Ma ei saa aru, mille peale ma kade peaks olema?

Käisin täna Töötukassa mingil korraldatud üritusel, kus esines ettekandega ka Paljas Porgand, kus ta rääkis kuidas ta on jõudnud blogiga sinna kus ta täna on. Väga asjalik jutt, aga teda kiites, sain sõimata.

Ta rääkis, et tuleb teha seda, mis meeldib ja mitte kuulata teiste arvamust, teha väikeseid samme suure eesmärgi nimel. Tema ei teadnud kunagi blogimisega alustades, et annab välja raamatu või kolm ja et need kõik väikesed sammud on eesmärgi nimel avada kunagi oma restoran.

Absoluutselt tõsi ja megaäge! Kui ma talle õhtul Facebookis kirjutasin, et käisin teda kuulamas ja lahe, kuhu ta on selle “tee mis meeldib” suhtumisega jõudnud, et tema blogist on saanud kanal reklaamihuvilistele.. siis preili vastas mulle üsna otsekoheselt, et olen lihtsalt kade. Ja üleüldse olen ma talle täiesti vastumeelne inimene. Hm.. sest ma julgen teha ja olla teisiti kui tema või..?

Ma ei saa väga hästi aru, mille peale ma kade olen? See, et ma julgesin eetikateemat puudutada ja mõni päev varem pärisin tema Facebooki lehel aru tema Elu24 pressinõukokku kaebamise kohta, teeb minust kohe kadeda? Ma ei saa aru. Ma ei oska vist olla kade.

Jah, ma mõtlen mõnikord mingitele olukordadele meie sõprade ja tuttavate seas, et oh, küll sellel alles vedas või näh, ta pole seda väärt, aga kadedust kui sellist ma ei oska tunda. Igaüks teeb seda, mida tahab, saavutab oma eesmärke omadel viisidel ja olla kuidagi kade, ma ei tea. Ma ei oska vist.

See kuhu mina olen täna oma blogimisega jõudnud, on samuti aastatepikkune töö. Mul on koostööpartnerid ja sissetulek, millega ma elan ära. Ma arvan, et see on äge. Ma teen seda, mis silma särama paneb.

Minu ja Porgandi lugejad on ilmselt täiesti erinevad, kellele meeldib pikk teaduslik tekst, veganlus, tervislik toitumine ja trenn, kellele meeldivad laste teemad, aus arvamus ja veidi skandaalimaigulised postitused.. inimesed on erinevad, blogijad on erinevad, lugejad on erinevad. Ja ma julgen arvata, et Eestis on piisavalt inimesi, et lugejaid jaguks meile mõlemale või noh, kõigile. Igasugustele blogijatele. Kui keegi kedagi ei loe või keegi kellelegi ei sümptiseeri, ei tähenda see automaatselt kadedust või vihkamist.

Antud hetkel olen ma lihtsalt natuke hämmigus, ta on jätnud tegelikult siiani väga malbe ja toreda mulje, mitte et õelutseks kuskil nurgas. Äkki ta on ise kade? Aga endiselt, ma ei saa aru, mille peale üldse kade olla. Nii mul kui tal. Elu on elamiseks ja inimesed on erinevad oma eesmärkide saavutamisel. 

Aga ausust ma hindan. Näed, sain isegi praegu postituse teema, et arutleda ja veelkord endale kinnitust – tee mida sa tahad, mis sulle meeldib ja tee seda kirega, siis armastavad seda ka teised!

Aga jah, ma tunnistan, minu viga on see, et ma tahan nii oma blogi kui BLOGITiga kui blogiauhindadega nö rahvale meeldida, tahan teha nii, et nad seda naudiks, nii nagu mina naudin nende asjade tegemist. Selge on see, et kõigile ma ei meeldida ei saagi. Ja nagu Porgand ka oma ettekandes ütles – savi mida teised arvavad, tee mis meeldib! I will!

Uue aasta eesmärgid ongi aeg paberile panna! :) mis teie uuel aastaks plaanite ära teha?

45 thoughts on “Ma ei saa aru, mille peale ma kade peaks olema?

 1. Appi.. mul esimese asjana jooksis mõistus kokku..
  Ma loen sinu blogi.. just täpselt selle pärast, et mul on laps ja mulle meeldib lugeda teie perest ja tegemistest. Mulle meeldib lugeda asju, mida sa toidust/söögikohtadest kirjutad, sest mu mees on kokk.
  Samuti loen ma aeg ajalt porgandi blogi, sest mulle meeldib see nö öko kosmeetika teema. Tema toitumine pole minu maitse- meie pere armastab liha. Ta tõesti tundub igal pool(insta,blogi,fb) hästi malbe ja rahulik inimene. Räägib hästi tagasihoidlikult.. või noh.. seda ma arvasin. Ilmselgelt teeb ta ennast lugejatele meeldivamaks,kui ta tegelikult on. Minule on selline asi ebameeldiv,kui blogija mängib kedagi teist.. kes ta tegelikult pole.

  1. No meie blogi on ka üks meie nö nägu, aga ta on meie nägu :) loogish, et ma ka kõigest ei kirjuta, ka mul on kuskil piir ees heheh

  2. Hmm, ma jälgin Porgandit peamiselt ainult Instagramis ja mulle ta küll pole malbe inimese muljet jätnud. :D Mitte et see siin teemas praegu oluline oleks, aga ma küll panen tähele, et iga postitus instas on tal mingi “saatuslik naine” tooniga… et ta on nii fierce, sexy, tugev saavutaja ja julm mutt, kes läheb üle laipade oma unistuste suunas ja sülitab heiteritele ülevalt alla või midaiganes… :D Kirjanduslik liialdus, aga selline toon üldjoontes läbi kumab.

   Marimelli teemat ei oskagi kommenteerida. Ju sa Marileen ikka kirjutasid seda oma teksti ka mingi provotseeriva tooniga või olid varem tema lehel kirjutanud kiuslikult. Ega selline reaktsioon kellelgi tühjalt kohalt ei tuleks. Muidugi sa ise eitaksid igasuguseid provokatsioone, niiet vahet pole. ;)

  3. No seal FBs ta jagas mingit lugu, et teda ei koti mida temast räägitakse. Ma siis kommenteerisingi, et miks ta selle pressinõukokku andis, kui teda ei koti.. Järelikult ikkagi kotib. Siis ta hakkas mingit soga ajama, et Elu24 tegi liiga ja tema on juura taustaga ja blabla. No ühesõnaga.. ma tegelt ei saagi aru, miks ta selle pressinõukokku andis, mis seal valet oli, et ta postitantsus käis või kõht ümar tundus.. No jumala lamp teema. Ja nagunii pressinõukogu leidis, et Elu24 pole ajakirjandustava rikkunud, aga tema on kindel, et rikkus ja seda ei menetletud umbes õigesti :D No what ever, savi tal ilmselt pole, mida temast arvatakse.

  4. Juura taustaga? :D Et kui oled näiteks 3 kuud esimesel kursusel midagi õppinud, siis oled JUUA TAUSTAGA V? :D
   Ma tegelt ei tea, kas ta õppis või mitte, lihtsalt hakkas huvitama, mis see tähendab.

  5. Juura taustaga? :D Et kui oled näiteks 3 kuud esimesel kursusel midagi õppinud, siis oled JUURA TAUSTAGA V? :D
   Ma tegelt ei tea, kas ta õppis või mitte, lihtsalt hakkas huvitama, mis see tähendab.

  6. Porx käis ühe semestri juurat õppimas ja siis andis alla. Juura taustaga my ass

  7. Ta oli mu kooliõde. Ta oligi vb max kaks semestrit koolis käinud (kui sedagi, sest ei mäleta, kuna see oli nii ammu) ja nüüd juura taustaga. Hahahaha, pleaase :D Esimese aastaga ei õpi midagi. Kui aus olla, siis ka kolme aastaga ei oma sa tõelisi juura teadmisi, kui sa ei ole läbinud praktikat. Ja arvan, et ka seda ta läbinud ei ole.
   See on nagu mu kunagine klient, kes ütles, et ta on pooljurist, kuna tema vennatütar õppis juurat :D

 2. Ei tunne küll seda blogijat isiklikult, aga mulle jättis ta ülbe mulje sellega, et tema poolt pole tulnud kommentaari/vastulauset selle asjade müügi skandaali kohta. Või see on minust mööda läinud? Kuidagi ‘petetud’ tunne on, sest praegusel juhul pole tema tootearvustused minu silmis enam usaldusväärsed.

  1. Merilin Taimre Elu24 tegevtoimetajalt saadetud küsimustele otse vastanud ei ole, kuid on samas pöördunud Eesti Meedia juhatuse poole (mul tekib siin küsimus, miks???): «Minu ja toote saatja vahel puudub igasugune leping ja kokkulepe, mis keelaks mul midagi sellist teha. Muidugi ei müü ma kõiki tooteid, vaid neid, mis ei ole leidnud tõesti kasutust või mulle endale ei sobi.»

  2. Ja mis see vastus tegelt annab, et pole keeldu eks. Küsimus oligi eetilisuses ju.

 3. No minu aus arvamus on, et jah Sa oled kade teiste peale!
  Te ise hullult üritate ka teisi veenda, et julmalt hästi läheb teil, firmad, reklaamrahad jms.
  Aga tegelikult:
  Blogi auhinna vãrki sa korraldad ju tasuta (te ei oska sellega teenida)
  Mingid supiköögid (tasuta)
  Mingi peen assistent on teil (pole veel aru saanud milleks) sellele maksate mingite farmi jogurititega
  Mingi blogit vms : keegi pole sellest huvitatud milleks sellist mòttetu jama teha?
  Mingi fotostuudio ( sealt vist saate mòne kopika, millest ära elada..aru ma muidugi ei saa, kes nii maitsetute piltide eest on nòus maksma)
  Blogi reklaamide eest saate kopikaid vaid sp et kerjate klikke.

  Üldse teie blogi on jube igavaks läinud.
  Punnitate küll, aga no ei tule midagi.
  Teie olete need “ebameeldivad” blogijad .
  Püüate küll Malluka moodi olla (fotostuudiod, mingid boxid jms) aga no keegi ei taha sellistele ebameeldivatele inimestele maksta.
  Ise üritate endast staaride mulje jätta, aga ilmselt õhtul nutate koos patja, et kus küll raha saada ja kuidas kyll oma blogile fãnne leida
  Unes näete et elate laia elu nagu porgand ja mallukas!
  good night

  1. Mul on desktopile salvestatud üks tsitaat. Nüüd ma tean miks. Et sulle vastata: Never explain yourself. Your friends don’t need it and your enemies won’t believe it!

  2. Mina olen nõus selliste piltide eest maksma:). Siiani pole veel jõudnud kaamera ette aga nähtud piltide tulemus mulle meeldib.
   Supiköök on lahe ettevõtmine. Külastan jälle kui Tartusse tuleb.

 4. no mis, ei suuda alla neelata, et keegi julges öelda, et sa ei meeldi talle? ja ta ei õelutsenud ju nurgas, vaid ütles kohe ära, mida mõtleb.
  põhjuseid kade olla tead sa ise väga hästi, nice try tho.

  1. Mis alla neelata. See on loogiline, et ma kõigile ei meeldi. Ma isegi ei taha kõigile meeldida. Maailm oleks ikka jube igav kui kõik oleks ühe vitsaga löödud, pealegi Porgandil ei ole küll ühtki asja, mille peale ma kade oleksin. Ja nagu ma ütlesin, ma vist ei oskagi kade olla. See on mu meelest täiesti rändom asi – olla kade. Mis sellest muutub? Kui ma tahan midagi, mis temal on, tuleb selleks ju midagi teha, et ma selle saaks. Kade olles ja niisama nukrutsedes vaevalt, et saab. Kui sa nii kindlalt väidad, et ma kade olen, siis palun ütle ka, mille peale :)

  2. Porgand on ilus,sale,noor,teenib blogiga piisavalt,leiab kergelt sponsoreid,ta mees ei ole bi-sexuaalne..mis veel?

  3. Ma teenin ka blogiga piisavalt, olen ilus, mitte kõige vanem, leian ka kergelt sponsoreid, mu mees ei ole bisexuaalne. Mis veel?

  4. kus ma väitsin, eriti veel kindlalt, et sa kade oled? ma ütlesin, et põhjuseid kade olla tead sa ise väga hästi.

 5. ” ta on jätnud tegelikult siiani väga malbe ja toreda mulje” Just nimelt- MULJE! Mulle on ta jätnud ka avalikes postitustes (blogis ja intervjuudes jne) üsna intelligentse inimese mulje, aga lugedes tema nö mitteametlikku teksti, näiteks tema vastuseid Eveliisi blogis, sain suure pettumuse osaliseks. Odav ja labane, ehttibilik sõnakasutusviis ja eneseväljendus. Piinlik ja kurb oli isegi kuidagi.. Ja pettumus.

 6. Olen ka mina Meriliniga kokku puutunud ja päris pikalt. Väliselt tundub kena ja tore aga tegelikult sobib teda iseloomustama ainult üks sõna. Võlts. Ma ei räägi tema välimusest ja rindadest vaid sisemusest. See milline inimene Merilin tegelikult on. Au ja kiitus muidugi, et ta on suutnud endale ümber ehitada fassaadi, mida kõik vaatavad ja imetlevad. Tegelikkus on aga hoopis midagi muud. See, et ta sulle sedasi nähvas on täiesti tüüpiline tema. Kui sa talle ikka millegiga närvidele käid ei pelga ta sulle niiöelda ära panna. Ega sa ei ole esimene ega viimane. Aga järelikult tabasid sa teda hella kohta.

 7. Ma lausa blokkisin ta Insta, jube tüütu nagu nais-strippar Marco. Mul ka tütar, jube kui ta kunagi selline oleks, lisaks elaks mingi vananeva Keniga koos.
  Eetikast ta ei tea midagi, kirjutas kunagi, kuidas Kreetal hotelli vestibüli purskkaevus paljalt pilte tegid ning kuidas hotelli töötajad jooksid käterätikutega katma, kui Saksa turistid pidasid udupeent õhtusööki sealsamas kõrval. Sry, ma söön ja siis tuleb mingi odav Ida-Euroopa paljas näitsik kunstrindade ja ohtrate tätoveeringutega mu laua juurde aelema…iuuu.

  1. Mis lugu selle Eesti kuulsusega oli, et peksvat oma pruute ja ähvardavat/paluvat tema ekspruute, et need meediasse ei läheks? marimell oskad kommenteerida?

 8. Malluka blogi kõrge lend sai alguse siis kui ta otsustas kirjutada ainult headest asjadest. See oli õige valik. Peale seda läks blogi õide. Teie blogi on jah muutunud igavamaks, samas inimesed muutuvad. Mulle isiklikult ei ole sümpaatsed Meelise postitused, sest enamasti ta kritiseerib. Kritiseerida saab ka läbi huumori enda üle nalja visates. Selline staaritsev maneer on omane pigem venemaa kuulsustele. Minumeelest on väga tore, et te saate elada oma elu nii nagu tahate ja julgete jääda iseendaks. Võib olla see Tipi-Täpi taak lihtsalt veidi segab ja te ei pruugigi sellest lahti saada kui vahepeal ilmuvad vinguvad kummalised postitused Meelise sulest. Väga lihtne on jätta endast nõmeda inimese mulje ja palju raskem hiljem tõestada (ei leidnud paremat sõna), et oled täiesti normaalne inimene. Paraku see loob muljet ja võib takistada erinevaid koostöövorme või tõsiselt võetavust. Kui teha midagi sisemise põlemisega siis realiseeruvad kõik unistused, mitte alla anda ja edasi rühkida :)

 9. Ta arvamus pole seotud üldse viimase aja juhtumitega, sa vist ei meeldinud talle juba enne kui temast “tuntud” inimene sai :) Olen varasemalt ühiste tuttavate kaudu kuulnud seda :) Ega kõigile ei peagi meeldima.

  1. A no seda enam :D järelikult on ta juba ammu mu peale kade :D mul pole aegagi kedagi mitte sallida, erinevalt temast. Mul jumala suva, kas ta on või ei.

 10. Paljas Porgand blogi oli väga mõnus lugemine siis kui ta veel Austraalias oli. Mulle tundus väga ehe ja lihtne, mõnusad retseptid jms. Nii kui Eestis toimetama hakkas, nii hakkas üha võltsimaks muutuma minu meelest. Instas kustutasin ära siis kui tissi ja pepu pildid domineerima hakkasid, vahel harva viskan pilgu blogisse aga seal on ka vist pea iga postitus mingi toote reklaam. Kahju! Aga samas ilmselt paljud teda ju kadestavadki või siis soovivad tema moodi olla.. ilus ja edukas ja noh Uku pruut. (vananeva Keni märkus on päris hea :D) Pole just kindel, et ta parim eeskuju on noortele tüdrukutele.. enam.

 11. Noh, su ‘kiitmine’ oli selline tüüpiline naiselik õelus tegelikult. Silma jäi just see ”kanal reklaamihuvilistele” ehk ikka oli vaja nagu ära panna, nii et ma saan tema reaktsioonist täiesti aru.

  Ma olen ka Porgandi kohta erinevatelt varasematelt koostööpartneritelt negatiivseid kogemusi kuulnud, aga igal ühel meist on omad võitlused. Üldiselt on ikka teada tuntud fakt, et endaga rahul olevatele inimestele teised inimesed ette ei jää ja Sinu vajadus teda pidevalt surkida ja salvata ütleb Sinu kohta rohkem.

 12. Aga äkki oledki kade? Selline mulje on juba varasematest postitustest jäänud.(Mitte, et sa seda tunnistada tahaksid..muidugi mitte). Sa oled päris mitmes postituses temast läbi lillede halvasti rääkinud ja üritanud maha teha ja nüüd kui otsustad midagi head öelda, siis peaks ta kohe lömitama su ees? Milleks? Väga õige ongi ussitajad paika panna.

  1. Kus ma teda maha teen? Käin vahel ta blogis kui newsfeedis ette jääb ja lahkun suht kiirelt. Ma pole ta sihtgrupp.

 13. Alustan sellest, et mulle isiklikult Paljas Porgand väga ei meeldi. Kuulasin teda ka Ebaõnnestumiste päeval ja tema esinemine oli piinlik võrreldes teiste esinejatega… Kehv eneseväljendus ja sisutu ettekanne. Ja ma saan aru tänapäeva eneseupitamiskultuurist, aga KUIDAS saab Porgand teha ettekande teemal, kuidas tippu jõuda ja kuidas tema tippu on jõudnud. Vabandage, aga mis tippu? Kui ta enne ettekannet saalilt küsis, kui paljud teda teavad, siis neid oli väääääga vähe.
  Aga sinu teema juurde…
  Ühel päeval kirjutad nii:
  “Nagu eile üks sõber ütles – porgand on praegu terve peenra täis pasandanud ja tuulega on see laiali kandunud ka kõikidele teistele peenardele. True that!”
  Terve see blogieetika postitus oli ikka väga inetult kirjutatud ja asi oli kaugel sellest, et sa oleksid lihtsalt “eetikateemat puudutanud”.
  Ja teisel päeval kirjutad Porgandile kiidulaulu ja teed komplimente ja siis oled imestunud, et teine inimene ei võta sinu kiidusõnu tõsiselt? Vaid arvab tõenäoliselt, et kas sa teed nalja, pilkad teda või tahad teda Blogitisse saada ja tema pealt kasu teenida. See oleks väga inimlik reaktsioon.
  Ma pole küll Porgandi fänn, aga täiesti mõistan seda, miks ta nii vastas. Targem oleks olnud muidugi üldse vastamata jätta.

  1. Et kui inimene sind ei salli, siis ta on su peale kade?

   B..ch, please. Tule sealt kõrge hobuse seljast nüüd maha.

 14. Ma ei salli valetavaid inimesi. Aga koomiliseks muutub juba kehv valetaja.
  Sa tunned kadedust. Ja ajad seda tagasi. Sul pole kellestki suva, kellel läheb paremini ja sul pole suva, mida sinust arvatakse. Pole mõtet tagasi ajada, see on nii läbinähtav.
  Kui päriselt oleks suva ja ei tunneks kadedust, siis sa ei kirjutaks ja jahuks sellest pidevalt.
  Kadeduse tundmine on inimlik, aga tasuks siis harjutada, kuidas seda varjata. Jätaks parema mulje.

 15. Mulle ka ta blogi suurt muljet ei avalda. Austraalia reisiblogi oli ka lahe, aga nüüd on ta uus blogi täis enesepromomist + reklaami ja minu jaoks mõttetut teksti. Pole väga iluteemadest huvituv ka, vegan ammugi mitte. Mingit teaduslikku teksti seal ei näe, kui sa just ei pea silmas neid toitumisteemasid. Trenn on lahe, aga selles on ta ka minu arust äärmustesse läinud. Loen pigem uudishimust ta blogi, aga sisu ma sealt ei leia. Naljakas on see, kuidas iga tema postitus algab justkui peaaegu et põnevalt, aga siis woppaaa, proovige seda ja seda toodet selle ja selle hinnaga, link on siin ja siin. Sellest hetkest on minu jaoks blogil 0 väärtus. Võibolla kui huvi nende kreemide ja kosmeetika osas oleks suurem, siis hindaksin rohkem tema reklaamipinda. Mulle meeldib lugeda arutlusi, raamatublogisid, äärmisel juhul sirvin korra kuus ilusate piltidega elustiiliblogisid, aga reklaamipinnad on üsna masendavad. Mis puudutab tema riiete müümise teemat, siis see on minu arust täiesti ükskõik – kuni seadust ei riku ja brändidega mingeid piiranguid pole, siis müügu aga. :)

  Kuid see, mis Porgandi juures mulle eriliselt vastu hakkab, on ta instagram (nagu keegi siin ka välja tõi). Iga pildi all kirjeldus sellest, kui fierce, kuum ja fire woman ta on, whatnot see ka ei peaks tähendama. See on cheesy. Ma ei näe temas ausust. Kui ka on mingi kübeke ausust, siis on kohe hullult pikk tekst jälle sellest, kui edukas ja fierce ta on ja kuidas ta oma eluga nii rahul on. Teisalt ma olen alati end edevatest inimestest eemale hoidnud. Ütleme nii, et ma pole ta sihtrühm :)

  Ja mis jutt see on, et paar semestrit käid ning kohe räägib mingist juura haridusest?Ma võin ka lugeda TLS-i ja väita, et olen suur jurist valmis ja loobin mingeid paragrahve. Praktika loeb kõige rohkem ja õiguse puhul magister ka.

  1. No minu meelest Paljas Porgand.ee (vist on ee) ongi kanal – kus oma tooteid reklaamida, umbes nagu Iluguru, Buduaar, smth else. See pole otseselt blogi, uudisteportaal vms, vaid kanal, millel on piisavalt jälgijaid, et seal endale reklaami osta :)

 16. Aga sa nyyd said porgandi käest!
  Tõesti sina oled blogimaailmas meelisega 1 vastik hais.

 17. Sry, aga Su enda blogi ei ole muud täis kui ainult reklaami ja seda Sa ei oska ka hästi teha.
  Vähe veider ei ole minna teisele blogijale ütlema, et ala su blogi on ainult reklaamikanal, see pole enam blogi??!! wtf ausalt
  Heida pilk siis enda blogile ja mõtle uuesti mida räägid. Ongi puhas kadedus.
  Muud ei kuulegi teilt, ainult KUI RASKE TÖÖ on blogimine blablabla, puhata ei saa, mingid graafikud maeiteamisasjad.
  Olin Su tulihingeline fänn, aga no enam ei kannata üldse lugeda. Need reklaampostitused on isegi niiiiiiiiiiii võltsilt kirjutatud.
  Nüüd Sa kindlasti küsid miks ma käin siin eks?! Ajaviiteks kommentaare lugemas.
  Võtke midagi ette selle blogiga. Siis ei pea ehk enam vinguma, et “me küllll ei teeni nii palju blogiga”.

 18. Porgand mulle paraku ei meeldi üldse. Alati on tema arvamus kõige tähtsam ja parem. Tundub pealtvaadates feik. Üritab end viimasel ajal valeviisakusega paremaks haipida-kuid tulutult. Nõid jääb nõiaks. See on ehe näide, kuidas nö kuulsus? inimesele pähe hakkab. Koguaeg on vaja on pätse lehvitada, Ukuga koos tehtud pilte lisada (olete tähele pannud kui vähe Ukul temaga koos pilte on??), tüütud reklaamid (kusjuures naljakas, et lugejatele räägib kui hea kõik on ja siis samas lööb asjad müüki). Ja hetkel EI ole tegu absoluutselt kadedusega. Jälgin teisi fitnessblogisid/instagrame/tervislikke toitujaid ntks rõõmuga, sest teised on seest ja väljast ilusad! :)

Comments are closed.