Meelis kirjutab: palju õnne abiellumise puhul ehk minu õnnetus on sinu õnn

Keegi meist ei ole kaitstud õnnetuste eest ja ei erine ka mina selle poolest. Kuigi see üks ja sama õnnetus on mind tabanud juba mitu korda ja selle parandamine on senimaani läinud maksma kena kopika, siis ma ei suvatse sellest õppida.

Mis siis juhtus?

Nimelt andis (taaskord) otsad minu objektiiv. Jah, justnimelt taaskord, sest see jant on kestnud juba mitu aastat. Olen seda mitmeid kordi lasknud Overallis remontida, aga ka nemad ei saa selle remondiga korralikult hakkama. Alles eelmisel aastal maksin ma selle paranduse eest ligi 200 eurot. Aga ega loll ei õpi, eksole. Ikka loodab, et kuskilt tõttavad appi inglid või muud maavälised jõud, kes mu objektiivi päästavad. Paraku see objektiiv iseenesest terveks ei saa ja võtsime vastu perekondliku otsuse, et aitab vanast ja aeg on uukeks. Aga see objektiiv maksab rohkem kui Anu Saagimi käekott (okei, Anu kott on kindlalt kallim), aga saate aru, see ei maksa päris paarsada eurot.

Kuna ma aga pole riigikogu palgal või mõne juhatuse esimees, siis saab iga mõistusega inimene aru, et sellist raha pole mul tagataskust võtta.

Nüüd aga siis jõuamegi selle kõige magusama osani, kus võitjaks oled SINA või siis mõni sinu sõber, sõbranna või tuttav.

Viis pulma viiesaja euroga

Jah, just nii. Veel selle aasta sees teen ma viis pulma viiesaja euro eest. Selle hinna sisse jääb siis registreerimine/laulatus, ilupildid, grupipildid, pidu ja tordisöömine. Ehk siis tegelikult veedan ma nende viie paariga terve päeva alates laulatusest kuni tordi lahtilõikamiseni.

Hind kehtib pildistamisele Harjumaal, kuid loomulikult saame kokkuleppe ka väljaspool Tallinnat toimuvale pulmale.

Seega, kui sa ise või su sõbranna või tuttav on abiellumas ja tal pole veel fotograafi, siis ole armas ja jaga seda postitust temaga.

Minu seniste töödega saab tutvuda siin.

Lisainfo ja broneerimine: foto@marimell.eu

Egas muud kui kohtume pulmas! 

Jätkuvalt teen ka kõiki teisi pilte – sõbrannadest peresessioonideni – lisainfo kõik marimell FOTO lehel – siin :)

Sheering is keering – kõikide selle postituse jagajate vahel loosime välja tavalise tunnise fotoshoodi (olgu selleks siis kõhupildid, perepildid, sõbrannapildid vms). Loosimise teeme siis kui viis pulma on kirjas, kuid mitte hiljemalt kui 31.12.2017.

11 Comments

 1. Viis pulma viiesaja euro eest – mis see nüüd tähendab? Kas käid viies pulmas ja 100 eurot pulm või 500 eurot pulm?

 2. Oppaaa…ahneks ei lähe? Ses suhtes, et muidu fotograafid, sh vabakutselised, arvestavad ikka sellega kaamera/obje vms annab otsad ja panevad osa raha kõrvale. Aga nüüd kallid lugejad maksku see kallis hobi kinni. Just hobi, sest kui see oleks sissetulekuallikas, siis nii nadisse olukorda end ei seaks. Lisaks oleks aus, kui lugejad teaksid, missugust objektiivi soovitakse osta. Ja kas second hand, aga peaaegu uueväärne ei sobi?

  That being said- “Love” kirjaga pilt on ületöödeldud, jälle sinine üle võlli keeratud.

  1. Keegi ei pea midagi kinni maksma, või noh, Meelis pildistab, saab raha, paneb selle kõrvale ja ostab. Jah, nendest pulmadest teenitud raha eest, aga ilmselt paneb sinna juurde ka veel oma kogutud rahast. Sõnastamise küsimus. Või kuidas keegi mõelda tahab. “Kerjab objektiivi raha” või “korjab objektiivi raha”. Naljakas, kui Mallukas kirjutas, et peab oma kaamera nö kinni maksma, tekkis järjekord, kui Meelis ütleb, et vajab lisavidinat on kisa lahti, et kerjame. WHAT EVER!

   Jah, tahab uut. Uued asjad meie peres on end tõestanud. Milleks kellegi vana, sest nii on soodsam? Riideid võin ma kasutatuna osta, pott-panne-taldrikuid, aga tehnika peab olema uus. Uue puhul võime kindlad olla, et seda pole vaja esimese 5+ aasta jooksul remontida. Miks me ostsime uue auto, just selleks. Miks me ostame uued telefonid, just sellepärast jne.

  2. Siiski, siiski…Kuidas sellega siis on, et pildistab ja paneb raha kõrvale, kui ta korraga on lõhkise küna ees? Nagu ma ennisti ütlesin, siis ennetab iga mõistlik fotograaf selliseid asju ja arvestab sellega, et ühel hetkel tuleb soetada uus kaamera või obje. Küsimus ei ole selles, kas kerjab vs korjab, vaid selles, kuidas üks aastaid (!) fotograafina tegutsenud inimene korraga ei leia vahendeid oma sissetuleku allika jaoks…

  3. Irw! Kõik fotograafid teevad mingeid kampaaniaid ja loosimisi ja tasuta pildistamisi? Eelmistel aastatel olid meil stuudiopühapäevad, seal aastal viis erihinnaga pulma, järgmisel aastal jumal teab mis.. same same but different :)

  4. Ei ole same, but different.

   Kampaaniaid tehakse ka selleks, et oma nime inimesteni viia ja olla “pildis”.

  5. See remondi osa ei vasta tõele ka uue tehnika puhul :) Kel ei vea, sel läheb uus asi kohe peale garantiid remonti ja sealt öeldakse, et tehnika on täiesti korras. Been there, done that :D Kuigi jaa, uuega on siiski enamjaolt ikkagi risk väiksem.

 3. No 500 eurot nüüd küll soodne pole :D Meil alles oli pulmapäev ja fotograaf tegi meile 750 eest enne pulma proovipildid 2tundi, pulmapäeval oli kohal hommikul 8.30 kui algas meikimine ja oleks olnud 23ni välja, kuid kuna me ei näinud mõtet teda hoida, siis lasime kaheksa paiku ta ära koju. Lisaks läheme nüüd veel ilupildistamisele Tallinnast välja ja see kõik jäi selle 750 euro sisse. Fotograaf ei ole algaja vaid õppinud proffesionaal, pikad aastad kogemusi seljataga ja pildid on imeilusad ja kvaliteetsed ning iga detail üle vaadatud ja kõik vajalik välja photoshoppitud jnejne.

  1. Fotograafid, hinnad, maitsed jne ongi erinevad. Keegi pole öelnudki, et 500eurot soodne või ilma rahata on. Aga on ka fotograafe, kes alla tonni uksest välja ei lähe. Või alla kahe tonni.. Niiet – nagu ma ütlesin, maitsed, hinnad, fotograafid, inimesed on erinevad.

Comments are closed.