#beebiblogi

Mis siis maimukesele nimeks saab?

Seda küsimust on meilt küsitud minu meelest sama kaua kui ma rase olen olnud. Ma ei tea. Mul ei ole ikka veel seda 101% klikki käinud mitte ühegi nimega. Oleme juba mitu päeva enne magamaminekut mänginud Hedoniga sellist mängu, et ütleme igasuguseid nimesid, lappame H-tähega nimesid ja loeme nende tähendusi ja siis leiutame uusi ja paneme jälle kirja ja nimekiri aina kasvab, aga mida pole – on see üks ja ainus nimi.

Mul on telefonis alles veel Hedoni ajast nimekiri nimedest, kui me veel ei teadnud, kumb tulemas on ja meil oli soov panna kindlasti M tähega nimi.

Seal on meil kirjas Mariin, Marie, Mia, Marta, Mirabel, Miranda, Mia (ja igasuguseid topeltvariante neist Mia Marta ja Marta Marie, Mia Emilia jne) ja sekka mõned nimed, mis lihtsalt meeldisid – Kirke, Emma, Säde.

Neid nimesid meil toona vaja ei läinudki, sest sündis poiss. Valik oli umbes selline:

Kust tuli nimi Hedon?

Hedoni nimega oli nii, et mina tahtsin talle nimeks panna Maru ja Meelis oli totaalselt selle vastu. Meil oli nimekiri, mida me jooksvalt täiendasime. Mina tahtsin kindlalt M tähega nime, nagu meil endil. Nii ja siis ühel õhtul.. Mäletan, et olime Meelisega voodis ja arutasime, et mõtle kui kuskil Tallinki laeval sünnitaks, et kas siis laps saaks eluaegse tasuta sõiduõiguse nagu lennukites sünnitamise puhul.. Kuna Meelis oli just käinud töökaaslastega Hedon spas ja talle seal meeldis, siis ta ütles, et jah, huvitav kui sa sünnitaks Hedon spas, siis kas Hedonis saaks tasuta ööbida alati..

Ütlesin selle peale, et mõtle, kui tüdruk tuleks, oleks Hedone nii ilus nimi. Ja siis olin.. hm.. Aga Hedon oleks jumala ilus poisi nimi. Kuna see ilmselgelt polnud nimi, mida keegi kannaks, siis tegin järgmisel päeval päringu, et kas selline nimi oleks Eestis lubatud. Sain jaatava vastuse ja nii jäigi oktoobrist meile Hedoni nimi sõelale ja nii saigi Hedoni nimeks Hedon :)

Nüüd on meil mingi kinnisidee leida H tähega tüdruku nimi..

Mis meil senini kirjas oli? Hedone (aga ma ei teagi, kas Hedoné või Hedóne, et kus on rõhk ja pikem täht, kas o või e peal), Helo, Henel, Hera, Helit (sõbranna pakkumine). Ja siis veel Emilia, Amelie, Mia – millega saaks Hedonet kombineerida juhuks kui me tahaks kahte nime panna.

Kui ma rääkisin Hedonile kuidas tema nimi sündis, et see tuli Hedone’st siis ta ütles, et paneme siis selle.. Selle peale küsis Meelis, et kuidas emme teid siis sööma kutsub? Hedonid sööma? :D

Emast inspireerituna

Kusjuures, Heneli ma tuletasin sellest, et ma mõtlesin mingi hetk millegipärast Mallu laste nimedele ja et ta pani oma papa järgi Lende ja et hm.. mis mu ema ja vanaema nimed olid.. Ene ja Luule ja siis ma mõtlesin, et Enel, aga kuna võiks olla H-ga, siis Henel. See nimi mulle täitsa meeldib. Ja Helo ma rottisin mingilt meie jälgijalt, kes mulle Instas tihti kirjutab.. See tundub ka omapärane, aga häälduse osas ma ei ole kindel, kas nagu eesti või inglisepäraselt ja mul on isiklikus elus väga nõme Elo kogemus..

Õhtuste arutelude käigus on lisandunud nimekirja Hannelore, Herel, Helir, Hayde, Hena, Hana, Hevenly, Hellebor (millest viimased on Meelise lemmikud siiani).

Ja siin on Hedoni pakutud nimed, mis on tal täiesti lampi tulnud kui oleme erinevaid nimesid pakkunud. Lucky (okei, see on me naabri koer :D), Henda, Anett, Anete, Amilda, Amilia, Hiidian, Mesimumm (ütlesin Meelisele, et hea, et ta marimumm ei pakkunud, kuigi see marimelliga sobiks hästi :D), Halinia, Helis, Ambri.

Üleeile Meelis ütles, et tead, me peame need paberile kirjutama, et näha kirjapilti. Tegin seda. Siis jagasime hunniku kaheks, kokku oli 24 nime – pooled mulle, pooled Meelisele ja pidime valima välja mõlemad neli nime, mis meile meeldivad.. Siis vahetasime ja alles pidi jääma kaks.. Ja siis me istusime oma nelja nimega. Et milline see nüüd õige oleks?

Ja siis on veel üks nimi, mida ma arvasin, et Meelis välja mõtles st pakkus kunagi ammu, aga seda on laivide ajal meile kolm korda pakutud (järelikult on olemas), aga piisavalt eriline, et ma seda välja öelda ei taha, sest see on praegu see nimi, mis mulle kõige rohkem meeldib..

Niiet andke julgelt tuld ja soovitage. Ja olgem ausad. Nii nagu M tähega poisinimest ja Maru soovist sai Hedon, ärge hoidke end tagasi – ei pea olema H tähega, kuigi mul mingi kiiks sellega on. Pange kirja lihtsalt endale meeldivaid või ägedaid nimesid, mida te kuulnud olete või mis võiks meile sobida. Mu meelest mingid lihtsad nimed nagu Karl ja Mirjam pole lihtsalt meie maja materjal :)

253 thoughts on “Mis siis maimukesele nimeks saab?

 1. Hertta ja Harriet on meie peres olnud arutelu, Hertta õelapsele, kellest sai hoopis Olivia, kuna seal kus nad elavad oleks Herttale pandud imelik hääldus lõppu. Ja meie Harrietist sai lõpuks hoopis Martha. Aga mõlemad H’d on siiski ilusad ja kõlavad.

 2. Helian´´(n)- Hedoni kõrvale sobib imehästi ja nime enda kõla on väga ilus :)

 3. Mina kunagi oleksin tahtnud oma lapsele panna Kätriin.
  Aga kuna lapse ise soovis tema nime tähega, siis sai pandud Tairi hoopis.

 4. Hilda, Heidi, Heleni, Holly..
  Muidugi ka Heleri, Hanna ja Helena, aga tõsieluseriaal ja youtube on need nimed minus silmis ära rikkunud

 5. Harriet meeldis meile kui oma tütrele nime valisime nt, Herta on ka äge vanemat sorti nimi. :)

 6. Väga vahvad nimed :)
  Mina kannan nime Hannela.
  Aga teile pakuks veel variandiks Heldin :)
  Mõnusat beebiootuse jätku :)

 7. Ise kui last ootasin teadsin kohe kuigi lopuni ei teadnud sugu et kui tydruk Regatha-sandra ja nii tuli .nyyd kui planeerime teist siis sellega raskusi mins tahaks erakordset mida ei ole kellegil.
  Teine nimi mis mul mottes oli oli heriette-marii .

 8. Hannabel / nagu Hedoni eestäht ja marimelli lõpuga kõlab. Hannabel. Eks seda saab ka omamoodi käänata omakorda. Mulle meeldib Hannah ja Helianor ka

 9. Teie valikust on väga ilus,kõlav ja naiselik nimi Hevenly.
  Hedon ja Hevenly.
  Mulle meeldib veel Harriet ja Helinete.

  1. Herte (pole nii vanamutilik kui Herta), Haven, Harper, Harleth – need siis mis ma oma nimekirjast leidsin H-tähega (mul aastaid juba nimekiri ja kogun järjest juurde)

   Muidu lahedad nimedad, aga mitte H-tähega: Morgan, Dorel, Florian, Ami, Ade, Edlin, Marren, Karis, Arden, Jade, River, Parker, Egne, Ulani, Roode, Noelia, Cameron..jne.

   Tavalist Mari vói Joosepit ei pane oma lapsele iial :)

 10. Mulle ka ei meeldi mingid “väljaimetud” nimed – tavaliselt kipub nii olema, et mida madalam haridustase vanematel, seda uhkem, otsitum ja “põnevam” nimi lapsel. Ometi on ju piisavalt palju ilusad nimesid juba olemas, mille vahel valida. Inspiratsiooniks siinkohal väike valik: Hanna, Harriet, Heda, Hedvig, Heidi, Heike, Helen, Helga, Helle, Hilja, …

 11. Meil on kodus Elin, aga sobib ka ju Helin. Meil sündis muusika aastal ma täpselt enam ei mäleta mis värk sellega oli, aga lapsed said sünnitusmajas linnukujulised viled ja laste häälitsusi paluti salvestada. Elin on Rootsis leiduv nimi ja olin ise aastaid Rootsiga seotud ning nimi oli ammu enne tüdrukut. Õnneks oli seda nägu küll.

 12. See Hestia, mis eelnevalt pakutud, on väga äge. Aga nt mul tuttav, kelle nimi Häli-Herta, see ka äge. Midagi teistsugust. Muidu kõik Miad või Mariad. Hedone on liialt sarnane. Vb juhul, kui oleks kaksikud olnud, siis see valik oleks ok. Aga eks vanemad ju teevad kokkuvõttes selle valiku

 13. Hevenli on ilusaim teie valikust.
  Hedone liig sarnane, ei paneks.
  Harmoni
  Haily
  Henna
  Hennaliis
  Hedy
  Hediliis

 14. Heilis, Hedily, Savannah, Amanda, Marielle, Mirtely, Heddy, Helica, Mirelle, Loreen, Liisbeth

 15. Hedeli, Heveli, Herta, Heelia, Heleri, Hannah, Helmi, Helli sobiksid hästi Hedoniga! Hevenly kõlab ka jumalikult ja luksuslikult, aga Hedone ei sobi, sry…. ! Loreley on ka kift nimi ;) Edu Teile!

 16. Helir nagu Helir-Valdor Seeder? :D Sorry, esimesene meenus selle nimega just see poliitik. Heneli ja Hannelore või Hanna-Loore on väga ilusad kõik :) Nora või lihtsalt Loore? Kaks viimast on minu meelest ilusad ja lihtsad tüdruku nimed. Heneli oleks eriline arvestades, kuidas te selle peale tulite :) Teie valikust veel Amelie meeldib. Pakuks veel Eleanora, Mariette, Heliis, Heldin, Heelia, Häli.

Comments are closed.