Kuidas lõhnab päikesetõus?

#KOOSTÖÖ

Ma arvan, et ma ei ole ammu näinud nii ägedate sõnumitega müüki, kui seda on Ruth Terras kodulõhnastajad.

Sule silmad ja kujutle, et saaksid maailmast osa vaid lõhnade kaudu. Mis moodi lõhnaks päikesetõus või magamistuba enne uinumist? Mis lõhn oleks kiirel argipäeval ja kodusel söömaajal oma armsatega? Nüüd kujutle, mis oleks see lõhn, mis aitaks sul hommikul tõusta, peale lõunat värskena püsida ning õhtul rahulikult unne suikuda? Ruth Terras kodulõhnastajad on loodud toetama Sind kogu päeva.

Jah, see on reklaampostitus, aga millestki eriti heast. Eestis käsitööna tehtud ja disainitud kodulõhnastajatest. Kas teadsite, et lõhnapulkade kasutamine on kõige kergem, mugavam ja lihtsam variant ja see ei nõua teilt mingit erilist hooldust ja sebimist, et tuba hästi lõhnaks. Aroom püsib ruumis üsna pikka aega (väidetavalt püsib lõhn toas kauem kui difuuserite puhul) ning lõhnapulkade pudeli ja pulkade kena disain sobib suht igasse interjööri.

Mulle hullult igasugused kodulõhnastajad tegelikult meeldivad. Eriti hapukad ja rabarberihõngulised, nagu talvel kaneeliküünlad, sest need kohe sobivad sinna aastaaega. Aga paraku on meil alati olnud nii väike kodu, et sinna kuidagi ei ole sobinud.. Või pole olnud kohta, sest rändomli kuskil riiulis pole päris see.

Aga mida ma varem ei teadnud, oli see, et selliseid lõhnapalette, mis mulle meeldivad (šampanjast rabarberi ja kaneelini) toodetakse sünteetiliste õlidega. Ruth Terras kasutab oma tootmises aga ainult eeterlikke õlisid. Mis peaks tähendama seda, et su kodus on päris lõhn, mitte ei hõlju õhus heitgaas :D

Nüüd, kui meil on suurem kodu, on meil ka ruumi kodulõhnastajate jaoks ja teate.. isegi rädomli riiulis on täiesti teema.

Kõik sai alguse kodus veedetud kevadkuudest.. Nagu paljudel oli kevadel, siis tekkis rohkem aega tegeleda südamelähedaste asjadega ja lisaks pop-up poele Ruth Terras concept store’ile kasvas välja ka oma tootesari kodulõhnastajate, autolõhnastajate ja eeterlike õlide näol.

“Lisaks lihtsalt poepidamisele soovisin ka ise midagi maailmale pakkuda. Mõtteid oli palju, kuid miski ei kõnetanud. Ja siis saabus ootamatu 2020. aasta kevad. Just tänu erakorralisele ajale valmisidki emotsioone toetavad eeterlike õlidega Ruth Terrase kodulõhnastajad,” ütleb brändi looja Kristen Terasmaa. “Lõhnadel on võime esile kutsuda emotsioone ja mälestusi.”

Seepärast ongi kõikide toodete nimed just sellised nagu ma alguses kirjutasin, päikesetõusule viitavad kellaajad või õhtusöögi ajad või ööunne mineku ajad.

“Igasse kodulõhnastajasse olen püüdnud kinni just seda kellaaega iseloomustava ja päeva osa toetava lõhna,” räägib sarja looja.

Kodulõhnastajad valmivad originaalretseptide järgi Eestis, kus need ka toodetakse, pakendatakse ja disainitakse. Tootevalik on juba müügil mitmes Eesti disaini poes ning peaaegu igal nädalal leiab brändi hüpikpoe mõnelt ürituselt. Järgmine võimalus oma silmaga näha ja nuusutada on Järve Keskuse Kabuumil 11-13. novembril.

Aga kui te usaldate minu maitset, siis te ei pea nii kaua ootama ja saate endale tooted mugavalt ka e-poest tellida. Lõhna poolest on minu lemmik see südaööle lähenev :)