Kes kannab talvel päikeseprille? Sa peaksid!

Alles mõni aeg tagasi kirjutasin oma arvamuse erinevatest iluprotseduuridest ning sellest, kuidas parim oleks näkku kortsude tekkimise vältimiseks teha ilusüste võimalikult vara, et korts tekiks võimalikult hilja. Üks viis kortsude tekkimist ennetada on ka nö mitte silmi kissitada ehk siis kanda päikesepaistelise ilmaga päikeseprille – ning jah, ka sügisel ja talvel.

Miks kanda päikeseprille aastaringselt?

Kui päikesevalgus on liiga ere, ei suuda silmas pupill piisavalt väikseks muutuda ning meie keha aitab silma nö kissitamisega. (Lisaks kortsudele võib silmade kissitamine tekitada aga ka peavalu.) Muidugi aitavad päikeseprillid kaitsta silmi ja silmaümbruse nahka ka kahjuliku UV-kiirguse eest, mille eest pole me ühelgi aastaajal kaitstud. Päikesepaistelisel päeval võib päike lumelt peegelduda ning UV-kiirguse taseme lausa kahekordistada. Samuti kaitsevad prillid silmi tuule ja sellest tekkiva kuivuse eest (ekraanide vaatamine kuivatab samuti silmi). Rahateemadest mitte mööda vaadates – kvaliteetsed päikeseprillid (ja nende kandmine) on investeering, mis aitavad hoida meie nägu ilusamana ja silmi tervemana, ning seega vähendada tuleviku kulusid tekkinud vigade parandamiseks. Silmade juurde tehtav nö kanavarbaid vähendav botuliinisüst maksab ca 180 eurot, (ja mõjub kuni pool aastat), kvaliteetsed päikeseprillid maksavad keskmiselt sama palju või vähem aga püsivad kauem. Minu kõige parem investeering on ühe Polaroidi prillid, mis maksid ca 60€.

Prille ostes on seni pidanud tegema meie e-riigi mõistes kiviaegset lähenemist ja minema ise reaalselt poodi kohale ja prille proovima ja proovima ja proovima. Mitu paari prille te keskmiselt läbi proovite enne sobivate leidmist? 10? 20? 35? Meil jääb see number pigem sinna suurema poole.

Minu vana kolleeg liikus tööalaselt edasi ja pakkus mulle, kas ma tahaksin kiviajast liikuda sammukese edasi, sest läätse- ja prillipood Dr. Lensor e-poes on prillide valimiseks palju praktilisem lahendus, mille abil annab välja valida enda näole sobivad prillid ilma neid üldse füüsiliselt katsumata.

Kui kodus on vanad prillid olemas, on uute sobivate prillide valimine lihtne!

Kodus prille valides on kõige lihtsam suurus valida vanade prillide järgi. Proovi oma prillide siseküljelt leida kolm numbrit – esimene neist tähendab klaasi laiust, teine ninavahe laiust ja kolmas sanga pikkust. Vahel on seal ka neljas number, mis tähendab klaasi kõrgust. Kui klaasi laius ja ninavahe laius kokku liita, saab raami laiuse. Selle numbri järgi saab tabelist vaadata, millist suurust prille kannad.

Kui sul kodus hetkel sobivaid prille ei ole või raamil mingil põhjusel numbreid peal ei ole, saad sobiva suuruse määrata ka tavalise pangakaardi abil. Pangakaardi kõrgus (lühem külg) on umbes sama suur kui prilliklaasi laius. Kui paned pangakaardi ühe ääre oma nina keskjoonele kulmude vahele, siis näed, kui kaugele kaardi teine külg ulatub – kui üle silma teise nurga, on tegemist suurusega S, kui silma teise nurgani, on suuruseks M, ning kui äär jääb silma keskele, on prillide suuruseks L. Virtuaalne prilliproovija arvutab ise pangakaardi abil näomõõtmed ja saad hakata prille proovima.

See kõik on tegelikult palju lihtsam kui siin kirjutades tundub. Mina tegin telefoniga selfie ja kõik, kohe läks see sinna lehele ja hakka aga hiirega libistama ja prille proovima. Proovi ise, see on imelihtne.

Lisaks jäid mulle Lensor.eu lehelt silma ka läätsed – tulemas on Halloweeni peod ning kindlasti oleks kostüümile kirss tordil ka efektsed läätsed. Neid saab leida eraldi karnevali kategooriast.

PS! Koodiga marimell saab -40% täishinnaga päikeseprillidelt ja prilliraamidelt/prillidelt alati ka soodukat! Kui tellid kauba Omniva pakiautomaati, siis on tagastamine 14-päeva jooksul tasuta. Kusjuures, tasuta tarne rakendub juba 20€ ostu puhul ja üldiselt on tooted 3-4 päevaga pakiautomaadis, aga tarneaeg on toodud välja ka iga toote juures eraldi.