#meeliskirjutab

Meelis kirjutab: miks osad naised on nii sisutühjad?

Tegelikult ulatub selle loo taust paari nädalatagusesse aega, kui minu FB sõbralistis olev isik jagas lugu pealkirjaga: “Šokk suhtemaailmas: noored mehed tahavad vanemaid naisi.”

Ma hakkasin ka mõtlema, tõesti-tõesti, mul ju ka vanem naine. No mitte nüüd nii palju vanem, aga siiski. Aga miks? Kui aus olla siis ei ole mõtet siin pikalt keerutada ja analüüsida, sest vastus on ilmselge. Vanemad naised on elukogenumad ja nendega on midagi ka rääkida. Olgu see siis kas enne või pärast üheöösuhet või siis pikemas perspektiivis.

Ja siis mina vaatan neid noori naisi ja kuulan mida nemad räägivad ja tahaks karjudes kuhugi kaugele ära joosta. Ma ei tea, kas ma liigun vales seltskonnas või on mul selektiivne kuulmine, aga no mina märkan selliseid noori naisi, kes on täiesti sisutühjad. Tihti on mul tunne, et peale meigi ja Instagrami ei ole mul temaga mitte millestki rääkida. Jah, loomulikult on erandeid ka, aga mina nende erandite otsa eriti ei satu. Noh, ega mul pole vaja sattuda ka otseselt, mul pere olemas, aga ikka ju suhtled erinevate inimestega.

Leenu arvates olen ma imelik (no ja teiste arvates ka) aga mulle meeldib üksinda väljas käia ja inimesi vaadata. Õigem oleks vaadelda. Ma lihtsalt võtan kellegi niiöelda luubi alla ja hakkan teda analüüsima. Riideid, käitumist ning loomulikult ka seda, mis jutt tema suust välja tuleb. Vahel tahaks lihtsalt panna laksu kirja ja öelda, et snap out of it, bitch, nagu hakka normaalseks. Ja seda eriti selliste millenniumil sündinud indiviidide puhul. See mis toimub, on masendav. Ma ei taha olla nende tööandjate nahas, kes peavad varsti millenniumi lapsi tööle hakkama võtma. Olen ise sellistega põgusalt kokku puutunud ja olukord ei paista just väga lootustandev olevat. Sama lugu on ju ka suhtemaailmas.

Mulle meenub just, et meie tutvusringkonnas on ka üks kena naisterahvas, ütleks kohe üliilus, kaks last, maja, koer, imetore mees, aga no loll kui kilo naelu. Naeltest on vähemalt kasu ja neid saab sihtotstarbeliselt kasutada. Aga tema… Nii kahju on kohe sellest mehest, kes rügab tööd teha, et naise naiivseid soove rahuldada. Kuhu tema küll oma eluga jõuab? Äkki ei tahagi jõuda?

Kuna me oleme paaril seltskondlik üritusel kokku puutunud, siis olen ka temaga põgusalt vestlusesse laskunud. Noh, nii maksimaalselt neljaks minutiks. Neli minutit on piisav aega, et aru saada kui sisutühi mõni on. Ma tean, et see kõlab nii julmalt ja kohutavalt, aga that’s life, baby. Ja kui nüüd sedasi mõtlema hakata, siis okei, tal on kena keha ja võiks seksivärki ka teha, aga… Ma kardan, et mul on pärast süümekad, et issand, mida ma tegin ja kuidas ma sain nii madalale laskuda ning astuda vahekorda sellise (sisutühja) inimesega. Kuigi jah, on kindlasti hetki, kus see pole üldse oluline.

Vahel on kohe kurb vaadata, et sellistel naistel ei ole mingeid tõekspidamisi ning kõik keerleb selle ümber, kuidas oma elu Instagramis võimalikult kadestamisväärseks muuta.

Ma ei imesta absoluutselt selle üle, et suhtemaailmas on trend, kus mehed nillivad vanemaid naisi, sest teate, isegi kui see naine on olnud kunagi selline sisutühi neiu, siis eluülikool on ta täiskasvanulikumaks teinud ja natukene ehk ka mõistust juurde andnud. Okei, üks asi on see mõistuse pool, aga teine on ka sugukire rahuldamise pool. Ehk siis kui valida, siis mina eelistaksin vanemat naist. Ei mitte vanaema, vaid vanemat. Noh, minust 5+ aastat vanemat. Teab mida tahab ja oskab ehk ka ise paar trikki sooritada.

See interneti ajastu ja #meToo draama on minu silmis muidugi ära rikkunud kõik ilusa ja klassikalise flirtimise. Ehk siis kuidas vanasti tutvuti? Mindi välja ja räägiti juttu. Aga täna. Lükka paremale või vasakule, kui tuleb match, saad kokku, teeb seksi ja lähed laiali. Põhimõtteliselt oleksid nagu buffee lauas. Valik on suur, korraks proovid, ei sobi, liigud järgmise juurde. Ja nii päevast päeva. Kuidas tänapäeval üldse “kokku hakatakse”? Kas tõesti Tinderi üheöösuhtest on võimalik väljuda abielupaarina? Ilmselt küll.

Taaskord tuleb plussmärk vanemate naiste kasuks, kes teavad ja ehk ka mäletavad, mis on flirt ning suhtlemine. Nagu reaalne suhtlemine. Näost näkku. Ning veel suur suur pluss vanemate naiste kasuks on see, et nad ei näe ju tegelikult üldse vanad välja. Seega ei pea põdema, et lähen sõbra sünnpäevale ja võtan “vanaema” kaasa. Nii mõnigi naine vaataks ilmselt kadedusega, et vahi vanamutti, kui kobe see välja näeb.

Mis veel meenus. Komplimendid. Minu arust on ikka vaks vahet, kas teha kompliment vanemale või nooremale naisele. No lisada sinna juurde muidugi veel see, et tänapäeval võidakse ka komplimenti ahistamisena võtta, aga see selleks. Vanemate naiste puhul on kindlasti komplimendiks see, kui ma kiidan nende välimust. Olgu selleks siis kleit ja selle sobivus, ilus soeng või üleüldine “oo, sa näed nii hea välja.” Aga noortel naistel? “Kuule, su Insta pilt oli tõesti nii kena. Pole ime, et see 500 like sai.” See viimane lause kõlab debiilselt, aga see on reaalne vestlus, mida ma pealt olen kuulnud. Kas see siis ongi tänapäeval kompliment või?

Aga miks on nii, et nooremad naised on sellised sisutühjad? Millest see tuleb? Kas asi on nende vanemate kasvatuses? Kas asi on meedias, mis käseb meil olla selline nagu ma hetkel olen? Kust see tuleb, et noored on sellised nagu nad on. Asi ei tohiks ju olla kasvatuses, sest nende emad-isad on ju vanemad ja peaks ajudega olema. Ometigi on mingi asi kuskilt puudu või kaduma läinud.
Tegelikult ma võingi siia jääda heietama ning plusse-miinuseid kokku lugema, aga võiks selle loo kokku võtta. Ehk siis lühidalt: vanemad naised on arukamad, nendega on rääkida rohkemast kui Instagrami või Snapi filtrid, nad on voodis paremad, nad on elukogemusega, hindavad suhtlust (ka flirti) ning neil on välja kujunenud isiksus, mis tihti ongi see X-faktor.

https://www.instagram.com/p/Bj9JHI0FJEE/?taken-by=marimell.eu

20 thoughts on “Meelis kirjutab: miks osad naised on nii sisutühjad?

 1. Osaliselt nõustun ja osaliselt ei nõustu. Sa ei tea kunagi milline armastaja on see sinule tunduv “sisutühi” naine ja miks see mees temaga koos olla soovib. Paljud ei ava ennast 100% kõigile, võibolla põevad üldse sotsiaalset ärevust ja ei julge end kõigile avada ja rääkida oma tõekspidamistest, soovidest, unistustest, kõigest müstilisest. See ei tähenda, et sellel inimesel need asjad puuduksid. Võibolla teda ei huvita sina hoopis, et sinuga kõike jagada Muidugi on erandeid ja kõik polegi ühe puuga löödud aga tänapäeval palju seda “perfect instagram life” inimesi ja reaalelus ongi hoopis teistsugused ja mitte nii ideaalsed kui end ekraanilt kuvavad.

 2. See, kas inimene on sisutühi või mitte, oleneb väga palju, kus tutvuti/kohtuti/ ühises seltskonnas oldi.
  Näiteks ülikooli ajal küll väga ette ei tulnud olukordi, kus sisutühjad inimesed kokku saamistele juhtusid, ka 2000.a sündinud tudengid on väga sisukad
  Kindlasti klubides/pubides võib rohkem selliseid kohata.

 3. No jumal tänatud, et Meelis ise on nii perfektne ja meeste seas üleüldse mõttetuid, sisutühje ja tüütuid tegelasi pole.

  1. Meelis on üsna perfektne jah :) Aga mis selle loo point oli – temaga on millestki vähemalt rääkida. Igal teemal :)

  2. Haha jaa :D kuidas panna instagrami oma pildi alla ’diip’ sõnumeid ja häshtäge nagu ikka üks ‘basic white girl’ ja milline pintsak on ikka sädelevam :D super.
   Olen kohanud sinu sõnade poolest sisutühje inimesi ka mitmel täppisteaduse erialal… Vb neil poleks sulle midagi tarka öelda, aga panustavad ühiskonda sellegipoolest. Muidugi on ka inimesi, kes vb ei oska tõesti vestelda arukatel teemadel, aga milleks selle peale kettasse minna, ei tea.

  3. Noh, kui sul on temast selline mulje blogi põhjal jäänud, siis see on ehe arusaam, et jumala pohhui mis me siin blogis kirjutame, päris meid siin pole :D

 4. Su point on arusaadav ja arvamus põhjendatud. Siiskisiiski..nagu isegi ütlesid: naised, kes tühjemad kui kilo naelu, pole alati reegel. Tegelikult on sellisel juhul alati kaval korraks endas järgi kuulata, kas sa ehk näed ja vaatled tühje naisi äkki erilise hoolega põhjusel, et iseennast sellevõrra sisukamana tunda. Aus arvamus on cool, aga vaimne kõrkus on libe tee, sest iidne india (või pagan…tiibeti äkki :-P ) vanasõnagi ütleb: santi, haiget ja kerjust ära parasta, sest… Äkki peaksid vahelduse mõttes mõnda toredat ja targa olemisega naist vaatlema, kui sa neid niikuinii vaatled – no kombekal ja pereinimesele sobival moel muidugi :-)
  Teil on tore ja vahva pere ja te ise kõik toredad säravad tegelased – milleks on vaja oma ego boostida nende arvelt, kel eluvaadete, vastutustunde või prioriteetide arvelt vajaka? :-)

 5. No selles läikivas või litritega pintsakus näed eriti deep välja. Kaugelt paistab su suur mõistus silma. Irw

 6. Kõlab kuidagi kentsakalt otsustada inimese sisukuse üle nelja min vestluse põhjal. U sama nagu otsustada blogija üle, lugedes ühte lõiku postitusest.
  “Uue pintsaku” postitused pole ka just väga sisukad ;)
  Ise tunnen küll väga arukaid, töökaid, sisukaid ja tublisid noori naisi. Kellega on hea vestelda nii kultuurisündmustest kui ka päevakajalistel teemadel. Ehk liigud tõesti vales seltskonnas või teed liiga kiireid järeldusi, noortele võimalust andmata.
  PS! Millennium, mitte milleennium ;) Kriipis silma.

 7. alati soovitatakse vaadata ka teise mätta otsast ;)
  1. kas Meelis on kõikide eluliste teemadega kursis, et olla “huvitav” vestluspartner?
  2. kas naised kuulavad suu ammuli ja saavad Meelise kaaluks rohkem kui 3 kilo kruve?
  3. ehk tasuks külastada pigem vaimsemaid paiku kui läikivate hilpude diskoteeke?
  4. ma mäletan aegu, kui naispool oli huvitatatud rohkem meessoost kui nemad temast (sel ajal ma pakun oli ta vaimseks kaaluks 0,5kg naelu)- rohkem ei kommenteeri :)
  seega- ma arvan Meelis, et naisi kommenteerivad need, kel endal on puudujäägid või ebakindlus elus

  1. Vaat, jälle nii hea, et keegi teab paremini kui ma ise :) aga teie õnneks saab ka blogist IP järgi trollijad kätte.. kui ma ühel hetkel peaks otsustama neid ninatarku natuke lähemalt uurima :D

 8. Ma olen just sama noorte meeste kohta mõelnud. Ma ei tea, kas sa ei puutu nendega kokku või milles asi, aga olukord ei ole kiita. Olen 20.ndate alguses naine, aasta tagasi deitisin lühiajaliselt endast 10 aastat vanema mehega ja kui praegu enda meessoost eakaaslasi vaatan, siis.. peab vist uuesti sinna 30+ vaatama. Enamus 20.ndates mehi jooksevad pea laiali otsas ringi, mingit sihti elus ei ole, tehakse suvalisi töid ilma pikemale plaanile mõtlemata, suhtlusoskuse arendamise vajalikkusest aru ei saada, praktiliselt null keskendumisvõimet ühe vestluse ajal, jutt tihti ebaloogiline ja laused räägivad üksteisele vastu ja kui küsid, et see ei ole ju loogiline, mis sa just ütlesid, siis tuleb vastust “haha, ei minu puhul ei saa jah loogikast rääkida lol (lisaks kolm nutvat naerusmaili)” nagu see oleks mingi uhkuseasi. No ei saa ju nii juttu ajada :D Seega, minu arvates, tõeline müsteerium on, et miks noored mehed on nii sisutühjad?

 9. No enamus noori tibisid on lihtsalt nii kõhnad, et nende sisse lihtsalt ei mahugi mingit suuremat sisu.. :D

 10. vahest, vahest, vahest – palun õppige ära sõna vahel ja vahest erinevused ;)

 11. Väga imelik ,ma olen just tajunud vastupidist.
  Milleeniumilastest rääkides olen mina ja ülemus alati just positiivselt üllatunud .Minu kohustus on neid välja õpetada ja olen kõik korrad üllatunud ,kui hästi kõik on läinud .Ei mäleta küll et minul nende vanuses sellised teadmised ja kohusetunne oleks olnud .
  Sinu lause “käin üksi väljas ja vaatan inimesi ja analüüsin “ pani mind veidi imelikult tundma .Esiteks on minu enda abikaasa sinu vanune ja ma ei kujutaks ette ,mis paneb sellises vanuses meest üksi välja minema ,pealt kuulama ,vahtima ja analüüsima noori naisi .Osati saan aru kui see oleks seksuaalse tagamõttega .Vaadata ei ole keelatud ja ma täitsa usun et tallinna klubides ja bubides on mida vaadata .Aga kuna sa ise oled seda meelt et enamus neist on nii sisutühjad et tahad lausa roppusi neile karjuma hakata siis tekib tunne et sa ise oled elus millegi peale vihane ja soovidki siis välja minnes nagu analüüsida neid hulle tibisid .
  Ma ei saa öelda et ma olen pime ja kurt ja ei ole kunagi kokku puutunud sisutühjade inimestega.Ikka olen .Nii naisi kui mehi ,nii noori kui vanu .Kuid et see ajaks mind nii kettasse et ma hakkaks üksi väljas käima ja siis spioneerima ,no ise ju saad aru et siinkohal oled küll sina ka veidi rohkem imelik ja sisutühi kui üks endast lugupidav kodanik .

Comments are closed.