#elulineblogi

Kust maalt hakkab petmine?

Ajendatuna eelmisest postitusest ekside teemal.. Hakkasin ma mõtlema, et prioriteedid või arusaamad muutuvad ikka aastatega kardinaalselt. No kasvõi näiteks see “kust hakkab petmine”.

Ma mäletan, et mingi 15aastaselt oleksin ma olnud valmis tegema sellise draama, et hoia ja keela, kui oleksin kuulnud, et mu peika kellegagi suudles. Täna mõtlen, et ah, jumala nonsenss ju.

Me oleme tegelikult Meelisega jumala palju sellest rääkinud, sest mäletan, et isegi meie algusaastatel ma mõnikord tundsin end kuidagi kehvalt, kui ta mingite naistega kuskil chattis, aga seda pigem seepärast, et ma jäin siis tahaplaanile. Tal muidugi oli metsikult naistuttavaid, noh, nagu mul on jälle rohkem meestuttavaid. Täna muidugi pakub see isegi nats nalja, aga.. Siis ikka lõi süda kiiremini neis olukordades.

No näiteks täna ma ei kujuta ette, et ma teeks mingit draamat, kui ta kuskil mingi tšikkiga suhtleb – järelikult tunneb, järelikult on millestki rääkida. Jumala eest, las räägivad. Või kui ma näeks Meelist kuskil peol kellegagi suudlemas, änd? Jumala eest, suudle palju kulub, mis see meie elu muudab? Kas see teeb temast halvema abikaasa või halvema isa? Kindlasti mitte.

Mulle meenub üks pidu. Aastaid aastaid tagasi… Läksime sinna mingi kambaga koos, igaljuhul õhtu edenedes olin mina mingi tšikiga suitsuruumis ja noh, nagu ikka, flirtisin.. Igaljuhul ühel hetkel me suudlesime ja ma olin veits selline, appi, äkki Meelis näeb. No me polnud siis veel sel teemal nii laialt arutanud ka. Proovisin mina siis silmanurgast ikka kiigata, et äkki ta läheb mööda ja näeb, et ma siis kohe tõmban tagasi vms.. Mingil hetkel läks Meelis mööda ja tegi “yes” märki, et hea valik. Sellised me olemegi. Me näiteks vaatame tänaval koos naisi. Mehi ka. Riideid. Kingi. Keegi läheb mööda ja me oleme mõlemad: “Nägid v?” ja ilmselgelt olime me mõlemad tähele pannud sama asja möödujal – kingi, pükse, meiki, mida iganes. Aga alati on see sama asi, millele me pilk peatuma jääb.

Ja kui me jõuame nüüd seksini, siis… Vanasti ma olin ikka jumala kindel – seks, see on petmine, lahkuminek garanteeritud. Aga mõeldes sellele nüüd.. Olles ise küpsem ja mõeldes ilmselt loogiliselt, siis meeste jaoks on seks lihtsalt seks. Naiste jaoks ilmselt mitte nii väga. Või vähemalt mitte minu jaoks. Mulle peab ikka see inimene meeldima. Meestel läheb kuidagi kergemalt, peaasi, et saaks? Noh, kui pole kaua saanud, siis pole nagu vahet. Mina võin olla ka ilma, aga mingi päris suvakaga ka ikka voodisse ei hüppa.

No näiteks, Meelis läheks täna peole.. Tuleks hommikul ja teatas, et käis ma ei tea, Kati juures. Ma oleks ah, kes see Kati on? Noh, lambitšikk, said peol tuttavaks, seksisid, kõik. Ma ei hakkaks ju sellise asja pärast lahutama?

Samas, kui selguks, et on mingi Kati, kellega on kuude viisi suheldud ja seksitud, siis oleks asi teine. Sest siis ei oleks see enam lihtsalt suvaline füüsiline kontakt, vaid… midagi enamat. Ja kui Kati nii tore on, siis paki oma seitse asja ja mine Kati juurde.

Või kui ma läheks sõbrannadega peole ja seal oleks… No tegelikult me vist sessuhtes oleme erinevad, et seal peaks olema ainult üks mees, kellega ma midagi mõtlemata kaasa läheksin, sest mingi lambi vennaga mul ikka nii veri vemmeldama ei hakka, et ma peaksin kohe sel hetkel kuskile edasi liikuma. Aga no jumal teab. Oletame siis, et seksin mingi lambi vennaga. Ma ei usu, et ka Meelis kohe lahutust nõudma hakkaks kui teada saaks. Ma tulin ju koju tagasi. See oli lihtsalt seks. Ma ei kohtu selle inimesega tõenäoliselt enam kunagi. Aga kui see asi kestaks edasi, mingid chatid, kõned.. Siis oleks juba kahtlane. Mul endal.

Näiteks oleme me Meelisega mõlemad üsna kõvad flirtijad. Meelis ei saa ise üldse aru kui ta flirdib. Tema meelest nii ongi normaalne suhtlus, või ta on lihtsalt nii harjunud. Mina flirdin jumala tihti täiesti teadlikult. Ma tean, et see ei lähe sõnadest kaugemale. Ja mul vist on ka selline kõnestiil juba, et mul kisub flirdiks ära. Ma vähemalt saan aru ja tunnistan. Aga ma ei pane seda isegi Meelisele pahaks. Mõnikord on päris naljakas, kui ta ise aru ei saa, et flirdib ja siis ta on mingi, issand, see ütles nii ja see naa.. No daa, mis ta siis ütlema peab kui sa flirdid.

No näiteks kunagi Meelis ei saanud aru, miks ta ühele vanemale kolleegile meeldib. Et miks see naine alati särama lööb kui Meelis tuppa astub. Ma siis proovisin seletada, et ilmselt oled sa teinud talle kunagi komplimendi, sul on ilus kampsun, või oo, uus soeng, või… “No aga see on ju elementaarne, et kui tal on uus soeng, ma ütlen!” Nojah, sinu jaoks. Keskmine Eesti mees ei saa enne aru, et naine on juuksuris käinud kui ta end kiilaks ei aja või blondist punapeaks ei värvi. Kui siiski. Ja et Meelises on see miski, mis paneb naised end tema seltskonnas hästi ja natuke erilisena tunduma, just selle flirtiva kõne pärast. Ta ei saa aru. “Ma ju ei flirdi, ma olengi selline!” No oled jah, aga keskmine mees pole. No ma ei oska ka muudmoodi seletada. Ja nii me elamegi, ilma et ta aru saaks, et ta flirdib :) Ja mind see ei sega, ma olen nii harjunud. See on umbes sama, kui me omavahel nöögime ja võõrad, kes pealt kuulevad on “issand, ärge kakelge” – uus teema ilmselgelt.

Aga nüüd, vastake teie, kust läheb piir? Millest algab petmine? Kas füüsiline kontakt on kergemini andestatav (möödavaadatav) kui vaimne? Rääkige oma kogemustest.

 

 

90 arvamust: “Kust maalt hakkab petmine?

 1. Lihtsalt liiga hea oli lugeda sinu teksti.. Miks? Sest sa nâed elu yldse teistmoodi.
  Ja tegelikult on see ka tōsi. Iga väiksema flirdi pärast teha yks draama, ss ei oleks vist keegi kellegiga suhtes!

  1. Teise inimesega magamine on väike flirt või?
   No kes kuidas flirdib siis, ilmselt :D

 2. Minu arvates selline vaba suhe, et seksin kellega tahan ja suudlen kellega tahan, pole normaalne ja toimiv. Arvan, et siis pole õige suhe kui miskit ikkagi puudu jääb.
  Aga las Meelis siis läheb ja magab teise naisega. Eks peale seda ütle kas arvad endiselt samamoodi, et sul suva ;)

  1. Ma siis ütlen kohe, et mul ongi suva. Kogetud värk. Sulle jäi veidi vale arusaam vist, see polegi meil igapäevane. Vaid ma tõingi näite, kui 1 x suvahetkel juhtub, ja asi pole püsiv, siis see pole lahutust väärt. Loomulikult kui ta iga nädal kuskil keppimas käiks, oleks probleem.

  2. Aga kas see suvaline 1 kord sulle haiget ei teeks? Mind huvitaks teie mõlema vastused

  3. Aitäh vastuse eest! Mulle jäi alguses mulje, et sul poleks ühekordsest petmisest sooja ega külma. Ma ei saanud aru, kuidas võib/saab seda nii kergelt võtta. Tänu su vastusele võin öelda, et olen su seisukohaga päris nõus. Ennast teades, oleksin ma sellise asja järgselt mõnda aega päris katki ja hiljemgi võib see meenudes haiget teha aga päris lahutama selle pärast ei tormaks. Eks mehe enda suhtumine mõjutaks ka kindlasti minu käitumist. Väga mõtlemapanev teema igatahes. Nii õpin iseennastki paremini tundma

  4. Kas Meelis tuli koju ja ütles, et keppis või kuidas asi sinuni jõudis? Lugesin kommentaaridest, et annad Meelisele kondoomid kaasa, kas teed seda alateadlikust hirmust, et ta tõesti lähebki vasakule panema ja et hoida suguhaigusi eemal või milleks nagu? Saan aru kui vanem lapsele annab kaasa ja hoolitseb aga kui naine mehele siis ei mõista miks nagu. Ma ei suudaks olla mehega kellel naine kodus, veel enam kui laps ka ja samuti ei suudaks oma mehe poolt sellist käitumist aksepteerida. No kohe üldse mitte.

  5. See oli rohkem nali, et ma need kaasa pakin. Meil on kapis kondoome küll ja niisama lõõbime alati, et võta ikka kaasa.

   Ja ei, Meelis pole tulnud koju ja öelnud, et ta kuskil kedagi keppis. Kas ma üldse väitsin seda kuskil, et see juhtus? Ei!

 3. Ma ise ka suvalistega kunagi miskit ei tee. Ja kui ikk aolen ühega siis teised ei tömba. Aga olen ka loomult flrttija jutuga, mu enda arust on see tavaline mina aga osad mehed sellest aru ei saa,arvavad et otsin miskit ja siis hakkavad külgelööma ja siis tuleb mul neist eemalduda,sest osad muutuvad puhta psüühilisteks isikuteks, nendest on vöimatu lahti saada . Petmine, no arvan et niikaua kui on omavaheline usaldus, pole petmist. See nii mitme otsaga asi. Is ekui pealt näeksin kedagi musitamas vöi midagi enamt tegemas siis muutuksin armukadedaks. Seda on keeruline seletada,sest kunagi olen olnud ka situatsioonis kus ma pole armukadedaks muutund.

  1. Ma olen sama meelt, seni kuni suhe toimib ja kodus korras on, ei hüppa teisega voodisse. Ma lihtsalt tõingi näite, et juhuks kui peaks juhtuma, siis ma ei läheks kettasse esimese asjana.

 4. Ilmselt ei olegi piirid kõigi jaoks ühesugused. Mina nii tolerantne ei ole. Ei lepiks mingi üheöösuhtega kui ka võõrastega suudlemisega. Kas just kohe lahutaks, aga tõsine probleem oleks küll. Ma arvan, et sinu enesekindlus on oluliselt suurem kui mul.

  1. Aga mõtle, miks? Kas see teeb su mehest sinu jaoks halvema mehe? Kas ta toob sulle seepärast vähem lilli? Teeb vähem komplimente? On halvem isa su lapsele? Käib lapsega selle ühe kepi pärast vähem väljas?

  2. Ma arvan jah, et mulle jääks mulje, et ta ei austa mind piisavalt. Mina ise talle niimoodi ei teeks. Isa rollisee muidugi ei puuduta, kuigi kaudselt, ma ei tahaks, et ka laps kogeks, et selline käitumine on normaalne. Eeldatavasti muidugi lapsed sellist asja ei tea.

  3. No aga teeb ju minu jaoks halvemaks meheks?! Kuidas ei tee siis? Kui mees ei austa mind piisavalt…?! Teie kasvatate poega mis väärtusi te talle õpetate? Et on ok vahepeal teisi suudlemas ja kepitamas käia? :D

  4. Ma ei tea, kus ma siin õpetan talle, et mine kepi ringi? Esiteks on ta kaks, teiseks ei pea ta väga täpselt teadma, kus ja mis meie teeme ja kolmandaks, kas ma kirjutasin, et me käime ja suudleme ja kepime ringi? Kõik need toodud näited, olidki näited.

  5. Võtame teise asja, mida sa kirjutad: mehe jaoks on seks lihtsalt seks (…ilmselt loogiliselt, siis meeste jaoks on seks lihtsalt seks.). Kas Meelise jaoks samuti? Ehk siis sinuga seksides on ju ka seks lihtsalt seks? Või kui ta selle suvalise Katiga peale pidu ükskord seksib siis sa võtad seda nagu tavalist kep*i? Kuidas sa siis naisena tunned, et esiteks sinuga seksides on tal midagi enamat kui lihtsalt seks? Ja teiseks, kust teaksid, et ükskord jääb üheks korraks? Ja miks ükskord seksida võõraga on ok aga kaks-kolm-kümme enam järsku ei ole siis? :D

  6. No üsna tõenäoliselt me seksimegi selleks, et seksida. Ei? Miks sa seksid? Pole isu?

   Üks suvaline kepp ei võrdu kindlasti pikaaegse petmisega.

  7. Mängid lolli? :D ühesõnaga Meelisel on suva kellega ta seksib? Sinuga, suvalise Katiga, suvalise Mariga? Igatahes ei…kõik mehed pole nagu Meelis ;)

  8. No ilmselgelt ei ole kõik mehed ühesugused. Kõik naised pole ussid ka nagu sina.

  9. (Erinevalt sinust) ei ole ma sind ju solvanud…seega uss on suhteliselt vaieldav praegu :)

  10. Ei taha solvata, aga bi-seksuaalidel on sellinne vaba mõtlemine. Või ei?

 5. Jah, palun tutvustage teistele ka, kuidas ta ‘kaklete’ koguaeg :D Mul endalgi oli kunagi raskusi selle harjumisega, silmad punnis peas :D

 6. Mu parim sõbranna mõtleb samamoodi kui sina aga vot mina sellest aru ei saa. Minu jaoks lihtsalt on suudlemisest alates asi intiimne ja intiimsusi kellegi teisega peale oma mehe/naise ei jagata. Võib ju olla, et kunagi mõtlen teisiti aga praegu on nii. Ma loomulikult ei pane pahaks kui inimesed selliselt suudavad kooselus olla.Pole minu elu, pole minu asi kritiseerida☺

  1. Kunagi vist oli suudlemine minu jaoks ka.. Aga kuna ma ise olen koperdanud peo käigus kellegi mokkade otsa, siis… Vist leebusin.

 7. Minu kogemused aga on sellised:
  Absoluutselt välistatud mingi flirt kellegi suvalisega,sest issand halasta, MIKS sul on vaja kellegi teisega flirtida,kui omal kodus kõik korras on ja oma naine/mees on super?!? Ei ole vaja,eks! Ei kisu sinnapoolegi.
  Miks on vaja seksida kellegi suvalisega?! – Järelikult on kodus midagi persses, kui juba mõtted sealmaal on.
  Mehed ja naised lihtsalt sõbrad- NO WAY NO HOW! Ausalt, ma ei ole mingi meeleheitel kole koduperenaine- mul on hea mees ja meil on kõik selle koha pealt selge, kuid varasemalt on mul enne mu head meest sellised kogemused,et hoia ja keela!
  Esiteks nüüd lähemalt sellest,miks mehed ja naised ei saa olla sõbrad- minu enda parim sõbranna ja boyfriend olid enne nö minuaega parimad sõbrad. Mina tulin ja võlusin ja sain oma mehe. Ma polnud üldse kade, mingu, rääkigu,olgu, aga minu mees tuli ikka minu juurde koju,kuni ühel hetkel tuli ikkagi välja, et nemad aasta aega juba kenasti sahkerdanud olid! No mida kuradit eks. Nahhui oli vaja minu juurde koju ronida ja head nägu teha, sama ka parima sõbrannaga- temagi oli edasi mu parim sõbranna,ei saanud mina aru,et miskit toimub, aga nemad nemad kenasti naeratavad mulle edasi :) Selge, et mõlemad oma elust välja kirjutatud!
  Ka minul tekkis palju meessõpru mingil ajahetkel, aga kuna ma mitte midagi ei otsinud, otsisin pigem head sõpra,sest teadagi – ära usalda naisi eks… oli ainult minu peas:) Sain palju täitsa sõpru- kellel oli naine olemas, kes tundus jube tore niisama eks,mina mitte muffigi neilt ei tahtnud, aga need mitu sõpra hakkasid selliselt sebima, et hoia ja keela. Jälle mulle pettumus- no mida hekki, kas lihtsalt olla ja sõbrustada on palju tahetud või?!? Vaja kohe voodisse ronida ja uut elu alustada?!
  No vot. Neid lugusid oleks veel, aga kes neid ikka lugeda viitsib :)
  Seega,kahjuks on minu kogemused sellised, kuid loomulikult arusaadav, et inimesed ongi erinevad ja ju siis tõesti teile selline eluolu sobib :)
  NB! Ma loodan, et see postitus ei tähenda, et te reaalselt käitegi ja sebite teistega iga pidu/olemine/nv …… Lihtsalt, et mõista :)

  1. Meil see flirtimisgeen lihtsalt veres, aga see ei tähenda, et me ainult mööda klubisid ja pidusid flirtimas ja sebimas käiks. Me polegi kellegagi seksinud vms, lihtsalt me oleme tolereerivad selles suhtes, et kui juhtub lihtsalt seks, siis ongi lihtsalt seks jne, no see mida postituses kirjutasin.

  2. tere sina! ma arvan täpselt sama. mul on elus juhtunud seda sama asja KAKS korda. esimesel olin mehega, kes otsustas mingi aeg kooli minna, täiskasvanuna… nii kui läks ja tutvus koolis uute inimestega, pettis mind kmitu kuud oma klassiõega, enne kuni teada sain. jutt oli muidugi enne selline et ”omggg ta on mu klassiõde ju ainult”.

   teine kord, sebis reaalselt mu parim sõbranna mu tolleaegse kõige suurema silmarõõmu ära.

   see meessõprade teema on ka niiiii nii tuttav. samamoodi suhtlesin meestega kuna noh faking parim sõbranna sebis minu crushi ära. arvasin päriselt, et nad on mu sõbrad. kuniks ma ise suhtesse astusin… mitte ükski ei tahtnud enam niisama rääkida ja tsillida millegipärast. ma olin täiega hurt.

   ja mul on ka täpselt nii, et praegu olen juba aastaid armastavas ja õnnelikus suhtes. point on see, et ma ei vaatagi kedagi sellise pilguga nagu oma abikaasat. ei paku huvi nagu

 8. No täitsa lõpp, kuidas mulle meeeldib sinu ja malluka blogi postitusi lugeda! Nii avameelsed, teiste arvamusest mitte hoolivad ning AUSAD.. Keep doing what your doing!!

 9. Minu jaoks on ka emotsionaalne petmine petmine! Olen ise olnud olukorras, kus olen koos ühega aga mõtlen teisest, sellepärast teangi, et see on petmine.
  Kui aga asi on juba läinud füüsiliseks, siis usun ka, et lahutust ei nõuaks ja drama mama ma ka just ei ole. Kuid tean, et seemiselt oleksin katki!
  Ma lihtsalt ei kujuta ette et mu mees tunneks kellegi vastu peale minu sellist tõmmet, et suudleks teda. See on ju nii intiimne asi!

  1. Suudlemine tuleb suht peo käigus… Ma olen isegi Priit Toobaliga peol suudelnud :D

  2. Isegi prostituudid ei suudle oma klientidega. Seks on puhtalt füüsiline, suudlemine juba vaimne ja intiimne- seda tehakse ainult armastatutega.

 10. Minu ja minu eksi teed läksid lahku tänaseks juba üle 3 aasta tagasi ja just põhjusel, et tema mind pettis. Enne teada saamist olin ma aastaid veendunud, et kõik oleneb, kuidas petetakse ja millistel asjaoludel jne. Tema pettis mind minule teada olevalt 3 erineva naisega, kellest viimasega loodi minu kõrvalt topeltsuhe. Minu olemasolust teadsid kõik naised ja seda kõike võimaldas tal teha ka see, et me ei elanud veel koos, kuigi minu mõtted sinna suunda liikusid. Tollel ajal, kui petmisest kuulsin, ei tulnud leppimine kõne allagi. Kui asjad oleksid olnud teisiti ja petetud oleks mind vaid ühe naisega, siis selle ühe petmise oleks vast andeks andnud ja oma suhet muutnud, et meest meie suhte rutiinist välja tuua, sest sul on õigus – mehe jaoks ongi see lihtsalt seks. Kuna aga lahkumiskingituseks oli eksi poolt minule 3 suguhaigust, mis peale lahkuminekut arsti juures selgusid ja minu õnneks ravitavad, siis praegusel hetkel kardan ma petmist nagu tuld! Oma praeguse elukaaslase eest pole ma seda kõike varjanud, vaid vastupidi, ma olen oma kogemust jaganud kõikide oma sõbrannadega, rääkinud nendest haigustest, olnud nende väike infoallikas. minule jättis see aga väga valusa mälestuse ja enam ma petmist ei andesta. Ka minu mees on selline flirtiv kõigi naistega ja jutt tal jookseb aga minu seisukohti ta teab. Ma olen isegi pisut paranoiline(telefoni kontroll mõned korrad aastas ja pidudel ei talu, kui ta võõraste naistega räägib/tantsib nt), sõbrannade meelest vahel liiga kontrolliv aga see on juba pigem sundkäitumine, kuna eelmises suhtes andsin ma suhteliselt vaba olemise mehele ja tagajärjed minule olid katastroofilised. Kui ma oma eksi juhuslikult näen, siis mina kõnnin mööda nagu betoonpostist, ei taha ei kuulda ega näha, ning vastikust tekitab see inimene minus siiani. Aga mul on teie üle väga hea meel, et suudate seda nii vabalt võtta:)

 11. Üllatavalt hea teemavalikuga postitus. See postitus näitab, kuidas tegelikult paarid panevad ise oma piirid ja harmoonia paika. Kindlasti on neid, kelle arvates olete ebanormaalsed, et nii kaugeid piire kombite, kuid see ju on iga paari oma otsustada.
  Meil näiteks on abikaasaga samuti piirid paika pandud. Küll palju karmimad kui Teil, kuid see ongi individuaalne. Meie jaoks on ka suudlemine taunitav, juhuseksist ei hakka rääkimagi. Meie jaoks tähendab see seda, et suhtes on puudujääke. Paraku ei ole me kumbki petmisel andestajad, seega oleme kokku leppinud, et kui tuleb nt kiusatus, siis räägime sellest ja selgitame välja probleemi tuuma. Kui aga siiski peaks seda ette tulema, siis jah kui lihtsalt suudlus, siis kohe lahutama ei torma, kuid seksi puhul oleks see keerulisem. Olen abiellunud temaga põhjusega, järelikult kui tuleb isu teiste järgi, pole abielul enam mingit mõtet. Aga see siis käib meie kohta :)

 12. Minu jaoks on ka suudlus petmine, kuna ma tean, et minu elukaaslane on selline mees, keda ei juhi lihtne sugutung, ehk siis, kui tema suudleb või juba ka seksib, siis see on juba mõtestatud tegevus, ehk siis see inimene on tema südames.
  Mina ise olen samasugune, muidugi see ei tähenda, et ma käin silmaklapid peas ringi, ikka näen ilusaid inimesi enda ümber ja vahest mingit filmi vaadates paneb ka mõni karakter vere veits kiiremini keema, aga seda ma mehele ei räägi, nagu ka tema mulle oma sümpaatiatest ei räägi.
  Esimene elukaaslane pidevalt vahtis mokk tõllakil teisi naisi, ei olnud see tunne mulle meeldiv ja no ta pettis mind ka palju, igal võimalusel ikka sheksutas ringi, tema jaoks oli see kõik suvaline seks, eks mõnega ikka chattis ka, kuid ise ta poleks mind ja last maha jätnud aga mina ei suutnud sellist käitumist taluda, mina muidugi ei tohtinud kuskil käiagi, ta kohe hakkas mind milleski süüdistama.
  Ehk siis tema oligi nagu loom, mõistus ei suutnud püksis olevat taltsutada.
  Olen hetkel õnnelik, et olen leidnud samasuguste põhimõtetega inimese enda kõrvale ja ma ei mõista hukka teiste väärtustega inimesi, kui neil on omavahel selgeks räägitud mis on aksepteeritav ja mis ei. Ei mõista ma neid petvaid inimesi, kes teavad, et nende käitumine teeb nende kaaslasele haige, kuid ikka petavad.
  Lisaks ma ei mõista enamike oma sõbrantse, selle asemel, et kodus mehega rääkida ja suhet parandada, minnakse otsima mujalt tähelepanu, siis salatsetakse ja varjatakse ning käiakse kuskil põõsastes asjatamas. Kui kodus on juba nii pekkis, et asja parandada ei anna, siis tasuks juba lahku minna, mitte alandada oma kaaslast, lapsi ja ka iseennast. Muidugi on paljud mehed samasugused, lihtsalt minu tutvusringkonnas on enamus naised ja tean nende lugusi.
  Lisaks ma soovitaks naistel õppida iseennast armastama, siis saate aru, et eksisteerimiseks ja õnnelik olemiseks pole vaja koguaeg meessoost isiku pidevat tähelepanu.
  Tean liialt palju suhtest suhtesse jooksvaid naisi, kes kahjuks pidevalt pettuvad, siis jooksevad korra tagasi eksi juurde jne jne jne, isegi lastega pole neil jaksu hea ja tore olla, sest peakohal on pidevalt mure meeste pärast.
  Tuli pikk kommentaar, aga Sinu postitus pani korra mõtlema eluolu üle :)

 13. Jooksin paar korda sarvi maha suhte ajal, sain andeks kuid endale on raske andestada oma vigu. Elukaaslane rohkem ei lubaks seda ning mina olen oelnud vajadusel saab tagasi teha sama arv. Ütleb, et unes võib kõike näha, mina pigem endal ei luba, muidu ajendab see veel mõtteid edasi.temal luban näha.kõik on aastaid korras ja eluaeg oleme kõigest rääkinud ju sellepärast, et hoolime ikkagist ja on suhe hiljem tugevam ning vigadest õppinud. Igaüks on vaba hing, samas peaks teisest ka hoolima.

 14. Aitäh, et oled nii avameelne. Väga hea lugemine. Ma usun, et paljud paarid on sellised.
  Me mehega vahime ka tihti naisi ja kommenteerime. Vahel me arvamused ühtivad, vahel aga mitte. See meie väike meelelahutus :P

 15. Fb kommentaare lugedes mulle tundub, et nii mulle ka kui ka ilmselt teistele võis postitusest endast natukene vale mulje jääda.. pole kahjuks jõudnud blogis postitust teist korda uuesti üle lugeda, kuid esimese hooga jäigi mulje justkui see kõik petmine, nii suudlemine kui ka seks, oleks täiesti okei.. siin kommentaaridest aga jääb mulje, et ikkagi kui juhtub üks kord? ja sellisel juhul olenebki täiesti ju inimestest, olukorrast jne, võimalik, et see üks kord ei ole väärt pere või suhte lõhkumist.. samas aga ma näen, et õnneks ongi kokku sattunud kaks samamoodi mõtlevat inimest ja asjad suudetakse ilmselt mõlemale mõistlikult alati lahendada

 16. Minu jaoks on suudlemine juba petmine. Kõik sellest rohkem on juba aamen-kirikus petmine. Minu elukaaslast peteti 3-aastase suhte jooksul 1,5 aastat ning ausõna, kui ta mulle samamoodi teeks, siis oleksid asjad pakitud, lapsed kaasas ja adjöö.
  Ta on mulle rääkinud, kuidas ta tundis ning ma olen teda poes näinud, kui ta eks vaatevälja sattus( käed värisesid vihast ning ta pidi rahunemiseks teise poe otsa lapsega tegelema minema). Kui ta peaks tahtma mulle samasugust olukorda tekitama, siis on meil kokkulepe, et kes petab, see lapsi endale ei saa- õnneks hoolib ta lastest kohutavalt palju(loodan, et minust ka) ning ei kavatse üleaisa lööma minna.

  1. Kõige imelikim kokkulepe mida ma eales lugenud olen.Lastele on nii ema kui isa eluks vajalikud .Et võtta lastelt karistuseks ära normaalne ja hea ema või isa ,sest üks osapool pettis ? No jumal halasta ! Lapsed ei pea maksma kellegi vigade eest ja nad ei ole mingi “pant” teil. Lapsed ei peaks küll kellegi vigade eest maksma.Kui mingit lapsikut kokkulepet on vaja siis pigem võtaks juba mingi vara mängu aga et võtta lastelt ära üks vanem karistuseks?

 17. Nii minu kui mu pikaajalise elukaaslase jaoks tähendab suudlemine ja seks ikkagi intiimsust ja mingit emotsionaalset sidet. Ning kui seda teed juba minnakse, siis lähevad tunded aina tugevamaks. Teismelisena oligi mulle raske see, et nt noormees, kes mulle meeldis, ei pidanud suudlemist üldse tõsiseks, samas minu jaoks oli see väga suur asi. Kui ma olin juba korduvalt haiget saanud, siis keerasin vindi üle ja hakkasin nö täiega lõbutsema – igal peol pidin kindlasti kedagi sebima, muidu oli asjata käik :D. Kahjuks jättis see hinge ikka paraja tühjuse, ennast ma küll väga hästi ei tundnud sel perioodil. Kui oma elukaalsasega kohtusin, oli raske sellest mustrist välja saada, kuid siiski tegin seda ja sain hingerahu tagasi. Seega, praeguses suhtes, kui üks meist kellegagi flirtimisest kauemale läheks, oleks see päris suur reetmine – hinge sülitamine. Ja ilmselt ega siis meievahelisest suhtest enam asja ei saaks, sest see reetmine jääks igaveseks meelde. Aga igaühele oma ;)

 18. Täiesti võimalik, et suhe on ka sellisel moel toimiv nagu teil Meelisega. Ise elasin koos noormehega, kel iga aasta oli uus kõrvalsuhe ja iga kord kui teada sain, lubas , et nii enam kunagi ei juhtu. Lasin end lollitada mitmeid aastaid ja tagantjärgi nii kahetsen, et varem seda janti ära ei lõpetanud. Raisatud aastad! Ja kõik meie sõprusringkonnas teadsid sellest- kui rumal ! Midagi me koos enam ei teinud, ei käinud väljas, raha mängis kõik maha. Lõpuks kui sain teada, et on uuesti petnud, siis läksin oma ema juurde ja rääkisin kõik ära. Ema ütles, et ei andesta iial kui peaksin tagasi minema. Tema ei luba oma kullatükiga nii käituda.
  Läksime lahku ja noormees, ütles et tahab lahkumineku kingituseks autot – nagu mida v***u . Ei ! See on minu ostetud ! Proovis veel mida tagasi saada tehes abieluettepanekut, aga ei mõjunud.
  Nüüd on hetkel mu elus mees, kes hoiab mind ja suhtes on usaldus. Ma ei teeks talle kunagi seda valu, mida võib keelatud viljad maitsmisega kaasneda. Tahan talle olla armastav ja eelkõige mõistev naine. Lisaks on ta mu parim sõber. Aga suhted on erinevad ja inimeste vajadused erinevad. Seega jah :)

  1. Meie suhe Meelisega ongi tavaline suhe. Teisi meie vahel pole :) st et oleme 9a koos olnud ja mõned suudlused on ette tulnud kuskil peol :)

 19. Eelmine kevad otsustasid kassid jooksuajal oma paaritumis rituaale meie aias, suisa elutoa akna alla tegema hakata.. Paratamatult pidin ma sellest visuaalselt osa saama :D Emane kassi oli üksi , isaseid 4..Kordamööda käisid nad emasega tegelemas ja piisavalt kaua,et see mind juba naerma ajas..
  Kas inimesed sama tegema peaks , ma arvan,et mitte. Puhtalt hügeeni, haiguste jne nimel ei taha , kavatse ega pole olnud ka kunagi minul üheöö suhet ja ei tule ka , sest lisaks on seks väga isiklik ja mul suured nõudmised, vaevalt,et suvaline jorss või preili suudaks esma-kohtumisel seda mulle pakkuda..
  Ära tee teisele seda,mida ei taha ,et Sulle tehakse…Tühipaljas flirt, silma tegemine, põgusad naeratamised , puudutused viivad ikkagi sügavamele emotsioonidesse,mis pikas perspektiivis võivad nii mõndagi lõhkuda,mida me katki teha , katkisena näha ei taha…
  Üldiselt ma ei korralda draamat kui meeskodaniku pilk kuhugi ,ultraminile´ peatuma jääb , samas aga olen ja teen kõik selleks,et see ei jääks kuhugi toppama, minust kaugemale ei jõuaks :D Kade olen , hoian oma kaua otsitud kaunikese ainult endale ja nii pea ei jagu siin midagi kuhugi mujale by accident ka mitte, see ei tähenda,et ma nagu shaakal tal kõri kallal ripuks , kindlasti mitte, elan ise lasen temalgi seda teha
  ( kunagine armastus, tuleb koju ja teavitab-ma lähen täna sõpradega välja, tulen ei tea mis kell ja mis päev …Mina – Nii armas aga olgu , pean sättima hakkama-pannes selga kleidi , huuled punakaseks, juuksed vallatult sassi ja minekut…Noormees ukse ees..( olles eelnevalt vahtinud,mis teen, kuidas jne, unustades,et nii kiire oli sõbrad ju ootavad ) Küsides- Kuhu Sina nüüd lähed? Mina- sõbrannadega välja, tulen kindlasti hilja ja arvatavasti ikka lähiajal, mulle meeldib pesta ja riideid vahetada :D Kulmineerus see lugu ,et välja läksime koos ja koju tulime ka rõõsalt koos :P
  ( pole ma koos oldud 11 aastata jooksul oma mehe ei rahakotis, telefonis, sahtlites, asjades, taskutes kolanud, ei huvita :D tegelemine iseendaga ,hoiab mehe tunduvalt paremini paigas kui tema ajude ruineerimine…:D , oled naine-parim sõber, kokk köögis, lits voodis ja kõik toimib ..;)
  Mees hakkab vaheldust otsima ja kõrvale vahtima kui tal midagi puudu on, või madal enesehinnang või liiga noorelt koosellu astunud.. Heas suhtes on mehed vägagi truud, isegi rohkem kui naised ,seda on..Nii,et soovides muuta maailma, inimesi ..tuleb alustada ikka iseendast.. Maakera on ümmargune ja Sinu elu keerleb ikka ainult ümber Sinu ;) ;)
  Ilusat kevadet ja palju päikest !

  1. Wow, et naine peab olema kokk köögis ja lits voodis ja nägema vaeva, et mees ei hakkaks kõrvale vahtima? Aga mis mees tegema peab? Päris kurb variant tundub selline sütel elamine.
   Mu ellu küll sellist inimest vaja poleks, kelle pärast ma kogu aeg ninast vere välja pingutama pean. Mul on vist kohutavalt vedanud selle mehevalikuga, aga on sattunud selline mõtlev empaatiavõimeline isend, kellega meil on konkreetne paari- ja partnerisuhe, me olemegi väga hea paar, tiim, eriti hästi on see välja joonistunud pärast laste sündi. Me toetame teineteist, me kuulame teineteist, me elame teineteisele kaasa ja innustame teineteist. Ja ma olen jõudnud arusaamale, et kui sellised baasasjad on paigas, siis pole vaja endal naba paigast tõmmata sellega, et mees jumala eest kõrvale ei hakkaks vahtima. Sest ta ei hakkagi, nagu minagi ei hakka, sest me anname teisele ja saame tagasi piisavalt. Ja see on ühe tugeva suhte alus.

 20. Vastus- petmine saab alguse meie mõtetest ;) Jagamine -püsimatusest, otsimine -rahulolematusest, leppimine olukorraga- alla andmist …

 21. Nõustun Sinuga. Mitte, et ma ilgem sellise asja pooldaja olen, aga meil on väike laps. Mingi aasta kindlasti ei ole seksinud. Kui nüüd mees peaks minema ja ühe kepi kusagil tegema puht füüsilisest vajadusest, siis ma teda selles süüdistada ei saa. Siiani on vähemalt kannatlikult oodanud, kuna teist last hakata tegema :D
  Ja sellega olen ka nõus, et kui asi on juba pikem.. suhtlus, kohtumised vms siis selle saab liigitada juba petmise alla. Minu meelest vaimne petmine on mõnikord isegi hullem füüsilisest.

  1. Hmm. Väga huvitav lugu. Miks te nii pikalt (üle aasta) üksteisest eemale hoidnud olete?

   Vabandan, kui valesti aru sain, aga kas te seksitegi vaid siis, kui last/lapsi tegema hakkate (“Siiani on vähemalt kannatlikult oodanud, kuna teist last hakata tegema :D”) – kui naine rase, siis sealt alates jääb seks seniks ära, kuni laps sündinud, aega möödunud ning ehk peaks tekkima soov veel lapsi saada? St et kui pärast teist last enam rohkem lapsi ei taha, siis never enam ei seksi? :D :D :D

 22. Ühelt poolt olen sinuga nõus, teisalt jälle mitte. Olen ka oma kutile öelnud, et kui tahad nt mingit erilist vürtsi (nt anaalseksi), siis mine otsi keegi teine ja ma isegi ei saaks pahaseks, pigem küsiks pärast, et kuidas läks. AGA. Kui ta näiteks leiaks kellegi, kellega tahaks teatrisse minna, tundide viisi rääkida maailmaasjadest ja teha miskit, millega ta minu puhul nõus pole (no näiteks nädalavahetusteti matkamine), siis ma laseks tal kohe heaga minnagi selle teise naise juurde. Mulle tundub (ega enne ju tegelikult ei tea, kui pole selles olukorras olnud), et mulle on vaimne side tähtsam kui see füüsiline pool. Ok ma päris nii ei pea ka õigeks, et ta läheb õhtul poistega välja ja hommikul jõuab Mari juurest koju. Aga kui nt tahab mingit sado-maso asja teha kellegagi siis aitaksin tal selle inimese leida ja kõik. Ma olen vist imelik. :D

  1. Sadomaso ja anaal tee ikka ise ära. Aga sa kirjutasid paremini lihtsalt mu poindi välja. Kepp on kepp ja teatriskäik ja tundide viisi veinitamine ja “meil on nii tore” midagi muud. Ehk siis olen nõus :)

 23. Siin keegi kirjutas, et kutt pettis parima sõbrannaga. Minul ka see lugu rääkida. Sõbrannaga olime sõbrad olnud juba lasteaiast saati, kutiga olime tolleks hetkeks veidi üle 2 aasta koos olnud. Ja sahkerdasid ka minu selja taga mõned kuud. Kahjuks või õnneks olin ma väga paranoiline, kõik kõrvalehüpped, mida mees oleks tahtnud selle 2 aasta jooksul teha, katkestasin juba eos. Nii oli mul nende suhe teada juba enne seda, kui kumbki neist suvatses seda mulle ütlema tulla. Tänase päevani ei ole kumbki seda mulle otse näkku öelnud. Viimase hetkeni punnisid vastu, et nad vaid söbrad, kuni FB-s suhte avalikuks panid. Eksile olen suutnud andestada, sõbrannale ei andesta ilmselt kunagi. Olen põhimõttel, et mehed, saavad tunded otsa vms (okei, sessuhtes küll, et oleks võinud võtta ükskõik kelle teise v.a see sõbranna) ja vahet pole, saan eluga edasi minna jne. Aga sõbranna… kes on kõike tülisid ja asju pealt näinud. Ei mahu hinge… Samas nad on siiamaani koos ja nüüd on mul täitsa ükstaspuha nende tegemistest :) Aga andeks ei suudaks anda küll, ei suudlusi, seksimisi. Mind ajas närvi ka muidugi see tohutu hulk naistuttavaid eksil. Igalpool oli tal mingi “sõbranna”. Hiljem teada saanud ka, et nii mõnegagi nendest “ainult sõbrannadest” mind üle ka lasknud. Klubides kallistamised ja ninnu nännu… Ei olnud minu teema. Oled koos siis ole truu. :)
  Aga teie suhet ei mõista ka hukka. Soovin, et suudaksin ise ka nii vaba mõtlemisega olla. Keep going :))

  1. Me oleme ka seda meelt, et koos olles oleme koos ja kõrvalt ei vaata, aga KUI PEAKS JUHTUMA, siis lahutama ilmselt kohe ühe seksi pärast ei hakka!

  2. Täitsa huvitav, et sellised juhtumid, kus mees petab naise parima sõbrannaga, on nii levinud.
   Mul oli sama lugu.

 24. Minu jaoks on füüsiline petmine siiski petmine. Mu mees on pigem selline meie suhtes, kes kinnitab, et ta hindab mind, ma talle oluline ja ta tahab vaid mind. me nüüdseks 10 a koos olnud ja paar aastat abielus. Mina olen pigem hakanud tundma, et äkki ma pole enam ta jaoks piisavalt atraktiivne või ilus jne. Olen isegi öelnud, et mine tea äkki leiad uue, parema, ilusama. Siis tema ütleb, et võttis mind sellisena nagu olen ja on väga rahul. ma isegi mingitel hetkedel tunnen, kuida ta mu üle nagu uhke, et ma tal olemas olen. Aga kui meie suhe on korras, me näeme tõesti üksteist endi jaoks, siis mul ega ma usun ka tal ei teki üldse mingit soovi või tahtmist kuskil korralik flirt maha lüüa nii, et see peaks muutuma lausa füüsiliseks kontaktiks. Ma leian, et kui peaks tekkima füüsiline kontakt, siis ikkagi mingil määral suhe logiseb või on midagi puudu, kasvõi see sama põnevus. Pigem me vürtsitame oma suhet ja ütleme üksteisele mis arvame, nt et võiks uut proovida, või pole ammu puhanud, et teeme omale aja (puhkus, spaa), mis kindlalt annab jälle vaheldust. Siiani meil pole tekkind mõtetki, et suhe igav või väsind üksteisest, pigem leiame, et isegi jääb aega väheks, et piisavalt üksteisega olla. Mis paraku võib ka olla risk, et kasvab lahku, aa me teeme kõike selleks, et ikka ühiselt oma aega sisustada ja hea oleks (kasvõi samasugused hobid). Kui mu mees tõesti ükskordki peaks astuma vahekorda teisega, siis minu jaoks oleks see vaimselt väga suur petmine ja ma ei tea kuida seda lahendada. Tean, et pole draama mutt ja rämedat kisa ei tee ja ehk ei hakkaks kohe abielu lahutama, aga usaldusega tekiks probleeme ja suhte lööks kindlalt see ikka korralikult peapeale. Ma usun, et mu meeski oleks pärast vahejuhtumit päris löödud ning kahetseks meeletult ja siis tekikski olukord kus ta proovib parandada, vabandada, aga mul samas usaldusega probleeme. Usun et pärast seda ei soovi, et ta nt vb väga väljas käiks ja näen vb tonti kus seda pole. Ühesõnaga usun, et meie puhul füüsiline kontakt ikkagi mõjutaks väga meie praegust ilusat suhet kõvasti.

 25. Meie mõtted täitsa täpselt samasugused.
  Kui kooselu alguses olime mõlemad suhteliselt armukadedad, kuna mõlematel eelmised suhted lõppesid just teise poole petmise pärast, siis nüüdseks oleme nii kokku kasvanud ja õppinud üksteist usaldama selle 11aasta jooksul ja omavahel rääkides oleme samasugused – mingi üks kord magamine kellegi teisega poleks meile mingi probleem (sihilikult ei nimeta seda petmiseks, sest me räägiksime sellest üksteisele, petmine on ikkagi varjamine ja valetamine), arutame üksteisega kas tänaval vastu tulev mees või naine on ilus ja kas paneks teda või mitte jne…
  samas pole kumbalgi midagi sellist juhtunud, ilmselt ka tänu sellele, et me teeme kõiki asju koos ja naudime seda. lihtsalt pole olnud mahti teistele aega kulutada :)

  1. Ma arvan ka, et kui usaldada ja avameelselt rääkida jne siis ei tekigi mingit huvi kõrvalt vaadat :)

 26. Lihtsalt täpsustuseks küsin.. Sa ütlesid, et kui korra põrutab mingit “lambitšikki”, siis see pole probleem. Kui ta aga seda pikema aja jooksul selle naisega pidevalt teeks, siis oleks probleem. Nüüd minu küsimus: aga kui mees põrutab igat lambitšikki ainult ühe korra- kas see on ok? See ei kvalifitseeru ju selle “ühe naisega pideva petmise” alla, vaid rohkem nagu “see oli ainult üks kord ju mingi suvalisega” alla? Loodan, et saad aru, mida ma mõtlen? :)

  1. No kui seda juhtub korra aastas või harvem, siis vist pigistaks silma kinni. Mitte, et iga nädal pidu ja lambitšikk :)

 27. Me oleme elukaaslasega ka rääkinud sellistel teemadel ja oleme mõlemad sarnasel arvamusel, et väljas võib käia ja pidu panna, aga kui keegi järsku peaks tulema suudlema, siis pole midagi, aga kui kumbki peaks ise sedasi inimesele lähenema ja midagi suuremat tegema, siis oleks tegu juba petmisega. Petmisega just selle pärast, et inimene tahtis seda ise teha ning vabanduseks alkoholi mainida pole üldse mõtet, sest sellises asjas ei saa alkoholi süüdistada, see on pigem ikka inimeses endas kinni. Kuid miks me ei võta petmist selle all, et kui keegi peaks järsku tulema ja suudlema, siis seda seetõttu, et peol olles sa ei pruugi tähelegi panna, kui mingi inimene sulle järsku sedasi läheneb.
  Ise väljas käies olen ka näinud, kuidas klubides tüdrukut lihtsalt kargavad meestele peale, et mehed nendega midagi teeks ja mehed ka samamoodi. Paljud arvavad, et kui sa tunned end klubis vabalt ja tantsid mõnuga kaasa ning natuke tuleb ka puusade liigutamist, siis peaks naine kohe kutte enda külge tahtma.

 28. Tead, ma kunagi vaatasin tlc pealt ühte saadet mis näitas ka selliseid “lebo suhteid”. Kõik nad rääkisid sama juttu aga reaalselt kui asjad toimusid-oli teine osapool löödud ja armukade.

  Minu jaoks on suhe nii püha, et suudeldakse ja seksitakse ikka omavahel KUI pole teisiti kokkulepitud.

  Eks ma muidugi vaatan asja oma mätta otsast. Minu mees ongi püsisuhtes olnud 2 naisega oma elus. Üheöö suhted on tema jaoks märk litsakusest ning enese mitte austusest.ja kui ta ilastaks või paneks mõnda teist eite siis ma teaks juba 100% et ta ei tee seda niisama. Seega lahkuminek oleks 100% kindel!

 29. Ma olen sinuga 100% nõus. Tundub,et selliseid inimesi on nii vähe kes nii mõtlevad ja kelle suhted sellised on. Nii kaua kui mees koju tagasi tuleb on kõik korras :) !
  Ei tasu väikestest asjadest paanikat tekitada.

 30. Mina näiteks ei saa avatud suhte mõttest absoluutselt aru, ma ei tea kas teil on see või ei ole. Igatahes miks olla suhtes ühe inimesega keda sa väidad et armastad, aga samas ikka mingi ilge kihl on suudelda või keppida kellegi teisega vahepeal vahelduseks. Ma muideks mainin ära, et ma olen päris vabameelne inimene, AGA seda olen ma vallalisena, ja noh see seksi jutt, et mehele on lihtsalt seks seks ja naisele peab ikka meeldima ka mees? Eem…no ma olen kuidagi arvanud, et see inimene kellega voodisse ronitakse ikka esmapilgul meeldibki, aga et meestel siis võib naine okse ka peale ajada aga ikka pistab otsa sisse? Ma arvan, et see oleneb ka tegelikult mehest, ühed võib olla tõesti võivad igasse auku oma riista pista, aga vast on ka neid kes seksivad ikkagi enda jaoks atraktiivsete naistega. Näiteks ma olen suht selline et mina ei saa olla sõber enda jaoks atraktiivse mehega, mul hakkavad kohe peas mõtted sellest kuidas temaga olla oleks ja see huvi on puhtalt füüsiline ja seka minu jaoks ongi suuremalt osalt ainult seks. Näiteks kui ma olen vaba siis mida ma ka praegu olen siis mul tavaliselt on keegi fuckbuddy alati ja vahel isegi ka mitu, aga see et minul kui naisel tekivad tunded selle seksi ajal, siin kohal olen ma täielik erand ja kui ikka seda hingelist tunnetepuhangut kohe alguses ei tule siis tõenäoliselt ei tule seda ka hiljem. Kuid suhe on minu jaoks hoopis midagi muud ja suudlemine on ikka piisavalt intiimne tegevus mida ma mitte mingil juhul ei aksepteeriks enda armastatud mehe puhul. Ja ma ei saa absoluutselt aru milleks on vaja suhte ajal ûheöösuhteid ja kellegi teisega minna seksima ning karta ka muid asju seal juures nagu rasestumine ja haigused, aga oma kaaslasega on ju hea mugav nautida seksi ja miks minna siis riskima mingi võõraga veel? Miks riskida kõigega, nii füüsiliste kui vaimsetega kui kurat armastada enda kaaslast. Ma suhtes olles ise ei poolda seda ringihooramist, et siis pigem võiks enne suhet oma sarved maha joosta ja hoorata nii palju kui hing ihaldab aga et seda peab ikka viljelema pereelu elades. Ja noh pereisad leiavad ka endale ju armukesed kelle pärast jäetakse maha oma naisi ja lapsi, mis siis veel rääkida vaba selle loa andmisest , et kuule jah ma luban sul minna ja ringi keppida ja no armumine ning tunded kellegi teise vasu pole never ever välistatud, ma mitte meeste. Kuid eks igaüks teab kuidas elab, ma vahepeal isegi seadsin teie suhte endale eeskujuks, et nii ilus ja tahaks endale ka sellist mõistavt ja armastavat teineteist hoidvat suhret, aga enam küll mitte. Ma tahan et mu mees mind tulevikus ikka nii palju austab ja armastab et tal ei ole vaja pidevalt otsida mingit vaheldust ja ma ei tahaks ka seda ise suhtes teisele teha.

  1. Me ei käigi kuskil üheöösuhteid jahtimas. Meil ongi täpselt selline suhe nagu sa kirjeldasid – ülimõistev, teineteisega arvestav ja armastust täis :)

 31. Naistele muidugi meeldib tema seltskonnas, sest geid oskavadki naistega hästi läbi saada. Naabripoisiga europidudel kukutakse ka pigem teiste meeste otsa mitte naiste.. kui te nii avameelsed olete siis miks ei voiks seda tunnistada.

  1. Kas sa päriselt arvad, et kui ma/Meelis oleks gei, me ei julgeks seda öelda? Arvestades meie avameelsuse taset? Mul on täiesti mõttetu korrata, aga teen seda siiski – Meelis ei ole gei! Nagu for real ei ole!

 32. Flirtiva iseloomuga inimesed andestavad üldiselt teistele kergemalt. Ja ka lihtsalt seltskondlikud inimesed.

  Kui aga naine on kogu elu kodune olnud, väljas eriti ei käi ning siis tuleb järsku uudis, et mees suudles kuskil kellegi teisega.. võib jalad alt lüüa. :)

 33. Loodan väga, et vastad minu kommentaarile.

  Mina näen asja järgnevalt: kui üks partneritest petab, jääb tal suhtes midagi puudu ja ta ei hooli suhtest piisavalt, et oma kaaslasele seda öelda ja proovida asja koos parandada. Seega ta petab, ehk seksib/suudleb kellegi teisega.

  Kui nüüd see andeks anda ja silm kinni pigistada, siis mis muutub? Ilmselt mitte midagi, sest asjad pole endiselt selgeks räägitud.

  Mis kindlasti juhtub: petta saanud pool on ilmselt haavunud/haiget saanud. Seega on edaspidi asjade parandamine keerulisem. Lisaks sellele fakt, et su kaaslane valis teadlikult sulle haiget teha.

  Esitasid postituses küsimuse, et kas mees, kes magab korra kellegi teisega, on halvem abikaasa. Jah, on. Sest see, kes probleemi tõstatamise asemel petma läheb, on abikaasana kehvem kui enne. See, kes teeb midagi, mis tema abikaasale haiget teeb, on abikaasana kehvem kui enne.

  Kui nüüd oletada, et asi juhtus kogemata purjus peaga – siis ka purju joob end inimene ise ja teab, milliseks juua täis peaga muutub. Seega on ka purjus peaga petmine tegelikult täitsa tahtlik.

  Ehk siis: mina ei näe põhjust petta, kui suhe rahuldab vajadused mõlema jaoks. Kui kumbki petab, pole üks partner järelikult teisele partnerile piisav. Ja see, kes petab, on selle võrra kehvem, et valis niiöelda kergema tee oma ihade rahuldamiseks, selle asemel, et olla inimene, need alla suruda ja teisega asja arutada/lahku minna. Sest miks peaks üldse olema koos kellegagi, kellest ei piisa? Mida head see lõpuks kaasa toob?

  Seega peaks hoopis küsima: miks selline olukord, kus üks petab, teil üldse tekkima peaks? Ja kui tekib, siis mis kasu tooks silma kinni pigistamine?

  Selline mõttekäik tekkis postitust lugedes minul :)

  1. Petmisel ja petmisel on ka mu meelest vahe. Üks on teadlik petmine, siis on lugu muidugi teine. Aga samas mingit suudlemist kuskil peol ma küll pahaks ei pane, vb seepärast, et ma ise olen seda teinud.

 34. JUMAL TÄNATUD selle postituse eest, nii lahe! Olen tulihingeline vaba suhte pooldaja ja huvitaval kombel igatsevad vähemalt minu tutvusringkonnast vaba suhet just tüdrukud, samal ajal kui nende noormeestele (k.a minu omale) väga meeldib, kui on keegi kindel, kes süüa teeb ja keda kaisutada. Kuigi meiegi elukaaslasega võtame pigem vabalt, käime väljas ja oleme kokku leppinud, et flirt/suudlemine on ok, siis teistega magada ta millegipärast just ei taha, kuigi temalgi ongi fantaasiaid, millega ma isiklikult kaasa ei läheks, ja olen talle ka öelnud, et kui on soov katsetada, siis ma kiidan igati heaks. Aga millegipärast ikka mitte, mingi traditsiooniline monogaamia istub ikka nii sees kinni. :)
  Küll on üks asi, mis mind imestama paneb, see stereotüüp, et naine istub kodus ja mees käib peol ja paneb kõrvalt – no miks ei võiks elu mõlemal lõbus olla? Isiklikult toetaks kõige rohkem polüamooria vormi, kus mõlemal kaaslasel on veel oma kõrvaline tüdruk-või poiss-sõber: nii ei teki mingit tusatsemist või armukadedust, kui teist kodus ei ole, vaid saad ise ka minna midagi toredat tegema. Ja pärast kogemusi jagada. Saan aru, see nõuab tohutut isetust, egost vabanemist ja traditsioonilise peremudeli mitteaktsepteerimist, millega paljud ilmselt toime ei tuleks. Aga loota võib ju ikka, sest tegelikult ei käi armastus ja abielu/kooselu ajalooliselt ja praktiliselt üldse mitte käsikäes ning samas ei pea olme ja kirg üksteist välistama; lisaks saab armastada mitut inimest korraga. :)

  1. Ei saa armastada mitut inimest korraga! Ma olen jumala Kindle, et see armastus on ühe inimese vastu alati mingil määral tugevam kui teise vastu. Mina ei usu elusees seda pläma, et mitut inimest Saab armastada võrdselt ühepalju.

 35. kui mu meili aadressi järgi siit kommentaari alt saaks mõlemad kommentaarid kustutatud oleks hea (see ja eelnev).
  see on selline teema, et iga inimene, suhe ja olukord elab oma nägemise järgi igasugused arupärimised ja õpetussõnad on veidi tobedad. a maitse asi.
  samas mai tahaks, et minust mingi jälg siia maha ka jääks (emotsioonid, isiklikkus).

  1. Selle aadressiga on siin ainult üks kommentaar (a, okei, leidsin teise ka) ja ma tegelikult ei saa väga hästi üldse aru, mis sa tahad. Su meiliaadress pole ju teistele näha?

  2. mu kirjastiil pole nii hea, et võibolla on miskit moodi aru saada, kes kommenteerib. ah las siis olla.

 36. hahhaha alles sattusin siia blogisse ja no nii äge kui ausalt ja avatult sa kõik nö. letti lajatad. :D Olen ise meeletult armukade ja mees on ka selline ülisõbralik, et tihti ei saa ise arugi, et veidi flirtiv on. Ma ei kannata seda üüüldse :D Jube tegelikult, et nii kade olen. Tegelikult hiljuti lugesin ühte taolise mõttega artiklit nagu see postitus siin ja hakkasin mõtlema, et võin hetkel küll mõelda, et kui ta juba kellegi teisega suudleks oleks kõik. Lahutus majas! Samas sellised tekstid panevad mõtlema, et ilmselt poleks ma sellise, ühe kordse, puhtalt füüsilise, petmise (suudlemise/seksi) pärast siiski valmis ligi 9 aastat õnne, armastust ja üksteise hoidmist minema viskama. Samas ei tea ma kas suudaksin iial meest usaldada ja samamoodi ka suhtes jätkata. Loodan, et seda kunagi ette ei tule ja sellised mõtted jäävad vaid mõteteks, “kuidas käituksin kui”.

Comments are closed.