Blogiauhinnad #9 kokkuvõte ehk kellele andsin mina oma hääled?

Kuna umbes-täpselt 15 tundi on aega veel oma hääli lemmikutele anda, siis mõtlesin, et tutvustan teile vahepeal oma lemmikuid.

Tuleb tunnistada, et ma olen ise väga kehv blogilugeja. Pigem selline facebookis scrollija ja kui miskit ette jääb siis loen. Seega olen sattunud blogisid lugedes üsna äärmustesse – olen lugenud mehi, naisi, lapsi, emasid, isasid jne. Ühesõnaga, mingit konkreetset igapäevast blogilisti mul pole, mida ma meeleheitlikult refreshimas käin.

Arvamusblogide hääled lähevad raudpolt kindlalt Triinule aka Ebapärlikarbile (blogi!)

Elu välismaal, ma olen lugenud rohkem kui ühe postituse Marise (blogi!), Gerli (blogi!) ja Eveliisi (blogi!), aga hääle annan Eveliisile.

Elulised blogid on kõige suurem valdkond ja seal olen ma sattunud ma arvan iga viienda blogija blogisse rohkem kui korra. Aga, et tunnustada ka teisi peale Mallu, kes seal kategoorias liidripositsiooni hoiab, siis andsin oma hääle pimeda Kai (blogile!). Uskumatu kuhu see maailm on arenenud, see, et varvastega blogida saab on nö vana nali! :)

Minust jäävad lugemata aiandus-, DIY-, foto-, haridus-, kokandus-, kultuuri-, investeerimis-, ilu-, ja moeblogid, kuid tuleb tunnistada, et kui ma tookord tšekkasin neid blogisid valikuliselt üle, siis ilublogide all oli hundiulg (blogi!), keda mulle meenus, et olen ka varem põgusalt sirvinud. Tegemist on mõnusa huumoriga. Mulle meeldis, kui ta end ka blogi kataloogi üles andis, siis saatis ta kirja blogi tutvustusega: Oma ajaveebis olen aegade jooksul kirjutanud inetud asjad ilusamaks. Samas pealtnäha ilusal proovinud maha tõmmata meigi, et näha, mis selle all peidus. Ilu on vaataja silmis nii elus kui blogides.

Noorukiteblogidesse satun ma tavaliselt läbi “blogipostituste reklaamimise grupi” ja kui nüüd tõele au anda, siis ma ei peatu seal kauem. Üsna tihti hoian peast kinni ja mõtlen, kas ma olin ise samasugune 16aastaselt. Kahjuks või õnneks mu esmased blogid on kustunud seoses google konto tulekuga, kui ma valet asja klikkisin ja kõik ära kustutasin. Aga noh, parem ongi, üsna piinlik oleks praegu. Vist! Ühte lemmikut ma seega valida ei oska ja jätan pigem tühjaks kui üht teisele eelistan.

Pere- ja beebiblogid on ilmselt järgmine kategooria, kuhu tänasel päeval kõige enam satun, need teemad lihtsalt klikivad kõige enam ja oskan samastuda või mõelda, et ohoo, see on alles ees.

Ilmselt ei vaja tutvustust Briti (blogi!), Henry (isablogi!) ja Lipsukese (blogi!), viimasel ajal satun üha tihedamalt ka Roosade Stilettode (blogisse!) ja Tursaplika (blogisse!). Üsna raske on valikut teha, sest näiteks Britt on liiga roosamanna mu jaoks, liiga leebe, liiga ilus; Henry on liiga pikkade tekstide tootja (haha, nagu ma ise ei oleks), teist kahte ma nii väga ei loe. Häälega tunnustan pigem Lipsukest, kes eile õhtul sai teist korda emaks! Palju õnne! :)

Poliit-, raamatu-, reisi-, remondi-, spordi-, kaalulangetus-, tehnika- ja taludeblogid jätavad mind üldiselt külmaks, kui ma üldse kuskile sealt sattunud olen, siis Merlini (kaalublogisse!), seega siit tuleb ainult üks hääl ja talle. Kuigi ta blogi on väga piiripealne mu jaoks, ma tihti klõpsan selle kinni, aga samas vajab ta tunnustust, et olla motiveeritud, mis mul saab selle hääle vastu siis olla.

Aasta üllataja oleks tõesti ehk “Padjaklubi”-Laura, sest nö tehisblogi meil polegi vist varem olnud. Kuigi Grete ise ütles, et ehk oleks ta hakanud isegi blogi pidama, kui Laura-blogi poleks nii suureks kasvanud. Igaljuhul on lahe, et Eestis midagi sellist toimib. Ja loodetavasti kargab Grete või siis Laura, ka ürituselt läbi.

Aasta uustulnuk – kuna ma tõesti jälgin üsna vähe blogisid, siis Alari Kivisaar võiks ju ometi midagi võita, siis ta saaks motti juurde rohkem ja tihedamini kirjutada äkki? Kurb, et tema (blogi!) on hetkel üldse surnud…

Sauruseks tituleerin ma Daki (blogi!), sest kes teine oleks seda tiitlit rohkem väärt? Tegelikult annaksin ma oma hääle ka Epp Petrone (blogile!), kes üldse minu jaoks blogimaailma nö lõi ja kelle blogi ma lugema hakkasin, sealt jõudsin Dakini ja sealt Marta (blogini!) jne… Kusjuures, täna ma ei loe neist järjepidevalt kedagi, aga nemad on minu jaoks blogisaurused, kes minu jaoks kogu selle maailma tekitasid. Seega oleksid nad kõik kolm tiitlit väärt. Aga kui andma peab, siis ikka kõige edevamale :)

Lemmikblogi peaksin ma justkui valima kõikidest nendest, keda ma siin mainisin… Minu kõige eredam mälestus üleüldiselt blogimaailmast viimase umbes 11 aasta jooksul pärineb Marta blogist, seega – annan oma hääle talle, mis siin ikka! PS! Ma siiani ei tea, kes ta on! Las ta jäädagi nii.

Anna enda hääled siin! 

PS! Elu24 (link!) teeb blogiauhindade jagamisest 11.06 ka otseülekande! 

Ühtlasi ma küsin siin blogi lõpus, et miks te mind loete? Miks te ikka ja jälle tagasi tulete? Kommenteerite ja jagate oma mõtteid jne minuga?

32 thoughts on “Blogiauhinnad #9 kokkuvõte ehk kellele andsin mina oma hääled?

 1. Mulle meeldib su blogi lugeda, sest sa ei ilusta asju ja kirjutad nii nagu on:) Kuigi vahepeal ma suhtun ise maailma asjadesse hoopis teisiti, siis see ongi normaalne, et arvamused on erinevad.

  Lisaks meeldivad mulle su lahedad ideed, organiseerimised (sünnipäevad või üllatuspeod) ja see, et sa ei räägi liiga palju beebiteemadel. See on täitsa mõõdukas osa.

  Sa võiks mõned vlogid ka teha vahest, siis oleks super:)

  1. Ma tean, ma tegin kunagi Tiiale selle blogi :) ma räägingi, et see on vana nali/asi, et varvastega blogida jne, aga et pime blogib on minu jaoks uus asi :)

  1. Sellest on kuradima kahju! Ma saan täiesti aru, et erapooletus ja aus konkurents ja võib-olla isegi puuduks see üllatusmoment, aga… järgmine aasta pane ikka end ka kirja! Mis vahet sel on, et sina korraldad :)
   Jälgin väheseid blogisid ja sind avastasin ka puhtjuhuslikult. Mallukas on ka arenenud, ausalt (õelusest pulbitsevast “teismelisest” emast toredaks ja soojaks koduinimeseks), aga SINU blogi on niiiiii mahe ja tasakaalukas. Kirjutad argumenteeritult, ei lähe mingite suvaliste sõnade peale põlema, jääd oma seisukohtade juurde, samas kuulad teiste arvamused ära. Kirjutad igapäevaelust ja mis mulle kõige rohkem meeldib – et sa ei ole selline utsi-kutsi kanaema, vaid Hedoni lapsepõlv on selline “kahe jalaga maa peal” olevate inimeste lapsepõlv :D ehk siis sa ei pinguta üle mingisuguse ideaali tagaajamisega ja teed elu nii enda kui lapse jaoks olulisemalt kergemaks. Teisalt jälle on mõned blogiteemad nii huvitavad ja pool-skandaalsed, mis kohe kutsub lugema ja erinevaid arvamusi läbi sirvima. Ma võikski jääda neid plusse siia üles lugema :) ühesõnaga jätka samas vaimus ja kunagi tahan ikka hääle sulle anda!

  2. Ma olen Pille kommentaariga sõna-sõnalt nõus. Nagu täpselt see, mis mulje mul Marimelli blogist ja elust emana on jäänud. Keep up the good work, really!

 2. Miks ma loen su blogi?
  Esiteks sa kirjutad nii paljudest erinevatest asjadest, mitmekülgsus meeldib. Ei ole aind poja kasvatamine jne. Muidugi ka seda on tore lugeda. Aga paeluvad erinevad teemad, sinu arvamused erinevatest asjadest jne.
  Mulle tundud sa selline chilliv inimene, elujaatav ja nautlev. Meeldib käia ja olla, meeldib hea vein, hea söök, huvitavad kohad ja üritused. Mulle ka, see teine põhjus.
  Mis veel :D No sa pole ninnunännu, ütled otse ja kui sinu mõtted teistele ei meeldi, siis sellepärast sa oma arvamust ei muuda, julged olla ja jääda iseendaks, vaatamata kõigele, mis sellega vahel kaasneb.
  Blogi on hästi ülesse ehitatud, mugav lugeda, tekst kaasahaarav jne.
  Päikest ;)

 3. Ma teen ettepaneku järgmisel aastal teha selline muudatus, et selle aastased võitjad ei saaks samades kategooriates enam kandideerida :) siis on teistel ka võimalust võita Malluka ja Britti kõrval :) et variant on liikuda nt kategooriates ala Britt võib ju liikuda elu välismaal kategooriasse ja vaadata kuidas tal seal läheb ja anda võimaluse teistel pereblogijatel võitja jne. Ma ei tea kui reaalne see oleks aga põnevust tooks küll :D

  1. Üsna keeruline – sest ala Mallukas, Britt, Mariel, Henry, Ragne jne on nii populaarsed, et nad võiks kasvõi spordiblogis kandideerida ja ikka võidaks… Sessuhtes, et lugejaskond nii suur ja tahab ikka oma poolthääle anda.

  2. Keeruline jah aga kuidagi ju tegelikult tuleks vältida seda, et järgmisel aastal samad võitjad on ju? Sest suuremad kategooriad on liiga ette aimatavad. Variant on ka see, et järgmisel aastal isegi kui Mallukas ja Britt võidavad esikohti liiguvad esikohad edasi, et saaks ka teised suuremalt tunnustatud! Ala võita saaks üleaasta :D :) see oligi mu point, et nii võib ju lõpmatuseni samad näod koguaeg võitu (paraku on hetkeseis Eesti blogimaastikul selline) ;)

  3. Noh, nagu Britt ütles, siis see on nii ju ka mujal – spordis, muusikas, teatris – ikka samad näod – täna on Kroonika meelelahutusauhinnad, arvad et seal ei nopi võite need, kes eelmiselgi aastal? Muusikaauhindadel samad näod iga jumala aasta – aastast aastasse. See ongi rahva toetus, kord aastas saada hinnatud selle eest, mida sa teed. Olgu selleks siis kirjutamine, laulmine, näitlemine, teletöö vms

  4. Ma arvan, et see on suht ebareaalne ja tegelikult ka ebaaus, sest kui ikkagi teatud blogijad on populaarsemad kui teised ja nende lugejad hääletavadki nende poolt kasvõi kümme aastat järjest, siis tegelikult nad ongi ju auhinnad ära teeninud. Võrdusega ei saa üle piiri minna:)
   Loll võrdlus natuke, aga see oleks umbes sama, et keegi oleks Björn Borgile, Roman Sebrlele jne öelnud, et kuulge olge head vennad tõmmake veits tagasi või võistelge vahelduseks muudel aladel, siis on teistel ka võimalus võita.
   Kui üks või teine blogija tahab poppe (popimaid) blogijaid lüüa, siis tuleb lihtsalt välja mõelda moodus, kuidas neist mööduda. Võimalused on ju tegelikult kõigil, kes natsagi kirjutada oskavad ja meelelahutust pakuvad, ühesugused.

   Meelelahutus on ka üks põhjus, miks mina loen blogisid, sh käesolevat. Mulle meeldivad blogid, mis pakuvad nats klatši ja kõmu ja nö kerget lugemist. Ja julgevad olla omanäolised, st ei püüa kõigile meeldida ja seepärast muutuvad lihtsalt mingiks…ah lihtsalt igavaks. Minu jaoks.

  5. Ja Norra ei tohiks ÜLDSE suusamisest osa võtta, sest no kammoon nad võidavad kogu aeg, kambakesi, aastast aastasse. Muid lippe ja nimesid ei näegi praktiliselt;)

   Alloleva Britti kommentaariga nõus, et see on tsips diskrimineeriv kui keegi, kes on hea/popp ei tohi selle pärast osaleda, et teistel pole nii lootust. Kommunism on üks selline maailmavaade, kus kõik pidid olema võrdsed ja blaa blaa, teoorias ju ilus, praktikas teame ise, kuidas tegelikult oli.

  6. No minu arvates on nii suusatamise kui ka Borgi-Sebrele näited ülepingutatud :D me räägime Eesti blogimaastikust mitte rahvusvahelistest võistlustest daamid :D ega mul ei ole Malluka ja Britt võitudest sooja ega külma tegelikult (mõlemad tugevad blogijad ja võitu väärt) lihtslat tuli meelde kuidas eelmisel aastal sai võita ainult ühes kategoorias ja kui võitsid mitmes siis võit niiöelda liikus edasi :) sellest arendasin edasi oma mõte ;) ei arvanud hetkekski, et populaarsed blogijad sellega nõustuksid :D võita tahavad ju kõik!

  7. Eelmisel aastal oli pigem see, et Mallu kandideeris igas teises kategoorias ja oleks kõik auhinnad endale saanud. Kohad kui sellised jäid ikka talle, lihtsalt oma võidud andis ta edasi. Ja siis sai Britt suure osa endale. Aga kui me oleks hakanud sealt edasi aretama, et Britt ei saaks igas kategoorias auhinda ja see liiguks edasi, oli lõpuks see tulemus, et spordiblogi oleks võitnud üldse keegi kes muidu umbes raamatutest kirjutab, sest pidi jälgima kõrgeimat punktiskoori kategooriates jne.. See läks nii segaseks, et oli lihtsam anda auhinnad lihtsalt nö teisele kohale.

   Olen endiselt seda meelt, et võibolla ta natuke ebaaus on, aga siis tasubki teistel pingutada. Ka Mallul oli kunagi 200 lugejat. Kõik oleme me nii alustanud :)

  8. Ma saan aru millest selline idee tuleb, aga ise pean seda üsna võimatuks ja natukene ka diskrimineerivaks :) Sest olgu, ma võin ju sobituda ka elu välismaal alla, aga peale seda? Ma ei tohigi osaleda ega lugejate poolt tunnustatud saada, sest ma olen liiga populaarne? Kõik, kes on praegu nii-öelda “popimad” on ju samamoodi kuskilt alustanud ja elanud läbi faasi, mil lugejaskond oli väiksem. Ma usun, et aastate jooksul muutub blogimaailm veel palju ja need, kes praegu ehk pisemad, võivad kasvada vägagi suureks. Aga seda ikka loomulikul teel, mitte seeläbi teed sillutades, et vanemad olijad end sillaks laotavad :)

   Ma ei tea kui hästi mu mõte nüüd kohale jõudis muidugi :D

  9. Kallis M, kui sa lugesid mu kommentaari algust, siis ma kirjutasingi “loll näide” mõttega, et üks on väike blogitiik ja teine rahvusvaheline võistlus, kuid mõte on laias laastus sama.
   Aga kui ütled, et kõik tahavad võita, siis minagi kandideersin, KUID pean käsi südamel ütlema, et mitte võidu pärast, ma ei olegi kunagi midagi võitnud (vist) ja olen alati olnud osalenud lihtsalt fun’i pärast igal pool. Nii et näed on ka selliseid lolle.
   ja lõppkokkuvõttes tunneme head meelt nende üle, kelle tegemisi (au)hinnatakse:)

  10. Kullakallis Eveliis, kui ka sina lugesid mu kommentaari ja mitte ainult algust, siis ma kirjutasingi, et mõlemad tuntumad blogijad on võitu väärt ja mu kommentaari ja idee mõte oligi ju tunnustada (auhinnata) veel rohkem blogijaid! Seega mina tunnetan ikka väga head meelt kui tunnustatakse veelgi rohkem lahedaid blogijaid ;) ja see jutt, et ma kandideerisin funi pärast…ei hakka isegi kommenteerima :D

  11. Ma praegu lihtsalt spontaanselt Eveliisi kaitseks.. Ma julgen arvata, et väga suur osa blogijaid kandideeris for fun. Kui reaalne see ikka võita on? Hetkel 379 inimest 27le kohale :) st 14 inimest kohale :) ma usun, et neist 14st 10 kandideerisid for fun!

 4. A mis see sinu loogika siis ütleb, miks kandideerida? Kas kõige tähtsam on tõesti võit alati?dziisus kui igav selline maailm peab olema, ma siis poleks oma elus millestki tohtinud osa võtta, sest no kes sse loll ikka lõbu pärast midagi teeb.

  Aga olgu, mis me jaurame. Seni kuni keegi ei anna auhinnaks autot on mul suva. Kui mängu sellised asjad tuleks, siis hakkaksin mõtlema, kuidas 100% asi kinni panna/popiks saada.

 5. Aga selle nö “probleemi” saaks ehk lahendada selliselt, et kõikide kategooriate võitjad on järgmisel aastal eraldi kategooria. A-la “kõige popimad blogid” ja siis võistlevadki omavahel. Ja et saaks ka oma ala all kandideerida, siis niimoodi üle aasta.

  1. Mina ütlen ausalt, et mina sellise lahenduse puhul jätaks vast end nomineerimata :) Eks kõik sellised võistlused olenevad nagunii mingil määral populaarsusest, aga see konkreetne sildistamine, et valime lihtsalt poppidest popima, mitte ei hinda sisu (sest erinevate kategooriate omi võib kohati olla keeruline hinnata), on mu jaoks teps kontekstist väljas :)

   Samas saan sellegi idee puhul aru, et kuskohast see seeme idanema on hakanud :)

  2. Mina olen Brittiga nõus, aga pmst on tegu ikka siin pseudoprobleemiga – võidab parim/popim/rohkemate lugejatega kasvoi kümme aastat järjest – ei ole vaja mingeid skeeme mõelda.

   KUNI auto mängu tuuakse, siis ma söön oma sõnu;)

  3. Aga te ju osalete osalemise pärast, mis vahet seal siis on kas võidate või ei? Et kui veidi teie kahjuks (võibolla küll teiste kasuks) reeglid ära muudetakse kohe ei osale? :O tundub veits lapsik ala “kui teete nii ma ei tule!”, hea mõjutusvahend (pehme ähvardus) korraldajatele kui suurim pereblogi ei osale :D mis signaali te ise nii saadate? :) ikka osalegi, ükskõik mis reeglitega! :)

  4. Ei-ei, sa ei saa mu seisukohast hästi aru vist :) Vahet ei olegi kas võidan või mitte, vaid selles, et konkreetselt mina (sest teiste eest ma ju rääkida ei saa), osalengi hääletuses pereblogide all, sest mu blogi on vastava suunitlusega ja kui ma tahan saada tunnustatud, siis just selles kategoorias. Mind ei huvita kõikide blogijatega võistlemine, et kes nii-öelda absoluutselt kõige popim on. Ma ei tahagi seda olla. Ma tahan olla hea pereblogija ja kui mul enda kategoorias osaleda ei lubada, siis ma ei näe põhjust miks end kuskile mujale suruda või hakata võistlema puhtalt populaarsuse nimel. Eks nii või naa mõjutab populaarsus hääletustulemusi, aga kindlate kategooriate all loeb vähemalt veel sisu ka. Niisama “valime kõikidest kõige popimat” pole lihtsalt minu tass teed. Sellest ka vastav väljaütlemine, et jätaksin end pigem lisamata :)

Comments are closed.