NÄITUS: Hammasratas – mida sina teeksid? (2009)

Meelise esimene isikunäitus “Hammasratas – mida sina teeksid?” oli pilguheit pealinna kodutute inimeste ellu.

H2

12. veebruaril avab 23-aastane vabakutseline seltskonnafotograaf Meelis Tomson Rotermanni kvartali aatriumis maailmaparandava alatooniga fotonäituse „Hammasratas – mida sina teeksid“, kus modellideks ei ole mitte tuntud seltskonnatähed vaid Tallinna kodutud.

„Neid inimesi, kes on kaotanud töö või jäänud ilma oma kodust, on sadu, kui mitte tuhandeid, eriti praegusel hetkel. Nad pole need, keda teie näete, ka neil on elulugu,“ tutvustas Meelis oma näitust.

Näitusel „Hammasratas“ näete te valikut pealinna kodututest inimestest, kes ei ole agarad oma elust rääkima, sest nii mõnelgi on lootus, et nad tulevad sellest välja ja naasevad normaalsesse ellu tagasi.

„Et neid näoga pildile saada, peab kas maksma või nendega lähedaseks saama. See näitus valmis kuid, alguses peas ja siis neid pildistades, kõige raskem oligi kontakti saavutamine. Erilist usaldust võõraste inimeste vastu nad üles ei näita“ täpsustab fotograaf.

„Nad on inimesed meie seast, neil on Eesti Vabariigi pass taskus ja nad elavad tänaval. Keset külma pakast otsivad nad pudeleid, et endale saiaraha teenida. Loomulikult ei saa me mööda vaadata sellest, et nad vaarikamaitselist 68%st jooki endale kioskist ostavad, aga kuidagi peab ju sooja saama. Neil kõigil on oma lugu. Kes on lõpetanud konservatooriumi, kes on olnud mõne asutuse direktor või juhataja, ent elu on läinud nii, et nad on tänaval,“ teab päevade viisi nendega koos olnud ja suhelnud Meelis Tomson.

„Ärgem vaadakem neist mööda, sest te ei tea, kus te ise ühel päeval olete. Nad on inimesed, nagu me kõik…,“ püüab Meelis maailma parandada.

Meelis Tomson on mees, kes enda sõnul pildistab kõike ja kõiki, mis tundub intrigeeriv. Meelis on varem töötanud meelelahutusportaalis Weekend ning praegu pildistab ta Õhtulehele, lisaks on ta teinud koostööd mitmete teiste meediaväljaannetega.

12. veebruarist kuni 25. veebruarini Rotermanni kvartali aatriumis Meelis Tomsoni fotonäitus „Hammasratas – mida sina teeksid“

IMG_0044 IMG_0074 IMG_0094 IMG_0130 IMG_0184 IMG_0267 IMG_0297 IMG_0333 IMG_0377 IMG_0391 IMG_1101 IMG_2484 IMG_8916

KOOSTÖÖPARTNERID:
Trükk: Raxxis reklaamiagentuur
Suupisted ja joogid: Brezza
Stilistika: Ženja Fokin

MEEDIAKAJASTUS: