Kogumishoius motiveerib veel rohkem säästma!

Ma otsustasin kunagi suve hakul, et hakkan julgemalt raha küsima kõigilt kes pakuvad/soovivad koostööd teha meie blogis ja panen igast sissetulekust 30% oma digikassasse. No, et korjan, lihtsalt kui kunagi vaja peaks minema, on olemas.

Ega see vabakutselise elu, mille ma endale 2011 aastal valisin, mingi lust ja lillepidu pole olnud. Iialgi ei tea, millal ja kui palju täpselt raha saab ja veel hullem, millal uuesti saab. Kui keegi tellib mõne loo, siis tellib, kui ei, siis ei. Kas keegi pakub mingit juhutööd või ei. Kutsub kuskile projekti või ei. Teen supikööki või sebin Meelisele mõne pildistamisotsa või ei.

Olen vahepeal lepingutega tööd ka teinud, mitte ainult honoraridest (ja töövõtulepingutest ja projektitasudest) elanud, aga kindla kuupalgaga töö on mul viimase kuue aasta jooksul olnud täpselt kuus kuud enne rasedust.

Ma olin selle ebaregulaarsusega harjunud ja olen siiani. Lihtsalt vahepeal sain kindla kuupalgaga vanemahüvitist. Ühesõnaga pika sissejuhatuse jätkuks, selline elustiil on õpitav. Sa harjud elama, et raha ei saa kunagi täitsa otsa ja kuidagi ikkagi jagub kuni järgmise laekumiseni. Aga ma tabasin end mingi hetk mõttelt, et kogu see raha kaob nagu mutiauku.

Pole vahet, kas ma saan 100, 200 või 500, see on mingil hetkel ikkagi otsas. Märkamatult oled selle ära elanud. Mõnel kuul eladki 800€ eest, mõnel teisel 1800€ eest. See lihtsalt libiseb minema!

Ma olen sellessuhtes impulsiivne, et ah, savi, arvel 500, ostan seda-seda-seda, hakkab otsa saama, pean piiri või mõtlen, ah, savi, sealt ju peaks veel umbes xx summa tulema, saame hakkama. Raiskan selle viimasegi ära. Tuleb uus raha ja sama ring. Ehk siis, ma mõtlesin, et kui saan 100€ ja panen 30% hoiusele, siis tegelikkuses ei olegi vahet – kas mul on raisata 70 või 100 euri, otsa saab ta nii ehk naa.

Ja teate, see tunne, et sa näed kuskil tagaplaanil tiksumas mingit summat, mida sa kasutada ei saa (sellessuhtes saab ikka, aga ta pole sul kohe pangakaardil, et raisata), see tekitab nii hea tunde. Motiveerib veel rohkem kõrvale panema, sest ma ei näe, et ma sellest otseselt puudust tunneks.

Samamoodi koguneb mul bännerreklaamide raha (need mida te vihkate ja mis teil meie blogi tihti korralikult avada ei lase, sorry, refreshige ja proovige uuesti), ma võtan seda välja korra aastas reisimiseks, lasen sellel lihtsalt omasoodu koguneda. Vahepeal käin lihtsalt vaatamas, et mis seis on.

Tsekkasin, et mis see nö kuu keskmine teenistus tuleb. Kui varem oligi see ala Hedoni mähkmeraha a 90-120€ kuus, siis tuleb tunnistada, et teie klikkimistel on kasu – kuu keskmiseks tuleb praegu 177,85€! Niiet, kellel kademeel pole, tšekake ikka end huvitavaid reklaame lähemalt. See on konkreetselt meie reisifond, pole seda kolme aasta jooksul mitte millekski muuks kasutanud ega plaani ka kasutada, kui sellest just üleöö taas meie kodufond ei saa. Aga sinna on natuke aega.

Ja mul on nii palju mõtteid ja plaane, kuidas end veel rakendada, et veel rohkem teenida ja veel rohkem kõrvale panna :) oma koduni on veel pikk tee minna (selleks tuleb ikkagi palgatööd vahepeal vihtuda, mida ma poole silmaga ka otsin), aga mõnus algus on tehtud!

Kas teil on kogumishoius? Hoiupõrsas? Kinnine konto? Kuidas ja kui palju säästate, investeerite, madratsi alla panete?

Antud postitus sündis ajendatult Ferratum Bank päringust, millised reklaamivõimalused meie blogis oleksid. Kuna laenufirmade kiitmist iga blogilugeja heaks ei kiida, siis otsustasin sel korral, et blogin, aga 30% läheb hoopis pardi ostuks.

Pardiralli on Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) poolt ellu kutsutud heategevuslik üritus – vannipartide võistuujumine, mille eesmärgiks on teadvustada vähihaigete laste ja nende perede olukorda ning kutsuda ettevõtteid ja eraisikuid üles andma oma panust nende abistamiseks. Eelmisel aastal koguti Pardiralliga ligi 133 000 eurot! 2017. aastal müüdi 14 170 parti ja koguti 92 320 eurot! Vähem kui eelmisel aastal. Järgmisel aastal tuleb see ületada :)

Üks heategevuslik osa on veel. Kõik, kes panevad like Ferratum Bank Facebooki lehele ja jätavad siia postituse alla kommentaari, kellele annaksite teie 100€, siis sinna see 100€ ka liigub. Kui tahategi sõbrannale anda, endale jätta – palun väga, aga kui valite heategevusliku organisatsiooni, lisab Ferratum omalt poolt veel 100€! Põhimõtteliselt annab teie üks like 200€ – see võib olla mõne vähihaige ravidoosihind!

Raha jagan 21.09.2017.

Minuga võttis ühendust Tarbijakaitseamet, kes leidis, et antud postitusest on puudu üleskutse: “Finantsteenuse reklaam peab sisaldama üleskutset tutvuda finantsteenuse tingimustega ning vajaduse korral konsulteerida asjatundjaga.” Kuna olen antud postituses maininud Ferratum Banka, siis nende tingimustega ja vajadusel konsulteerida asjatundjaga saab nende kodulehel – siin!

132 thoughts on “Kogumishoius motiveerib veel rohkem säästma!

  1. Laiki ma ei pannud, aga olen igati Lastefondi poolt.
   Tehke püsiannetus, nii koguneb sinna ikkagi raha.

 1. Annaks selle 100 eurot oma emale! Kolme väikelaenuga kassiirile tuleks see kasuks!

 2. Mina võtaks endale seekord, kuna just eelmine kuu tegin annetusi päris mitu ja nüüd endal plaan reisile minna, siis see 100€ mulle oleks annetus minu reisifondi, elus peaks ikka olema, et kui annad, siis tuleb kuskilt ringiga tagasi. Jään ootama.

 3. Mina kasutaka ise seda 100€ , paneks kohe kõrvale, et hakata oma lapsele koguma. Et ta ei peaks puudust tundma ja kui vaja saab ise oma raha kasutada, milleks tal vaja.

 4. Mina annaks Eesti Asenduskodu Töötajate Liidule, kes tegutsevad asendushoolduse töötajate kvalifikatsiooni ja motiveerimisega, asendushooldusel ja sealt iseseivuma hakkavate noorte toetamise ja motiveerimisega. Tegemist on MTÜGa mis tegutseb ainult toetuste ja projektipõhiste vahenditega. PS! Keegi seal kellegile palka ei maksa ja kõik on puhas vabatahtliku töö!

 5. Panin laik! Toetan (ka ise igakuiselt) Varjupaikade MTÜ-d. ❤️

  Endal on kodus rahapurk sinna viskan selle, mis kuskile ripakile jääb. Tavaliselt sendid, aga eelmisel kuul võtsin kasutusele oma niisama seisva pangaarve, kuhu kannan palga laekudes kohe kindla summa ja see jääb sinna seisma.

 6. Minul on Digikassa ja kodus sellise kogumispurk, et kui tahad raha kätte saada, peab konserviavajaga katki tegema ja rohkem purki kasutada ei saa.
  Kogumine läks väga hästi, kuni üks hetk avastas elukaaslane, et hambad on ikka nigelas seisus ja neid vaja nüüd parandada. Aga iga palgapäev rändab palgast pool purki ja seisab seal. Esmalt kodu jaoks, siis auto jaoks, siis äkki kunagi võtan end kokku ja lähen taas reisima :D

  Kui peaks loosi võitma, siis annaks MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodule. Hoiukodu ma neile vaesekestele kahjuks pakkuda ei saa ja päriskodu veel vähem, kuid rahasüst aitaks nii mõnelgi kiisul/koeral tervemaks saada.

 7. Paneksin oma tütre hoiufondi,kuna eelmisel kuul tegin tema ämbrikust annetuse loomakaitsefondi ja nüüd asendaks selle :)

 8. Kui aus olla siis ei teagi mida teha. Oleks omal vaja aga tahaks ka annetada. Ehk siis võtaks omale, ostaks lapsele saapad ja muu vajaliku ära ning siis annetaks. Olgu see või 5€ aga ikkagi annetaks ;)

 9. Ma seekord olen natukene isekas ning sooviksin endale :)
  Tegelikult just augustis annetasime varjupaigale ning ikka ja jälle enneaegsetele lastele.
  See kuu on aga üks natuke liigagi ootamatu väljaminek, mida see 100€ aitaks oluliselt katta :)
  Aitäh :)

 10. Leht laigitud, ning annaks endale selle 100€. Kuna suvi annab alati suure põntsu rahakotile, siis see 100€ oleks väga vajalik. Läheks ostaks lapsele riideid juurde.

 11. Mina võtaksin selle raha teatud määral endale..
  Üritan käima ajada oma Käsitöö lehte ja suunaksin selle raha sinna..uute materjalide ja Töövahendite soetamiseks
  Minu tööde ja tegemistega selles vallas saab tutvuda FB Krista Käsitöö lehelt

 12. Mina võtaksin selle raha teatud määral endale..
  Üritan käima ajada oma Käsitöö lehte ja suunaksin selle raha sinna..uute materjalide ja Töövahendite soetamiseks
  Minu tööde ja tegemistega selles vallas saab tutvuda FB Krista Käsitöö lehelt

 13. Mina annaksin selle raha oma vennale, kelle pojal pannakse järgmine kuu breketid. See 100 eurot oleks küll suureks abiks. Ise kogun raha säästukontole. Kindlat summat pole, mida kõrvale panna, aga midagi saab alati pandud. :)

 14. Mina kasutaks 100 eurot ära oma lapse peale. Hädasti oleks vaja uut voodit,vanast ta juba välja kasvanud.Ja veel nipet näpet külma aja riideid vaja osta.Seega ülekanne tuleks nö minule aga lapse hüvanguks!

 15. Mina aitaks selle raha eest ravida ämma koera, kes on päris õnnetus seisus. Koeral on põieprobleemid, et täpsemalt teada saada, mis koera vaevab on vaja teha veel uuringuid. Seni on uuringutele kulunud juba mitusada eurot ning iga euro on suureks abiks. Loomade ravikulud on lihtsalt ülemõistuse kallid. :(

 16. Like andud ja jätaksin raha endale, sest esmakursuslalsel on ülikooli algus väga raske ja iga sent kulub ära :)

  1. antud ikka… ülikool tundub väga vajalik, kui isegi sellist sõna kirjutada ei oska :D

 17. Annaksin selle raha oma isale, et ta hambaravi pärast laenu võtma ei peaks. Nimelt on käsil proteeside panek ja selle käigus ka osade hammaste välja tõmbamine. Soovin väga, et minu kooli lõpetamisel saaks isa laia suuga naeratada, ega peaks enam häbenema!

 18. Ise endale pole kogumishoiust, kuid kolmel lapsel (12 aastane, 2,7 aastane ja 7 kuune) on oma kontot kuhu igakuiselt raha kannan.
  Võidu korral tahaksin raha anda oma vanimale pojale, kes kogub hetkel raha arvuti ostmiseks :)

 19. Mina annaksin selle raha hetkel endale,kuna on nii palju ootamatuid ebaõnnestumisi olnud,siis hetkel oleks see endal väga vajalik.

Comments are closed.