ÄRA TEE SAMA VIGA ehk Kuidas mitte voodit valida!

Hedelinile jäi tema võrekas väikseks juba mõni aeg tagasi, terve öö sai kuulda ainult matsumist kui ta jalad mööda võresid käisid. Tal oli mingi eriti mini võrekas ka ja ma imestan, et ta nii kaua sellega hakkama sai. Aga nüüd kui oli vaja uut voodit osta, siis mulle jäi kellegi storys silma La La Lastela epood ja neid voodeid lapates ma armusin – kui ilusad!

Mul oli muidugi mingi kinnisidee ka, et ma tahan just majavoodit. Ma ei tea, kust see tuli ja miks ta tuli, aga noh, keegi jälle influentsis mind ilmselt ära. Hakkasin siis vaatama, mis mulle meeldiks, neid oli liiga palju, siis hakkasin vaatama mõõte, et kuna hetkel see veel meie toas, siis võiks mahtuda nii, et tuppa sisse ka saab, mitte, et kõik on seinast seinani ja voodist voodini ja uksest aknani. Valik kiskus koomale ja.. valituks sai see – majavoodi GATO – mõtlesin, et saan selle soovi korral valgeks värvida või kuldseks või mida iganes.

Ma näitan teile, mis mu valikus veel oli – see ei olnud majavoodi – vaid kolmesahtliga lastevoodi MODD – miks ma seda ei valinud, teab ainult vanajumal ise. Juba esimesel ööl kui ma pidin Hedelini tekikest kohendama minema, sain ma aru, kui suure vea ma voodi valikul olin teinud. Jah, see on lapsele hea mugav ja madalal ja issand hoidku kui ta sealt sahtlitega voodi pealt alla keeraks, aga mulle – no ikka väga ebamugav on öösiti seal küürutada. Õnneks mida päev edasi, seda vähem ta ärkab ja tähelepanu vajab, nii et selles suhtes ilmselt ikkagi hea valik, et ta saab mugavalt ise voodisse ja välja, mitte pole vaja redelit leiutada, et ta sinna sahtlite otsa ronida suudaks.

Kuhu kadus minu kaine mõistus, kuhu kadus minu mälu sel hetkel kui ma voodit valisin, miks mulle ei meenunud Hedoni autovoodi ebamugavus, mis oli samamoodi vastu maad, kuhu oli teda diivanilt magades selja surm transportida.. Aga ei, ma olen naine, ma näen ainult seda, et oleks ilus ja äge ja lapsel lustakas. Enda seljale ma ei mõtle. Nojah, mis seal siis ikka, nüüd on meil üks imeilus majavoodi kodus ja Hedelin magab seal kordades paremini kui kitsas võrekas, aga mina mõtlen.. hmm.. ehitaks sinna alla mingi kappidest/sahtlitest kõrgenduse.. Koliks ta üldse enda tuppa ära (see plaan on mul ka, sest mulle tundub, et juba võiks..) – aga see on räme ettevõtmine, ma pean selleks terve kontori ümber kolima mujale elamisse ja see ka ei tundu mulle eriti meeldiva tööna selle aasta sees.

Hea uudis on see, et koodiga marimell saad voodid La La Lastela epood 10% soodsamalt ja kingituseks haldjapallid. Kui tellid enne 8.11, jõuab see Jõuluvana tulekuks kenasti kohale ja saad lapsi üllatada uue toaga. Mul on kusjuures sama plaan – et Hedelin läheks magama sinna kuhu ta parasjagu läheb, aga ärkaks enda sünnipäeval enda kaunistatud toas. Aga noh, vaatame, kuidas me elu kujuneb, kas mul on aega sellega tegeleda nii, et kuskile mujale tuppa ei tekiks kaos.