Meelis kirjutab: kas meil on Eestis feik blogijaid?

Kui aus olla, olen ma tahtnud seda postitust juba augusti algusest peale kirjutada, sest siis ma nägin samalaadset postitust Fitloora YouTubes, kus ta lahkas, kes on feik ja kes mitte, aga seda siis YouTube’i tasandil. Kui ma seda vaatasin, mõtlesin, et kas kirjutavad blogijad on samuti endale mingi maski ette mananud, kirjeldatakse kedagi teist või ollaksegi suures osas tagasihoidlikud.

Kui ma pean vastama, kas meil on siin Eestis feikblogijaid, siis jah, kindlasti on, üllatavalt paljugi ma julgen arvata.

Olles ise nüüd marimelli blogi üle nelja aasta pidanud ja seoses sellega ka meie kodumaa blogimaastikuga rohkem kursis ja paljudega ka isiklikult kohtunud, siis tõesti, kui palju on selliseid, kes blogis on ühtemoodi ja päriselus hoopis midagi muud. Ma tean 101% ainult kahte blogijat, kes on täpselt samad nii blogis kui päriselus, teiste puhul ma nii kindel pole.

Kui ma pean vastama, kas see on halb, siis ei, pigem mitte.

Võimalik, et see on kedagi häiriv ja lugeja jaoks ebaaus, aga samas, kui sind sellisena loetakse ja sulle kaasa elatakse, siis keda huvitab. Äkki loetakse ja jälgitaksegi, et oled feik. Aplaus, et oled suutnud nii nutikas olla ja sellega inimesed end jälgima panna.

Ma juba eos ei hakka siin näiteid tooma ja oma arvamust avaldama, kes kui võlts mu jaoks tundub ja miks, kuigi te seda vist ootasite. Aga ei ma ei saa seda teha. Just nimelt ei saa, sest ma pean mõtlema enda peale, meie blogi peale ja ennkõike Leenu peale. Eriti Leenu peale, sest tihti nuheldakse just teda selle eest, mida mina olen kuskil kirjutanud või laikinud. Ehkki ma ei saa aru miks, sest mina ju ütlesin või kirjutasin mitte tema. Aga kahjuks inimesed ei suuda vahet teha. Jah me oleme küll koos, kuid meie arvamused ja mõtted on erinevad.

No näiteks, on väga palju neid, kes blogis või FBs on nö sõbrad, jee, sa oled lahe, keep going ja siis sõbrannade chatis või õhtul veinitades on arvamus totaalselt teine. Keegi ütleb, et see või see on nõme ja sa kiidad takka, sest noh, nii on lahe. Sa ei jää endale kindlaks, et krt, tegelt ma loen teda ja päris äge on. Ütled välja seda, mis parasjagu teemakohane ja millega sa ise plusspunkte teeniks. No milleks? Vot sellisest käitumisest mina aru ei saa. Kui ei ole nõus, aga tülli ka minna ei taha, siis vaheta teemat või ole vait. Või kui oled julge anonüümselt kommenteerima, siis ütle mulle ka näkku, et vot, ma arvan sinust nii või nii. Mulle endale jubedalt meeldiks tegelikult, kui inimesed räägiksid rohkem näost näkku. Mitte FB chatis, vaid päriselus või äärmisel juhul videochatis. Aga vähemalt näod ja emotsioonid on näha!

See on ka see asi, mida öeldakse, et me oleme laivides hoopis midagi muud kui blogis. Nojah, sest siis on teksti taga tonaalsus ja emotsioon ja sa saad aru, mida ma sellega mõtlen. Isegi suvaline lause „sa oled nii armas“ võib olla korraga armas, irooniline, naljakas, vihkav.. Kui sa loed, siis sa loed nii nagu sa tahad, kui sa kuuled, siis kuuled nii nagu seda mõeldud on.

Tunnistasime ühes FB lives ka, et meie näiteks ei saagi otse ja ausalt kirjutada, vähemalt mitte seni kuni korraldame blogiauhindu, tahame koostöid teha, tahame inimestega suhtlustasandil läbi saada. Eesti on selleks liiga väike. Kõik tunnevad kõiki ja julge sa kellegi kohta midagi öelda, rääkimata sellest, et paned FBs kellegi kommentaarile like, kui juba satud sellise vihalaviini alla, et hoia ja neela. Kui palju on neid näiteid, kus me oleme midagi öelnud või kommenteerinud ja saame selle eest mingil moel karistada. Ka seda postitust olen ma juba tegelikult alates nädalavahetusest kirjutanud, sest kogu aeg on midagi kas lisada või muuta. Ma pean alati mõtlema mida ma kirja panen, sest kuskil on kindlasti keegi, kes mingi lause peale solvub või vihastab ja siis omalt poolt blogiposti teeb ja noh sealt see “sõda” algabki. Tegelikult on see lauslollus aga jah – me elame ju Eestis.

Okei, siin on ka see küsimus, et osad inimesed saavad aru, et see „õhtulehelik pealkiri“ ja „aus sisu – ämbrid ja pärlid“ on taotluslik või me ei mõtle sellega mitte midagi konkreetselt halba, et tõmba kott pähe ja ära elus välja tule, vaid see konkreetne kleit oli kole või see konkreetne inimene ei kandnud neid kingi välja vms. Paljud aga ei saa aru, solvuvad ja blokivad sind sootuks ära ning siis läheved nutavad teistele, et me oleme tondid. Aga see on meelelahutus. Selliseid pealkirju on ilmunud kümneid aastaid ja ilmub veel järgmised 50 aastat. Click-bait noh.

Kui ma pean vastama, kas marimell on feik, siis nii ja naa.

See on üsna tavapärane, et meiega kohtudes öeldakse, et tundume blogis ülbed ja kurjad, aga et tegelikult pole üldse, täitsa toredad olema. Üks mis kindel, me ei räägi blogis kuidas kõik on ilus ja armas ja kuidas kõik on võrratu ja WCs käimine on nagu pilvel vikerkaare välja laskmine, kui tegelikult sitt lippab nii, et isegi kraanist ei tule sellise survega kui… Me kas kirjutame nii nagu on, või ei kirjuta üldse. See ei tähenda, et seda pole, eks.

Seda on ka tihti ette heidetud, et ala kui blogis pole, siis pole olemas. Seega, nii ja naa oleme võltsid, sest 101% oma elu rahva ette ei laota. Miks? Sest üllatavalt palju on selliseid inimesi, kes igat minu kirja pandud lauset mingil hetkel minu enda vastu kasutavad või sellega meile halba üritavad teha või hiljem nina alla hõõruda. Kuigi blogilugejale võib jääda mulje, et nad teavad meid blogi kaudu läbi ja lõhki, siis ma arvan, et ei tea. Ma ei eitagi, et blogi tekitab teatava kuvandi meie kohta, aga seda enam on heameel tõdeda, et kohtudes lugejatega või firmadega koostöid tehes need eelarvamused murduvad. See on isegi ägedam kui kohe 101% olla blogis selline nagu sa oled. Olgu siis feik või mitte.

Kes on teie arvates blogis feik ja päriselus hoopis teistsugune? Millised blogijad on jäänud silma võltsi käitumise või olekuga? Miks nad tunduvad võltsid? Kas tead ise mõnda blogijat, kes on päriselus hull peoloom ja blogis jätab mulje kodukanast või noh, saate aru, on totaalselt erinev. Kas on vahe tagasihoidlikkusel ja võltsiks olemisel? Kust see piir jookseb?

30 thoughts on “Meelis kirjutab: kas meil on Eestis feik blogijaid?

 1. Feigiks peetakse mu arust neid,kes ei jaga igat cm oma päevast igal sekundil. Seega igal blogil on jälgijaid,kes seda “feigiks” peavad. Nüüd küsid kindlasti, et miks siis jälgivad?! – lihtne, selleks, et targutada jällegi ja siis end paremini tunda.
  Sama on ka inimsuhetes. Näide- FB jagatakse suuri “sõnu” sõpruse teemal..a la “hea sõber austab sind ja sinu vaateid” samas ise ei olda elusees selline..aga näe FB jagatakse ja siis ollakse veel maru uhked selle üle. Samas ise…njhm ollakse isekad ja ülbed nõudes vaid sõpradelt seda mida ise ei suuda.
  Sama on selle feik teemaga…
  Frigiks peetakse seda mida ise ei suuda,taha ega oska saavutada. Siis ongi kohe feik ja ah see pole vöimalik.
  Samas blogijad võivad tegrlikkuses vägagi ausad olla.

 2. Porgand on ilmselgelt feik, tema moto on “armasta end nagu oled”, aga samas tuunib end barbieks, mingi kardashiani pepu taga. No võlts otsast lõpuni, mis kulliküüned, ripsmed, tissid.. Järelikult ta ei armasta end sellisena nagu ta on. Paneb küll storysse pilte meikimata olekust jne, aga tegelikult ei ole see nö aus. Vähemalt minu jaoks on ta võlts.

 3. Mulle kangastub kohe Anu Saagim. Ta on loonud meedias endast karakteri, kes ta on, aga päris elus on ta hoopis teine. Rüüpasime hiljaaegu Gh.Mummi samast pudelist-ei karjunudki, et toodagu talle eraldi pokaal. See on see kuvand, mille pealt tema teenib ja talle meeldib nii!
  Blogijate koha pealt ma ei oska öelda. Nagu tavaeluski käib. Kas kirjutamata jätmine on valetamine? Ei ole. Seega kui on midagi öelda-öelge. See on teie töö,karakter ja sihtgrupp.

  Respect,keep going.

 4. Minu jaoks on vist kõige võltsim blogija Jane..aga noh..eks ta alles noor ka
  Paljas Porgand on ka muidugi nii võlts kui võlts,aga ma arvan,et sellest on juba KÕIK aru saanud ja see ongi omamoodi tema fenomen. Ma pole ühtegi tema blogi postitust lugenud..ehk on ta lihtsalt sõnadega osav ja sealt see tema populaarsus?

  Kas Teie olete võltsid? Nii ja Naa ;)
  Aastakese-kaks tagasi olite palju ehedamad ja ütlesite päris ausalt mida mõtlesite,aga nüüd on pidevalt mingi nö tsensuur peal ja see on rikkunud ära Teie nö x-factori.

 5. Päris kaval lüke :D Ise ei hakka siin näiteid tooma ja oma arvamust avaldama, aga palute seda teha lugejatel, ehk siis nemad peavad nö “musta töö” teie eest ära tegema ja seda klatši tootma, mida te ise teha ei taha/ei julge? Panete oma lugejad tanki lihtsalt, et näete NEMAD ütlesid et see ja see on feik, mitte meie! Ei noh, aga ennustab põnevat lugemist, jään ka huviga ootama! :)

  1. Ära muretse, küll me ka ütleme kui vajadus tekib. Ega ma nii teki alla ka pugenud ei ole. Lihtsalt praegu ei tahtnud kedagi esile tõsta või välja tuua.

  2. Väga ei usu, et see teema siin käima läheb nii, nagu loodeti :D Üldse kuidagi vähe räägitakse siin kaasa viimasel ajal.

 6. Kahju, et Te ise peate poliitkorrektsed olema :D

  Minu jaoks olete 50/50 feigid, sest te ei saa kõike välja öelda, mida soovite.

  Kõige feigim raudselt Miiu – blogis/vlogis ninnunännu maailmapäästa ökotoidu jne, aga reaalsus teine. Ei lahmi niisama olen kokkupuutnud temaga ja kahjuks tema enda tuttavad räägivad temast sama. Postitused ilusad ja huvitavad, aga kui keegi temaga ei nõustu vaidleb nagu 5 aastane. Kommentaariumites tuleb tõeline pale välja.

  Jane üritab blogis olla vaoshoitud ning jätab endast justkui mulje abitust/tagasihoidikust naisest. Insta storydes täiesti teine inimene, pigem ülbe ja endast liiga heal arvamusel. Need postitused, kus ta ei varja end ongi vinged, aga kahjuks need teadupärast üleval ei püsi.

  Kindlasti on enamus blogijaid nö feigid, sest ei peagi kõike jagama. Kuid olen arvamusel, et roosamanna ei tasu olla vaid lugejate saamiseks. Kindlasti loetakse neid ka siis, kui ei söö ökotoitu ja ongi ausad bitchid.

  Ja muidugi on hulgaliselt kaalulangetajatest väiksemaid blogisid no ja jumal hoidku, kus töòdeldakse pilte. Oli üks blogija ( nüüd enam ei blogi) piltidel ideaalse kehaga ja kirjutas oma kaalulangetusest. Läksime koos ülikooli ja ei uskunud oma silmi, tegemist oli vähemalt 40kg raskema ja lodeva naisega. Talt muidugi uuriti piltide kohta, mis panigi teda blogi kinni panema.

  1. Kommentaariumid on avalikud, geenius. Kui ma tahaks oma olemust blogis/internetis tohutult feikida, siis ma ju arvestaks sellega? :D

  2. No ega Sa praegu parem polnud, kui üritasid geeniusega ära panna. Kommentaariumid ongi avalikud, aga osav oled ka hiljem kommentaare kustutamas. Mina ei hakka vaidlema, sest kahepalgeline oled niikunii. Samuti soovitan oma tutvusringkonda vaadata, et ei klatsiks Sind igal võimalisel.

  3. Mina ei saa võõraste inimeste tegude ja sõnade eest vastutav olla, aga sul on õigus, see on elu õppetund, et need, kes sinu nähes ja kuuldes on kõvad tagarääkijad, on seda ka sinu enda selja taga. :)

  4. Tüüpiline, teen sulle head nägu, seljataga räägin taga.. sessuhtes ongi hea, kui mingid situatsioonid elus juhtuvad, et parimad alles jääks, kes on ausad nii sinu ees kui selja taga :)

 7. Porgand (ehkki ma arvan, et ta pole päris „meeeeelega“ võlts, ta veel elabki mingis imelikus ideaalmullis, mulle tundub), Mallukas (ei ole midagi nii ninnunännuteemeheadkõigile, vaid oskab liigagi hästi kasu lõigata ja susserdsda ja asju enda kasuks pöörata), Miiu on vähe kahepalgeline, ma ei tea kas kogemata või meelega. Teie ajate ka üsna palju häma, aga saan aru – ei saa kogu elu letti laduda.

 8. Igav lugemine aga lugesin ikkagi läbi, sest Meelisel sulg lippab hästi Meelis, mis hinne sul kirjanditega koolis oli?

 9. Jane Almers.
  Kõik postitused on kahepalgsust ja vastuolu täis. Üritab nii väga olla see, kes ta tegelikult pole. Alguses tema blogi meeldis aga järjest enam hakkasin aru saama, et inimene on ikka niii feik kui feik. Olen korra tema juttu päris elus ka kuulnud ja võib öelda, et blogis üritab jätta väga palju targema ning normaalsema inimese mulje kui tegelikult on…

 10. Ma ei loe eriti paljusid blogisid ja sellepärast ma sõna ei võta, kes on feik ja kes mitte. Mõtlesin lihtsalt selle üle, et mis blogisid ma üldse loen ja miks ma neid olen lugema jäänud. Loen neid, mis on elulised, mida lugedes mul tekib seos minu enda tunnete, elu ja emotsioonidega, kus saan mõelda, et ahaaa, ma polegi ainus kes nii mõtleb või kel nii juhtub. Vahel rõõmustada blogija edu üle või ka kadedust tunda. Aga ma pole kunagi mõelnud ühegi blogi juures, et see on 100% aus. Minu arust on loogiline, et räägitakse oma elust küll ausalt, ei mõelda välja asju, mida pole juhtunud jne, kuid samas peabki mingi filter peal olema. Ei räägita kõike ja kõigest. Tehakse valik, milliseid mõtteid või tegusid jagatakse blogis ja ongi kõik. Tark lugeja saab nagunii aru, kui näiteks koostööpostituses aetakse sooja auru suust välja mingi toote kohta ja kogu tekstist kumab läbi see, et blogija peab asja kiitma, et oma tasu saada. No las ta saab – see on tema töö. Kes usub juttu, see usub ja küllap oma kogemus ütleb hiljem, kas tasus uskuda. Ma ei loegi postitust lõpuni kkui juba esimestest ridadest selge, et tegu lihtsalt kiidulauluga. See pole mulle huvipakkuv. Küll tuleb mõni järgmine postitus, mis mind jälle kõnetab. Aga selliste filtrite pärast ma ei nimeta blogisid võltsiks.

 11. Väga inetu on ässitada oma lugejaid üles soppa loopima, kui arvestada teie EBA korraldamist… Aga noh, inimesed õnneks unustavad IGASUGUSEID asju, eks… Sest põhimõtted pole popid ja kõigil on pikas perspektiivis kõigest nagunii suva…

  1. Kõril ei hoia, aga ässitate ikka!? Jaajaa, teie blogi, teie arvamus, kuid sellised teemad on küll koolikiusamise tasemel….”meie ei tea midagi, teised ju ütlesid”. Milleks üldse toota sellist asja.

 12. Mallukas on feik, üdini feik. Eriti vastik on viimane postitus, kus üritab jälle ühele teisele blogijale ära panna ja viha õhutada, vastik!

 13. Nõustun ka, et Jane on väga feik. Nagu tuulelipp, üritab ainult teistele meelejärgi olla ja kõigile meeldida. Jutt on vastuoluline. Kõige paremaks näiteks ongi need tema pidevad postituste kustutamised.

 14. Minu meelest on fake nii EWTBB kui Lipsuke. Lipsuke tahab maru kangesti olla Malluka moodi, kõik see sõna ara ja vandumine ja isegi kirjastiil on nii kangesti Malluka moodi, et enam ei taha lugeda.
  EWTBB on endast jälle liiga heal arvamusel, tundubki et tema laps on ülim ja tema arvamus ainuõige, vastu pole mõtet vaielda, sest siis saad.
  Paljas porgand – üdini feik nii seest kui väljast
  Ja sorry, aga teie. Ühelt küljelt käib nii räige ninnunännumännutamine ja samas kui teie n.ö salajast gruppi vaadata, siis klatšite kõiki taga.

 15. Kõik blogijad on fake- d. Nad püüavad tervele maailmale tõestada asju, mida nad tegelikult ise ka ei usu. Näiteks et ma olen nii ilus, rikas, seksikas, vooruslik, diip, sportlik, tervislike eluviisidega, palju reisinud, mul on palju asju, mu laps on geenius jne. Teate, see ei koti kedagi peale teie endi. Ja siis on teine kamp, keda võib lühidalt kokku võtta sõnadega “kõik müügiks”. No need on raha eest alati valmis sita saiaks rääkima.

 16. Minu arust see Fitloora on ise feik blogija/vlogija mis iganes. Igal pildil tõmbab kõhu sisse ajab kanni välja, omast arust on nii äge Kardashian nüüd ja joob oma smuutisid ja sööb ainult puuvilju. Aga kui teda nägin EBAl siis ma ehmusin päris ära. Ja ükskord nägin teda Viljandi vahel ka. Pole ta nii fit midagi kui oma töödeldud piltide peal välja tahab paista. Võiks siis ju aus olla. Saan aru, et tal oli mingi breakdown jne ja võttis juurde, mis juhtub iga inimesega, aga siis ei tohiks võltsreklaamida, kuidas ta ainult trennis käib ja nii tervislikult toitub.
  Vähemalt porgand võttis kaalutõusu omaks.

 17. Kõige feigim blogi on marimell ja kõige ausam ja elavam Mallukale..sry aga nii on.Marimell on no nii wannabeed et lihtsalt jube.öäkkkk

 18. No kursis olen vaid mõne blogijaga ja nimesi nimetamata. No mõni võiks küll selle “ameti” maha panna. Mõnel tundub lclt rahuldamata tähelepanu vajadus olema ja siis keksib ringi et teda märgtaks, mõni teebki seda sp et saaks ikka koostöö pakkumisi jne. Õnneks leidub ka neid kelle blogisi on huvitav lugeda ja ega neid ma ainult loengi, ülejäänule ammu enam ei pööra tähelepanu. Samas ega ma nüüd ei ütleks et see teeb inimest feigiks kui blogis ülbe aga päri elus sõbralik. Internetis paraku tekib kaitserefleks sest sa ei saa näha teise inimese emotsioone ja oledki alati valmis et su vastas on mingi jorss kes elab selle nimel et sind ikka maha teha.

 19. Feikidest tuleb esimesena pähe Miiu. Nii isiklikest kokkupuudetest kui FB nähtust. Paljas Porgand samuti.

Comments are closed.