Mis teile seostub Põhja-Tallinnaga?

Kui keegi ütleb mulle Põhja-Tallinn, siis meenub mulle Raimond Kaljulaid oma seljakoti ja lotumütsiga; või Kalamaja; või Karin Tammemäe; või see pime keskerakondlane.. see poliitbroiler, kelle tööks oli kommenteerida.. Kutser. Aga üldiselt esimese asjana ei meenu mulle ansambel Põhja-Tallinn.

Enivei, neil tuleb uus plaat. Aga ma ei ole nende muusika väga suur kuulaja, sellessuhtes, et.. raadiojaama ei vahetaks, aga ma ei ostaks ilmselt ise seda plaati, plaadiesitlusele jällegi läheks. No kutse ma sain, kuidas ma siis ei lähe. Sandra juba teatas, et tuleb mulle deidiks. No siis on minek, eks. Ja kuna mulle nende plaate loosimiseks pakuti, siis ma hea meelega võtan vastu asju, mis ei küsi kelleltki leiba, aga võiksid mu lugejatele meeldida…

Seega, kui te tahate võita kahte pääset nende plaadiesitlusele, kuhu on oodata ka Metsakutsut, Uku Suvistet, Antti Kammistet jne või hoopis tükkis nende verivärsket albumit, siis jätke kommentaaridesse, mis teile seostub Põhja-Tallinnaga.

Ühel õnnestub võita siis pääsmed kahele 20. oktoobril toimuvale plaadiesitluskontserdile, aga ülejäänud saavad minna neid kuulama endale lähimasse Apollosse.

13.10 kell 19.00 Tartu Lõunakeskus
14.10 kell 15.00 Rakvere Kroonikeskus
18.10 kell 18.00 Solarise keskus
27.10 kell 18.00 Pärnu keskus
11.11 kell 15.00 Mustamäe keskus

Kuna plaadiesitlus toimub 20ndal, aga esitlused hakkavad pihta juba varem, teen loosimise nädala pärast – 10. oktoobril!

Samal teemal

30 Comments

 1. Põhja-Tallinnaga seostub mulle siiski esimesena bänd. Bänd, mis mulle absoluutselt ei meeldinud, kuid viimasel ajal on järjest rohkem pinget pakkuma hakanud ning järjest rohkem olen leidnud ennast laule kaasa ümisemast.

 2. Põhja-Tallinnaga seostub minu praegune korter ja park, kus on mõnus koeraga jalutada/joosta. Lisaks ka ansambel Põhja-Tallinn, kuna nende muusikat on täitsa hea näiteks tööle kõndides kuulata.

 3. Põhja-Tallinna nime kuuldes seostub alati nende laiad riided enamasti ja see et jaanus saksil on enamus ajast prillid peas :) .

 4. Põhja-Tallinn – minu jaoks seostub sellega koheselt bänd! Jaaa, ega miskit rohkemat. Kuna pole Tallinna inimene, siis mingi linnaosa sellega koheselt ei seostu!

 5. Minule tulevad Põhja-Tallinnaga seoses meelde esmalt Kopli liinid.. :D Ja seejärel ilmselt Põhja-Tallinn kui bänd. Plaadiesitlusele minna oleks vahva küll. :)

 6. No minul on paraku nii, et kui öeldakse Põhja-Tallinn, siis mul lööbki pähe kohe selle ansambli :)
  Ansambliga seoses tuleb esimese asjana kohe silme ette Jaanus Saks :)

 7. Põhja-Tallinnaga seostub mulle esimese asjana ikkagi see bänd. Jaa nad on algusest peale mu lemmikud olnud. Ja muidugi kõige lemmikum nende bändist on Kenneth Rüütli. Nii hea, et ta ikka tagasi on seal.

 8. Minule seostub Põhja-Tallinnaga minu eksmees, sest ta elas seal linnaosas :D. Plaadikale tahaks Tartusse minna, ajee :)

 9. Kui öeldakse Pōhja-Tallinn, siis esimese asjana tuleb mulle meelde siiski bänd ise ja laul alati olemas. Nad on neid lauljaid seal mitu korda vahetanud, aga ikkagi teevad väga head muusikat seega esitlus kontserdile tahaks vâga minna.

 10. Minule seostub Põhja-Tallinnaga esmalt ema – nimelt ta elab seal ja siis üks armas sõbranna kellega me koos mööda Põhja-Tallinnat chillinud oleme :) Kopli pargid ja jutud :) Ja muidugi ka bänd :) Mulle on see bänd alati meeldinud :)

 11. Põhja-Tallinn. See on viimaste aastate jooksul mulle aina tähendusrikkamaks saanud nii asukoha kui ka bändi poolest. Mu abikaasa on sellise muusika austaja ja tema pani mindki sellist muusikat kuulama. Kusjuures mitte ainult kuulama vaid ka armastama. Meil on väga lahe komme autos laulda ja nii naljakas kui see ka pole, siis just Põhja-Tallinna lugusid ja mitte ainult refrääni osasid, vaid ka täiest kõrist kaasa räppida. Meil sõbrad juba naljatavad, et oleme sõnad pähe tuupinud.
  Ja kui suve algul tuli välja lugu “Alati olemas” siis olin ma nii lummatud sellest, et kuulasin seda vist kümme korda järjest. Video läks ka väga hinge. Teadsin juba esimesest noodist, et see lugu saab olema meie “pulmavalsi” lugu. Ja nii oligi, ja kõik pulmalised olid meeldivalt üllatunud, et nii ebatraditsiooniline esimese valsi lugu.
  Põhja-Tallinn on kodu, ja kodu on seal kus on süda.

 12. Linnaosaga seostub kohe kindlasti legendaarne igor vedrujalg ja monroe monokulm, kaks narkarit kes vetrusid ikka sõles. Aga tegelt nüüd seostub pigem muusika, tänks ptln!
  Aga uus plaat ? Shut up and take my money ?!

 13. Kohe hüppabki pähe bänd. Mul nende senised albumid olemas, hea oli iga aasta jõuludeks küsida, neil selleks ajaks alati oli uus album valmis saanud. Oleks lahe küll see uus album ka saada :)

 14. Viimasel ajal on päris paljud PTLN laulud meeldima hakanud. Aga see selleks, seostub pigem pildiga paavli kaltsukast, politseimaja, bensuka li.sid, kopli liinid ,see elu seal, baltijaama beljaš :D

 15. Mina olen see inimene, kes on Põhja-Tallinnat kuulanud algusest peale, ehk umbes 2006-07 aastast. Seega loomulikult meenub mulle Põhja-Tallinnaga see bänd, need lood ja nii mitmedki mälestused. Mul on kõik nende plaadid.
  Aga ma ei saanud aru, mida sa loosid, ütlesid et loosid plaate, ja siis loosid hoopis pileteid plaadiesitlusele? Plaadiesitlusele ma ei saaks kahjuks minna, aga plaati tahaks küll väga!

 16. põhja-tallinn võibolla kalamaja, kesklinn, hipsterid
  a muusikaga seoses lähen-tulen vms laul oli neil hea. ja see laste laul, meil on aega veel.
  polegi ammu midagi võitnud:P:D

 17. Põhja-Tallinnaga seostub mul esimesena just bänd. Ilmselt ka seetõttu, et ei ela ise Tallinnas ja erinevatest linnaosadest seal palju ei kuule ja ise Tallinnas käies palju ei jaga sellest, kus linnaosas miski täpselt on.

 18. Esimesena seostub Kopli ja Pikakari, kus ma enamus oma popipäevi veetsin kunagi.
  Eelmised plaadid on olemas, uus ei teeks ka üldse halba. :D

 19. Põhja-Tallinnaga meenub kopli ja paari aasta tagune aeg, kui mitmekesi sõbrannadega väikses korteris pead-jalad koos elasime :D

 20. Põhja-Tallinna nime lugedes hakkab kohe mõni nende lugu peas tööle. Ühesõnaga seostub mulle nimega nende muusika. Kõik laulud on lihtsalt head.

Comments are closed.