus rannabungalow’s ning 80€ ujumispükse ei plaani soetada. :D

  1. Noh, Meelise eelmised ujukad olid ka vist samas hinnaklassis ja sel aastal sai viis aastat. Olid juba üsna pleekinud. Seega kui uued ka viis aastat vastu peavad, siis norm :)

   Aga mina ei kujuta ette 400€ga hakkama saada. Kuigi meil sõbral kulus ka umbes sama palju :)

  1. Ma pole kunagi pikka maad nii lennanud, et “telekat” poleks. Meil olid väga okeid lennukid. Minnes üks kahekordne ja megauur. Tagasitulles ainult paariaastavanune isend jne :) kiidan teenindust, toitu, kôike – iga kell lendaks Qatariga uuesti

 10. Naasime 1,5 nädalat tagasi Phuketilt. Kolme nädalane reis kahepeale 3000€ lisaks veel üks öö Doha hotellis. Sōime peamiselt turgudel, igal ōhtul sai kuskil väljas istutud ja kokteilitatud. Sōitsime rolleriga, meeldib pigem ise explorida kui turistidega ringi tuuritada. Phi Phi praamipiletid vōtsime Jensilt. Rahaga kokku ei hoidnud, kui bahtides tundus mōnes piirkonnas hinnaerinevus suur, siis eurodes ikka imeväike. Ainuke pettumus mulle oli Kata, mida hullult kiidetakse. Ōhtul pole seal reaalselt midagi teha ja sōidutee ääres peab rahvamassist mööda ukerdama kuna kōnnitee praktiliselt puudub.

 11. Kas läksite kohe päris tülli oma reisi seltskonnaga et kohe pidite ära kolima?

 12. Käisime 2015 aasta lõppus ja läksime kolmekesi, laps juba sellises vanuses, et soodukaid pole. Kogu reis (3 sihtkohta) kolme peale läks u. 5500 EUR. Ööbisime vaid heades hotellides, sõime restodes ja niisama õues, käisime mitmel ekskursioonil, etendusel (Templid jne), veepargis.. ostsime asju ja muud kraami.. Seega ma ei arva, et kallis oli. Kõige kulukamad asjad, mis ostsime, oli minu lõhnakas ja lapsele üks asi ka..mõlemad 80 eur piires. Ma saan aru, et saab ka odavamalt, aga lapsega reisides ei tule mingi seljakotireis kõne allagi :).

  1. Need hotellid kus me olime, 4* omad, sobiks ka lapsega reisides. Samamoodi mahutaks asjad kahte käsipagasisse ära :) ja restodes ei sööks. Kuigi noh, restol ja restol on vahe, ma ei tea kus te käisite. Me ikka tänavarestodes, mitte restoranis suure tähega :)

 13. Kas hotellitoad on normaalse temperatuuriga? Kui konditsioneer sees, kas saab ka reguleerida või välja lülitada? Mul sõbranna peatus mingis hotellis, kus toatemperatuur oli 17 kraadi. Reguleerida ei saanud…

 14. Käisin Phuketil 2015. aasta lõpus 2 nädalat ja kogu pakett, lennud, kindlustus, hotellid, söök jne läks 1100 eurot.

 15. Kuidas kõige parem rahaga teha? Kui palju Eestis vahetada? Kas kohapeal raha väljavõtmine on kallis? Kohapeal raha vahetamine?

  1. Üldiselt võtan ma kaasa eurosid, vahetan kohapeal jooksvalt. Vahetan a 100€ enne reisi Eestis, et oleks ala taksoraha ja kui tahan vett osta vms. Tais on väljavõtmine olenevalt summast 5€ + Eesti panga tasud (1-2% summalt vms). Lihtsam on Eestist eurod kaasa võtta, nii püsib paremini eelarves ka.

 16. Kui vana teil laps on? Kuidas talus vanematest eemalolekut kuni reisil olite?

  1. Laps sain jaanuaris kolm. Sai väga hästi hakkama. Helistasime, saatsime pilte-videoid, tegime videokõnesid. Ta lapsehoidjatega õnneks nii harjunud, et olekski seal nagu kodus. Lasteaias öeldi, et naljakas, et ta üldse ei rääkinud, et teid pole.. Noh, ta ei saanud ilmselt arugi, et me nii pikalt eemal olime, sest suhtlesime kogu aeg ja olime tegelikult nö olemas.

  2. Kust te hea ja usaldusväärse lapsehoidja leidsite või hoidis keegi pereliige? :)

  3. Tead, leidsin täitsa juhuslikult. Sõbranna soovitas. Kutsusin ta Hedoniga tutvuma, kui Hedon oli 11kuune :) Mõlemale meeldis, jäigi käima ja siiani suured sõbrad :) Käime ka vabal ajal perekonniti läbi.

Comments are closed.