Mehed köögis ehk käisime sünnipäeval

Käisime eile sünnipäeval, mul pole ammu nii lõbus olnud. Ja nii palju head sööki. Meie naabripoisil oli sünnipäev ja olime kutsutud restorani Mehed köögis  – ma polnud seal enne käinud ja oli tore hea uus koht avastada.

Mõtlesime talle kambaga teha kingituse reisifondi. Ma arvan, et ta on tüüp, kes reisib mu sõprusringkonnas kõige rohkem, kusjuures need reisid pole seotud tööga. Seega oli reisifondi panus ilmselt parim valik.

Mul on muidugi kombeks Molami Stuudiot iga kord kui kellelgi sünna tulemas on, piinata, sest mu meelest on need lõikelauad alati parim kingitus. Ja sa saad alati mingi oma sõnumi nendega edasi anda.

Valisin ma naabripoisile reisiteemalise kujunduse ja muidugi ei saanud sealt puududa üks väike lennuk – minu jaoks suvaline lennukilogo netist, tema ütles kohe: see on ju boeng blabla. Mul pole lennukitest õrna aimugi, lennuk on lennuk, sellega saab sihtpunktist A punkti B, umbes nagu troll või buss või auto, saan aru, et mingi mudeli vahe on, aga in general – mul pole vahet.

Vaesed inimesed, kes minuga koos ühele sünnipäevale satuvad, eriti kui Meelis on tulnud otse pildistamas ja kaamera on kaasas. Ma tahan ju alati pilte teha, et hiljem blogida. Õnneks on kõik tuttavad ja juba teavad, et enne kui pole meilt tulnud luba süüa, ei tohi midagi taldrikutel puutuda. #painintheass

Kohale minnes ootasid eelroad juba lauas, mis olid serveeritud suurtel puust liudadel ja mis nägid superhead välja. Kui mulle alguses tundus kogus suht väike, siis tegelikult sai meie seltskond sellest juba kõhu päris täis ja pearoad olid alles ees.

Kui nüüd üksi pulgi see liuatäis ette võtta, siis böff oli väga hea, üle pika aja üks parimaid, mis ma saanud olen.

Kusjuures ma ei teagi, mis viimasel ajal juhtunud on, böff on kuidagi ära solgitud. Tahetakse mingit ilget fäänsibäänsi asja pakkuda ja välja tuleb mingi jura. Sõbranna just rääkis, et käis Noas ja pettus nii rämedalt, et ta oleks tahtnud selle böffi kööki tagasi saata. Milleks klassikat muuta? Sellessuhtes, et ma saan aru, muutused on vajalikud, aga kui sa paned hakitud liha sisse, kuhu käib ideaalis hapukurk, sibul ja kapparid ühtäkki peeti ja kuskussi, siis see ei haaku nagu teemaga. Mehed köögis böff oli väga hea!

Teine väga üllatav „toode“ oli minu jaoks kõrvitsahummus – esiteks puudus sellest maitseaine, mida ma jälestan – vürtsköömned. Viis pluss.

Teiseks oli kogu see kombo hummusest ja koreaporgandist lihtsalt suussulav. Asi, mida ma menüüd vaadates kindlasti ei telliks, aga nüüd kui tean, mis mind ees ootamas on, kindlasti võtaksin.

Järgnes üllatus – spinatipannkoogid kalamarjaga.

Pannkoogid olid mõnusalt õhulised ja ma poleks isegi selle peale tulnud, et pannkoogitaignale spinatit lisada – järgmisenädala pannkoogi idee. Siiamari oli maitsetu, täpselt nagu siiakala ise. Minu jaoks on arusaamatu, miks siig nii au sees kala on. Sorry. Samas forellimari oli hea soolane, värske ja pehme.

Kalasalati ma jätaks ka vahele. Kõik muu oli okei, aga jälle see siig. Minu keele jaoks oleks see natuke rohkem maitseid soovinud. Aga noh, maitse asi.

Vahepeal oli meil väike kokteiliring. Pean mainima, et ka kokteilimeister on seal majas super, sest ma soovisin kõiki kokteile peaaegu proovida ja ma soovisin neid alkoholivabalt. Ja ma ei pidanud üheski joogis pettuma. Mu erilisteks lemmikuteks osutusid kurgi Collins ja arbuusi martiini. Mojito on vana hea klassika, millega võidab mu südame alati. Kohapeal valmistatud limoncello viis samuti keele alla, eriti ilmselt neil, kes magusat armastavad. Aga kui pärast eelrooga ja pearooga on kõht nii täis, et magustoit ei mahu, siis limoncello on täpselt see üks amps, mis veel mahub.

Etteruttavalt olgu öeldud, et meil tekkis see sama tunne, et magustoit nagu enam ei mahu. Kuna olime edasi oodatud veel naabripoisi juurde koju, kus oli ootamas tort, siis ostsustasime, et tellime kolm magustoitu ja jagame neid omavahel (mul oli ju pilte vaja :)).

Valikusse jäid: passion & rabarber | seenekesed | mustikakook

Meie suureks lemmikuks oli passion & rabarber, kui passion oli magus, siis hapu rabarber tasakaalustas seda hästi. Seenekesed oli meie järgmine lemmik, aga see oli natuke rändom, marjad ja sorbee päästis palju. Mustikakook oli suht tuim. Aga minu meelest saab mustikast ainult head moosi või siirupit, kõige paremad on nad värskelt. Muidu tuleb mustikast mingi kook/smuuti vms, kuhu seda osaliselt panna, üsna maitsetu värk. Seega, soovitan pigem magustoiduks valida näiteks sorbeevalik, mis on kindla peale minek, et on hea, sest igasse taldrikusse oli sedagi natuke lisatud ja see päästis päeva.

Aga enne magustoite maiustasime me pearoogadega. Kui me valima pidime, siis polnud küsimustki, et ma valisin pardi. Lõppkokkuvõttes jõudis meile lauda kogu sealne lihavalik. Ka kilone tomahook steik.

Sellega oli nii, et kui olime juba enamvähem kõik valiku teinud, siis kaks meest jäid mõtlema, kas kala või liha, ja siis uurisime selle tomahooki kohta. See oli neil saadaval kilose tükina. Suur mahlane kondiga lihatükk, sobib jagamiseks ideaalselt. Teenindaja ütles, et tasub võtta ja kui kahekesti hakkama ei saa, siis.. sellest jagub teistele ka ja saate kõik mekkida seda imelist liha. Pidasime aru, kalkuleerisime ja siis tavai, tellime.

See polnud üldse niiii suur kui me kõik arvasime. Noh, kilone lihatükk läheb ilmselt küpsetades kokku ja kont kaalub omajagu. Paras nosimine umbes kolmele näljasele mehele. Teenindaja sõnul on ta näinud ka mehi, kes selle üksinda pintslisse pistavad.

MEDIUM nagu peab

Enda pardi kohta jagub mul vaid kiidusõnu. Mõnusalt krõbe nahk, megapehme liha. Ja ma ei tea, kes selle kogu kombo taldrikul välja mõtles, aga kõik maitsed sobisid ideaalselt kokku. Ma vist polegi nii head pardikombot saanud. Porgandipüree oli mõnusalt magus, ploomid andsid mõnusa värskuse. Ja isegi pealeraputatud kõrvitsaseemned sulasid porgandipüreega mõnusalt kokku ja no tõesti. Super toit oli mu taldrikul.

Nagu ma ütlesin, siis pearoogadest kõik lihad ja kala sai meil lauda tellitud ja kuigi ma teisi toite ei maitsenud, siis kõik kiitsid liha (kes selle valinud olid) ja veel mitu tundi hiljem toodi teemaks, et küll see söök oli ikka hea.

Kala ma samuti ei proovinud, aga see kes kala tellis, ütles, et kala oli igav. Et see tomatimögin, mis seal peal oli, oli väga hästi tehtud ja maitses imeliselt, aga et kala ise oli “noh, nagu kala ikka”. Ma ise eelistan ka alati pigem mingit kalafileed kui tervet kala tellida, niiet ma tõesti ei oska kommenteerida, kuidas see beebiforell maitses. Aga nagu ma ütlesin, lihad olid kõik super head.

Nii, ja nüüd õhtu parim osa. Te ilmselt ei saa endale lauda broneerides tellida teenindajat, aga meie teenindaja Kati oli IMELINE! Täpselt selline, nagu üks teenindaja peab olema. Kes teab igast söögist rääkida sulle LOO. Kes teab, kust tuleb liha, millisel temperatuuril on seda transporditud, millisel kuumusel küpsetatud jne jne Mis on misiganes toidu sees. Millist veini millise liha ja roa kõrvale võtta. Kui tume õlu sai otsa, siis ta ei öelnud, et see on otsas, vaid organiseeris selle kuskilt kõrvalt poest, et klient oleks rahul. Ühesõnaga, ta oli täpselt selline, nagu ma loodan, et mind õpetas omal ajal Tiina Tšatšau olema klienditeenindaja – sellist asja nagu ei ole või ei saa, pole olemas. Kõike saab!

Tema headuses võite ikka üsna kindlad olla, ma ei ole väga jootraha jätja, sellessuhtes, et ma jätan kohustusliku 10% pea alati, aga, et ma jätaksin teenindajale samapalju tippi kui mu arve on – seda ei juhtu isegi täis peaga. Seal, eile õhtul, polnud mul mingi probleem kogu oma sularaha talle ära anda!

Veelvähem viitsin ma kuskil mingeid review’sid jätta, aga täna küll tundsin, et pean ütlema, et oli hea. Avastasin, et Facebooki lehel saab imelihtsalt ka lauabronni teha “book” ja olemas :)

Ja vältimaks küsimust – misasja, käisid sünnipäeval ja pidid ise maksma? Siis jah, jookide eest maksis igaüks ise. Meie arve Meelisega oli vist 27€ kanti. Jootraha jätsin 20€.

Praegu, kui ma tahtsin Mehed köögis linki loole lisada, avastasin, et neid saab ka koju tellida. Seda parti sööks küll täna veel :)

Kas olete Mehed köögis käinud või milline oli teie viimatine megahea söögikoha kogemus? Sheerige kama!

 

5 thoughts on “Mehed köögis ehk käisime sünnipäeval

  1. No offence, aga siia maitset ei tunne sa sellepärast, et sa suitsetad. Sellepärast sul ka muud asjad peavad tugeva maitsega olema. Pidevalt jääb silma kuodas sul maitset vähe, vürtsi vähe jne. Need kes ei suitseta tunnevad rohkem maitseid lihtsalt.

    1. Mõtlesin selle kusjuures… aga samas ma ei mäleta, et mittesuitsetades midagi teisiti oleks olnud.
      Ja môni asi on mullegi soolane/vürtsikas, kui teised ütlevad, et pole..

    2. Julgen vastu vaielda. Ei ole suitsetaja, kuid ma eelistan ikkagi tugevaid maitseid. Samuti vürtsikaid toite. Igavaid roogasid, mis on maitsestatud soola ja pipraga..ei söö.

  2. Mina pole kunagi isegi mitte proovinud suitsetamist aga armastan puhtaid tugevaid maitseid.

  3. Suitsetamisega ongi nii, et see on igal inimesel jube erinev, mismoodi ta maitsemeelt mõjutab. Ei ole nii, et kõikidel võtab lihtsalt kõik maitsed paar kraadi maha. Mõnel näiteks kaob ära ühe või teise maitse tunnetus, kuid intensiivistub mingi kolmanda maitse tunnetus jne. Suitsetamine kindlasti mõjutab maitsetunnetust, kuid ainult sellest maitsemeeled ei sõltu. Ja mis puudutab siiga, siis ainus siig, mis mulle maitseb on mu enda tehtud soolasiig. Siig on väga mõnusa ja õrna maitsega kala, aga ükskõik kus ma seda saanud olen, siis minule ta reeglina pole maitsenud – kas on üle maitsestatud või alamaitsestatud või serveeritud koos komponentidega, mis siiaga minu jaoks ei sobi. No ja maitsed on nagunii erinevad, nii et miks peakski kõikidele just siig meeldima…

Comments are closed.