Tahaks videot teha – aga millist? Äkki sul on mõni hea idee?

marimell

Juba jupp aega – noh, nii umbes aastakese oleme mõelnud, et võiks teha mingi ägeda reklaamvideo Jõuluvanale. Eelmisel aastal polnud lund, et teha. Siis kui lumi tuli, polnud enam aega ja vajadust. Kuigi noh, oleks võinud järgmiseks aastaks (ehk siis selleks aastaks) teha. Aga lühidalt öeldes oleks vaja teha reklaamklipp sellele, et ma juba novembri keskel otsin kapist välja oma punase kuue, harjan ta puhtaks, löön kingad läikima, panen kella õigeks, puhastan prillid ja kammin habeme.. Ja minust saab Jõuluvana.

Käin esmalt läbi mõned firmapeod ja lasteaiad, jõuluõhtul tuiskan perest peresse. Õnneks peetakse jõule ka 25-26ndal detsembril, niiet jõuan päris paljudel lastel tuju tõsta.

Oleme proovinud klassikalist stsenaariumi ja seda mitu aastat järjest, natuke erineval moel, et käisime stuudios, panin Jõuluvana riided selga, tegime pildid..

Aga see pole see. Tahaks midagi ägedat. Et endal ka uus ja huvitav oleks. Tahaks videot. Ma ei mõtle, et ma kuskile näosaate vahele oma reklaami sutsaks, aga Facebookis või blogis oleks ka huvitavam midagi muud jagada kui „telli jõuluvana  jouluvana@marimell.eu” pilti.

Tegelikult oli mul eelmisel aastal idee, et mida võiks teha ja kuidas. Aga selle rikkus ära ilm. Meie jõulud on ju siin sellised vägagi lumevaesed. Nimelt nägi mu idee välja, et ma oleksin siis Jõuluvana kostüümis ja kõnniksin kuskil mööda raba ja keegi filmiks mind drooniga. Teksti väga ei saaks küll edastada, aga selle oleks saanud hiljem peale lugeda. Juba leppisime kõik kokku ja sõber oli ka õhinas, et ohh, lahe ja teeme jah, ning jäi kokkulepe, et ootame lund. Mida ei tulnud oli lumi. Jaanuaris vist midagi oli, aga siis olin mina parajasti Tais või oli droonimees kuskil eemal. Nii ta soiku jäigi.

Nüüd ma siis istun siin kodus õnnetult ja mõtlen, et tahaks selle video ikkagi ära teha. Aga kuidas ja mis võtmes? Lund veel pole ja sellele lootma jääda.. No ei. Eelmisel aastal lootsin :D See lumi võibki tulla ju alles detsembri lõpus, kuid videot tahaks teha nüüd ja kohe. Ma olen selline kärsitu inimene, et tahaks kõike kohe ja nüüd.

Pean tunnistama, et mul on valmis stsenaarium ja storyboard ühest klipist, mida saaks teha iga ilmaga. Kui ma seda paarile tuttaval näitasin, siis olid reaktsioonid ehmatavad. “Nii skandaalne”, “Päriselt?”, “Kukkusid kuhugi või?”, “Pärast seda ei telli sind keegi,” “Hea idee, aga eestlaste jaoks liiga raju.” Nagu ma juba mainisin, siis ma tahan, et see klipp oleks midagi hoopis uutmoodi ja niiöelda raamidest väljas kui tavaline: “Hoohoohoo Jõuluvana siin, telli mind oma ettevõtte jõulupeole või perele külla.”

Olen teinud paar sellist klippi, et istun kuskil kuuse all ja siis edastan oma teksti. Igav. Ei paku endale pinget. Miks ma peaks hakkama end reklaamima videoga, mis mulle ei meeldi. Samas jah, maitseid on erinevaid. Aga nagu Mihkel Rauagi koolitusel selgeks sai, sa ei saa end müüa kõigile. Ma siis müün neile, kes mu naljast aru saavad ja kellele mu klipp meeldib. Lihtne.

Mõtlesin siis, et blogin, kes sa seda loed, käi välja oma idee, millise video teeksid sina või millise klipi peale sa rahakotirauad lahti lööksid. Olgu see siis šokeeriv või labane, tavaline või emotsionaalne…

Ära hoia end tagasi, kõik ideed on teretulnud, sest äkki me hoopiski kombineerime midagi. Kui sa käid välja üliägeda idee, siis on sul loomulikult võimalus ka see ellu viia. Kaamerad ja tehnika on minu poolt. Sinult ootan ma aga lihtsalt ägedat ideed. Arvesta muidugi sellega, et lund meil ei ole ja kuhugi Slovakkiasse ma ka sõitma ei hakka või lumemasinat rentima. Eelarve on siiski piiratud.

13 arvamust postitusest “Tahaks videot teha – aga millist? Äkki sul on mõni hea idee?

 1. Ma ei oska välja käia konkreetset ideed, aga reklaamvideo võiks olla mitmekihiline, mis näitaks et sa oled võimeline tegema erinevat stiili – et a´la kui tahate, siis olen nunnu laste jõuluvana (klassikaline), kui tahate, siis võin olla Metsatöllu stiilis aisakella röökiv jõuluvana karvaste peol jne. Ühesõnaga müüdki ennast nende stiilidega, mida sa teha võid/tahad. Kõikidele muidugi ei müü ennast, aga keegi ei teagi ju praegu mida kõike sa võiksid teha… Kui teed reklaami ainult ühte stiili, siis tellivad sind ainult seda stiili hindavad inimesed. Minu jaoks on jõuluvana näiteks laste pärast aktsepteeritav vaid klassikalises võtmes. Kui sinu reklaam oleks ainult ühes stiilis, mis mulle ei sobi, siis ma ei hakkaks isegi mõtlema, et huvitav, kas ta teeb muud ka… Ei, ma lihtsalt otsiksin kohe kellegi teise, kes mulle reklaami põhjal sobib.

 2. Kujutan su ideed juba ette… hõõrud ennast vastu posti ja sihtgrupp on gayd.

 3. Kui piire pole siis ma kas ootaks lund või loodaks heale fotoshop’ile.
  Idee sellest, et filmida toas… kaks kaamerat nö turvakaamera salvestused- ronid aknast sisse, asetad kingid kuuse alla, võtad laualt küpsise sööd ära, jood piima peale ja hüppad aknast välja ja paned jooksu mööda lumehange (õues olev turvakaamera filmib). siis kargab, ette silt EGA SA AMEERIKAS ELA või muud taolist ja siis tuleb video, mängid lastega ja kingid kingitusi, laulad unelaulu beebile, paned pidu täiskasvanutega nt. Klubis v restoranis, oled üllatus vanavanavanematele, et oleks näha üllatus nende näol. Ja siis jälle kiri: EESTIS ON NÄHTAV JÕULUVANA või midagi taolist.

 4. Äkki saaks kuskil rohelise taustaga stuudios filmida ja hiljm arvutis lund peale panna?

 5. Postitants ja jõuluvana. Pole just õnnestunuim hobivalik. Jõuluvana antireklaam täielik. Lihtsalt hobi küll, kuid inimestel on õigus olla pigem ettevaatlik ja lähtuda mõningatest eelarvamustest. Seda ei saa neile ette heita, eriti kui publikuks on lapsed.

 6. No nii möödaminnes lugesin seda postitust ja tekkis peas väike stseen, et näiteks jõuluvana valmistub tükk aega oma missioonile minema, sätib viimaseid asju ja aeg-ajalt vaatab ka taevasse, üks päev, teine päev, et kus see lumi jääb? Mingi aeg päkapikud märkavad tema rahulolematust ja teevad puhkepausil jõuluvanale üllatuse umbes-täpselt tähtaja paiku tuunivad kelgule rattad alla, millega nüüd siis saab jõuluvana kasvõi üle raba lapsi rõõmustama tõtata :)

 7. Tee clip hoopis mõnes spaas.

  Esmalt on vaja vähemalt ühte lõiku mere äärest(võimalusel mõlemat):

  Sügisel mereääres(kollased puulehed ka liival vedelemas) varbaga vee katsumine: ekraanile ilmub tekst “jäin hiljaks”. Jõuluvana riietuses.
  Ja talvel kirvega merejääd lõhkudes: ekraanile ilmub tekst “tulin liiga vara”. Jõuluvana riietuses.

  Siis näitab kaamera siseruumis vaid karvaseid jalgu punastes crocsides, mis mööda kahelplaate tatsuvad.
  Peale seda, kukub valge koheva kraega punane hommikumantel põrandale, ning punastes ujukates ja triibulise maikaga habemega vana proovib siis kiirendatult kõik spaa atraktsioonid ära: viskab leili, hõõrub ennast soolaga soolakambris, kastab ennast välibasseinis, istub jooga asendis aroomisaunas, joob kohvi türgisaunas, ujub basseinis krooli(või koera), laseb liugtorust alla, teeb ühe kätekõverduse, paar kükki jne. Ekraan võiks jaguneda näiteks 9-ks aknaks, kus siis tunduks, et jõuluvanasid on spaas mitu (erinevad tegevused sama aegselt).

  “Jõuluvanad juba treenivad, jõuame õigel ajal”.

  Arvatavasti spaa oleks samuti huvitatud sellise clipi filmimisest ja enda reklaamimises kasutamises (Keila tervisekeskus, Tartu Aura veekeskus või mõni muu ). Filmima peaks vist öösel, kui kliente spaas pole või on vaid kliendid, kes filmimisega nõus.

Comments are closed.