Meie pere uus nunnu ehk seljakotiga reisile

Kuna mul oli seoses blogiauhindadega osade kategooriatega mingi idee, mis võiks auhinnaks olla, siis jõudsin ma omadega sellisele lehele nagu cabinmax.ee, kus müüakse siis käsipagasi mõõdule vastavaid kohvreid ja kõiki neid saab kanda ka seljakotina.

Arvake ära, kas mul klikkis kohe või ei. Mina ja laps ja käru.. Lähme reisile. Mõtlesin juba õudusega, kuidas ma pean veel kohvrit vedama. Ideaalis ei hakkaks seal lennujaamas enne bussile minekut ju käru avama. Seega ma ei kujutanudki seda situatsiooni ette…

Nüüd on mure murtud, sest tellisin endale seljakoti sealt cabinmax.ee lehelt. Sellise must-valge kirju (link!). Ja kuigi tegemist on käsipagasimõõduga, siis ilmselt annan selle ikka alla ära, sest mis ma sellest vean. Käekoti võtan nii ehk naa.

2S8A6923

2S8A6936

Kui mu sõbranna seda nägi, siis ta oli misasja, nii vähe asju võtad kaasa. Lappasin siis Hedoni kümme särki ja viis paari pükse kokku ja ütlesin, et vaata ise – need võtavad sealt 1/5 ruumi ainult. Nii oligi, isegi veel vähem.

2S8A6966

Ma kujutan ette, et kui mähkmeid ja toite mitte kaasa vedada, saab üsna tühja kotiga lõpuks mindud. Mida siis ikka nii väga vaja kaasa vedada on.

Sõbranna mul – “Mul juba kosmeetikat pool kohvrit. Mul hea teada, et kõik on kaasas.” No jah, mina näiteks ei kavatse midagi kaasa ilmselt vedada. Tittedega kuskile kluppi nagunii ei lähe. Õhtul kuskile välja sööma.. Selleks ma küll megalt end üles lööma ei hakka. Käekotis on mul alati huulepulk ja peitepulk, niiet sellest jagub ka sel korral.

2S8A6928
Muud apteeki ma ka kaasa ei vea, siia lisandub ilmselt veel päevitusõli, deodorant ja lõhn

Ja riietest ma vist juba mingi kord kirjutasin. Tai näitas veelkord edukalt, et vaja on ühte kleiti, millega hommikusöögil ja bassu ääres olla. Ja siis mõnda kleiti, millega õhtuti välja minna. Päeval passid nagunii bikiinides ja riideid “ei kulu”. Ma arvan, et ma võtan endale maksimum neli kleiti ja thats it. Plätud ja sandaalid, nendega mugavam vantsida, kui peaks mõte tulema mööda rannaäärt kärutada.

Hedonile võtan kaasa ühe paari riideid päevaks, tegelt isegi mitte nii palju (üheksa särki, neli paari lühikesi pükse, ühed pikad püksid ja mingi pusa).

m_1
Mul mingi kiiks, et kõik peab omavahel sobima ja toon-toonis olema :D

2S8A6940

2S8A6969
Lasin Hedonile teha teki vanadest särkidest ja bodydest – ühekordne, megaõhuke, hea peale visata ja rannas pikutada ja kuivatada. Kuivab ka kiirelt :)
2S8A6965
Isegi kaks mütsi on plaanis kaasa võtta :)

2S8A6952

Aga nagu mu sõbranna arvas, et on vaja kaks komplekti per päev võtta – ei usu. Terve päeva on nad suurema osa ju paljalt basseini ääres. Seega ujukad kaasa ja valmis! Aga jumala eest, võtku teised või neli komplekti ega mina neid asju vedama ei pea :)

Topin kotti veel mõned mähkmed (ostan kohapealt juurde), niisked salfakad, mõned tuubid püreed (neid saab ka kohapealt!).

Mis mu “kohvrist” kindlasti puudu hetkel on? Mida teie veel võtaksite või minu olemasolevast tavaarist hoopis maha jätaksite?

38 thoughts on “Meie pere uus nunnu ehk seljakotiga reisile

 1. Kusjuures mul sama asi, et pojal on toon toonis riided/sobituvad värvi poolest :D

 2. Minu arvates kõik oluline kaasas. Mina olen võtnud kaasa väikese tüki plekieemaldusseepi ehk nn sapiseepi. Kui laps mõne pleki peale ajab või ilmneb, et riietest ei jagu, siis hea käe vahel lihtsalt sellega puhtaks lasta, rõdule kuivama ja soojal maal juba mõne tunniga kuiv ning uuesti selga hea panna. Aga see on minu kiiks:D
  Lisaks võtaks midagi kindlasti ka pika varrukaga, kui peaks olema õhtul jahe või kui tahad, et liigsetl päikest ei saa vmt. aga kindlasti saab vajadusel ka kohapealt osta.

  1. Ma pole siiani kunagi sapiseepi kasutanud. Kui plekk pesus maha ei tule, siis jääb koduseks riideks ja nagunii on kohe väike :D

 3. Piisab täielikult. Olen pojaga palju reisinud (alates 6 elukuust) ja saab üsna vähesega hakkama. Apteeki lisaksin kindlasti Enteroli juhuks kui mõni paha bakter kõhtu peaks sattuma ja hädasid põhjustama.

  1. See hydrogel peaks olema 125 ml ja seda lennukisse ei lasta.. võta parem aloe gel aitab samuti päikesepõletuse vastu ja on 100 ml tuubis

 4. ujumismahkmeid laheb voibolla ka vaja :)
  Mina muidu lutti ja lutipudelit molemat koju ei ‘unustaks’.
  niigi uus ymbrus, igaks juhuks pistaks kuskile kohvripohja.

  1. Ujumismähkmed on tegelt juba kotis ja neid saab ilmselt kohapealt ka. Luti võtan, piima jätan koju :)

  1. Misasjad need veel on ja milleks need vajalikud on? Kas mütsist ja särgist lauspäikese käes ei piisa või UV kreemist?

  2. Ma pole never eraldi uv kaitsega riideid lapsel kasutanud. Arvan et ei lähe vaja :))

  3. Yli hea asi. Meil lapsed põlesid hispaanias ära 50 spf kremiga. Just õlad. Lapsele meeldis pluus. Lisaks kuivas mega ruttu võrreldes tavalise pluusiga. Soovitan 100%

  4. Kõik riided on “UV-kaitsega”. Või oled sa kunagi riietes olles naha pruuniks saanud?

  5. Just tahtsin sama soovitada. Tulime yleeile aastase lapsega reisilt ja see oli parim asi kaasas. Sooja oli kohati 40 c ja see pluus päästis reisi. Eelis tavalisele pluusile on see, et kuivab kiirelt seljas ära

 5. Mina soovitan ka uv kostüümi. Ei ole vaja peale igat ujumist jälle kreemiga mäkerdada.
  Hedoni kaisukas? Lennukisse mõni väike mänguasi? :)
  Meie kui reisil käisime panime suure mähkmepaki käru alla ja kiletasime koos käruga. Lennujaamas nagunii käruga ei sõida, lihtsam alla anda. Vajadusel on lennujaama käru.

  1. Päris hea idee see mähkmepakk sinna panna (Y) – teen seda! :)
   Mänguasjad ikka ka jah, aga need käsipagasisse :)

  2. Ülivinge idee. Ma võtan nagunii kilerulli kaasa ja kiletan ise oma pagasi. :)))))

  3. ma ei viitsi küll midagi kiletama hakata. Kärule on kott ja seljakott läheb niisama lindile :)

 6. Miks sa kevad-sügis mütsi Hedonile kaasa võtad? Kas seal on õhtuti siis nii külm, et seda peaks vaja minema?

 7. See triibuline müts tundub küll liiga paks kaasa, pigem mingi õhem rannamüts, selline kus kukal varjatud.

 8. natuke uuri, et kas efferalgan 80mg pisut vähe pole lapsele? See sobib kuni 10kg lastele. :) Võibolla 125mg oleks vaja juba?

 9. Olen kõrvust lasknud,et kuhu reisid? Tahtsin seda lapitekki kiita,tore idee.

 10. Kas sul pole vihmavarjuks kokkupandavat käru? Sellise saad kuni lennukini endaga hoida. Tasub firma lehelt muidugi üle lugeda, kuid üldjuhul on ikka nii.

  1. Oleneb jah firmast, kas saab lennukini või ei. Mul lapikuks käiv käru. Need vihmavarjukad on nii kolisevad, et nendega ei anna sõita :D Aga juba uurisin, pean check-inis ära andma käru.

  2. Tead ei, ma ostsin spetsiaalselt reisimiseks vihmavarjuka – kasutatult ja ikka väga hea. Ostes tuleb lihtsalt tähele panna, et ei oleks plastmassrattad. Minul on kummiga kaetud rattad ja sellega meeldib kärutada vaat et rohkemgi kui vankriga :) Lapikuks käivaid ei saa jah lennukini. Ilusat reisi ka muidugi!

  3. Üldiselt kui lennukini lubatakse siis lubatakse. Vahest pole milline käruta. Mul olnud isegi kolmeks eraldi osaks lahti käiv ja pole probleemi.

  4. See võib lihtsalt vedamine olla, sest minu käest on check-in’s lausa küsitud, kuidas käru kokku käib.

 11. Just tulime tagasi kreekast (rhodes) ja swimming suit oli kõige vajalikum, kaitses päikse eest ja hoidis keha vees. Crocsi taolised jalanõud olid ka hit.
  Tsärgid ja püksid pesin vajadusel õhtul läbi ja hommikul uuesti selga.

  1. Mul sõbranna just ostsis täna Hedonile selle särk/püksid UV komplekti, niiet saame näha ;)

  1. Babyshoweriks kingiti Hedonile (Mothercare’is on) ja endale tellisin eBayst.

Comments are closed.