Meelis kirjutab: mis kuradi valu sul oli, värdjas?

Tegelikult oli meil plaan ja soov beebi sündimise uudisega tulla välja 24 detsember. Selleks ajaks plaanisime kenasti kodus olla ja soovisin, et Leenu oleks operatsioonist taastunud ning tema näos oleks sära. Nagu tänaseks päevaks enamikud teist juba teavad, siis ei läinud sünnitus väga plaanipäraselt. Seda enam oli minu jaoks oluline, et Leenu saaks koos beebiga koju ning me saaks siin lihtsalt olla meie valvsa pilgu all ja taastuda ja oma rutiini paika. Aga ei!

Kahjuks ei lastud meil hinge tõmmata ja oma perega olla, sest ikka leidub mingi värdjas, kes kuhugi vihjeid pidi saatma. Ma pidin tegelikult kreepsu saama, kui Õhtuleht mulle selle info edastas. Nagu mis mõttes? Mis kuradi valu see selline on, et issand, kohe pean kellelegi edasi rääkima? Ja mis veel hullem. Inimestel või kellelgi konkreetsel inimesel on selline tung või viha või ma ei tea mis asi minna ja pläkutada nii paljudele kui võimalik ehk minna ja teha teema Perekooli. Koht, kuhu kõik see inimvirts kokku koguneb. Hea teada, et sa üks neist oled!

Ma tahan lihtsalt professionaalsest huvist teada, kes see inimene on ja siis sooviks ma juba teada, et miks ta seda tegi? Tegelikult võib ta seda siin kommentaarides ka vastata ja kommenteerida. Ole inimene ja ütle, miks ei võiks lasta teistel elada oma elu ning nautida seda ilusat ja olulist hetke elus. Mis rahulduse sa sellest said? Saatsid selle vihje ära ja edasi? Ei kannatanud oodata, et me ise Instasse postitame? Tahtsid, et terve maailm teaks? Mis see sulle andis? Miks sa seda tegid on siiski minu suurim küsimus?

Kõige hullem selle asja juures on see, et see on keegi meile väga lähedane (nagu ma olen alati arvanud, et Perekoolis käivad klatšimas need sinu lähedased, kes näkku öelda ei julge), sest me ütlesime vaid käputäiele inimestele, et beebi on sündinud ja mis olukord valitseb. Perekoolis oli teema üleval vähem kui 24h jooksul, mil reaalselt teadis seda uudist mingi viis inimest. Leenu ütles, et ta ei viitsi hakata skrollima vestlusi, et kellele ta täpselt mis kell ütles ja Perekooli “ajaarvamine” võib ka eksida, aga lihtsalt – mis valu sul oli?

Ja siis te imestate, et miks me millestki väga ei räägi ja salatseme. Tulevikus võib üsna kindel olla, et me ei jaga ka enda kõige lähedasematega midagi enne kui kõikide teistega. Tihti ongi meil oma plaan ja ideed, kuidas midagi teha. Me ei taha, et selle rikuks ära keegi kolmas, sest siis ei ole see enam see.

60 thoughts on “Meelis kirjutab: mis kuradi valu sul oli, värdjas?

 1. Kellel on vaja vaenlaseid, kui sul on sellised sõbrad Kohutav ikka, et selline vajadus inimestel on

 2. Õnne ja palju ilusaid päevi teie suurenenud perele!
  Lihtsalt sportlikust huvist küsin et miks te olete kindel et tegu oli teile lähedase inimesega ja mitte kellegiga kes teid haiglas nägi/kuulis?!

  1. Jah, see võib ka olla. Aga ma pigem tahan uskuda inimeste eetikalevelisse ja sellesse, et keegi ei lähe haiglasiseselt selliseid asju lekitama.

   Kui rääkida nö “blogilugeja nägi” – siis pigem sellele ei panustaks, sest ma olin üksinda intensiivis. Aga no mis sest enam!

  2. Olete niii head inimesed,milleks seda vaja ,et inimesed kurjad ja öelad on…olge tugevad aga öeldakse et….. karma maksab kätte ….olge tugevad ja hoitud

 3. Keegi blogilugeja võis teid haiglas, parklas vms näha.
  Või siis teie sõber võis oma sõbrale edasi öelda..
  Samas minu meelest pole ka asi, millest närvi minna.

  1. No vaata, inimesed on erinevad.
   Kui sina ei näe põhjust, siis meie näeme. No umbes nagu – ma ei näe põhjust närvi minna kui ma su mehega suudleks, sina ilmselt läheks :)

 4. Sama asi facebookis õnnitlemistega. Ma võtsin endal aegsasti seinale postitamise võimaluse ära, sest ei plaani lapse sünnist sotsiaalmeedias teatada. Pole ka rasedusest kuskil kuulutanud. Aga alati on neid, kes saades teada, et laps on sündinud, postitavad õnnesoove värskete vanemate ajajoonele. No kui on näha, et ma pole sellest ise postitust teinud, miks sa pead esimene olema?? Äkki ma ei taha enda eraelu kogu maailmale kuulutada. Minu jaoks on rasedus ja sünnitus piisavalt intiimsed asjad, et ei pane neid fb üles ja kindlasti ei taha, et keegi teine seda minu eest teeks.
  Teie puhul on veel võimalus, et keegi haiglas tundis ära, aga igal juhul väga nõme käitumine ja tõesti kahju, et teie hetk niimoodi ära rikuti.

 5. Olete ikka täiesti kindlad, et see ei olnud hoopis keegi sünnitusmaja personalist…kas õde voi arst voi koristaja näiteks?

  Paljud ju tunnevad teid nägupidi ja võisid vabalt seda teha.

  1. Päriselt selline arvamus? Esiteks ma ei tahaks nii hästi arvata, et iga koristaja või õde teab, kes on Marimellid ja teiseks, see ei ole võimalik. Päriselt. Mõelge, kui palju kuulsaid inimesi käib arsti juures, operatsioonidel. Need ei jõua meediasse. Sest nii ei tehta ning nii ei tehtagi. Niiet ma soovitan ikka oma sõprade poole vaadata!

 6. Aga see variant võib ju ka olla, et see ei olnudki keegi teie oma lähedastest vaid haigla personalist keegi ?

 7. Kas oleks võimalik, et vihje edastas keegi haigla personalist? Mitte, et kellelegi näpuga tahaksin näidata.
  Ma saan aru, et tahtsite uudise ise edastada jne. Tähtsaim on ikkagi see, et sünnituslugu ja kogemus tuli ju ikkagi teilt

  1. Mina ei usu, et haigla personal käib Perekoolis “kirju üles sättimas”! Võib arvata, et käivad enda kohta uurimas, mis keegi on arvanud teenusest või nii…Kunagi ammu sarjati ühte ämmaemandat täisnimeliselt, et haiseb suitsu järele. Tegelikkuses s e e ä/e oli mittesuitsetaja ja ta väga nuttis selle pläma pärast! Suitsetaja oli sama eesnimega inimene…Aga see sarjatasaanu ei kirjutanud vastu, et “tule ja vaata mind ja ütle veelkord, kas see olin ikka mina”…

 8. Kah põhjus nii närvi minna, seda enam, et ise hea meelega laotate oma elu kogu ilma ees laiali. See, et beebi sündis, oli fakt, mitte mingj laim jmt.
  Relax, peaksite praegu ju 7.taevas olema.

 9. Milleks beebi sünnist teha enda reklaamimise ja tähelepanuvõitmise koht. Et ajastan, plaanin, pildistan, näitan, kõik see ju ühe eesmärgiga – ennast müüa parema sissetuleku saamiseks. Rahune maha, nii väiksest asjast teha probleem, naudi aega perega, mida sa sõimled. Mitte ei mõista seda blogijate elu – kõik müügiks, ka beebi sünd.

  1. Kuidas nii, just tahtsite ju, et teatate beebi sünnist 24, teete ilusad pildid – see on ju planeerimine, kuidas beebit tutvustada, sünnist teatada, seega see plaan lendas nihu ja te ei saanud enam sellest sündmusest suurt läbimõeldud müüki teha ja kohe närv must.

  2. Mis kuradi müügist sa räägid? Mis müüke sa arvad, et ma kuskil Instagramis pildiga postitades teen? Või et blogipostitusega teenin tonni kui oma last näitan teile? Sa võiks veidi end kurssi viia Eesti “meeletu müügimaailmaga” enne kui sa mingit jahu tootma hakkad. Ausalt – kobi sinna Perekooli oma aasta teooriaid tutvustama, neil pole mitte mingit alust ega sisu.

   Jah, meil oli oma idee kuidas me mida teeme, aga mingit müügiplaani Eestis – ära aja naerma. Elaks me USAs oleks Kroonika ja Õhtuleht pakkumistega ukse taga.. Siin piisab mingi tola vihjest ja uudis tehtud.

   Ja asi on rohkem põhimõttes – miks meil ei lastud ISE öelda, seda enam, et kõik ei läinud plaanipäraselt enivei. Ma arvasin ka, et lähen haiglasse, sünnitan ja 6h hiljem tatsan sealt koju.

 10. Oot, aga te panite ise ju pildi, kus Leen sünnitusmaja ees. Nagu ma aru saan, et siis oleks see pilt ilmunud lihtsalt hiljem?
  Eks inimesi on igasuguseid ja vb inimene ei teinudki ise postitust vms vaid rääkis omakorda kellelegi, kellel siis marukiire hakkas. Tobe muidugi, eriti veel see, et kõik ei läinud nii libedalt.

  1. Sünnitusmaja pildi panime siis kui olime Õhtulehele juba kommentaarid andnud. See pilt oli for fun tehtud, üldse mitte announcimise jaoks :)

  2. Alati saab meediale vastata, et saadud vihje ei pea paika. Võu et ei soovi teemat kommenteerida, pole nende asi vms. Ja saab öelda, et te ei soovi vastavasisulised meediauudiseid enne, kui te ise pole uudist teinud.

  3. Jah, aga teades Eesti meedia väiksust, siis kui üks ei oleks teinud uudist ja oleks oodanud, siis mõni teine oleks ikka teinud, sest “neil on võim”. Olles ise meedias töötanud, tean ma kahjuks/õnneks telgitaguseid.

  4. No sel juhul ei oska muud midagi öelda, kui et…… Ju on see taak, mis “avaliku elu tegelaseks” olemisega kaasas käib. Kõin keen influentserid ja blogijad on ses suhtes kerge saak, et pohh, kui kõige paremini nendega ümber ei käi. Puudust neist ei ole ega tule. Ajakirjanik aga linnukese tehtud töö eest kirja saanud.
   Pakun, et oli ikkagi keegi teie oma tuttavatest see info lekitaja. Nii paljud vägagi tuntud inimesed on suutnud oma beebiuudistest teatada alles poole peal või lõpusirgel. Ometi ei ela nad keegi ju kivi all. Poes käivad, esinevad, arstil käivad..Keegi kuskil ikka näeb. Need mingid “fänni silm tabas ümarat keskkohta” stiilis uudised ongi tulnud kas poole raseduse ajal vms. Ja nii mõnigi pole siiski soovinud midagi kindlat kommenteerida. Ei avalikusta oodatava lapse sünnikuud ega ennustatavat kuupäeva. Teatavadki alles kunagi hiljem, et neil sündis siis ja siis laps. Ei ole haiglapersonal ega keegi kuskile lekitanud midagi.

  5. Ma olen enam kui kindel, et kui see oli “meie sõber”, siis ta ei mõelnud ka midagi halba sellega. Mõtleski, et ala “räägin sõbrale”..

  6. No aga isegi Kerro ütles ju, et läks sünnitama ja siis keegi oli ikka poetanud mingi paberi küsimusega, mäletan, et ta oli ka mega kuri.et no tahaks lapsega olla, aga mõni mõtleb ikka, et no visaku mõni ennustus ka sekka :D

 11. Mina arvan,et see võis olla ka keegi haiglast. Mõni personali inimene nägi teid ja ütles sõbrannale a la NEED tulid sünnitama ja nii see juttu läheb. Ei pruugi üldse olla oma inimene aga samas ei ole ka see välistatud….
  Kurb tegelikult, et ei lasta isegi beebi sündi rahulikult nautida.

 12. Ma siiralt moistan, et ajab narvi (kergelt valjendades end). Need kes jauravad miskit karmast ei saa ka aru, mis nad raagivad.. Lapse synd on yks asi, mis on nii isiklik, et ikka pere peaks ise koigest teatama ja seda siis kui asja synnitanud naine, pisike ja kogu pere valmis.
  Aga teate see jaab selle inimese sydame tunnistusele…

  Ma soovin teile koigile siiralt Onne, pisikesele tugevat tervist!¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

 13. Kelleks te end peate? Olete tühised nagu tolmukübemed universumis. Labane väljendusviis ka veel.

  1. Arvad sedasi sellest blogist aga siiski niipalju torgib Su kanni, et pead tulema siia lugema ja veel enam, kommenteerima ka?!
   Ju siis ikkagi piisavalt suured ‘tolmukübemed’ et sinu kanni häirivad..
   Jube, mis inimeste peas toimub…

  2. …Aga piisavalt olulised, et sa Aa blogi loed ja kommenteerimagi tulid :)

   Maailm on kirju ja osadel paraku on ilge himu igasuguseid asju kohe edasi rääkida, sedaenam, kui mingi jama seal taga on. Seetõttu tasub meeles pidada, et ütled üle ühe inimese, siis tõenäoliselt see info levib juba niigi. Isegi, kui tegemist sinu jaoks kõige lojaalsematega. Mingit pidi on see inimlik ehk. Samas, et uudistesse teada antakse.. on muidugi omaette ooper. Ma olen enam, kui kindel, et antud isik ei saa oma teost aru ja leiab veel sedagi, et mis seals nüüd oli… kurb.
   Aga õnne teile sellegipoolest. Vähemalt läks kõik hästi, olete koos ja kodus :)

 14. Ma saan teist aru selles suhtes, et soovisite ise teavitada, jne. Kuid kuidagi kurb on lugeda sellist viha täis postitust, mis nagu mürgitab kogu seda lapse sünniga seonduvat ilu ja rõõmu. Mina usun, et halva emotsiooniga tõmbab ligi halba energiat. Seetõttu oleks vbl lihtsalt proovinud 10x sügavalt sisse ja välja hingata, ning võtta rahulikult ja näha asjas positiivset. Sest igas negatiivses on ka midagi positiivset. Ja vastupidi. See on tasakaal.
  Positiivne on nt see, et nii ema kui ka lapsekesega on kõik korras. Et te lähete inimestele korda, et teoe tegemiste ja käekäigu üle tuntakse huvi. Sest mis oleks blogija/vlogija, kui ta kedagi ei huvitaks?
  Ärge kostitage oma jälgijaid, sõpru ja haiglapersonali selliste ränkade süüdistuste ja sõnadega.
  Head vana- aasta lõppu!

 15. Eks Te ise südames aimates ja ka teate kes see oli..ja elus kahjuks ongi nii, et kui inimesed teid tegelikult ei tunne, siis tekib nö “Halo Friends”
  Arvata, et keegi haigla personalist seda tegi, on ikka nii absurd….sest uskuge mind, ei ole ühelgi õel, arstil jne. aega tegeleda kellegi sünnitanud lapse teavitamisest õhtulehele! Eks ikka jah, keegi lobises kellelgi kes töötav õhtulehes ja eks ta kuidagi sedasi levis..
  Aga äge tõesti laske ennast häirida…te avaldasite oma printsessi sünni väga hästi…ja pidage meeles…eilne uudis Õhtulehes on ununenud ehk vana uudis!
  Palju palju õnne ja head kooskasvamist!!

 16. Wow, see nüüd küll tobe juhus.
  Kuid mis seal ikka, ju siis oli jõulde eel seda väikest vihjeandmise toetust vaja?! Noh pühade puhil või nii…
  Ja muidugi võite ka sellega arvestada, et haigla personal on sageli kõige suurem klatšimooride pesa mis üldse olla saab. Omal ajal käisin ka oohalikus haiglas tädil külas, kes just beebi saanud. Tahtis teine saada veidike poest mõnda asja. Noh läksin siis ikka lillede ja kingiga ka ja poekott käes. Lõpuks kui ooju jõidsin küsin naabrinaine, et mis sa haihgla juures käisid ja veel günekoloogia osakonnas, rase oled vä?! Ma nagu imestasin, et jah nähti küll seal aga et tänasel päeval minnakse rasedust tuvastama siis õhupallide ja lilledega või?!
  Vot selline fun story nende haigla klatšimooridega.

 17. “….Ja siis te imestate, et miks me millestki väga ei räägi ja salatseme….” nagu what ? ise ka usute?

 18. Mõtleksin ka haiglast lekkinud info peale. Sõnake siin või seal ja uudis juba levib. See on ammu teada, et patsientidest ja haiguslugudest ei tohi rääkida ja ka andmetega tutvuda, kuid ikka kiputakse uudishimust vaatama. Enam just õdede ja hooldajate poolt. Kui see välja tuleb on loomulikult suur probleem ja hoiatus aga alati tulevad uued inimesed peale, kes pole asjadega kursis ja arvavad, et see on ju nii natuke ja midagi ei juhtu ju.

 19. Miks te valetate? Kui keegi kirjutas perekooli: “Jehhuu, Marimellidel on beebi käes!”, siis olin hetk enne seda just näinud pilti instas MILLE ISE PANITE. Mis jama te ajate?

  1. Õhtulehele läks vihje 20nda õhtul, millest me räägime? Perekool on teisejärguline, me räägime Õhtulehest ja vihje saatmisest. Ma istusin siis intensiivis ja ilmselt olin pool teadvusetu 90% ajast ja ei postitanud midagi Instagrami. Instasse panin pildi 21 õhtul.

  2. Nüüd kirjutab, et Perekool on teisejärguline aga postituses paneb “ Perekoolis oli teema üleval vähem kui 24h jooksul, mil reaalselt teadis seda uudist mingi viis inimest. Leenu ütles, et ta ei viitsi hakata skrollima vestlusi, et kellele ta täpselt mis kell ütles ja Perekooli “ajaarvamine” võib ka eksida, aga lihtsalt – mis valu sul oli?”

 20. Kurb tõesti, et keegi nii teeb. Arvestades, kuidas kõik läks, olete seejuures ise nii rõõmsad ja rõõsad ning selle üle on siiralt hea meel! Kiiret taastumist Leenule ja õnne teile kõigile! :)

 21. Mu sõbranna on ämmaemand ja ma iial ei usu, et haiglast infot jagatakse. Tal on üksjagu tuntuid sünnitajaid olnud aga see tuleb välja muu jutu sees vahel aastaid hiljem. Umbes nii et tehakse pilt kuidas laps emaga 1.klassi läheb ja siis kuulen et ka see laps oli tema vastuvõetud. Neil haiglas on väga tugev distsipliin selles osas, mida võib ja mida mitte rääkida. Tegelikult ei tohigi mitte midagi rääkida, ainult et kas ta on parasjagu tööl või on vaba päev. Keegi ei hakka oma töökohaga riskima. Pigem ikka mõni teadja sõber.

  1. Arvan sama. Sest isegi kui mul on olnud mingeid küsimusi arstidele, siis olen kirjutanud, et luban haiguslugu vaadata jne. Neil pole õigust haiguslugugi vaadata, rääkimata tõesti edasi pläkutamisest.. Ja no ma ei tea, ma pigem ei usu, et mõnel arstil pole muud teha kui Õhtulehele vihjeid saata. Pigem ongi see, et keegi meie sõber rääkis edasi ja see omakorda ja see omakorda või tunneb keegi kedagi õhtulehes ja ütles jne.

 22. Haiglad lekivad ja kuidas veel! Tuttaval oli kodusünnitus, mis läks täiesti kenasti, aga laps vajas mõne aja pärast elustamist ja viidi kiirabiga haiglasse. Keegi peale kodusünnituse ämmaemanda, tema mehe ja tuttava ning tema mehe ei teadnud sellest. Pluss kiirabi ja haiglapersonal. Järgmiseks päevaks oli lehes, kuidas vastutustundetu kodusünnitaja pani lapse elu ohtu. Lehed mitu päeva ketrasid. Kui lõpuks tuli välja, et kodusünnitusega polnud midagi pistmist, ei soovinud keegi kajastada. Laps oli nimelt raseduse ajal insuldi saanud, mis on üliharuldane. Kui poleks väga heade oskustega ämmaemand juures olnud kes last oskas elus hoida ja õigeid asju märgata, poleks laps ellu jäänud. Tänaseks päevaks ca 3a hiljem täiesti terve laps.

  1. Novot, jällegi lugu, mida rääkida..
   Mul just sõbranna läheb kodusünnitusele tugiisikuks ja täna küsis, et mida peab jälgima.. Ütlesin, et kui platsenta ise ei välju 30 min jooksul, kutsu kiirabi – parem karta kui kahetseda. See ilmselt alateadlikult hoidis mind ka tagasi kodus sünnitamisest. No täna muidugi – jumal tänatud :)

 23. Nõme! Nõme, et keegi võtab endalr õiguse avaldada temasse mittepuutuvat infot! Ja mis fucked up Eestis me elame, et iga teine arvab, et info lekkimine sai alguse haiglast? Ma siiralt loodan ja usun, et nii see ei ole.
  Ja nõmediku saaks teada nii:
  räägite “kahtlusalustele” erinevaid “saladusi” (väljamõelduid loomulikult). Peale seda jälgite mängu- see saladus, mis ilmsiks tuleb (samas Perekoolis nt), reedab selle isiku, kellele saladus usaldati.
  Mu kommentaari ei pea avaldama, kui ei taha, äkki see sama isik loeb ka neid kommentaare :)

 24. Kui loed oma postitust uuesti, siis seal on ju põhirõhk siiski Perekooli sarjamisel mitte niivõrd Õhtulehele vihje andmisel. Miks siis nüüd pöörad jutu teistpidi, kui aru said, et Perekooli pandi ühelauseline teade teie beebi sünnist alles peale seda, kui ise olite instasse haigla eest pildi postitanud?! Otsisin tükk aega Perekooli teemade hulgast veel mingit eraldi teemat, sest teie postitusest jäi mulje, justkui oleks lausa uus teema sünnituse kohta tehtud, aga mida polnud, seda polnud. Ma pole teie blogi kunagi varem lugenud ega teie tegemiste vastu huvi tundnud. Sattusin seda teemat siin lugema just peale Perekoolis tekkinud arutelu sirvimist, kus sealsed kommenteerijad püüavad sündmusi järjekorda panna ja aru saada, miks üks noor mees oma lähemate tuttavate kohta nii vulgaarset sõna nagu “värdjas” kasutab. Mina teie tutvusringkonda ei tea, küll aga tean, et misiganes must kass minu ja mu sõprade vahelt läbi jookseks, mitte iial ei sõimaks ma oma sõpru sellise sõnaga. Ka võõraid mitte. Ei lähe minu tõekspidamiste ja kasvatusega kokku lihtsalt. Siia tulin kommenteerima vaid selleks, et kaitsta Perekooli kommijaid (teie hinnangul “inimvirts”). Olen Perekoolis lugemas ja ka rääkimas käinud alates 2001. aastast, näinud seal väga palju rahva vaheldumist, tundnud ära nii mõnedki poliitikud, (aja)kirjanikud, kunstnikud, kes seal samuti askeldamas olnud. Jah, eks on ka seal igasugust kriitikat ja erinevaid vaateid. Siiski julgen väita, et tänaseks on Perekool kasvanud olulisemaks arvamusplatvormiks, kui kõigi blogijate lehed kokku. Selge see, et ka ajakirjandus käib sealt teemasid ammutamas. Kui seal koguneks kõigest tühine inimvirts, siis vaevalt antud suhtlusportaal juba 21 aastat edukalt orbiidil püsiks. Ma teie asemel ei tõmbaks Perekoolile vett peale – võib juhtuda, et just tänu mõnele sealsele teemale satub keegi ka teie blogi lugema (nagu mina).

 25. Selle asemel, et kedagi oma lähikondsetest värdjaks sõimata (mis on üls väga kole sõna), mõelge – ehk oli ta saabunud beebi üle nii rõõmus, et õnn ei mahtunud sisse ära ja mõtles, no olgu, räägin vaid ühele inimesele. Ja sealt hargnes asi omasoodu. See ei pruukinud ju üldse olla mõeldud nii, nagu see välja kukkus.

  Inimesed ikka eksivad. Kui see ei olnud teadlikult pahatahtlik, siis õppige, andestage ja elage edasi.

  Ja veel. Kui te rääkisite nt 5 inimesele ja neist 1 lobises ning nüüd ei usalda te enam nendest 5st mitte kedagi, siis see on ju 4 inimese suhtes ülekohtune.

  Palju õnne tütre sünni puhul ja toredat uut aastat!

  1. jah, arusaadav :) Mina (Leenu) ei ole sessuhtes pika viha pidaja. Minu jaoks eilne teema. Meelis seevastu vajab veidi pikemad seedimisaega..

 26. Ämmaemanda perspektiivist rääkides – me näeme igapäevaselt väga palju sünnitajaid ning mind absoluutselt ei huvita kes see sünnitaja oma eraelus on. Minu jaoks on ta üks paljudest ning esmane on siiski ema ja beebi heaolu. Lisaks kaitseb patsienti andmekaitseseadus, me praktiliselt ei tohi patsiendi nime ka telefonis kolleegile öelda. Sügavalt kahtlen, et keegi haigla personalist seda tegi. Uskuge mind, meil oleks palju “magusamaid” vihjeid kui see.

  Samuti ei usu ma, et keegi teie lähedastest antud vihje saatis, kuid see ei tähenda, et nad ei jaganud uudist kellegi kolmandaga. Eks iga lapse sünd olegi suur uudis eraeluliselt ja ehk need kolmandad osapooled ei eeldanud, et teil kindel jõuluteavituse plaan on. Ma tahaks uskuda, et see vihje saatja ei soovinud teie perele kuidagi halba, ega arvanud ka, et antud uudise jagamine avaliku elu tegelasi võiks sedavõrd ärritada.

  Kokkuvõttes soovin teile edu edaspidiseks ning tegelikult on suht mõttetu spekuleerida, kes see siis ikkagi oli või ei olnud. Läks nii, mis teha. Ning mis puudutab perekooli, siis seda saiti peaks vaatlema kui vaese mehe delfi kommentaariumi aka tuuleveskid. Päeva lõpuks ei peaks ei kõne all olev intsident ega perekool varjutama rõõmu uue pereliikme üle.

 27. Kui olin raseduse suht alguses ja tõesti vaid 2-3 inimest üldse teadis sellest, käisin pissiproove viimas nagu ikka. Laboris töötas aga kauge sugulane, kes mu emale fb kirjutas, et palju õnne vanaemaks saamise puhul. Polnud vajagi muud, kui nime pissiproovil. Haige maailm ja kohas, kus peaksid end turvaliselt tundma, töötavad inimesed, kel pole eetikat, moraali ega empaatiat.

 28. Nõme on ka see, kuidas Te teisi sõimate. Kui oma elu avalikult eksponeeritakse, siis tulebki arvestada, et inimestel on oma arvamus ja vahet ei ole, kas see on hea või halb, siis see öeldakse välja. Öeldakse head asjad ja öeldakse kriitika ja solvangud. Ja kui arvata, et kena oleks ju ainult häid asju öelda ja halbade kohta vait olla, siis jah-nii ongi, AGA Te ise ju ka praegu sõimate Perekooli lugejaid ja teisi inimesi, isegi oma sõpru! Kas see on siis parem käitumine? Minu arvates täiesti samaväärne- ju on siis kõigi inimeste loomuses-ka teie! Samamoodi võiks Perekooli lugejad pöörduda Sarve poole, et neid on alusetult laimatud ja sõimatud ning inimrämpsuks peetud ja nõuda kompensatsiooni, sest vastupidi see ju toimub.

  Keegi võis teid näha parklas või aknast ja saatis vihje, vähetõenäoline, et inimesed, keda oma sõbraks pidada, nii teeks. Sest ega sõbrad ei võta teid kui “kuulsusi”, vaid nagu täiesti tavalisi inimesi ja ei jookse pläkutama ka. Ja need nö 5 inimest ei ole ju suvalised, vaid räägitakse ikkagi kõige lähedasematele. Ilmselt ei tulegi see kunagi välja, kuidas täpselt oli….

Comments are closed.