#meeliskirjutab

Meelis kirjutab: siis kui “elu” ei ole…

Teate kui paljud on meilt, ja no ma eeldan, et ka teilt, viimastel päevadel küsinud, et “noh, mis aastavahetusel teete?” Meiega on sama lugu. Ja mis me vastame. Ei tea. Ikka veel ei tea.

Kuna meie elustiil ja rütm ei ole just kõige tavapärasemad, siis ei saa me ka suuri plaane teha, sest alati peame olema valmis selleks, et kuskilt tuleb mingi ootamatus, mis kõik meie ideed ja plaanid sassi löövad.

Täna näiteks oli meil üle pika pika aja selline aeg, kus me vedelesime diivanil ja rääkisime. Igasugustest asjadest. Ma tõesti ei mäleta, millal me viimati seda tegime. Loomulikult puudutasime ka vana-aastaõhtu teemat.

Meid on loomulikult kutsutud küll sinna ja tänna ja veel kolmandasse kohta, aga ei. Mitte et, ei me ei lähe, vaid ei, me ei suuda otsustada. Kuigi jah, enamike kutsete puhul oleme me siiski võtnud vastu otsuse, et ei, sinna ei viitsi minna. Kas on siis liiga kaugele sõita vaja, pole päris see seltskond, pole.. sada häda.

Eelmise laastal olime Saaremaal. Loe siit! Ka sellel aastal mõtlesime sinna minna, aga jäime hiljaks. Siis vaatasime teisi kohti, aga no ei ole midagi sellist silmapaistvat. Või siis ajuvabalt kallis. Mulle selles suhtes see eelmine aasta nii meeldis, et Hedonil oli lõbus ja ka külalised seal ei olnud sellised piinlikult korralikud ning ei pannud pahaks, et lapsed tantsupõrandal ringi jooksevad ja roomavad. Mõnus atmosfäär oli seal.

https://www.instagram.com/p/BdYFV4cAg5X/

No vaatasime, et tavai, läheme kuhugi teise linna. Näiteks Pärnu. Hea lähedal, aga samas kodust eemal. Esimene hind mis ette vupsas oli aastavahetuse pakett kahele 570 eurot + laps 80 eur. See on küll kergelt üle eelarve. Okei, on ka soodsamaid variante, kuid siinkohal pidin ma arvesse võtma, et meil on laps ja mõned kohad ei ole just kõige lapsesõbralikumad. Kui ma näiteks hotelliveebis sisestasin, et meil on kaks täiskasvanut ja laps, siis jäi otsingus alles ainult kaks kohta, mille vahel valida. Üks Tartus ning teine Põlvas.

Nägin Facebookis kellegi pilte, kus Haanjas oli lumi maas ja kelgukoerad hullasid lumes. Hedonile kindlasti väga meeldiks seal. Ja minule ka. Tõeline talvehullus.  Sellise idülli nimel, vist isegi võtaks sellise pika sõidu ette. Aga samas nagu suurt “klikki” ka ei käinud.

Äkki passiks kodus? No võiks, aga see ei ole nagu ka see ideaalne variant. Vot jõuluõhtul oleks tahtnud kolmekesi kodus olla. Aastavahetusel võiks nagu ikkagi kuskil mujal ja oma tavapärasest keskkonnast eemal olla.

Siis oli südames väike unistus, et äkki tulevad kuskilt mingid last-minute lennukipiletid kuhugi. Kas kuhugi Euroopasse või siis kaugemale. Me oleme ju näinud selliseid pakkumisi, et nädal aega Mehhikos lennukipiletid 145 eur. Või aastavahetus Itaalias lennupiletid 70 eur. Isegi Egiptusesse oleks võinud minna (nagu eelmisel aastal). Aga vot ei ole see elu nii kerge. Just siis kui sa midagi ootad või soovid, siis sa seda ei saa. Pange tähele nüüd, kuidas teisest jaanuarist hakkab neid soodukaid tulema. Aga siis oleme juba tagasi töölainel ja ei saa kuhugi minna.

Ja Tallinnas ma ka kuhugi välja ei viitsi minna, sest ma olen aastaid igasuguseid erinevaid aastavahetuste pidusid pildistanud ja no tegelikult ei erine need teineteisest väga millegi poolest. Asukohad on erinevad, aga teema on ikka üks. Paneme end kenasti riidesse, tuleme kohale, joome ennast täis, võtame uue aasta vastu, joome veel rohkem täis ja siis kunagi roomame koju. Ei ole minu stiili pidu. Mina ei ihka pidu, kus šampanja voolab ojadena ja toitu tuuakse seitmes erinevas vormingus. Mul on isegi pitsist viinast täiesti pohhui ja sama kehtib ka peene pearoa kohta. Pidu saab pidada kaines peaga ja tavaliste toitudega.

Nii ma siis kärsitult mööda tuba ringi kõnningi ja mõtlen mida teha? Jääb mulje, nagu “elu” ei olekski. Andke soovitusi või ideid, et mida teha ja kuhu minna. Või soovib keegi meid ise külla kutsuda, no et on siin lugemas mõne hotelli juht või spa omanik? Ma olen nagu peata kana, kes ise ka ei tea mida tahab. Üleüldse, kus on teie meeldjäävaimad aastavahetuse peod olnud? Kas kodus perega või kuskil sõprade juures linna peal või hoopis kuskil maakohas?

7 thoughts on “Meelis kirjutab: siis kui “elu” ei ole…

  1. Meie oleme kodus ja tulevad külalised. Haanjasse soovitan küll tulla meil siin tõeline talvevõlumaa.

  2. Me otsustasime nt Lätti minna, booking.com lahti ja leiab palju normaalse hinnaga pakkumisi. Me võtsime ühe spa asutuse, et saame ka niisama lebotada.

  3. Väikelastega on alati kodus oldud ja aknast või hoovist rakette vaadatud. Laste kasvades on juba mõned külalised tulnud ja on kodune pidu olnud. Kodust eemal oleme olnud loetud aastad ja see pole üldse nii tore olnud kui kodus oli. Me jõulude ajal pigem rallisime ringi ja siis aastavahetusel mitte.
    Samas on teie poiss kaootilise elustiiliga vast rohkem harjunud, nii et teil on valikuvõimalus suurem, aga lapsevaba aastavahetust vist pole teilgi?

    1. Me võtaks ta ikka kaasa, kus iganes me ei otsustaks minna. Praegu mõtleme, et läheks laevale… lapsel oleks kindlasti fun. Aga sooduskoode pole :D

    2. Sooduskoodiga poleks midagi teha ka. AV kruiisid müüakse väga kiirelt läbi ja sooduspileteid ei müüda kuna nii populaarne reis.muidu võiksin julgelt jagada teile paar tükki.

  4. Minge Võrumaale kuskile turismitallu! Lumi, rahu, vaikus, saun.. Me just tulime Haanjast nn suvekodust ja juba on igatsus hinges! Minge nautige üksteist , oma pere ja seda atmosfääri seal! Ma olen kindel, et seal on veel kuskil teie jaoks koht!

Comments are closed.