Mis beebile nimeks sai?

marimell

Ilmselgelt on tegemist viimase aja ühe enim küsitud küsimusega. Ma korra mõtlesin, et ei teegi eraldi postitust sel teemal, sest mis vahet sel on? Küll kunagi jutuks tuleb. Aga kuna meie armsad lugejad on meie postkasti umbe ajanud, siis et mitte ükshaaval vastata..

Kui me haiglast koju saime, vaatasime pidevalt beebit ja korrutasime neid nimesid, mis meil välja kirjutatud olid. Aga üks neist ikka erines. See kõige esimene nimi, mille Meelis juba juunis “genereeris”. Siis arvasime, et tema leiutatud, aga laivides hakati seda üsna pea ka soovitama. Küll vaid mõned korrad, aga siiski pakuti.

Mulle endale meeldis Hedone. Saatsin mõlema nime kohta päringud ka rahvastikuregistrisse, et kas need oleksid lubatud ikka. Sain jaatava vastuse. Aga aega oli veel nimepanekuni julge pool aastat.. ja nii neid nimesid aina kogunes me nimekirja..

Kuigi nimekirjas oli niiiii palju ilusaid nimesid, mis meeldisid – näiteks mulle meeldis Säde, tuli ju ka see beebi helikiirusel nagu tulesäde… aga see pole kohe meie pere lapse nimi. Isegi kaks nime pannes poleks nagu päris see. Helo ja Hevenly olid lahedad, mu ema nimest tuletatud Henel või Heneli samuti. Lisaks meeldis mulle täiega Hedoni jumala huupi pakutud Hiidian, aga ikka kummitas peas see Hedelin.

Küsisime beebilt. Vaevalt, et ta suurt aru sai ja reageering oli ilmselgelt joppamine, aga Hedelini peale ta naeratas. Seega oli see otsustatud.

Mis on teie jaoks kindel EI, mis puudutab lapsele nime panekut? Meelisele näiteks ei meeldi see, et kui sama nimega on keegi keda ta teab ja see inimene ei meeldi talle mingil põhjusel. Selline nimi lendas koheselt välja. Kuidas teie oma lapsele nime olete valinud? Või kuidas soovitaksite nime valida? Kas see näkku vaatamine on kõige parem lahendus või soovitaksite näiteks lemmikute vahel loosi tõmmata? 

65 arvamust postitusest “Mis beebile nimeks sai?

  1. Ma kunagi tahtsin ka et lapsel oleks kindlalt 2 nime ja selline uuem ja kõlavam nimi aga asjalood läksid hoopiski teistmoodi..ma olin just paar nädalat saanud teada et olen lapseootel ja vaatasime abikaasaga telekast detsembri kuus ” Üksinda kodus” ..ja siis me naljatasime niisama et järgmised jõulud on Kevin üksinda kodus..ja siis mees ütles jumala tõsiselt sellepeale et tead kallis..kui meil sünnib poiss siis panemegi nimeks Kevin..ja veebruaris saingi teada et ootan poega ja nime mõtlemisega enam pead ei pidanud vaevama..ja nüüd ongi meil kodus väike 5 kuune marakratt ja see nimi sobib talle nagu valatult..
    Teile aga palju palju õnne pisikese printsessi sünni puhul :)

Comments are closed.