#elulineblogi

Parem ike kiitä kui niitä

Pealkirjaks vana hea Eesti vanasõna

Naljakas, me blogi pidi oleme kuskil koolitusmaterjalides “ärge nii tehke” all, sest noh, jumala eest, ärge tehke, sest muidu te ei müü viie päevaga 188 Lottemaa piletit või ei teeni tuhandeid eurosid Wolti krediiti. Mõtlesin, et uurin siis parem otse allikast ehk koostööpartneritelt tagasisidet, et äkki ma kujutangi ette, et mu blogi on edukas, mina tegija ja arvan, et tean, mida teen…

Kui me 2014 aasta augustis blogi avasime, siis arvasime, et kui me saame poole aastaga endale 20 000 külastust, läheb hästi. Me olime ju tegelikult mitte keegid. Lihtsalt üks paar, kes sai lapse. Sadade teiste paaride seas. Ometi osutus blogi nelja kuuga vägagi populaarseks ning teisel kuul seadsime endale uue eesmärgi – saada aasta lõpuks kokku 500 000 klikki, arvasin tookord, et napilt jõuame selleni, kuid seegi number täitus juba kolmandal kuul.

Arvestades, et skandaale nagu triin Tulev, Argo Ader, ämbrid ja pärlid, ving ja hala meie blogist enam ei leia, siis saavutada aastaga 2,5miljonit külastust (eelmisel aastal) on parem kui mitte midagi. Tänavu kerib ees juba 1,4 miljonit – täiesti reaalne number. Keskmiselt 12 000 unikaalset kasutajat nädalas, kes meie tegemisi jälgivad.

Aga tuleme nüüd tagasi selle juurde, et ma küsisin tagasisidet. Ma ei saa öelda, et ma olen üllatunud. Ma teadsin ise ka, milleks ma võimeline olen, mida ma koostööpartneritele luban ja millisteks ma oma lugejaid hindan. Aga hea on ikka lugeda, kui öeldakse, et tead mida teed ja oled selles hea.

Ilmselgelt Mari-Leen teab, mis teemad kõnetavad tema lugejaskonda. Ta
oskab kirjutada nii, et teda loetakse ja päriselt ka järgitakse. Lugejanumbrite taga on ka reaalsed tulemused! Blogis avaldatud sooduskoodiga müüsime kiirelt 188 piletit. Nii lihtsat müüki me pole tükk aega teinud. Peale koostööd saime väga professionaalse analüüsi iga kanali lõikes ja need numbrid tõestavad, et põhjust koostööks on ka edaspidi.

Kaire Lerg, Lottemaa Teemapark

 ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪

Mari-Leen ja Meelis mõtlevad alati kaasa, pakuvad ideid, kuidas jõuda paremini sihtgrupini. Samuti ilmsestavad nad alati postitusi ohtrate piltidega ja toodavad sisu ka mujal sotsiaalmeediakanalites. Töö on tehtud õigeaegselt kui mitte varem. Kokkulepped ja kiirus on nende puhul kindlasti need märksõnad, mille pärast muret tundma ei pea. Kõik ilmub siis kui planeeritud. Oleme teinud erinevaid koostöid juba mitu aastat ja kindlasti jätkame, sest blogiturunduses on nad kindlasti parim valik meie sihtgrupini jõudmiseks.

Kaia Gil ja Kaidi Reinart, Baltic ID

 ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪

Mari-Leen on Wolti jaoks osutunud olulise väärtusega mõjutajaks, kes on suutnud aasta jooksul tuua juurde suure hulga teenuse kasutajaid. Meie koostöö on pigem uute kasutajate leidmise suunal. Ootused on kordades ületatud. Rõõm on tõdeda, et Mari-leen on panustanud rohkemaga, genereerides oma jälgijatele huvitavat Woltiga haakuvat sisu. Tema pühendumus on märkimisväärne ja Wolti poolt hinnatud.

Doris Rozdestvenski, Wolt Eesti

 ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪

Koostöö osas saan jagada ainult kiidusõnu. Mari-Leen on hästi konkreetne ja kiire. Just viimane üllatas mind enim: soovitud video, mida ta lubas postitada tuli väga kiiresti ning ma ei pidanud talle postitamise osas mitmeid kordi meeldetuletusi tegema. Lisaks sain vahvaid pilte, mida sotsiaalmeedia kontodel jagada. Ka blogipostitus oli siiras ning meeldiv lugemine. Arvestades meie eelmisi kogemusi blogijatega, siis Mari-Leen tõstis blogijate lipu kõrgele masti tagasi :)

Käty Kuusemets, Speli Baltic Ltd.

 ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪

Analüüsisime oma turunduse numbreid ja tulemusi ning avastasime, et teie poolt tehtud blogipostitus tõi käidavust kodulehele juurde ja ei saaks öelda, et toodete vastu on vähe huvi ca 3-4 müüki päevas.

Indrek Suve, CBDkanep

 ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪

Meie koostöö marimelli blogiga on sujunud väga ladusalt ja kiirelt. Oleme leppinud kokku koostöö eesmärkides ja sisus ning saanud alati vastu töö, millega võib rahule jääda. Blogiturundus on tõstnud meie veebi külastavust, ostude arvu ja aidanud kaasa meie brändi populaarsuse kasvamisele. Soovitame!“

Hans Erich Liivik, Reset Eesti OÜ

 ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪

Koostöö marimell.eu-ga sujus väga hästi. Ootasin asjalikku, samas huumoriga pikitud blogipostitust minu ettevõtte toodete kohta ja seda ma ka sain. Tulemused olid igati rahuldavad. Soovitan!

Joonas Kõrm, Ecorun OÜ

 ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪

Koostöö marimelliga algas paar aastat tagasi, kui ta otsis enda pojale Didriksonsi kombet ja sattus D-weari e-poodi ning ühtlasi ka meie stuudiosse. Nii saime tuttavaks.

Esimesel korral postitas ta lihtsalt oma blogisse vahvaid pilte ägedas rohelises kombes möllavast Hedonist, mille peale saime nii mõnegi maili, sisuga: “Meil on ka tarvis seda Hedoni rohelist kombet.” :)

Nüüd uuel talvehooajal otsisime tuttavaid, kelle lapsed katsetaksid uusi Didriksonsi helkur tooteid. Siiani oleme kõik kombed, mütsid, kummikud, sallid, fliisid jne enda laste peal katsetanud aga nemad on nüüd vahepeal nii suureks kasvanud, et päris sellist korraliku “lasteaias trööpamise” kogemust me neilt enam ei saa. Tootevalikusse oleme aga alati võtnud eranditult ainult need tooted, mis on meie enda laste korraliku trööpamise üle elanud.

Pakkusime marimellile, kas Hedon oleks nõus seda komplekti katsetama. Otsisime kedagi, kes annaks ausat tagasisidet. Ta oli nõus ja ühtlasi tekitasime marimelli blogi lugejatele sooduskoodi, mida on tublisti kasutatud ja usun, et tänu marimellile on meie e-poe olemasolust teada saanud palju uusi potentsiaalseid kliente. Meile sobib tema postituste stiil – ilus, lihte ja kõik oluline saab alati öeldud. Kindlasti soovime koostööd jätkata.

Aitäh, marimell, toreda koostöö eest!

Kristiina Kaimer, Didriksonsi ametlik edasimüüja D-wear e-pood

 ▪ ▪ ▪ ▪ ▪ ▪

Rohkem tagasisidet meie koostööpartneritelt leiab siit!

11 thoughts on “Parem ike kiitä kui niitä

 1. Jaa, te blogi ongi hea. Küllap ka sooduskoodide tõttu, aga samas on söödav ka neile, kes sooduskoodidest ei hooli nagu sellistele a’la mina, kes tahab mõnusat lugemist ja ei viitsi delfisse enam eriti nina pista, kuna see on nii p…a täis :-P Heaks teeb te blogi ka see, et siin pole keskendutud kitsalt nö elustiilile või toidule või reisimisele, vaid teil on kõike. Musta pesu on vähe ja kui ka ühte või teist nö krehvtisemat leidub, siis tegelikult säilitate te ka nende teemade puhul pigem väärikuse ja kergelt distantsi. Ja pealegi on blogilugeja valik, mida ta loeb :-)

  Tänud

 2. Urrrrrgh kuidas ma vihkan teie selliseid postitusi, ma ei taha teada nö telgitaguseid, sest nendest jääb alati mulje, et blogite omakasu (teenistuse) eesmärgil. Ma tahan lahedat igapäevast blogi. Ära vähemalt seda turunduse juttu käi siin rääkumas, arutage seda omaette kodus :)

  1. Heh, kellele mida. Mõni postitus on sulle rohkem mokka mööda, teine jälle kellelegi teisele.

   Ma ei blogi selleks, et saada midagi. Ma blogin selleks, et mu blogi oleks põnev, kasulik, hariv, koht kus inimesed saavad uusi teadmisi, ideid jne.

 3. Kusjuures ma ei ole kunagi arvanudki, et te ei tööta selle blogi nimel (pidevalt kirjutate sellest) või et te oleksite sitad koostööpartnerid. Tundute just sellised tähtaegadest kinnipidajad ja ülipüüdlikud.

  Maine on teil aga siiski sitt (no oleneb kust mättalt vaadata aga vähemalt minu isikliku arvamuse järgi). Enda firma tooteid teie kaudu promoda ei tahaks. Reklaamartiklid ja nende stiil või “sisuturundus” mulle ei meeldi. Natuke kuiv – suured lõigud tuima kopi-peist teksti, väga läbinähtav ja no – ei ole minu maitse.

  On nagu palju positiivset (tundute asjalikud, püüdlikud) ja no mõne toote jaoks kindlasti just teie ja teie jälgijad just sobitegi ja sellest stiilist vast saaks ka kuidagi veel asja ja no silma kinni pigistada – aga vot maine on ikka sitt mis sitt ja sellest kahjuks mina mööda ei suuda vaadata. Ei oska ka väga midagi soovitada, et kuidas seda parandada.

  1. Ma ei tea, mu meelest on Eestis palju rohkem inimesi, kelle maine on veelgi sitem (Värnik, Sõnajalad, Ader, kes praegu paugust meenuvad), aga nad suplevad tuhandetes, kui mitte miljonites. Ma arvan, et sa oled eelarvamustes kinni, mitte mingis kujutletavas maines, mis meil on. Ma ei teagi, mis maine meil on, kust see tekkis, mille põhjal? Räägid ikka BLOGI MAINEST?

   Ja ma üldiselt väldin oma tekstides kopi-peisti (mõnikord aga firmad just seda soovivad). Ma olen sellessuhtes väga täpne, et teen seda mida klient soovib :)

 4. Jutt ja numbrid on head, aga kui vaadata kommentaare postituste all(e tagadiside)… Mingi 6 kommentaari, 4,10,15…

  1. No.. ega me perekool ei ole, et iga kägu 89 korda teemas postitab. Postitavad need, kellel nö huvi on :)

   Numbrid on reaalsed, kes siin käivad, ma ei lubagi kellelegi, et vot see postitas saab xn kommentaari :)

   Oleneb teemast, sisust.. Elust :)

 5. No see ei ole eriline argument mu meelest, et kellelgi kolmandal on VEEL sitem maine. Värnik tundub olevat omadega suht põhjas olevat. Ja mis nende isikute raha siia üleüldse puutub ?

  Muidugi ma räägin pigem teist kui isikutest mitte blogi mainest. Teie blogi on aga vägagi teiega seotud ja teie nägu ja tegu, ei ole ju teil siin mingit konkreetset nurka a la räägiksite ainult kokandusest või ainult moest vms – pigem siit ja sealt ja teie elu ja teie arvamused ning muidugi oled sa vägagi hästi teadlik enda mainest. Ise kirjutad ka ju blogis pidevalt, et arvatakse, et kuidas te olete jõle labased jne. No nimetagem siis seda eelarvamuseks aga kõige selle põhjal mis te ise endast olete meedias/sotsiaalmeedias kirjutanud, siis selle põhjal olete minu jaoks küll pigem sellised labased ja selline kahtane kontingent.

  Ja no ega see kui te seda kommentaari nüüd üles ei lase, siis ega see seda olematuks ei tee.

  1. No kui ma olen nii kehv mainekujundaja, siis tõesti kivi minu kapsaaeda. Aga tegelikult, õnneks, need kellega oleme kohtunud päriselus jne saavad aru, et tegelt me oleme normid, pole ülbed ja labased. Ehk siis õnneks, päriselus on meil vedanud, et oleme ümbritsetud inimestega, kes meid hindavad meie päriselus nähtu järgi. Kirjutades ongi keeruline muljet jätta, sest nagu ma varemgi olen öelnud, kirjapildil puudub tonaalsus, selle loob lugeja ise.

Comments are closed.