Lapse lemmiksöögid

Ma pole ammu meie präänikust midagi kirjutanud ja kuna ma praegu istun siin köögilaua taga ja tema oma toolis ja nosib viinamarju, siis mõtlesin, et kirjutangi, mis ta meil sööb.

Tegelikult juba mõnda aega, sööb ta seda sama mida meie. Kui toit on liiga vürtsikas, siis ma ei anna seda talle, või uhan hapukoort peale, aga üldiselt läheb kaubaks kõik see, mida ise sööme.

Sushi on suur lemmik, või noh, riis ja toorjuust. Jätkuvalt on suureks lemmikuks kama keefir. Hakkliha meeldib, ja punased oad, eriti chilli con carne seest. Kartul ja sült meeldivad ka. Võileibu ta väga ei armasta, kui siis pasteedisaia. Või suitsuvorsti. Aga kes seda siis ikka leivaga sööb – otse latist on parem.

kama

Värske kurk, mis tavaliselt lastele meeldib, jätab tema suht külmaks, ta sööb pigem viinamarju või melonit. Talvel läks mandariine kilode viisi – jõhkrad lemmikud :)

Igaks sajaks juhuks on mul kapis tuubitoitu ikka ka, kui välja lähen viskan igaks juhuks kotti, kui tal peaks keset tänavat nälg tulema või ta peaks pirtsutama mingi söögiga, mida eriti ei juhtu, aga parem karta kui kahetseda. Lemmikuteks ikka vanad head GoodGoutid – jogurti ja teraviljaga, mõned tavalised banaani-pirni-õuna püreed ka, need on ta lemmikuteks kujunenud.

Ja no vahel on nii, et tal tuleb meganälg 15 minutit enne kui söök valmis saab, siis on hea talle üks tuubikas sisse sööta, ja saab rahus söögi valmis teha ja koos õhtust süüa :)

Ja nüüd viimane kord tuubikaid tellides (tellin otse maaletoojalt) sain ma prooviks üldse mingeid täiesti uusi BABEASE tuubikaid – mis tunduvad ka lapsele meeldivat. Olen neid ka ise tema kõrvalt proovinud ja tõesti hea maitsega + maitsed on väga erilised!

babease

Mida teie aastased (aasta ja kolmekuused) söövad?

2 thoughts on “Lapse lemmiksöögid

  1. Minu poiss pole veel àastane , kohe saab 11 kuuseks. Aga enamasti sööb poe püreesi , olen andnud ka seljankat , hernesuppi , kartulit ja hakkliha kastet ja eriliselt meeldivad chopsticksi nuudlid :). Kuigi 10 kikut suus ei taha ta tykilist toitu syya , aina öögib . Näputoitu sööb kyll ja oskab närida , beebi snäkid organixi omad , mandariinid , apelsiinid , porgand

  2. Mina andsin ka oma aastasele põhimõtteliselt kõike, mida isegi sõime. Kui mingi maitse oli võõras ja eriti peale ei läinud, siis uhasin ka hapukoorega üle :) Kõik, millel oli hapukoor peal, läks kaubaks.
    Kui lapsel oli eriti suur toiduga jonnimise tuju, siis grillkana ja värske kurk sobisid alati. Nüüd on see pisike juba seitsme aastane, aga toiduga pirtsutamisi tuleb ikka ette. Siis sobib koorene pasta-hakkliharoog või praemuna. Nii, et hakkliha, munad ja fusillid peavad kogu aeg kodus olema.

Comments are closed.