Nii palju jäi rääkimata

Eile õhtul tegime Tai-teemalist laivi ja kuigi see venis pooleteisetunni pikkuseks jälle, siis nii palju jäi rääkimata. Panen siia põgusalt kirja, mis meil jutuks oli ja mis rääkimata jäi :)

Eelarve 3000€

Mina arvestan alati nii, et kui kahekesti minna, siis üle 1500€ ei läheks kokku lennupiletid ja hotellid ja teine 1500€ oleks raiskamiseks. See on minu meelest selline summa, mille puhul sa ei pea kuskil raha lugema. Kui sa sööd ja lustid nagu meie.

Tavaliselt üle 3000€ kulub meil siis kui käime šoppamas ja tavaliselt käime, sest Eestist meiele riideid osta ei meeldi.

Hindadest (söök, roller jne) olen lähemalt kirjutanud siin – marimell Tais 2020 postituses. Hotellide hinnad on seal mõnevõrra soodsamad kui tavaliselt, aga turuhinnad (söök) on ikka samad mis nad alati on olnud.

Lennukipiletid: kõige lihtsam ilmselt on jälgida trip.ee lennupiletite pakkumisi, sinna jõuavad kokku kõik parimad pakkumised ja ka veahinnad. Nende puhul tuleb aga kiirelt reageerida ja loota, et neid ei tühistata. Meil on kunagi õnnestunud veahinnaga 311€ eest saada lennupiletid Tallinn- Helsingi -Bangkok-Helsingi(-Tel Aviv) Oligi selline pakkumine, me lihtsalt Tel Avivi edasi ei läinud, vaid lõpetasime oma reisi Helsingis. Kirjutasin sellest lähemalt siin – marimell Tais 2017.

Söömine

Tais ei ole mõtet minna viietärni restorani, see tähendab, sa võid minna, aga maksad viiekordset hinda sama asja eest, mis tänavalt ostes. Ja ma eelistan iga kell kohalikku plastmasstooli valge linaga lauale. Hommikust saadik rollerikülge monteeritud potis keenud supp maitseb super!

Mina isiklikult ei saa aru ka neist, kes lähevad taisse pastat või burgerit sööma. Kahe nädalaga ei saa ju ometi kopp ette tulla kohalikust söögist, sest valik on tegelikult metsik. Minu põhitoit on õhtuti alati papaiasalat ja kanavarras turul. Ja mojito.

Söömisest veel rääkides, siis Tais ei tooda sulle nuga, vaid kahvel ja lusikas. Ja seal süüakse lusikaga. Kahvel on nagu meil nuga ehk abistamaks toitu lusika peale. Ma tean, et väga paljud ei tea seda, aga mind hullult häirib kui inimesed taitoitu kahvliga söövad või riisi muu toiduga kokku segavad. Riis on eraldi serveeritud põhjusega – selleks, et vürtsikat suud leevendada, saad võtta puhast riisi eraldi kausist, et see ei oleks vürtsidega üle külvatud.

Ping Pong show

Meie jaoks täiesti äraleierdatud teema, kuigi igal aastal ikkagi korra tahaks kuskil käia, et näha, kas ja mis on muutunud. Aga eelistame alati pigem geitänaval pidutsemas käia. Viisakad inimesed, head showd, lihtsalt fun!

Lisaks rääkisime laivis ka kohalikust viagrast. Meelis proovib ja kommenteerib. Ühtlasi loosime “aastajagu” ka kellelegi välja täna õhtuses laivis. Ja loomulikult puudutasime ka tüdrukute/poiste hindasid, kust neid saab, mis maksavad jne.

 

6 thoughts on “Nii palju jäi rääkimata

 1. Plastiklauad-toolid ja tänaval-turul söömine-söögi ostmine on jah väga OK ja Tais saab megamegahead sööki niimoodi. Aga viietärni restoran on sorry siiski midagi muud.

  Pigem võrdleks ma, et pole mõtet seal nö üle maksta selle eest, et sa lihtsalt vähe viisakamas kohas sama lobi sööksid mitu korda kallimalt ja minna nö meie mõistes välimuselt restoranilikumasse kohta.

  Samas eks selliseid nippe on mujalgi, nt käisin kunagi Lissabonis ja seal pidevalt sõime suvalistes kohalike bistroodes. Näeb välja lambine, sellised ühislauad, keegi ühtegi keelt peale kohaliku väga ei räägi, menüü samuti vaid kohalikus keeles ja tellid nö ehku peale. Ise räägin hisp keelt ja siis saab kohalikega enamvähem jutud aetud, lisaks söön ma kõike, et väga vahet polegi ja olengi avatud uutele maitsetele. Söök lihtne aga maitsev, vein odav, omanik pakkus veel isetehtud napsu ja arve megaodav.

  Turistina on aga lihtne sattuda pigem klassikalisele restoranitänavale, kus siis kenasti sajas keeles menüüd ja mõnel pildidki juures (minu jaoks alati märk, et sitt söök, turistikas), lisaks siis muud tilulilu, et kohalik muusik nurgas jne. Näeb viisakas välja, saad kõigest aru agaa maksad suvalise asja eest lihtsalt palju rohkem ja ei ole parem.

  Samas päriselt head restoranid on ikka eraldi teema. Nende kohta tuleb ikka enne uurida, broneering saada ja no alla 100 euro ei tee midagi eksole. Aga neid ei saa siiski ka selle tänavakohaga võrrelda.

 2. Tai on suht eile päev juba turismis.Uuri ja saad teada,et selle müük kukkunud kolinal.On kordades ilusama lodusega ja odavamaid paiku maailmas !!

  1. Ja, ei vaidle vastu. Meile meeldib. Söök, kliima, omad kohad. Mõni inimene käib igal aastal Egiptuses, mõni on kõik suved oma suvekodus. Me käime Tais.

  2. Ja, ei vaidle vastu. Meile meeldib. Söök, kliima, omad kohad. Mõni inimene käib igal aastal Egiptuses, mõni on kõik suved oma suvekodus. Me käime Tais.

 3. Ilmselt olen ma teie jälgijatest üks vanemaid, aga mulle te meeletult meeldite ja eriti mulle meeldib teie sätitud ja kõik nii tibenstobens riietus livedes. See on lihtsalt ylisuper, kuidas te riides olete, toon toonis alati, et kõik omavahel töötaks ja harmoneeruks. Ma kunagi ei viitsi teid tegelt otse vaadata, vaatan enamasti järgmine päev. Sest ma ammu magan siis juba kui te laivis möllate. Ja vahet pole,et see jutt on siin hetkel teemast mööda, aga ma lihtsalt tahtisn selle teile ära kirjutada. Hetkel hakkasin teid instas ka jälgima. Nii mõnus pere olete ja yldse kihvtid inimesed ;) Rõõmu, armastust ja ilusaid mõtteid, millest kirjutada ja rääkida. :)

Comments are closed.