Kui tasuta saab, siis ikka kiloga!

See pole esimene kord, kus ma reisil olles restoranis imestusest lõua tagasi üles lükkan, sest kogused mida idanaabrid endale taldrikusse vohmivad, on imestamist väärt siiani!

Arutasime seda just Kretega (sõbranna kellega me reisil oleme), et mis asi see ajab inimest endale kümmet pitsaviilu haarama, kas ta tõesti sööb nii palju või on asi pigem selles, et kui tasuta saab, siis võtan ikka nii palju kui kanda jõuan?!

Kohati tekib tunne, nagu homme hakkaks sõda, kõik poed pandaks kinni ja mitte kunagi enam ei saa süüa. Selliseid koguseid normaalne inimene ei tarbi hommiku- või õhtusöögiks, vaid nädalas!

Reaalselt nad tõstavad endale kilo mureleid, terve virna aprikoose/nektariine, pool arbuusi jne
Eile nägin sööklas reaalselt mingit vene mammit, kes oli võtnud supikausi ja terve selle täie spagette endale ette toonud, teises kausis oli samapalju lihakraami ja kolmandas veel saltikraam. Kuhu see mahub? Nagu reaalselt? Kas sa lõhki ei lähe, inimene?

Ja teine tähelepanek.. Venksidel on suure laua peale ära jaotatud, kellele mida – kes võtab kartulid ja pasta, kes liha ja kala, kes puuviljad, kes noad-kahvlid, kes joogid.. Ja nii nad parvena peale lendavad punkt kell 8; 12:30 ja 18, lisaks veel kl 12 ja 16 basseini ääres, kui nikse näkse jagatakse.

Ühesõnaga, ei midagi uut siin päikese all, aga ikka paneb sajaga imestama!

Kui palju teie korraga sööte? Hedon sööb julgelt rohkem kui mina, aga meie kahe taldrikus on kokku ka vähem süüa kui mõnel teisel.. Ma ei söö ju sellepärast rohkem, et maksma ei pea!

Näide ühest meie õhtusöögist kahele.

 
Olgu öeldud, et sellest täidetud paprikast jõudis suhu vaid üks amps ja sama selle “kohupiimamassi” kohta. Paprika sisu oli see sama, mis ka salatiletis saadaval oli, aga maitses rõvedalt. Seega paar lusikat suppi, paar ampsu kartulit ja brokolit, lihakraami; see marineeritud punane paprika seentega oli aga õhtu nael!

20 thoughts on “Kui tasuta saab, siis ikka kiloga!

 1. Meie pojaga, kes on sama vana kui Hedon, sööme kindlasti rohkem kui teie õhtusöök Julgelt korrutaks kahega vähemalt kogused.

  1. Ma olengi väikse söömaga ja Hedon sööb mu meelest täitsa normaalseid koguseid.. Mingi 300grammi korraga kindlalt!

  2. Sa ei saa ju ennast siia adekvaatse näitena tuua, kui oled maovähendusoperatsiooni läbi teinud?!
   Usun, et ega sinagi end tagasi hoidnud, kui paarkümmend kilo priskem olid.

  3. Jah, ma sōin siis rohkem, aga ma ei söönud ju ōhtusöögiks mitu kilo toitu!

 2. Käisime kunagi mehega ka soojamaa reisil :D Oli samuti kõik hinnas +, seal oli väga rikkalik toiduvalik. Süüa sai meeletult, pluss veel juurde kella 11 ja ala 15 paiku antavad vahesnäkid basseini ääres (pm nagu sul siin kirjutatud). Meile mehega tegi nalja, et kurat, ei jõua basseini ääres veel kohta sisse võttagi kui tuleb uuesti sööma minna :D . Kõhutühjusest rääkimata. Enamjaolt me jätsimegi need vahesnäkid vahele (kui siis võtsime mõlemad ühe jäätise, aga see selleks). Ja mida nägid minu silmad ühel hetkel basseini ääres :D .. Vanem vene mammi, kellega me sõime lähestikku hommikust oli endale basseini äärde kaasa võtnud hommikusöögilauast 4 keedumuna! :D Jep, reaalselt olidki 4 muna :D.. Tunni aja pärast lõunasöögi ajal kohtusime me teda taas “restoranis” söömas.. Olen oma kaaskolleegide hulgas ka tähele pannud just venerahvusest inimeste seda eripära, et kui tasuta saab, siis tuleb krahmata nii palju kui võimalik, isegi siis kui ta seda väga vb ei vajagi :D ..

 3. Tulime ka just reisilt ja pean tõdema, et ikka sai rohkem söödud kui tavaliselt :D Loomulikult mahtus kõik ühte taldrikusse ja kindlasti jäi midagi mõnikord ka järgi. Lisaks magustoit ja puuviljataldrik mitme peale oli tavaline peale seda. Palju erinevad asju oli mida proovida ja nii ta läks. Teiste taldrikuid ja suutäisi ei lugenud või lihtsalt ei jäänud silma

 4. Absoluutselt igal reisil ma imestan, miks nad laovad kuhjade viisi toitu taldrikusse, mis maitseelamuse sealt saab nagu sead songerdavad! Saab ju mitu korda võtmas käia. Ah nagu laevadelgi rootsi lauas pakutakse head ja paremat aga mõned lepivad ainult friikate ja ketsupiga, hea valik!!

 5. No mina ei tea mis jama sellega on reisidel olles aga mina söön ka palju! Kodus läheb hommikusoogiks 1 voileib aga reisidel söön tund aega ja võtan kõike. Aga no tasuta see pole ju siiski. Ammu endal ju kinni makstud.

 6. Meenub, kuidas tudengitena käisime välisfestivalil ja jõudsime kohale õhtusöögi ajaks. Seal sain endale kahmata võileivakraami ja kuna reis oli pikk, siis ega me ei hellitanud. Kuhjasime taldrikud täis nagu korralikud ida-eurooplased muiste. Järgmisel hommikul aga enam juustuviile ise võtta ei tohtinud, neid jagati :D.

 7. Kunagi olid meil õega Hispaanias erilised söömaorgiad. Läksime näljastena ühte megasuurde buffeesse ja sõime seal tunde :D Aga ma olin siis nooruke, nii et olen praeguseks üle saanud.
  Ühe mu õe tuttavaga (suuuur/pikk mees) juhtus selline asi, et ta saadeti buffeest minema, sest ta söövat liiga palju. Ja Hawaiil oli ühes buffees seinal kirjas, et tohib max 90min süüa :D

 8. Käisime eelmisel suvel laevaga Peterburis ja mingi noor vene paar toppis hommikusöögilauas koti croissante täis, lausa turukott oli selleks kaasa võetud. Ju vist ei jäänud laevapiletit ostes üldse raha järele.

 9. Olen samuti laeva peal töötades tähele pannud, et just vene rahvusest inimesed topivad endale igale poole sööki, kuhu vähegi annab ja mõnel on veel jultumust kilekotti töötajate käest küsida, et ka selle saaks marmelaade ja muud head-paremat täis laduda. :D

 10. WTF? Sina, kes sa sõid vanasti nagu loom, tuled nüüd oma lõigutud maoga teisi kommenteerima?? :D Mõtle, siis sellele ajale, kui sa ka samamoodi ahmisid, kuna olen sind isegi metsikuid koguseid sisse ahmimas näinud :) Ja üldse, mis selle postituse mõte oli?

  1. MInu mõte, oli, et milleks halvustada kedagi, kes sa ise hiljuti olid. Sinu postituse eesmärk on näidata, et sa jumala eest seda enam ei ole ehk kompleksid kompleksid kompleksid :)

 11. Tead Sa, ma ise olen ka vist selline nagu need venksud. Kuna muidu endale väga suuri patte lubada ei saa, siis puhkus on selline koht , kus luban endale kõike. Viimane kord Hispaanias oli üks taldrik krevette, teine paellat ja pitsat täis . Siis veel arbuusi ja jäätis ja veini. Nagu täitsa pööraseks väikseks elevandiks muutund :) et tead sööks kohe väikse Põlva maakonna ära. :P Tagasi tulles läheb kõik samas rütmis edasi, vist vaja seda :) niiet tead ma ei imesta :)

 12. Eks omal magu kokku õmmeldud, siis kadeduse noot hakkab ikka helisema, kui teised SAAVAD rohkem süüa. Nii kibestunud vanamutt oled :)

  1. Ma saan ka süüa palju tahan ja erinevaid asju jne, aga ma ei mäleta ka siis kui ma suurem olin, et ma oleks kolm tonni endale ette tõstnud sp et on võimalus!

Comments are closed.