marimelli blogi võib pidada üheks Eesti suunamudimismaailma teerajajaks

marimelli blogi võib pidada aga üheks Eesti suunamudimismaailma teerajajaks – paari virtuaalne sulg hakkas usinalt tööle aastal 2014, mil Mari-Leen Albers (37) esimest last ootas. Nende blogi on uudissõnast „suunamudija“ lausa kuus aastat vanem. „Arvan, et atraktiivseks teeb meid esiteks see, et oleme Eesti loetuim pereblogi, millel on kaks autorit ehk saad nii mehe kui ka naise vaatevinklis oma tooteid promoda. Lisaks on meil erinevast soost lapsed, üks küll veel alles pisike, aga beebikraami promomiseks ideaalne,“ selgitab Albers.

Ehk siis Õhtulehes ilmus suur lugu, kus juttu erinevatest suunamudijatest, firmadest, kes kellega koostööd teeb, kuidas, miks ja kuna meid oli mitmel korral välja toodud, küsis Õhtuleht ka meilt kommentaari.

Nagu ma ka Õhtulehele ütlesin, olen firmadelt ise saanud tagasisideks just seda, et neile meeldib, et me mõtleme kaasa, pakume lahendusi ja tahame teha teistmoodi, sest tunneme oma jälgijat paremini ja teame, millisel juhul töötab paremini blogipost, millal Instagrami postitus või storyline ja millal võiks hoopis Facebookis promo teha. Olen lisanud mõned tagasisided firmadelt ka koostööde tagasiside alla siin blogis.

Nagu Meelis armastab öelda, meie olemegi suunamudimise maaletoojad. Ta just mõni aeg tagasi blogis:

Mari-Leen on pidanud blogi juba aastast 2004 ja tema esimene reklaampostitus ilmus detsembris 2009! Ilmselt on ta üks vanimaid influencereid Eestis. Esimese suurema suunamudimise tegime koos aga aastal 2010 ning seda sellise brändiga nagu NOKIA.

Igast päringust ei saa koostööd

Meile tuleb iganädalaselt mitmeid ja väga erinevaid päringuid. Täna olen ma kindlasti kordades valivam kui kuus aastat tagasi alustades. Alguses on äge, et sind tahetakse, et sind on justkui välja valitud. Täna usaldan ma sisetunnet – juba esimese kirja põhjal tead sa tegelikult, kas siit tuleb diil või ei.

Teine asi on see, et koostööst ongi välja kasvanud totaalne brändi armastus ja edasine on nö tasuta promo. Ma reaalselt olengi jäänud tarbima toodet või teenust. Näiteks kunagi, ma isegi ei mäleta mitu aastat tagasi, käisin ma esimest korda Heleni Ilustuudios hambaid valgendamas, ta kirjutas meile ja kutsus. Saime tookord teenuse tasuta. Täna, käime me ikka ta juures, sest meeldib. Meeldib inimesena, meeldib teenusena. Maksame oma teenuse eest samamoodi nagu sina läheks hambaid valgendama.

Või Medemis – esimene koostöö oli nö teenuse eest, teine kord sai lihtsalt allahindlust, aga tean, et tahan nüüd ka minna uuesti otsaesist tegema ja kui pean maksma 100% siis maksan, sest ma tean, mida ma saan.

Või näiteks ei luba mu sisemine brändiprostituut osta reise mujalt kui Go Travelist. Jah, ma võin minna omal käel ja otsida piletid ümberistumistega läbi saja riigi ja bronnida elamine Airbnbst, aga kui paketikas, siis Go Travel ja praegusel ajal tahaks isegi lennupiletid osta läbi nende, sest “toeta kohalikku”. Mul on nii kurb lugeda, kuidas valitsus oma otsustega turismile liiga teeb.

Jah, me oleme lojaalsed

Ehk me ei ole brändiprostituudid. Kuigi paljud ütlevad, et neid on samade asjade promo ära tüüdanud, siis selge on see, et pikaajaliselt toimivad asjad paremini. Seda enam kui mulle toode või teenus meeldib, siis on see minu meelest normaalne, et ma olen tootele või teenusele truu. Pealegi, meie plussiks ongi see, et meil on alati palju mõtteid, kuidas sel korral teha ja päris kaht samasisulist asja sa ühe toote kohta ei leia. Kui just klient ei ole seda konkreetselt tellinud.

Saada meile päring

 

4 thoughts on “marimelli blogi võib pidada üheks Eesti suunamudimismaailma teerajajaks

  1. Lihtsalt mainis, et teie blogilehel on tihti nii, et kui esimest korda (arvutist) ligi tulla, ei saa ühelegi pealkirjale klikkida. Peab refreshi tegema ja siis alles saab. :)

Comments are closed.