Mis kuus Taisse reisida?

Kuigi praegu ei saa kuskile reisida, siis olen saanud palju kirju ja küsimusi, et millal on kõige parem Taisse reisida. Räägin siinkohal omast kogemusest. Me eelistame seal käia siis kui Eestis on krõbe pakane paukumas, et saaks vahepeal patareisid laadida, päikest ja sooja. Aga kuna me kunagi peatusime seal pikemalt, siis..

Tais on kolm hooaega, kui tavaliselt on kõrg- ja madalhooaeg, siis Tais on hotellide hinnad veel omakorda kolmeks jagatud.

Mai-oktoober on madalhooaeg (vihmaperiood), novembrist-aprillini on kõrghooaeg. Ja nad ise nimetavad 15.12-15.02 tipphooajaks, sel ajal on hotellid veel nõks kallimad.

Madalhooaeg (maist-oktoobrini)

Meie oleme käinud näiteks mais, kus me vihma üldse ei saanud, aga oli mõnusalt soe, samas oli tunda seda, et oleme täiesti hooaja välisel ajal – rannas polnud peale meie kedagi, see tähendab ka seda, et need kes olid enne meid seal piknikku pidanud, siis nende prügi vedeles seal ja tilbendas tuules. Ja vaatepilt oli üsna trööstitu. Hinnad hotellides samas olid madalad ja Austraaliast sinna lennata oli tõesti odav.

Meie näiteks võtsime tookord äsja avatud fänsibänsi hotelli (Palmery Resort) nädalaks 350€ eest, mille hind kõrghooajal oli 900€. Oleme seal korra ka hiljem peatunud (tipphooajal), siis kirjutasin neile otse ja kauplesin hinna 175€ pealt 50€ peale.

Muudel suvekuudel me seal olnud ei ole.

Oktooberis aga küll, ilm on mõnusalt soe, mitte liiga palav, merevesi on jahutav. Õhtud on sellised, et viska midagi peale. Eriti kui paari nädalaga ära harjud, siis tahad kindlasti õhtul midagi peale panna, sest 18kraadi ei tundugi nii soe, et bikiinide väel juba sammud randa seaks.

Kõrghooaeg (november-märts)

Novembris kui hooaeg algab, aina enam rahvast ilmub tänavatele, tuleb see melu. Ma mäletan meie sealolekul tulid siis esimesed sõbrad, kellele saime hakata näitama erinevaid kohti mida olime ise avastanud jne.

Ja ise olemegi suures plaanis reisinud sinna jaanuaris, veebruaris või märtsis, sest detsember on meil üks kiiremaid kuid ja aastavahetuseks pole kunagi läinud, sest hinnad on megalt laes. Kuigi viimased kaks aastat oleme ka seda kaalunud.

Kõik meie Tai reisipostitused, hotellisoovitused jne leiab siit!

Märtsikuist Phuketit saab lähemalt näha meie viimasest reisivlogist: