Meelis kirjutab: mis on (turundus)konverentsi ROI?

Mida aeg edasi, seda rohkem jäävad mulle silma igasugused koolitused ja reklaamid, et midagi on jälle tulemas, seda eriti Facebookis. Ega kogu see süsteem on kaval, seda mida ma googeldan, tuleb FB feedis kohe ette. Ma hea meelega käiks iga päev koolitustel. Kui nad ei oleks nii kallid. Mis mulle märksa enam meeldivad ja mis on ka nõks soodsamad, on konverentsid ja muud kohvitamise võimalused. Ütleme nii, et ka neid toimub iganädalaselt ja hinnad on 25st eurost 500ni + km.

Aga kuidas teha see otsus, millisele konverentsile minna ja millisele mitte?

Vaeva on ju ürituse korraldusega nähtud mõlemal juhul. Esinejad on samamoodi ettevalmistunud (olen näinud ka mütsiga lööjaid muidugi). Millised oleks need kriteeriumid mille järgi otsus teha? On see hind? On see esinejate nimekiri? On see kuupäev? On see asukoht? On selleks korraldaja?

Tegelikkuses tuleks neid kõiki arvesse võtta ning lisada sinna veel üks faktor – ROI ehk return of investment. Ma ise ei olnud selle peale kunagi mõelnud, aga hiljuti kui ma tööjuures rääkisin, et võiks minna NBF’le (Nordic Business Forum) või Web Summitile, mis on päris kulukad ettevõtmised, siis tekkiski see küsimus, et okei, ma maksan selle raha ja sa lähed sinna, aga kuidas sa selle investeeritud raha ettevõttesse tagasi tood? Kas konverentsilt saadud teadmised võib või lausa peab kasumiks pöörama? Ettevõtte tegevjuht ja juhatus on aastalõpus kõik kasumiaruande ootel. Ja eks isegi sooviks näha, kas minu tehtud tegevused kandsid vilja või mitte. Äkki kukub ka väike jõulupreemia, eks?

Aga mis siis on ühe konverentsi ROI?

Kas tegelikkuses üldse peabki olema seal mingi ROI? Minu silmis on selleks inspiratsioon või uued nipid/nõksud mida töös kasutada ja praktiseerida. Loomulikult tuleb silmas pidada seda, et kui miski toimib juhul A, siis see ei pruugi toimIda juhul B. Aga kui kõik läheb nii nagu peab, siis kasvatavad konverentsilt saadud ideed omakorda müüki ja müügist tuleb kasum ning sellega peaksid juba ülemused ja muud tähtsad ninad rahul olema – seda nii kahesõnaga kokku võttes.

Okei, olles välja mõelnud ROI tuleb otsustada millisele konverentsile minna

On ettevõtteid, kes on sellised konverentsid ja muud istumised oma turunduseelarvereale kohe sisse kirjutanud, kuid palju on ka neid, kes teevad otsuseid jooksvalt ja muude kriteeriumite järgi. Nagu näiteks mina. Kindlasti on minu jaoks number üks kriteerium osalustasu ehk hind. Nagu ma ennist mainisin, siis hinnaskaala on meil päris suur ning kuna mul ei ole sadu eurosid igakuiselt laiali loopida, siis tulebki leida soodsamaid alternatiive. Alustavaid ja entusiastlike nägusid ja korraldajaid.

Üheks selleks osutus sellel sügisel “Turunduskonverents”, mis on küll suhteliselt uus tegija, kuid siiski oma jala maasse löönud.

Minu jaoks oli täiesti üllatav, et sellise ürituse korraldajaks on JCI. Esialgu olin ma tegelikult väga skeptiline, et miks nemad? Mis siin taga on? Miks nad seda teevad? Võtsin telefoni kätte, helistasin korraldajale ja uurisingi, mis täpsemalt toimub ja kus on konks. Selgus, et konksu polegi.

Kui tavaliselt maksavad konverentsid 499€+km, siis seal on hinnaks 99€+km. Ma küsisingi, et miks see hind nii odav on? Aus vastus oli see, et tegemist ei ole kasumi teenimise eesmärgil tehtava üritusega ning kuna ka toetajad on taga, siis sellest ka soodne hind. Selline asi on minu jaoks vägagi tervitatav. Rohkem infot konverentsi kohta leiad nende kodulehelt ja Facebookist.

Kas ma lähen?

Loomulikult. Seega mõtlesin, et informeerin ka teid sellest üritusest, sest äkki leidub kedagi, kes on turundusvaldkonnas töötav või siis nokitseb oma väikse alustava äriga.

Aga mina ootaks hoopis, et te siin kaasa räägiks ja mulle soovitaks, millisest turunduslikust aspektist ma võiksin järgmise blogipostituse teha. Sisuturundus blogis? Sellest kuidas blogis reklaampostitus sünnib ning mis see maksab? Mis vahe on sisuturundusel ja reklaampostitusel? Anna kommentaarides teada. 

3 thoughts on “Meelis kirjutab: mis on (turundus)konverentsi ROI?

  1. Google Adwords huvitab mind väljapakutud teemadest enim! Oleks väga põnev lugeda, mis on su kogemused sellega.

  2. Sisu- jm koostööpostituste sündimiste tausta + loomist oleks huvitav lugeda.

  3. Kõigest võiksid rääkida, mis üleval välja tõid + lisada “costumer persona”
    Leidmise, Sales Funneli, mõjutajate turundus-kasvav trend?, kuidas mõõta tulemusi sotsiaalmeedias (digimeedias) , what it takes to be a digital marketer? , milliseid gruppe/foorumeid/ajakirjandust/newslettereid jälgida, kui teemaga kursis olla, Google analytics, Insights, paid adverts ja boosted adverts-miks ja kas on vaja? kuidas sisu võimalikult laiahaardeliselt jagada(uued algoritmid Instas ja FB-s). Oeh, teemasid on palju-palju

Comments are closed.