Let’s see: kes on Eesti parim sisulooja Instagramis?

Reedel kirjutas mulle Instagrami konverentsi korraldaja, palus, et ma nende pressiteate üles paneks.. Ma mõtlesin, et teeks siis juba loosi ka. Seega, kaks inimest saavad meiega koos Insta konverentsile tulla ja oma kõrvaga kuulata, kuidas Paljas Porgand Instagramis oma brändi lõi ja kuidas sellega reaalselt maailmas müüvaks tooteks saada? Või milline on Martti Halliku roll Instagramis juutuuberina. Victoria Villig räägib kuidas brändidega koostööd teha ja sisu luua…

Tundub põnev kuulamine. Ma vaatasin seda konverentsi juba varem, enne kui nad pressika saatsid, et tööalselt ka väga väljakutsuv. Seda enam, et mu enda tulevik on iga teise Eesti influenceriga koostööni jõuda :)

500 000+ jälgijaskonnaga Instagrami mõjutajad tulevad Tallinnasse Instagrami Konverentsile brändidele ja teistele ​influencer​’itele teadmisi jagama

13. ja 14. oktoobril toimub Eestis suurim Instagrami turunduse ja müümise konverents #IGTALLINN. Hotell Meritoni Konverentsi ja Spa keskuses. Kohale on kutsutud Eesti, Vene ja Läti tipptegijaid sotsiaalmeedias, kellel on kümneid ning isegi sadu tuhandeid jälgijaid.

Üles astuvad tuntud Instagrami influencer’id ehk eesti keeles mõjutajad, kes avavad meile Instagrami telgitaguseid, tutvustavad uusi trende turunduses ning annavad näpunäiteid nii tulevastele influencer’itele kui ka nendega koostööd teha soovivatele brändidele. Kõigil osalejatel avaneb võimalus õppida reaalsetest edulugudest, kuidas mitmekordistada jälgijate arvu, luua huvitavat sisu ja teha tulemuslikku koostööd brändidega.

“Eestis elava venelasena tunnen, et Eesti on turismi sihtkohana ainulaadne ja tahan aidata Instagrami Konverentsiga tuua Eestile rohkem rahvusvahelist tähelepanu koondades mõjuvõimsaimad rahva arvamusliidrid Tallinnasse konverentsile. Sel aastal teeme esimese pilootprojekti, aga järgmistel aastatel on plaanis asi veel suuremalt ette võtta,” selgitab konverentsi peakorraldaja Ruslan Gogin.

Üritusele tasub tulla kõikidel ettevõtete ja turundusagentuuride esindajatel ning praegustel ja tulevastel influencer’itel. Kohale tulnud esinejad jagavad teadmisi, kuidas paremini läbi Instagrami uusi kliente värvata ning luua toimiv sotsiaalturundusplaan, et investeeringud teeniksid just Teid ja Teie ettevõtmist. Näited saavad olema reaalsest elust, seega on konverents sobiv põhimõtteliselt igale ettevõttele ja digiturundajale.

Instagrami konverents on 13. ja 14. oktoobril Tallinnas toimuv üritus, kus Eesti, Läti ja Venemaa suurimad sotsiaalmeedia mõjutajad jagavad näpunäiteid teemadel: ​milline on Instagrami ja influencer’ite roll turunduse tulevikus; koostöö brändidega ja kuidas luua sisu, mis jälgijaid kaasaks; kuidas luua Instagramis oma bränd ja muuta see reaalselt maailmas müüvaks tooteks; Instagrami roll läbi Youtuberi silmade. Kuidas kaasata jälgijaid läbi mitme kanali.

Vene peaesinejad:

Sergei Kosenko Moskvast, üle 1 miljoni Instagrami jälgija;

Irina Averbakh, 500 000 Instagrami jälgijat.

Eesti esinejad:

Victoria Villig, 37 000 Instagrami jälgijat;

Paljas Porgand, 36 000 Instagrami jälgijat;

Martti Hallik, 34 700 Instagrami jälgijat;

Grete Paia, 32 200 Instagrami jälgijat;

Maija Armaneva (Läti), 27 000 Instagrami jälgijat.

Eesti konverentsi kavaga saab tutvuda ürituse lehel ja Facebookis. Vene konverentsi  kavaga saab tutvuda ürituse lehel.

Ühesõnaga, kui sa tahad meiega kaasa tulla, siis tirime su endaga VIPi (niksid, näksid, auhinnad..). Jäta kommentaaridesse, mis sa arvad, kes esinejatest on kõige parem sisulooja Instagramis ja miks? Miks ta meeldib? Miks teda jälgid? Mis kasu oled saanud?

Loosimise teen esmaspäeval 1.10.2018.

#PRESSITEADE

29 thoughts on “Let’s see: kes on Eesti parim sisulooja Instagramis?

 1. Porgand on parim. Ta postitab kvaliteetseid pilte ja on edukalt suutnud silma jääda.

 2. Raske on valida siit listist kedagi, sest tegelikult on mul IG-s ja üldse sotsiaalmeedias muud persoonid, keda pean isiklikult influenceriks. Ma tahaksin tulla konverentsile, et kuulata, mis on nendel esinejatel öelda, mis võiks suurendada minu teadmiste pagasit.
  IG-s jälgin ma ülaltoodud esinejate seast vaid kahte tegelast, Martti Hallikut ja Porgandit, kuigi viimane tegelikult ei sümpatiseeri mind eriti. Ma olen siiani saanud tema blogist paar head retsepti, kuid ei midagi muud.

  Ma kujutan ette, kuidas Porgand oma heleda, malbe häälega jutustab oma loo teistele, kuidas ta on end raske tööga läbi aastate üles töötanud…mina isiklikult ei usu seda aga eks igale ühele oma.

  Marttit jälgin ma peamiselt meelelahutuslikel põhjustel, kuid teerajajaks ma teda jällegi ei pea.

  Grete Paiat tean nimepidi aga see on ka kõik.

  Kuna see on esimene sellise sisuga konverents siis muidugi ma tahaksin minna ja kes teab, ehk muutuvad mu senised hoiakud ja arusaamad sotsiaalmeedia elust ja tegelastest, kes seal figureerivad.

 3. Victoria Villig. Ta ei võta kõiki koostöö pakkumisi vastu, mistõttu ei tee ta liiga palju erinevatele brändidele/ettevõtetele reklaami. Lisaks on ta end juba väga hästi ülestöötanud arvestades, kui noor ta on. Tema sisu pole üksluine ning ta on suutnud hoida balanssi, et ei postita liiga tihti, samas ka mitte liiga harva.

 4. Käisin kohe huvi pàrast tsekkamas Porgandi ja Victoria instagrami kontosid! Olen neist kuulnud küll, aga üsna mitte midagi ütlevad pildid. Mind isiklikult ei tõmba neid jàlgima hakkama.

  Küll aga nàen enda teismelise tütre pealt kui môjutatav ta on just taoliste klantspiltide poolt ja arvab, et nii ongi. Samas pole tal raha , et nende reklaamitud tooteid tarbida!

  Ma ise arvan, et need mõjutajad mõjuvadki sellistele noorele hingedele ja iga küpsem inimene saab aru ja oskab ise mõelda ning ilupiltide ônge ei làhe ning hindavad pigem realistlikku!

  Ahjaa, koolituse loosis ma osaleda ei soovi! Lihtsalt avaldasin oma môtteid!

 5. Avaldan lihtsalt arvamust ja loosis osaleda ei taha. Mitte ükski esineja ei kutsu ega pea neist kedagi infulenceriks.

  Paljas porgand – jätab täiesti ükskõikseks. Mulle tundub lihtsalt feik inimene (armasta end nagu oled, aga sa pole ju plastikust – pole midagi iluoppide vastu). Jätab malbe mulje, aga reaalis ….

  Grete Paia – tean, et laulja, aga infulencer noo ei.

  V. Villing- rikaste vanemate poolt ära hellitatud overachiver. Need videod, mida vaadanud olen tundub, et on mingi aine all – üks hetk vahib kaamerasse tühja pilguga ja järgmine hetk tõmbleb ringi.

  Martti Hallik – pea 30aastane tüüp, kes enamus aega (varem) veetis alaeliste poiste ja tüdrukutega edvistades. Üritab räige youtuber olla, aga no hakkab ära vajuma. Pigem oleks võinud Liina esineda, ta lühema ajaga rohkem jälgijaid saanud+väga andekas ja cool tüdruk.

  Keda oleksin tegelikult tahtnud näha:

  Kahju, et tegemist instagrammi üritusega, kuna Teie oleksite kasulikku juttu rääkinud (teil hulgaliselt teadmisi ja ka kogemusi). Kahjuks on Teil instas vähe followere.

  Kahtlemata Eesti instakuulsused on Liisa Leetma, Katrikats+Juhani jne, kellel pole mingit otsest tagatausta nt laulja/youtuber/blogija vaid on kuulsad nö nullist.

  1. +1 kõigele. ;)

   Ja just, kus on Katrikats+Juhani? Vot nemad on influencerid (kuigi ma ei salli seda sõna), siis nende elustiil tuleneb kõik reklaamist. Mis teeb Villigust influenceri?

 6. Hmm, heameelega osalen loosimisel, kuid küsimus on päris keeruline. Ausalt öeldes ei jälgi mitte ühtegi antud influencerit, kuid olen kõrvalt näinud, kui suurt mõju avaldavad nad minu ümber olevatele inimestele. Näiteks mu väike õetütar, kes veedab oma õhtuid Martti videoid vaadates… Lisaks töötan alal, kus tulevikus hakkan kindlasti influenceritega rohkem kokku puutuma ja usun, et antud konverents mööda külge maha ei jookseks.

  Mulle tundub, et Paljas Porgand võiks olla see, kellest mul lugejana kõige suurem kasu oleks. Tervislikud retseptid, trenni teemad ja ausatel teemadel “naiste jutud” – need lähevad peale küll. :)

  Ma usun, et igal juhul saab olema üks põnev, aus ja hariv konverents.

  Jään lootma loosiõnnele!

 7. Oii see on küll väga asjalik üritus kuna olen youtubes just alustaja siis oleks nii mõndagi õppida :)
  Esinejatest huviga ootaksin Martti Hallikut, et kuulata just youtube alaseid õpetusi ja nõuandeid.
  Ainsad kelle profiili ma olen instagramis jälginud on Grete Paia ja Paljas Porgand, seega ma teisi ei oska arvustada. Küll aga on Paljas Porgandil üsna palju reklaami sisu, pea iga postitus on reklaam, seega enam ei viitsi jälgida teda. Sisult lemmikum jääb Paia.
  Meeldib tema stiil, ilus puhas stiil instagrami feedil ning mõnusad reisi pildid. Annavad motivatsiooni, et ise ka rohkem vaeva näha sellega:)

 8. Isiklikult hoian kätt pulsil ainult Porgandil. Miks? Selleks, et näha, millega ta oma päeva sisustab. Mulle meeldib tema Instagram just seetõttu, et ta hoiab ühtset joont, toodab kvaliteetset sisu ja teeb väga häid pilte. Küsimuseks jääb, et kas tal PÄRISELT ka on nii palju päris followere?-Tahaks vastust.
  Kui ma nende kõigi Instagramid praegu ette võtan, siis mina ei ole kindlasti Martti ja Grete sihtgrupp-nad ei kõneta mind absoluutselt.
  Kõige rohkem meeldib mulle põgusa esmamulje põhjal Victoria, sest tema Instagram ei ole nii pingutatud. On kvaliteeti, aga ka suvalisi emotsiooni- ja toidupilte. Tundub ehe.
  *Seega-Victoria.

 9. Sellisel koolitusel võiksid rääkida ikka inimesed, kes ongi oma kuulsuse leidnud Instagramis, mitte kuskilt mujalt meediumist trafficut oma instasse suunanud. Kõik need esinejad on tegelikult blogijad, youtuberid või lauljad, kes on kuulsaks saanud mujal ja siis selle kuulsuse najal Instagramis followere saanud. Mujal maailmas öeldakse instagrammer sellise inimese kohta, kes teeniski oma kuulsuse välja ainult instagramis ja millegi muuga enne kuulsaks saamist ei tegelenud.

 10. kõige parem sisulooja Instagramis ja miks? Miks ta meeldib? Miks teda jälgid? Mis kasu oled saanud?
  Mulle meeldib nendest ilmselt Paljas Porgand, kuna tal on hea flow postitustel ning pildid on kvaliteetsed. Tahaks teada, kuidas ta oma selfid isegi nii kvaliteetsed saab, kas töötleb, teeb need mingi ulme valgusega või how.
  Tegelikult mulle meeldib jälgida rohkem selliseid nö ”lihtsaid” inimesi, kuna see ei tekita sellist ängi ja tunnet, et jeerum mida on võimalik teha ja mida mina teen :D kuigi ma loodan tegelikult, et see instagrami hullus läheb varsti üle, olen ma ise siiski ka selle pisikuga tugevalt seotud ning huvitab palju, kuidas saada endale nö väärtuslikum konto. Eriti ahhetama paneb see, et puhtalt heale instagrami kontole, avaneb nii palju uusi uksi ja võimalusi, see on ulme. Väga huvitav oleks seda kõike näha ja kuulda, kuidas sinna virtuaalmaailma imedemaa väravasse siseneda saaks.

 11. Esinejatest jälgin ise Marttit, Victoriat ja Porgandit.

  Keeruline on välja tuua parimat, sest vaadates nende followerite arvu, siis on kõik seal 30k ringis, mis on hea tulemus. Kõigil on oma head ja vead. Seega analüüsin kõiki esinejaid, keda jälgin.

  Victoria Villig on teinud väga head tööd oma Instagrami kontoga, sest olenemata viimase aja madalast aktiivsusest Youtube keskkonnas, on ta siiski juhtimas esinejate seas oma jälgijaskonnaga Instagramis. Tal on kvaliteetne sisu, mis on eelkõige suunatud nooremale jälgijaskonnale, kuid põnev ka jälgida vanematele.

  Porgandi tooksin välja oma kvaliteetse sisu poolest – feed on tal professionaalne (hea kvaliteediga fotod, selge sõnum) ning olen täheldanud, et järjest enam näitab ta enda tõelist isiksust storydes, kus teeb tihti live või postitab pilte naturaalses olekus jne. See toob kindlasti jälgijad lähemale ja tekitab teatavat usaldusväärsust.

  Martti on viimasel ajal vajunud minu jaoks tahaplaanile. Ehk keskendub ta liiga palju kvaliteetsele contentile (nagu ta ise armastab öelda) ja unustab seejuures ära näidata nö. tõelist mina. Samas on ta oma sihtgrupi üks kindel favoriit.

  Kuna õpin ise ülikoolis teist aastat suhtekorraldust, siis jälgin antud inimesi pigem huvi pärast, et analüüsida ja jälgida, kuidas nad sisu loovad, kuidas kajastavad koostöö postitusi jne. Ühesõnaga kõik, mis võib tulevikus erialasel tööl kaasa aidata. See on ka põhjus, miks soovin osaleda konverentsi piletiloosis – antud võimalus annaks ehk uusi nippe ja trikke juba olemasolevasse teadmistepagasisse.

 12. Eriti instas ei surfa ja kommenteerida ei oska, aga konverentsile oleks ehk tütrel, Ingridil, asja. Tuleks erialaselt kasuks ilmselt. :)

 13. Konverents jäi juba ammu silma. Kuna ise digiturundust õpin, siis kindlasti väga põnev konverents.
  Aga mina oskangi tuua kolm instagrami välja, mida jälgin ja miks

  Viktoria Villing- Üsna palju reisipilte, mis on ilusad. Huvitav on jälgida, kus ta jälle käinud :)

  Paljas Porgand- Ilusad pildid, motiveerib sisu

  Martti Hallik- Meeldivad tema pildid lihtsalt, pluss hea silma peal hoida läbi instagrami, mis toimub ka Tema juutuubi kanalil.

 14. Kui aus olla, siis ainult kahest esinejast olen kuulnud (Grete Paia ja Paljas Porgand). Neid küll ma ei jälgi, aga kuna tegelen natukest viisi ka ise turundusega, siis oleks hea kuulda/näha, kuidas teised on teinud ja ehk leian ka ise mõne huvitava viisi, kuidas oma ideid ellu viia. Leian, et see üritus aitaks mu silmaringi kõvasti avada.

 15. Jälgin paljusid Eesti youtubereid. Antud valikust meeldib mulle Victoria. Tema tehtud sketšid on lahedad. Mõnus loomeinimene, kes jõuab kindlasti elus kaugele.
  Meeldivad ka reisivlogid. Saab oma reisiplaane mõnusalt nende järgi teha.

 16. Kuulge, see Sergei Kosenko tundub ju päris huvitav!
  Peaks proovima, kas üldse ja mis ta vastab, kui ma talle pakkumise teen!

 17. Mina olen IG fänn ja mul on hetkel 4 kontot. Aga ma olen natuke teisest genratsioonist ja jälgin natuke teisi inimesi, sest vähemalt hetkele mind minust kaks korda nooremate inimete tegemised kõneta ning nad ei ole mulle ka mitte kuidagi arvamusliidriteks või mõjutajateks.

  Vaatasin järele, huvi pärast jälgin Victoria Villigut.

  Konverentsile läheks, sest tahaks osata vanematele inimestele ka midagi pakkuda. Ja just Eestis.

 18. Parimaks ma ei oska kedagi nimetada, sest jälgin siit nimekirjast ainult Paljas Porgandit. Miks? Ilus inimene on ning mind vahel motiveerivad tema positiivsed postitused õnnest, elust, iseendast. Mis kasu ma saanud olen? Ma ei jälgi kedagi, et mingit kasu saada, v.a need IG kontod, kes auhinnamänge korraldavad.

  Aga konverentsile tuleks küll ning kuulaks, mida huvitavat populaarsemad Instagrammerid räägivad. :)

 19. Arvan, et Villig on neist kõige parem sisulooja, kuna tal on suur mõju noortele. Usun, et noori mõjutab positiivselt, kui keegi keda nad jälgivad, on tervislikku eluviisidega, positiivne ja promob nii aktiivsust kui ka hariduse olulisust. Mina ise ei ole tema sihtgrupiks, seega pole otsest kasu saanud tema jälgimisest, kuid tore näha kui inimene on asjalik nii noorelt.

 20. Väga raske on öelda, kes neist on parim sisulooja, sest ise olen jälginud sellest nimekirjast vaid ühte. Kuna Voctorial on followere nimetatutest kõige rohkem, siis kas võiks öelda, et sisu on ka parim? Ei tea… Ise olen aeg-ajalt kiiganud Palja Porgandi feedi, aga samas followeriks pole hakanud. Kiirelt peale klikates ja vaadates nende insta feedi, tundub kõik väga ühte auku: elustiil, st reisid-söögid-meeleolu-fashion-fitness. Aga samas olen aru saanud, et kui tahad instas või üleüldse kuskil sotsiaalmeedias läbi lüüa, siis enda brändile, ükstapuha, mis see siis ka on, loodki suure elustiili mulli ümber ja oled pildis-pildis-pildis, st postitad-laigid-kommenteerid-teed storyt-repeat.
  Arutlesime insta piltide üle ka ühe tuttavaga ja ta ütles, et laias laastus saaks instas edukaid jagada kahte kategooriasse: fuck me või fuck you. Esimese hea näide on Liis Lemsalu, teise hea näide Tommy Cash ning mõlemad toimivad, aga sõnum on antud juhul erinev.
  Kuna ainsana väljatoodutest olen jälginud Porgandit, siis tema puhul on huvitav näha, kuidas ta oma blogiga niivõrd paljudele eeskujuks on. Tundub, et ta tõesti toetab oma lugejaid hea sõnaga nii postitustes kui kommentaarides ja selline “isiklik suhe” läheb inimestele peale.
  Konverents huvitab mind väga, kuna soovin oma bändi lehte paremini käima tõmmata. Tegu pole küll isiku brändiga, kuid kindlasti jagatakse konverentsil väga palju kasulikku, millest eeskuju võtta.

 21. Arvan, et Paljas Porgand, sest ta on hästi otsekohene, kes räägib/kirjutab nii nagu mõtleb. Tal on palju motiveerivaid retsepte, stiilinõu ja trenniõpetusi ning kvaliteetsed pildid. Olengi saanud häid nippe, kuidas teatud lihaseid treenida ja huvitavaid retsepte, mida kodus järgi proovida. Mulle ta igatahes meeldib! ♥️

 22. IG on 2 kontot aga jälgin teisi inimesi, mis seotud minu hobiga. Tean ainult Grete Paiat ja Paljas Porgandit, teisi pole kuulnudki.
  Räägitakse, et pildid peaksid olema kvaliteetsed ja heledad, hastagid lisama erinevaid, mille kaudu teised jõuaks sinuni.
  Ma alles algaja ja ajapikku läheb paremaks

 23. Mina jälgin Paljas Porgandit. Väga armas inimene ja suureks eeskujuks oma enesekindlusega. Mulle meeldib et ta räägib asjadest avameelselt.

 24. Kui reklaamlause on: “500 000+ jälgijaskonnaga Instagrami mõjutajad tulevad Tallinnasse Instagrami Konverentsile brändidele ja teistele ​influencer​’itele teadmisi jagama,” ent nad räägivad vene keeles, mida enamik minuvanuseid ei mõista, siis see reklaam on küll sutsu eksitav, kuivõrd eesti esinejad on max 37k jälgijaga.

  Ma olen kõigi nende suhtes ka üsna skeptiline ja minu maitse nad ei ole, ent samas austan, et nad on jõudnud haljale oksale ning huvitaks siiski, mis neil maailmale öelda on.

Comments are closed.